Play off extraligy • Čtvrtfinále • 18:15

HC Vítkovice Steel
0:1
PSG Zlín
53. Okál

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze šestého utkání čtvrtfinále mezi Vítkovicemi a Zlínem. Utkání začíná v 18:15.

Ještě jednou hezký večer. Za malou chvíli už vypukne čtvrtfinálová bitva mezi Vítkovicemi a Zlínem, ve kterém půjde domácím o to, aby odvrátili mečbol soupeře a dotáhli tuhle hodně vyhrocenou sérii do sedmého zápasu.

Nejprve začněme tím nejpodstatnějším. To se dělo včera pozdě večer u stolu disciplinární komise, která řešila dvě situace z pátého utkání. Zlín podal stížnost na Marka Malíka za to, že tvrdě atakoval Petra Čajánka a také na obránce Tomáše Kudělku, který po odpískání napálil puk do zad Zdeňka Okála. Disciplinární komise rozhodla tak, že si Kudělka zápas nezahraje a dnes bude Vítkovicím chybět, Malík unikl bez trestu.

Co je důležité, v sestavě Zlína nechybí právě kapitán Petr Čajánek, který pátý zápas po ataku Malíka nedohrál. Zlín to odůvodnil závadou na brusli, kolem které se ale logicky objevilo hodně spekulací. Dnes už je ale Čajánek tak či tak připraven a bude hrát.

HC Vítkovice Steel: Šindelář - Barinka, Kovář, Voráček, Malík, Stehlík, Rehák, Sloboda - Baránus, Burger, Húževka, Huna, Roman, Svačina, Šedivý, Hruška, Strapáč, Ujčík, Szturc, Káňa J., Kolouch

PSG Zlín: Sedláček - Tesařík, Řezníček, Matějíček, Urbanec, Linhart, Zámorský, Hamrlík, Horák - Köhler, Čech, Čajánek, Leška, Ondráček, Melenovský, Honejsek, Šlahař, Holík, Veselý, Okál, Balaštík.

ČEZ Aréna v moravské části Ostravy je narvaná k prasknutí a vítá oba týmy na ledě. Zápas za malou chvíli začne.

1

Utkání začalo.

2

Začalo se opatrně. Oba týmy vyčkávají na to, co ukáže soupeř.

3

Ujčík střílel vedle a k dorážce se už nedostal.

4

Rozehrávka Zlína se zvláštně odrazila přímo na hůl Svačiny, který stál na chvíli sám mezi kruhy. Skákavý puk ovšem netrefil čistě a Sedláček byl nakonec bez práce.

5

Vítkovice mají velkou územní převahu. Zlín hraje typického zanďoura.

6

Zlín bude hrát přesilovku. Voráček se vykašlal na puk a počkal si na Čecha, kterého dohrál na mantinel. Dostává za to dvě minuty za nedovolené bránění.

6

Přesilovka ale hned končí. Zlín propadl na modré a Hamrlík musel faulovat, aby rozhodil unikajícího Húževku.

7

Šindelář poprvé v problémech. Na jeho brankovišti totiž dobře clonil Čajánek a vítkovický gólman nic neviděl. Nahození od modré ho ale trefilo do betonu.

8

Burger hledal před bránou Ujčíka, kterého ale dokázal ubránit Tesařík. Už se hraje v pěti na obou stranách.

9

Na druhé straně zatápěl Leška. Šindelářovi musel pomoct i obránce Barinka, aby zabránili jeho bekhendu v cestě do brány.

9

Huna schoval ránu za obráncem a střílel ke vzdálenější tyči, Sedláček ale znovu zasahovat nemusel.

9

A hned vzápětí dostává dvě minuty za hákování Petr Zámorský a domácí Vítkovice budou hrát přesilovou hru.

11

Domácí až po minutě a půl na chvíli hostům zatopili. Ujčík se ale před bránou po volném puku natahoval marně a Zlín znovu vyhazuje přes všechny čáry.

