Play off hokejové Tipsport extraligy • První zápas finále • 18:15

PSG Zlín
0:3
HC Škoda Plzeň
14. Balej (Straka, Vampola), 38. Kovář (Jeřábek, Straka), 42. Pletka (Kovář, Kratěna)

Finále hokejová Tipsport textraligy začíná. Vítejte u sledování on-line přenosu z první bitvy o zlato. Zlín dnes hostí v 18:15 Plzeň na svém ledě.

Zatímco Plzeň během pauzy pro finále dokázala doléčit šrámy, Zlín bude vrchol sezony dohrávat v rozpadlé sestavě jen na tři formace.

Zlín nadále kosí jedno zranění za druhým a po boji s Třincem stále zůstávají na marodce brankář Horčička, Honejsek, Linhart, Kubiš, Melenovský, Urbanec a minimálně v prvních dvou zápasech série také Holík.

Hokej, extraliga, Třinec - Zlín: Jan Peterek (11)
Hokej, extraliga, Třinec - Zlín: Jan Peterek (11) | Foto: Marian Ježowicz

"Tým ale i navzdory oslabení prokázal už s Třincem velkou vnitřní sílu. Doufám, že to dokážeme i teď. Očekávám, že tahle série bude dlouhá," nevzdává se trenér Zlína Rostislav Vlach.

"Plzeň je rozjetá, má kvalitní tým. Nemůžeme se zaměřovat jen na to, abychom hlídali Strakův útok. Výborně hraje i Kovář. Chceme spoléhat na týmový výkon," doplnil Vlach a naznačil, že Zlín bude stejně jako proti Třinci v semifinále a Vítkovicím ve čtvrtfinále spoléhat především na tvrdou obranu.

Rostislav Vlach a Prezidentský pohár 2013
Rostislav Vlach a Prezidentský pohár 2013 | Foto: ČTK

"Musíme se snažit tu jejich výbornou obranu a výborného brankáře Sedláčka překonat," uvědomuje si trenér Plzně Milan Razým. "Chytá výborně, ale Třinec mu dal dvakrát tolik gólů, že musel střídat. Ukázali nám cestu."

Berani proti Indiánům. To bude souboj týmů, které nebyly osm respektive jednadvacet let ve finále extraligy.

Soupiska hostující Plzně: Mazanec – St.Pierre, Hanzlík, Poživil, Slovák, Mozík, Jeřábek – Balej, Vampola, Sýkora – Vlasák, Straka, Kovář – Lev, Hollweg, Dvořák – Petruška, Boháč, Pletka.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Škoda Plzeň

Soupiska domácího Zlínu: Sedláček – Hamrlík, Horák, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, Kotvan, Urbanec – Ondráček, Leška, Veselý – Okál, Čajánek, Čech – Balaštík, Kostourek, Köhler – Šlahař, P. Sedláček, Fořt.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - PSG Zlín.

Hlavními rozhodčími budou pánové Fraňo a Jeřábek.

Stadionem Luďka Čajky už zní česká národní hymna.

1.

Bitva o jubilejní dvacátý český titul právě začala.

1.

Martin Straka vletěl do útočné třetiny a hledal si prostor ke střele. Ta byla nakonec zblokovaná.

1.

Jan Kovář poprvé za brankou míchal pukem, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.

2.

Plzeň měla velkou šanci! Kratěna přihrál Pletkovi, který šel z boku sám na Sedláčka. Mířil nad jeho rameno, jenže přestřelil i branku.

2.

Kratěna z mezikruží pálil mimo, Plzeň je zatím ýrazně aktivnější.

3.

Mazanec ale chytá první šanci Beranů! Z boku na něj najížděl Bedřich Köhler, jenže plzeňský brankář utěsnil všechna volná místa u své pravé tyče.

3.

Sedláček chytil do lapačky dalekonosný pokus Baleje.

3.

Filip Čech trefil boční síť plzeňské branky. Hra je přerušena, protože poté vletěl s přispěním obránců Plzně do branky Okál.

4.

St. Pierre velmi dobře a čistě zastavil unikajícího Okála.

4.

Zakázané uvolnění Plzně, vhazovat se bude před Mazancem.

5.

Je tady první vyloučení. Holweg zůstává na ledě a drží se za obličej, inkasoval totiž tvrdý úder hokejkou od Ondřeje Veselého. Plzeň má přesilovku.

