Semifinále hokejové Tipsport extraligy • První utkání • 18:15

3:1
Oceláři Třinec
11. Köhler (Hamrlík), 30. Leška, 44. Hamrlík (Leška)
20. Klimenta (Rákos, Adamský)

Vítejte u sledování on-line přenosu z druhé semifinálové série hokejové Tipsport extraligy. Zlín si to v souboji o finále rozdá s Třincem, první utkání začíná dnes v 18:15.

Třinec a Zlín se v play off samostatné české extralize potkávají už popáté a všechny čtyři předchozí série vyhrál Zlín. Možná také proto je cítit z kádru Ocelářů velký respekt. Už před začátkem série prohlásil nejlepší střelec letošních vyřazovacích bojů Martin Adamský, že by bral jakéhokoliv soupeře, jen ne Zlín.

Zlín má letos lepší také vzájemné zápasy, s Třincem v základní části třikrát vyhrál a jen jednou prohrál. Jako vítěz dlouhodobé části Zlínští začnou sérii na vlastním ledě.

Třinec počítá ztráty. Vedle distancovaných Polanského s Rothem jsou navíc mimo hru i Erik Hrňa a David Ostřížek. Oceláři proto povolali z Olomouce Adama Rufera. Kompletní sestavy obou týmů přineseme za okamžik.

PSG Zlín: Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Řezníček, Matějíček, Horák – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Okál, Holík, Čech – Fořt, Melenovský, Ondráček.

Hokej, extraliga, Zlín - Pardubice: radost Zlína z vítězné branky
Hokej, extraliga, Zlín - Pardubice: radost Zlína z vítězné branky | Foto: Lukáš Drštička

HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Zíb,Hrabal, Lojek, Klouček, Kania, Galvas, Matuš, Ovčačík – Varaďa, Bonk, Růžička - Adamský, Rákos, Klimenta - Květoň, Peterek, Orsava - Zagrapan, Rufer.

Utkání bude řídit dvojice Martin Homola - Martin Fraňo a na čarách jim budou pomáhat pánové Stanislav Barvíř a Petr Blümel.

1

Utkání bylo zahájeno.

1

První pětka Zlína začala velkým náporem. Do elitního útoku se vrátil Jaroslav Balaštík a byl to právě on, kdo mezi kruhy v obrovské šanci prudkou ránou přestřelil.

2

Další obrovská šance Zlína! To je doslova hurikán, kterým domácí od prvních vteřin válcují Oceláře. Honejsek jel sám na Hamerlíka, který Haškovským stylem udělal tři kroky dopředu a vrhl se mladému borci Zlína pod nohy.

3

Poprvé v pořádné akci i Třinec. Dlouze v rohu kombinovali Orsava s Peterkem a byla z toho přihrávka na Květoně, který z otočky pálil jen do připraveného Sedláčka.

3

Ondráček pálil od levého mantinelu. Hamerlík ale na puk dobře viděl a proto neměl problém zakročit.

4

Na ledě je znovu elitní formace Zlína. Linhartovo nahození se ale odrazilo od zadního mantinelu až do středního pásma, takže domácí musejí vyklidit pozice.

4

A domácí museli bránit. Rákos byl ve skvělé pozici, ale nevystřelil a už neměl kam. Nakonec se Rákos ještě vydal na brankoviště clonit Sedláčkovi, který si ale nahození od modré našel.

5

A zase Rákos! Tentokrát na brankovišti zpracoval puk a z otočky střílel do tyče!

5

Květoň odhadl odraz od mantinelu a prohnal se podél Tesaříka do bekhendového zakončení. Sedláček chytá.

5

Třinec bude hrát první přesilovku téhle série. Hamrlík na modré nepřečetl dobře hru, vyrazil pro puk, ke kterému měl dál a proto musel Květoně zastavit faulem, aby z toho nebylo třinecké přečíslení.

6

Zlín dokázal dostat puk ven z pásma, jenže se domácí provinili úmyslným ofsajdem a rozhodčí vrací hru zpátky před Sedláčka.

