Zlín během 25 sekund zvrátil drama se Slavií

Sport Sport
26. 11. 2012 20:19
Díky dvěma slepeným brankám ve 44. minutě dokonali hokejisté Zlína v předehrávce 27. kola obrat proti Slavii, kterou porazili 4:3.
Zlín díky výhře v předehrávce 27. kola snížil náskok vedoucí Plzně na tři body
Zlín díky výhře v předehrávce 27. kola snížil náskok vedoucí Plzně na tři body | Foto: Lukáš Drštička

Praha - Díky dvěma slepeným brankám během 25 sekund ve 44. minutě dokonali hokejisté Zlína v předehrávce 27. kola extraligy obrat proti Slavii, kterou porazili 4:3.

Moravané se tak vrátili na vítěznou vlnu a poskočili na druhé místo tabulky. Slavia na venkovním ledě padla poprvé po předchozích třech výhrách a zůstává šestá.

Opatrný začátek a bitka

Úvod zápasu byl hodně opatrný. Vedoucí branka nepadla ani během dvojnásobné přesilovky při vyloučení Melenovského a Linharta, přičemž první jmenovaný vyfasoval vyšší trest a do konce utkání.

Po návratu z kabin sice ještě předvedli boxerskou bložku Linhart s Mickou, poté se však už diváci mohli bavit konečně také góly.

Divoká druhá třetina

Skóre otevřel ve vlastním oslabení Bednář a odstartoval tím zajímavou přestřelku. Ve 31. minutě vyrovnal premiérovou brankou mladík Urbanec, jenže za necelou minutu už znovu vedli Pražané, když za Horčičku prošla tečovaná střela Kempného.

Zlín nechtěl nechat soupeře odskočit, a tak uplynulo jen několik desítek sekund a Balaštík dal stav opět nerozhodnou podobu.O tom, že spokojenější půjdou do kabin přece jen slávisté, rozhodl druhou trefou Kempný.

Berani dokonali obrat

Nastolený trend slepených branek se postaral také o konečný výsledek. Zápas nakonec pro sebe urvali ´berani´. O obrat se postarali Balaštík s Holíkem, jejichž zásahy dělilo ve 44. minutě pouhých 25 sekund.

Domácí si vypracovali ještě další možnosti, ovšem nakonec byli rádi i za těsnou výhru. Slavia totiž měla v závěru dvě přesilovky. Ty ovšem nevyužila a k bodu jí nepomohla ani power-play.

27. kolo hokejové extraligy:

PSG Zlín - HC Slavia Praha 4:3 (0:0, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 31. Urbanec (Čajánek), 34. Balaštík, 44. Balaštík (Köhler, Leška), 44. Holík (F. Čech, Kubiš) - 25. Bednář (V. Sobotka), 32. Kempný (V. Sobotka, Sklenář), 35. Kempný (Bednář). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:10, navíc Melenovský, Linhart - Micka všichni 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3689.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Řezníček, od 28. navíc Šenkeřík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Šlahař, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, od 31. navíc Dresler - Bednář, V. Sobotka, Krenželok - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - P. Jelínek, Alinč, Micka - Poletín, Skokan, Stránský. Trenéři: Vladimír Růžička st., Weissmann a Beránek.