11

Hruška trefuje tyč! Zlín puk okamžitě odpaluje do bezpečí.

12

Zlín hraje v plném počtu.

14

Vítkovice jsou stále aktivnější. Zlín v podstatě jen brání.

15

Sedláček si poradil s ránou Strapáče.

16

A stejně tak i s ránou Slobody od modré.

18

Hosté z ničeho nic zahrozili. Köhler si našel svým důrazem prostor před brankovištěm, ale otočkou puk za záda Šindeláře nepropasíroval!

20

První třetina skončila.

Vítkovice jsou zatím jasně lepším týmem. Hrají aktivně a byly i blízko branky, jenže Hruška trefil jen tyč. Zlín hraje v Ostravě podle očekávání zanďoura a čeká na chybu soupeře. Ta přišla málem v závěru, Köhler dobrou šanci ale spálil.

21

Druhá třetina začala.

22

Roman našel před bránou Hunu, jenže ten nechal vyniknout hezkým zákrokem Sedláčka.

24

Na druhé straně měl práci Šindelář, protože střílel Zámorský. Také gólman Vítkovic jistě chytá.

25

Šlahař zatopil Šindelářovi z levé strany mnohem víc a Vítkovice mohou být rády, že místo střely nepřihrával k druhé tyči úplně volnému Balaštíkovi.

26

Strapáč zase po kontaktu s obráncem na druhé straně padá, ke střele se nedostal a přesilovku také nevybojoval.

28

Balaštík pálil hned zpoza modré, puk ale míří vysoko nad.

28

Vítkovice budou hrát přesilovku. Linhart oplácel až moc tvrdě sekeru Svačiny a dostává dvě minuty za krosček.

29

Sedláček nejprve vypíchl přihrávku Káni, která už míříla na čepel Ujčíka před prázdnou bránu a pak si poradil i s ne moc dobrou střelou Burgera od modré.

30

Šikovně, ale také těsně vedle, tečoval nahození Voráček a Zlín už zbytek přesilovky Vítkovic ubrání.

32

Je to stále boj. Teď se zase snaží Zlín, Ondráček ale pálil hodně nepřesně.

33

Zlín bude hrát přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Kolouch.

34

Sedláček rychle rozehrál přes dvě třetiny a Honejsek byl na chvíli za obranou Vítkovic, která se zdržela střídáním. Šindelář jeho pokus chytá a pak si poradil i s dotírajícím Čajánkem.

34

Vítkovice se jinak brání dobře. Barinka vyhazuje.

36

Vítkovice jsou v plném počtu a s klidem ubránily průnik Balaštíka.

37

Vítkovice budou hrát přesilovku. Za útočný faul dostává dvě minuty Petr Leška.

38

Obrany dnes nad útokem jasně vítězí. Burger trefil jen Barinku a Zlín se v klidu brání.

39

Bude se volat video! Leška se vrátil z trestné lavice a ujel obraně, pravděpodobně trefil tyč, ale rozhodčí si není vůbec jistý!

39

Tak to je obrovská smůla Lešky a velké štěstí Vítkovic. Zkušený útočník šel do forhendového blafáku a puk se odrazil od levé tyče do pravé a pak ven!

40

Druhá třetina skončila.

Druhá třetina už nebyla tak jednoznačná. Zlín začal vystrkovat růžky, ale stále platí, že v zápase vítězí urputné obrany. Tu ostravskou mohl prolomit Leška, když využil snad první obrovskou chybu v utkání a šel sám na brankáře. Šindelář proti jeho kličce neměl šanci, jenže Leška trefil levou tyč, puk se odrazil do pravé a pak ven. Takže stále 0:0.

41

Třetí třetina začala.

42

A těžko se dá čekat, že by se hrálo jinak. Tady se bude čekat na chybu. Opatrnou dvouminutovku zakončil střelou zpoza brány Strapáč. Sedláček neměl žádné problémy.