6

Domácí přečetli přihrávku Zíba a dokázali protečovat puk zase do bezpečí.

7

Třinec sice držel pásmo, ale k ničemu se nedostal. Domácí dobře bruslili a rychle přistupovali k hráčům. Nebezpečné bylo snad jen nahození Galvase, to ale někdo tečoval asi metr a půl vedle.

8

Zlín hraje v plném počtu.

8

Lojek dvakrát obětavě skočil do rány Zámorského od modré a rozhodčí přerušují hru. Za bránou totiž zůstal ležet Petr Leška. Z ledu se sice zvedá pomalu, ale bude v pořádku. Hodně tvrdě ho tam dohrál asi právě Lojek.

10

Zakázané uvolnění Třince končí tuhle mezihru, kdy se dvě střídání na ledě nic pořádného nedělo. Velký tlak Zlína ze začátku zápasu opadl a mírně aktivnější je Třinec.

10

Zlín teď ale bude hrát přesilovku. Fraňo vůbec nevá a vylučuje Tomáše Kloučka za krosček. Těsně předtím měl dobrou šanci Melenovský, který objel bránu, ale bekhendem prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

11

GÓÓÓL! Zlín vede 1:0! Zlín trestá velkou chybu Petera Hamerlíka, který se snažil nahození po mantinelu za bránou zastavit pro obránce, ale puk zklepl jen mezi kruhy. Do brankoviště se sice stačil vrátit, při snaze o zákrok mu ale navíc podjely nohy a Bedřich Köhler se štěstím poslal puk pod jeho tělem do  brány!

12

S výsledkem chtěla něco udělat třetí třinecká lajna, jenže se před Sedláčkem Peterek s Orsavou akorát srazili a domácí málem vyrazili do přečíslení.

14

Köhler v další velké šanci střílel z pravého kruhu! Hamerlík vytáhl puk z brány reflexivním zákrokem. Puk ho trefil asi do loktu.

14

Na druhé straně nestřílel špatně Růžička od modré. Sedláček si poradil.

15

Povedené střídání Třince. Oceláři zatlačili domácí tým a vše řeší až Sedláček, kter si našel na brankovišti puk a raději ho přikryl, aby mohli jeho unavení spoluhráči vystřídat.

15

Třinec pojede trestné střílení. Peterek vysunul do samostatného úniku Květoně, kterého na poslední chvíli zastafil faulem Tesařík.

15

Sedláček chytá! Květoňovi se postavil puk na hranu a to zřejmě jeho zakončení trošku rozhodilo. Třinecký hráč zkusil blafák do bekhendu, místo u tyče také bylo, ale puk letí jen do betonu brankáře.

17

Zakázané uvolnění Třince.

17

A hned poté je icing pískán i Zlínu.

18

Hamerlík neudržel v rukavici tvrdou bombu Tesaříka a měl velké štěstí, že se k volnému puku jako první dostal třinecký obránce.

20

GÓÓÓL! Třinec srovnává - 1:1! Oceláři 39 vteřin před koncem první dvacetiminutovky srovnávají krok! Tomáš Klimenta si z rohu hřiště vybruslil až před bránu a bekhendem překonal Sedláčka!

20

První třetina skončila.

Skončila první třetina, která přinesla parádní hokej. Viděli jsme pasáže, které patřily Zlínu a také pasáže, které patřily hostujícímu Třinci. Stav je nakonec asi zaslouženy 1:1. Oba týmy využily zaváhání brankářů. Padat mohly i další góly, třinecký Květoň ale neproměnil nařízené trestné střílení a domácí mohou litovat zejména obrovských šancí z prvních dvou minut utkání.

21

Druhá třetina začala.

21

Hamerlík hned na začátku třetiny chytá ránu Lešky ještě ze středního pásma.

22

Zlín je na začátku třetiny aktivnější a drží území. Třinec jen odpaluje puku do středního pásma.

23

Po nejistém zákroku Lojka chtěl Ondráček vysunout spoluhráče do brejku, ale je z toho jen zakázané uvolnění domácích.

24

Květoň nepropálil mezi kruhy obránce, takže Sedláček nemusel vůbec zasahovat.

