Zlín přetlačil Oceláře a začal semifinále vítězstvím

Adam Sušovský Adam Sušovský
26. 3. 2013 20:40
Zlín porazil Třinec disciplinovaným a zodpovědným výkonem 3:1 a ujal se vedení v semifinálové sérii Tipsport extraligy.
Zlín porazil Třinec 3:1 a ujal se vedení v semifinálové sérii.
Zlín porazil Třinec 3:1 a ujal se vedení v semifinálové sérii. | Foto: Lukáš Drštička

Zlín - Druhé semifinále hokejové extraligy začal lépe Zlín. V prvním utkání vymazal pověstný třinecký útok a přehrál Oceláře zaslouženě 3:1.

Vítěznou branku vstřelil ve druhé třetině po parádní individuální akci Petr Leška, který za brankou otočkou zamotal hlavu gólmanovi a zasunul puk k levé tyči.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži. Čtěte ZDE.

Utkání začalo hodně zostra. Domácí od první minuty tlačili, ale gól přišel po chybě hostujícího gólmana Hamerlíka až v 11. minutě, kdy jeho špatné rozehrávky využil Köhler.

Zlín vymazal třinecký útok

Třinec už v té době srovnal hru. Ta se přelévala ze strany na stranu a ke gólu měli blíže právě Oceláři. Rákos ale trefil tyč a Květoň zase neproměnil nařízené trestné střílení.

Hosté proto srovnali až těsně před přestávkou, kdy si z rohu hřiště vybruslil Klimenta a bekhendem překonal Sedláčka. Jenže to už bylo ze strany Třince v utkání vše, byť Sedláčkovi později ještě jednou pomohla tyč.

Zlínu se totiž v dalším průběhu utkání podařilo eliminovat největší sílu soupeře. Třinecký útok narážel na dobře organizovanou obranu středního pásma a většina akcí končila už jejich v zárodku. I když se hrál nadále vyrovnaný hokej, výrazně nebezpečnější byli domácí.

Oceláři si vzali šanci sami svou nedisciplinovaností

O vítězství Beranů rozhodl v polovině zápasu po sérii šancí na obou stranách Leška parádní akcí zpoza brány, když zasunul puk za záda úplně dezorientovaného Hamerlíka.

Nabuzený Zlín měl zbytek zápasu pod kontrolou. Ve chvíli, kdy se Třinec snažil o vyrovnání, navíc udeřil tvrdou bombou do rohu brány Martin Hamrlík potřetí a bylo o vítězi jasno.

Oceláři se k závěrečnému tlaku nedostali a po velké nedisciplinovanosti nakonec dohrávali poslední čtyři minuty zápasu v oslabení, čímž domácím cestu za prvním bodem hodně usnadnili.

Zítra se hraje ve Zlíně odveta.

Ocelářům se do sestavy vrátí centr druhé formace Jiří Polanský, kterému dnes vypršel disciplinární trest za faul na Jiřího Hunkese ze čtvrtfinálové sérii proti Spartě.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Köhler (Hamrlík), 29. Leška, 44. Hamrlík (Leška) - 20. Klimenta (Rákos, Adamský). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 5772. Stav série: 1:0.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek (21. Kania), Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Rákos, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Zagrapan, Matuš, Rufer. Trenéři: Turek a Janků.