43

Čajánkovi vůbec nesedla rána, ale právě to paradoxně Šindelářovi pořádně zavařilo. Domácí gólman zasahuje špičkou betonu a jeho spoluhráči vyhazují na icing.

45

Ujčík nabil Barinkovi, který chtěl pálit z první, ale puk mu neletěl přímo na čepel. Dostal se mu pod nohy a místo prudké bomby z toho byla jen snadná žabička do lapačky Sedláčka.

46

Sedláček chytá největší šanci třetí třetiny! Húževka měl před sebou prázdnou branku, jenže musel puk bekhendem zpracovávat a to Sedláčkovi stačilo k tomu, aby se parádně roztáhl na brankové čáře a megagólovku zlikvidoval.

48

Vítkovice dál buší do plných, Zlín v pěti stojí na modré a brání. Domácí to mají těžké.

49

A velká šance také na druhé straně. Domácí obrana odflákla průnik Čecha, který obkroužil bránu a málem zasunul puk k tyči. Pak ještě dorážel Balaštík, ale Šindelář drží!

50

Sledujeme asi nejatraktivnější část zápasu. Velká šanci teď měly zase Vítkovice, Sedláček ale Hunu vychytal!

52

Už se to zase všechno uklidnilo, zakázané uvolnění Vítkovic kouskuje hru.

53

Bude se znovu volat video! Po ráně Okála, kterou Šindelář neudržel, Roman odpálil puk z brankové čáry a možná také zpoza ní!

No, tohle bude hodně zajímavé! Tady budou hrát roli milimentry, alespoň při pohledu na televizní kamery.

53

GÓÓÓL! Rozhodčí Milan Minář ukazuje do středu hřiště, byl to gól! Zdeněk Okál otevírá skóre zápasu, Roman puk odpálit ještě před brankovou čárou nestihl.

55

Marek Malík hecuje domácí publikum, Vítkovice totiž nutně potřebují vyrovnat. Čas se jim ale krátí a velká šance zatím nepřicházejí.

55

Leška fauloval. Vítkovice budou hrát přesilovku.

56

Stehlík několikrát střílel. Nejprve nepřesně, pak do lapačky Sedláčka.

57

Domácí málo stříleli. Sloboda i Voráček dobré možnosti pálit prováhali, Leška je na ledě a Zlín brání tlak Vítkovic v plném počtu.

58

Vítkovická situace se komplikuje. Hruška ztratil kotouč, chtěl to rychle napravit a zahákoval Veselého. Dostává dvě minuty a Vítkovice budou místo závěrečného tlaku bránit zlínskou přesilovku. Do konce zápasu zbývají 2 minuty a 45 vteřin.

58

Burger s Húževkou chtěli útočit. Druhý jmenovaný tečoval nahození vítkovického kapitána vedle.

59

Minuta a půl do konce zápasu, Zlín kombinuje v útočném pásmu a čas rychle běží.

60

Už běží poslední minuta zápasu. Zlín má stále puk na hokejkách.

60

Vítkovice v plném počtu, 30 vteřin do konce, jenže puk pod kontrolou Zlína před Šindelářem.

60

Tři vteřiny do konce a Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění.

60

Už tomu něvěří ani domácí diváci. Hala se pomalu vyprazdňuje a to i přesto, že se blíží definitivní konec vítkovické sezony.

60

Roman vyhrál buly a Húževka se dostal k ráně, která měla gólové parametry. Sedláček ale i ve druhém utkání v řadě hájí neprůstřelnost a Zlín postupuje po osmi letech do semifinále!

Utkání skončilo.

Je konec utkání, které rozhodla jedna jediná branka ve třetí třetině. Zlín slaví postup po gólu Okála, ve kterém hrály roli milimetry a rozhodnutí videorozhodčího. O tomhle momentu z 53. minuty se bude ještě hodně dlouho mluvit, ale na faktu, že Zlín postupuje dál a Vítkovicím končí sezona, to už teď nic nezmění.