25

Růžička nedokázal tečovat Bonkovo nahození, takže si Sedláček připisuje další hodně snadný zákrok.

26

Holík si najel do třetiny, zamíchal rameny a rychle vypáli. Hamerlík vyrazil puk maskou.

27

Dvě obrovské šance Třince! Peterek v přečíslení dva na jednoho našel Orsavu, který už ale nedokázal trefit bránu. Zpoza ní ale poslal puk do brankoviště úplně dezorientovaného Sedláčka, kde naopak nestihl zacílit Peterek.

28

Brána, ve které je teď Sedláček, je snad dnes zakletá na kiksy. Puk se od mantinelu odrazil tak zvláštně, že měl gólman Zlína co dělat, aby se puku vyhnul a nesrazil si ho zády do brány. Málem se navíc k dorážce dostal Zagrapan!

28

A obrovská šance i na druhé straně! Čajánek s Honejskem doráželi puk u levé tyče. Nechybělo moc! Hamerlík drží puk u své pravé tyče špičkou brusle.

29

Hamerlík chytá i obrovskou šanci Ondráčka, který pálil do téměř prázdné brány z levého kruhu!

30

GÓÓÓL! Zlín vede 2:1! Všechna čest, tohle byla nádherná hokejová paráda Petra Lešky! Zkušený centr první formace Zlína za brankou udělal otočku, naznačil pohyb doleva a doprava a úplně omámil jak Hamerlíka, tak dva bránící hráče Třince, aby sám zasunul puk za levou tyč!

Extraliga, Zlín - Liberec: radost Zlína
Extraliga, Zlín - Liberec: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
32

Rákos přetlačil laxního Hamrlíka a přečíslil zlínskou obranu, jenže si pak nevšiml úplně volného Klimenty před Sedláčkem.

32

Zlín bude hrát přesilovku. Rákos vysekl po buly hůl Holíkovi a dostává dvě minuty.

33

Třinec zatím dobře brání. Zlín zakládá po minutě přesilové hry akci znovu od vlastní brány.

34

Třinec je kompletní, ale Hamerlík měl co dělat, aby závěr přesilovky ustál. Neviděl totiž vůbec na nahození od modré a pak měl štěstí, že ho dorážky soupeřů doslova trefovaly.

35

Rákos nabil do tandemu Galvasovi, ale Sedláček si dobře povyjel a tvrdou bombu z levého kruhu chytá.

36

Čtvrtá pětka Třince tlačí Zlín v pásmu. Zagrapan pálil jen doprostřed brány.

37

Růžička měl plnou rychlost, ale mířil do plných. Přesila obránců jeho ránu srazila do rohu.

38

Zíb k mantinelu přizdil puk i Čajánka a bude se vhazovat před bránou Třince.

40

Už se hraje poslendí minuta druhé třetiny. Zlín se snaží hlavně nedostat gól a to se mu daří. Hraje se ve středním pásmu.

40

Druhá třetina skončila.

A fanoušci Zlína pískají. Klouček s Varaďou totiž během krátké chvíle hodně tvrdě atakovali domácí hráče. Rozhodčí ale vylučovat nebudou. Je za námi druhá třetina a Zlín je zase o gól blíže prvnímu semifinálovému bodu. Ve druhé dvacetiminutovce byli lepší a to potvrdila také nádherná branka Petra Lešky.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:01.

40

Třinec začne třetí třetinu přesilovou hrou. V závěru té druhé totiž Zlín hrál podle sudích v šesti, takže za katr míří Okál.

41

Třetí třetina začala.

41

Sedláček se stačil přesunout proti ráně Varadi! Třinecký buldok pálil po křižné přihrávce Růžičky do jeho betonu.

42

Zlín na modré promáchl skákavou nabídku Klimenty a Třinec se sám připravuje o pásmo.

43

Zlín je kompletní, Třinec táhne další útok vstříc pětici modrých na vlastní modré.

44

Zakázané uvolnění Třince. Zíb byl líný udělat krok navíc a nahodil puk do pásma ještě před červenou.