6.

Až po minutě přesilové hry se dostali hosté poprvé k zámku, jenže ten jim dlouho nevydržel. Střela St. Pierra byla zblokovaná a domácí vyhodili.

7.

Veselý je na ledě, Plzeňští v přesilovce ani jednou nevystřelili.

7.

Přesilovku si pro změnu zahraje Zlín. Indiáni totiž hráli v šesti.

7.

Hosty hned osvobodil Ryan Hollweg.

8.

Plzeň mohla udeřit v oslabení! Kratěna vystartoval do brejku, najel mu Kovář, který pálil z první vedle branky.

8.

Skvěle Mazanec! Plzeňský brankář se natáhl po střele, kterou do poloodkryté branky pálil obránce Tesařík.

8.

Čajánek s Köhlerem zaměstnávali Mazance, přesilovka domácích je mnohem nebezpečnější.

9.

Plzeň je v plném počtu.

9.

Veselého střelu obětavě zblokoval hostující obránce Mozík.

10.

Zakázané uvolnění Zlína. Máme za sebou téměř polovinu první třetiny a vidíme velice svižný hokej.

10.

Matějíček natlačil Kováře na vlastní branku, vhazovat se bude před Sedláčkem.

10.

Hollweg ztratil puk ve středním pásmu, zlínský brejk ale skončil ofsajdem.

11.

Na zakázané uvolnění zahráli pro změnu hokejisté Zlína.

12.

S nahozením Balaštíka si snadno poradil Mazanec.

12.

Zlín v tlaku. Köhler mohl zakončovat ale ve vynikající pozici vůbec netrefil skákající kotouč.

13.

Po icingu Plzně se bude vhazovat před Mazancem.

13.

Berani se stále drží v útočném pásmu, hlavně Leška s Balaštíkem teď zatápějí plzeňské defenzivě.

13.

Jenže Leška si pomohl proti Jeřábkovi útočným faulem a Plzeň si tak zahraje druhou přesilovku.

14.

GÓÓÓL !!! Plzeň využívá přesilovku a vede v prvním finále 1:0! Po střele Straky se v brankovišti nejlépe zorientoval navrátilec do indiánské sestavy Jozef BALEJ a procedil puk skrz Sedláčkovy betony.

15.

Po střele Slováka se dostal do šance Jan Kovář, z úhlu ale Sedláčka nepřekonal.

16.

Na druhé straně se do dobré pozice hnal Matějíček, jenže ani on nemířil přesně.

17.

Ukázka skvělé zlínské defenzivy. Tři domácí hokejisté ve středním pásmu doslova obklíčili Pletku a sebrali mu touš.

19.

Poživil u mantinelu obral o puk domácího Kostourka a pálil do boční konstrukce. Brankář Sedláček poté raději přikryl puk.

19.

Zlínský Ondráček se blýskl parádní kličkou, ale poté netrefil branku.

20.

Martin Straka se rozčiluje, ale zbytečně. Dostává menší trest za atak brankáře Sedláčka. Devatenáct vteřin před koncem první třetiny mají Zlínští přesilovku.

První třetina skončila.

Finále začalo jaksepatří. Vidíme rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Jediný gól přinesla přesilová hra, kterou zúročil Balej. Zlín může vyrovnat hned na začátku druhé části, protože bude mít ještě minutu a půl početní výhodu pět proti čtyřem.

21.

Druhá třetina začala, pokračuje přesilovka domácích.

21.

Köhler se neudržel na bruslích a umožnil plzeňským vyhodit puk ze třetiny.

22.

Matějíčkovi rána vůbec nesedla.

22.

Čech střílel po přihrávce Lešky zpoza branky! Mazanec vyrážel betonem.

22.

Martin Straka je na ledě, Plzeň přečkala i druhé oslabení v dnešním zápase.

23.

Čajánkovu dělovku golfákem srazil stínující obránce do ochranné sítě.

24.

Köhler se dostal za obranu, jenže neměl rychlost a tak se snažil co nejrychleji vystřelit. A trefil jen betony brankáře.

25.

Zlín bude mít výhodu další přesilové hry. Balaštík s Köhlerem zatápěli plzeňské obraně a druhého jmenovaného už musel faulovat Vojtěch Mozík.

