Semifinále hokejové Tipsport extraligy • Druhé utkání • 18:15

2:6
HC Oceláři Třinec
39. Köhler (Hamrlík, Balaštík), 42. Fořt (Okál)
11. Růžička (Zíb, Hrabal), 15. Květoň (Rákos), 17. Klimenta (Adamský, Polanský), 17. Bonk (Růžička, Zíb), 28. Varaďa (Hrabal, Bonk), 48. Polanský (Klimenta, Adamský)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z druhého utkání semifinálové série mezi Zlínem a Třincem, které startuje v 18:15.

Lépe do série vstoupil tým PSG, který včerejší úvodní utkání vyhrál 3:1 (na reportáž včetně fotogalerie ze zápasu se podívejte ZDE). Rozhodující druhý gól Zlína vstřelil po své oblíbené kulišárně Petr Leška (podívejte se ZDE).

Třinci se vrátil do sestavy distancovaný útočník Jiří Polanský, Zlín hraje ve stejné sestavě jako včera.

PSG Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Fořt.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Galvas, Lojek, Kania, Klouček, Bezuška - Varaďa, Bonk, Růžička - Klimenta, Polanský, Adamský - Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Zagrapan, Orsava.

Ještě doplňme sestavu rozhodčích. Těmi hlavními jsou pánové Roman Polák s Pavlem Hodkem, na čarách jim bude pomáhat dvojice David Jelínek - Tomáš Pešek.

Týmy jsou již na ledě, takže už se jen čeká na úvodní buly.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Oceláři se hned vrhli do útoku, Sedláčka prověřili Varaďa a Polanský.

2.

Rákos dostal přihrávku před brankoviště, ale byl už trochu z úhlu, a tak trefil jen beton Sedláčka, který se dobře přesunul.

4.

Po chybě Tesaříka přihrál Polanský Adamskému, který se ocitnul v další velké příležitosti. Sedláček je však znovu bezchybný.

5.

Teď bude ale třinecký tlak otupen, dvě minuty za vražení na hrazení dostává Adamský.

5.

Čajánek přihrál na pravý kruh Honejskovi, tomu však puk nesedl a promáchnul.

7.

Další diskutabilní zákrok Třineckých, Lojkovo nebezpečné postrčení soupeře směrem k mantinelu však tentokrát není odpískáno.

7.

Přece jen Lojek míří na trestnou lavici za vyhození puku a tedy za zdržování hry.

8.

V první polovině přesilovky nebezpečně pálil Leška, nyní ale už Oceláři v poklidu vyhazují.

10.

Teď byl ve stoprocentní šanci Peterek. Sedláček vyrazil Rákosovu pumelici před osamoceného Peterka, ale třinecký kapitán nedokázal trefit odkrytou bránu, Sedláček se stihl včas proti dorážce natáhnout.

10.

Hamrlík zahákoval Orsavu, což znamená, že i hosté si zahrají první přesilovku v tomto utkání.

10:03

GÓÓL! Třinec vede 1:0. Zíbovu ránu od modré sice Sedláček vyrazil, ale mezi kruhem a brankovištěm už číhal MARTIN RŮŽIČKA, který pohotově uklidil puk do brány.

11.

Do zlínského pásma se mezi obránci vřítil Rákos, ale Sedláček jeho střelu kryje.

12.

Před domácí brankou zalehnul Hamrlík Květoně, a tak se zkušený bek musí znovu odporoučet na trestnou lavici.

13.

Hrabal pálil od modré, ale Sedláčkovi nikdo nestínil, a tak s jeho ránou neměl problém.

13.

Hru přerušela porouchaná časomíra. Rozhodčí teď s pořadateli řeší, jaký čas by měl nyní na tabuli svítit.

13.

Po několikaminutových průtazích se znovu hraje.

14.

V závěru třinecké přesilovky se málem vyplatil forčekink zlínskému Čajánkovi, který sebral puk hostující obraně a tvrdou ranou vyzkoušel Hamerlíka.

14:33

GÓÓL! Třinec vede 2:0! Do ťukesu Rákose s DAVIDEM KVĚTONĚM, vložil hůl Zámorský a nešťastným zásahem přeloboval Sedláčkovo rameno.