44

GÓÓÓL! Zlín vede 3:1! Balaštík ve vyložené šanci promáchl, ale puk doputoval až na modrou, kde stál Martin Hamrlík. Zkušený obránce si zpracoval puk a nekompromisní bombou propálil vše, co mu stálo v cestě. Hamerlík neměl nárok.

Dobojováno, hokejisté Zlína vyhráli doma už šestý zápas po sobě.
Dobojováno, hokejisté Zlína vyhráli doma už šestý zápas po sobě. | Foto: Lukáš Drštička
46

Zakázané uvolnění Třince, který marně hledá cestu do hodně pevné zlínské obrany.

47

Až teď se Třinci poprvé po inkasované brance podařilo získat pásmo. Zlín totiž vyhazuje také na zakázané uvolnění.

47

Růžička trefuje bombou od modré tyč! Ta dnes zachránila Sedláčka už podruhé.

49

A následuje další zakázané uvolnění Třince při snaze o zrychlení rozehrávky.

49

Balaštík si najel z druhé vlny do další skvělé šance! Hamerlík ale stačil vyrážečkou jeho ránu vytěsnit ven z brány.

51

A další zakázané uvolnění Třince poté, co obránce při nahození neudělal krok přes červenou čárou.

51

Holík sprintoval na Hamerlíka, ale Adamský se stačil vrátit a mladému útočníkovi Zlína nezbývalo nic, než neškodně střílet už mezi kruhy.

52

Třinec bude hrát přesilovku. Tesařík totiž trefil Rákose holí do obličeje. Emoce se přiostřují, protože právě Rákos poté po odpískání najel do Ondráčka, jenže ten podle rozhodčích pád simuloval.

52

Hrabal střílel do obránců a pálil znovu. Trefil hůl Lešky a puk se odráží do ochranné sítě.

53

Zlín se dobře brání. Čajánek vozí puk ve středním pásmu a šetří čas.

54

Sedláček drží propagační ránu Adamského, Zlín už je v pěti.

54

Třinecká snaha vytvořit tlak je marná. Zlín hraje výborně a nepouští hosty do šancí.

55

Naopak domácí ještě dokázali zaútočit. Honejsek na levém kruhu přenechal zadovkou puk Čajánkovi, který netrefil puk přesně.

55

Také Třinci pomáhá tyč! Z pravého kruhu jí rozezvonil Marek Melenovský při ukázkově sehrané situaci dva na dva.

56

Sedláček na druhé straně jistě chytá puk a nedovoluje hostům dorážet.

56

Oceláři si sami komplikují situaci. V rohu hřiště se potkali mazáci Leška - Peterek a domácí útočník byl chytřejší. Vytočil se nájezdu Peterka a ten dostává dvě minuty za krosček.

57

Honejsek střílel nad ledem jen do betonu Hamerlíka.

57

Hamrlíkovo nahození propadlo až do brankoviště. Třinecký gólman kryje.

58

Linhart trefil padajícího Orsavu a ten s bolestivou grimasou kulhá na střídačku. Třinec je v pěti.

58

Zagrapan po ráně vybojoval alespoň útočné pásmo. Třinec už má ale zoufale málo času.

59

Je zřejmě definitvně konec hostujícíh nadějí. Honejsek přebruslil Zíba a ten fauloval. Třinec pravděpodobně dohraje zápas ve čtyřech.

60

No a je jasné, že se Zlín nikam nežene. Už běží poslední minuta třetí třetiny.

60

Růžička ještě hodně nepříjemně střílel, ale nic už s výsledkem neudělal.

Utkání skončilo. Zlín se ujímá vedení v sérii 1:0 na zápasy. Sledovali jsme vyrovnaný boj, který zlomila definitivně třetí třetina. Tu Oceláři hrubě nezvládli. Nejprve inkasovali třetí branku a pak při snaze dostat domácí pod tlak hloupě faulovali. Tak zní shrnutí zasloužené výhry Zlína, zítra se hraje na stejném ledě odveta, která slibuje stejně jako dnes hodně hezký hokej.