25.

Dělovka Zámorského od modré čáry mířila vysoko nad branku.

26.

Další Zámorského rána! Mazanec vyráží betonem.

27.

Druhá polovina přesilové hry už za moc nestála, Plzeň se ubránila i ve třetím dnešním oslabení.

28.

Po tvrdém souboji v rohu kluziště se těžce zvedá Veselý. Jeho spoluhráč Čajánek reklamuje naražení na hrazení, rozhodčí však zůstávají v naprostém klidu.

29.

Brankář Sedláček po nahození hostů raději přikryl puk do lapačky.

30.

A do stejného kusu brankářského vybavení teď doletěla i lehká střela plzeňského Lva.

30.

Vampola našel zpoza branky Jakuba Lva a jeho střela rozvlnila boční síť.

31.

Čtvrtá přesilovka pro Zlín! Dvě minuty dostává Lev, který ve středním pásmu podrazil unikajícího Okála.

31.

Leška z úhlu vyzkoušel pozornost gólmana Mazance. Následně se schylovalo k potyčce, ale hráči se nakonec včas uklidnili.

32.

Jeřábek ukončil obléhání své branky vyhozením.

32.

Mazanec si pohlídal další střelu z ostrého úhlu, tentokrát od Čajánka. Zlín jakoby se nemohl dostat do výhodnějších střeleckých pozic. Plzeň skvěle brání.

33.

Mazanec si připisuje další zákrok po propagačním pokusu Balaštíka.

33.

Plzeň přežila další přesilovku domácích a je v plném počtu.

33.

Kratěna a Okál se nepříjemně srazili před brankou Zlína a oba se velmi těžce zvedají. Hůř je na tom zlínský útočník, kterému pomáhají na střídačku masér a spoluhráč.

34.

Okál už kulhá směrem do kabiny. Že by další rána pro už tak zdecimované mužstvo domácích?

34.

Kovář mohl jít do velké šance, ale zastavil ho hvizd rozhodčího. Ofsajd.

35.

Po delší době si zahraje v početní výhodě také Plzeň. Kováře fauloval u mantinelu Tesařík.

35.

Berani se velmi dobře brání, Veselý vyhodil přes všechny čáry a minuta oslabení už je pryč.

36.

Vlasák nabil St. Pierrovi a bomba plzeňského obránce trefila spoluhráče Pletku, který stínoval u tyče.

37.

Zlín je v plném počtu.

37.

Kostourek hledal před brankou Čecha, skvěle ale zasáhl hostující obránce Jeřábek.

38.

GÓÓÓL !!! Plzeň zničehonic zvyšuje na 2:0! Zlínští zapomněli na Jana KOVÁŘE, který si najel na vynikající pas Jeřábka a své solo proměnil parádním blafákem zakončeným bekhendovou střelou mezi betony.

Hokej, extraliga, Plzeň - Litvínov: Jan Kovář
Hokej, extraliga, Plzeň - Litvínov: Jan Kovář | Foto: CPA
39.

Plzeňská aktivita neutuchá, naopak. Indiáni se stále tlačí před branku a teď Zlín jasně přehrávají.

40.

Poslední minutu druhé třetiny tráví Plzeň v útočném pásmu.

Druhá třetina skončila.

Plzeň ve druhé třetině nejprve přežila tři přesilovky domácích, aby v závěru druhé dvacetiminutovky podruhé udeřila. Byla to hvězda Indiánů Jan Kovář, který proměnil brilantně samostatný únik. Straka už má dvě asistence a hosté míří za prvním finálovým triumfem.

41.

Ve Zlíně začala třetí třetina.

41.

Potvrzujeme další velkou nepříjemnost pro domácí. Zdeněk Okál je zranění a už nepokračuje ve hře, místo něj hraje Šlahař.

22.

Plzeň už mohla vést o tři branky! Hosté předvedli velký tlak do branky a zakončoval Kašpařík, jehož ránu vyrazil ramenem brankář Sedláček.

22.

Bezprostředně po akci vzal puk do rukavice Zámorský a vyhodil ho ze třetiny. To jsou jasné dvě minuty a další přesilovka.

42.

GÓÓÓL !!! Přesilovka trvala jen pár vteřin, protože Plzeň zvyšuje už na 3:0! Po střele Kováře z úhlu dorážel ze snadné pozice do horního rohu Václav PLETKA.