16.

Čajánek hledal křižnou přihrávkou před brankoviště Veselého, ale jeden z hostujících beků stihl kotouč odvrátit.

16:11

GÓÓL! Třinec vede 3:0! Polanský zpoza brány našel TOMÁŠE KLIMENTU, který před brankovištěm nezaváhal.

16:37

GÓÓL! Třinec vede už 4:0! Zatímco předchozí třem gólům Sedláček asi nemohl zabránit, tato branka jde vyloženě na jeho vrub. RADEK BONK najížděl jeden na jednoho a po přejetí modré čáry vystřelil zpoza obránce, Sedláček jeho pokus lapačkou nezastavil a inkasoval počtvrté.

Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: radost Třince
Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: radost Třince | Foto: CPA
18.

Desetiminutový trest za nesportovní chování inkasuje Adamský.

18.

Vzápětí jde za katr i Klouček, ten však pouze na dvě minuty za držení.

19.

Zlín se snaží ještě do konce první třetiny snížit, ale Hamerlík je proti Zámoského střelám pozorný.

20.

Konec první třetiny.

Tak to byl opravdu nevídaný průběh úvodní třetiny. Čtyři góly ve zlínské síti dělají už po dvaceti minutách z utkání jasnou záležitost, nutno však říct, že Třinec vlétl do zápasu hodně aktivně a vedení si rozhodně zasloužil. Najdou domácí ještě sílu na zdramatizovaní?

21.

Druhá třetina začala.

21.

Hned zkraje druhé části měl velkou příležitost Balaštík, který byl mezi kruhy úplně volný, ale ani nadvakrát Hamerlíka nepřekonal.

22.

Za docela nevýrazné plácnutí hokejkou po ruce třineckého soupeře je vyloučen Holík.

23.

Třinec zamknul domácí před brankou a Sedláček musel čelit několika ostrým ranám, hned třikrát pálil Zíb.

24.

Před brankou se neprosadil Růžička ani dorážející Varaďa a Zlínští už se ubrání.

26.

Po pravém křídle se před Hamerlíka prodral Honejsek, ale slovenský gólman zlínského štírka vychytal.

28.

Leška naznačil zajetí za bránu, místo toho však chytře předložil puk před brankoviště Balaštíkovi, ten však kotouč nasměroval těsně vedle.

28.

A Jaroslav Blaštík je po následné potyčce vyloučen.

27:42

GÓÓL! Třinec vede 5:0! Další hřebíček do zlínské rakve přidává VÁCLAV VARAĎA, který šikovně tečoval Hrabalovu střelu od modré.

28.

To už brankář Sedláček nevydržel a pouští do zlínské svatyně Tomáše Štůralu, pro nějž to je premiéra v extraligovém play off.

29.

První zákrok si Štůrala proti Hrabalově střele.

31.

Bonk, který trochu zaspal při střídání, najednou naskočil za zlínskou obranu, ale obránci jej nakonec pokryli.

32.

Za podražení jde ven Bonk.

32.

Zlínští jsou evidentně stavem zápasu rozhozeni a přesilovka jim vůbec nejde.

33.

Ještě k tomu Čajánek fauloval Peterka a jde si také odpočinout na trestnou lavici. Navíc dostává ještě desetiminutový trest za protesty. Frustrovaný zlínský kapitán na chvíli zamířil do kabin, ale následně se musel vrátit a jít si trest odsedět.

Hokej, Zlín - Třinec: Petr Čajánek
Hokej, Zlín - Třinec: Petr Čajánek | Foto: Lukáš Drštička
34.

Ondráček těsně minul roh třinecké branky.

34.

A další trest, tentokrát se dopustil nedovoleného bránění třinecký Varaďa. Bude se hrát čtyři na čtyři.

35.

Hamrlík nahazoval od modré, při následném dorážení se dopustil faulu Köhler a za podražení si jde odpykat dvě minuty.

36.

Hra je nyní hodně rozkouskovaná a týmy evidentně vypadly z tempa.

37.

A další problémy s časomírou. Zlínu dnes asi nefunguje vůbec nic...

38.