43.

Zlín je v krizi a znovu jde do čtyř. Jakub Šlahař podrazil Vampolu.

44.

Sedláček chytil střelu Slováka od modré čáry. Následnou potyčku rychle přerušili rozhodčí.

44.

Sedláček vytrčil beton proti další dalekonosné střele, tentokrát z hole Poživila.

44.

Další bomba Poživila, Sedláček jí vyrazil pravým ramenem.

45.

Zakázané uvolnění Plzně a domácí si po dlouhé době mohou odpočinout. Jsou v plném počtu.

46.

Zlín se dneska ne a ne trefit. Rána Řezníčka od modré prosvištěla pár centimetrů vedle tyče.

46.

Dvě minuty za sekání dostává hostující obránce Poživil. Zlín bude moci snížit v přesilovce.

47.

Přesilovkové pokusy Hamrlíka a Matějíčka nebezpečné nebyly a Hollweg poté v klidu vyhodil.

48.

To byla šance! Balaštík byl sám před brankou, jenže puk poskakoval natolik, že jej zlínský kanonýr nedokázal usměrnit do sítě.

48.

Mazanec! Dělovku Tesaříka chytil efektně lapačkou. Přesilovka končí.

49.

Veselý to zkusil z téměř nulového úhlu. Tenhle pokus neměl šanci na úspěch.

50.

Zlín si zahraje další přesilovku. St. Pierre zasáhl nechtíc špičkou hole do obličeje Fořta. A budou to dokonce čtyři minuty, protože zlínský hokejista má krvavou ránu na bradě.

50.

Ryan Hollweg vyhazuje.

51.

Zlín se nemůže vůbec prosadit do útočné třetiny a minuta a půl z přesilovky je pryč.

52.

Slovák před brankou výborně pokryl Köhlera, který chtěl tečovat pokus od modré čáry.

53.

Straka vyhazuje. Zlínu už zbývá jen minuta ze čtyřminutové výhody. A ještě ani nevystřelil.

53.

Konečně šance pro Zlín! Filip Čech objel branku a vyzval ke skórování Tesaříka. Jeho ránu ale obětavě zablokoval Hollweg.

54.

Plzeň už je v pěti, Zlín dlouhou přesilovku totálně promarnil.

54.

Harmlíkovu ránu vyráží betonem skvělý Mazanec.

55.

Vlasák mohl dát čtvrtý gól! Plzeňský veterán šel sám na branku, jeho blafák ale Sedláček vystihl.

56.

To je asi definitivní konec pro Zlín. Šlahař jde už podruhé na trestnou lavici a Plzeň má další přesilovku.

57.

Plzeňští v pohodě kombinují v útočné třetině, pochopitelně už se ani příliš neženou za čtvrtým gólem.

57.

Obránce Slovák vyzkoušel od modré Sedláčkovu pozornost.

58.

Zlínské oslabení skončilo, do konce chybí dvě a půl minuty.

59.

Berani se snaží zkorigovat stav, ale zatím marně.

59.

Domácí měli dvě velké příležitosti za sebou! Mazanec je ale dnes nepřekonatelný.

60.

Utkání už se dohrává, Zlín ještě zahrál na zakázané uvolnění. Do konce chybí patnáct vteřin.

Utkání skončilo.

Po závěrečném hvizdu se ještě dlouho na ledě hádali a pošťuchovali Čajánek a Hanzlík. Těžko říci, o co mezi nimi šlo.

První finále je za námi. A bylo naprosto jednoznačné! Plzeň přehrála Zlín, prezentovala se vynikající defenzívou a také aktivitou směrem do útoku. V každé třetině jednou skórovala, z toho dvakrát v přesilové hře. Marek Mazanec udržel podruhé v letošním play off čisté konto.

Radim Tesařík, obránce Zlína: "Z naší strany to nebylo tak špatné, ale Plzeň dnes podala výborný výkon. Dala první gól a od toho se odvíjel celý zápas. Hráli parádně, přesně to, co mi teď hrajeme venku. Snažili jsme se, ale chybělo nám více střelby a tlak do branky. Nespadlo tam nic, na dnešní zápas musíme zapomenout."

To je pro dnešek vše. Díky za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.