Zámorského nahození od modré rozezvonilo tyč Hamerlíkovy brány, teď měli hosté velké štěstí. I když by je inkasovaná branka za tohoto stavu asi příliš nemrzela.

39.

Další nedovolený zákrok, na dvě minuty si jde odpočinout Polanský.

38:33

GÓÓL! Zlín snížil na 1:5. Tak Polanského pobyt u časoměřičů byl mnohem kratší, než jsme avizovali. Hamrlíkovu střelu tečoval mimo dosah HAMERLÍKA BEDŘICH KÖHLER.

40.

Honejsek se nešťastně dostal do presu dvou třineckých soupeřů a po nepříjemném pádu má vyhozené rameno. Dvě minuty jde odsedět Bonk.

40.

Druhá třetina končí.

Upřímně řečeno, buďme rádi, že je tato dvacetiminutovka za námi. Sice na obou stranách padlo po gólu, ale více než hezkých akcí přibylo drsných soubojů na hranici i za hranicí pravidel. Hra se tak zbytečně rozkouskovala a ztratila na půvabu. Snad se to ve třetí třetině zlepší.

41.

Třetí třetina začala.

42.

Zlínští vstoupili do třetiny přesilovou hrou, ale využít se jim jí nepodařilo.

41:45

GÓÓL! Zlín snížil na 2:5. Zdeněk Okál vyrazil do rychlého přečíslení a krásně nabídnul kotouč před banku TOMÁŠI FOŘTOVI, který premiérovou trefou snižuje.

Extraliga, Zlín - Liberec: radost Zlína
Extraliga, Zlín - Liberec: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
42.

Vzápětí se však ´ševci´ museji bránit v oslabení, které způsobil faul Tesaříka.

43.

Stav hráčů na ledě se srovná, na trestnou lavici putuje také Zíb.

45.

Z dálky to zkusil Čech, ale Hamerlík pohotově puk vykopnul do rohu.

45.

A další střela Čecha, proti ní musel Hamerlík vytasit efektní semafor.

46.

Hamerlík byl nyní v trochu ošemetné situaci, po střele od modré se mu na chvíli puk uhnízdil na pravém rameni, nakonec jej však sklepnul do lapačky.

47.

Zlínu jakoby po dalším snížení narostla křídla a hráči možná uvěřili, že by šlo se stavem přece jen ještě něco udělat.

48.

Oceláři mají problémy s rozehrávkou, z levé strany tvrdě pálil Ondráček.

47:20

GÓÓL! Třinec vede 6:2. Klimenta vyvezl kotouč proti dvěma obráncům soupeře do středního pásma, kde jej přiťuknul rozjetému JIŘÍMU POLANSKÉHO, který si poradil s bekem Řezníčkem a krásnou kličkou i s brankářem Štůralou.

49.

Už nekolikátý trest v tomto zápas inkasuje Čajánek, tentokrát se provinil napadením.

50.

V oslabení opakovaně střílel Čech, ale před Hamerlíkem se neprosadil.

52.

Trestná lavice se nyní zaplní na třinecké straně. Za podražení jde ven Klouček.

52.

Balaštík při dorážce znovu neuspěl.

53.

A další zbytečné vyloučení. Zlínskou stranu oslabí Holík.

54.

Trochu nepřiměřeně dohrál souboj Linhart a je dalším, koho sudí potrestají dvouminutovým trestem.

56.

Hamerlík zasahuje proti Ondráčkovi.

57.

2+2 minuty za hrubost dostává Kotvan.

57.

A statistika trestných minut nám dál roste, jako zatím poslední ji rozšířil Hrabal za nedovolené bránění.

59.

Utkání se už jen dohrává, věřme, že další tresty nebo potyčky už nepřijdou.

59.

Před Štůralou trefil skákající puk Růžička, ale zlínský brankář se včas přesunul.

60.

Utkání skončilo.

Závěr utkání se už dohrával jen z povinnosti, protože o výsledku bylo dávno rozhodnuto. Škoda, že byla druhá půle tolik rozkouskována vyloučeními. Třinec tedy po výhře 6:2 srovnal stav série na 1:1, nyní jej čeká výhoda domácího prostředí.

To je ode mne vše, přeji vám hezký zbytek večera.