Spengler Cup • 2. semifinále • 20:15, konec

4:5
Davos
28. Klimek (Burger), 32. Kudělka (Huna), 43. Szturc (Walker, Hruška), 55. Šedivý (Roman)
12. Kane, 32. Hofmann (Sýkora, von Arx), 37. Bürgler (Hofmann), 47. Thornton (Tatíček), 60. Kane

Vítejte u sledování on-line přenosu ze semifinále tradičního Spengler Cupu. Na nejslavnějším klubovém turnaji planety letos usiluje v konkurenci týmů s hvězdami z NHL o postup do finále i český zástupce. Vítkovice ovládly základní skupinu a k finálové bitvě jim zbývá poslední krok. V semifinále dnes porazit Davos. Utkání začíná ve 20:15.

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Málek) - Barinka, Wellinger, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Voráček, Rehák - Húževka, Klimek, Burger - Svačina, Huna, Roman - Walker, Hruška, Szturc - Šedivý, Kucsera, Kolouch - Káňa.

HC Davos: Berra (Genoni) - Forster, Joggi, Back, Grossmann, Alatalo, Ramholt - Schneeberger - Hoffmann, Sýkora, von Arx - Tatíček, Eriksson, Kane - Marha, Thornton, Burgler - Steinmann, Ryser, Corvi - Sciaroni.

1

Utkání začalo. Vítkovice hrají o finále Spenglerova poháru s Kanadou, která je prvním postupujícím.

1

První útok domácích táhl Tatíček, který hledal hvězdného Patricka Kanea. Ten ale trefil pouze obětavého obránce hostů.

2

Na druhé straně naopak střílel nepřesně Szturc.

3

Vítkovicím se zatím daří nepouštět domácí Davod do očekávaného tlaku.

4

Od modré dokonce nepříjemně zaměstnal Berru ránou Sloboda.

6

Barinka vyřešil parádním způsobem přečíslení domácích tři na jednoho! Celým svým tělem se položil před Sýkoru, který neměl kudy přihrát na najíždějícího protihráče.

7

Vítkovice zatím dobře brání a činí se i brankář Šindelář, který se položil proti nájezdu z úhlu v podání Patricka Kanea.

9

Petr Sýkora ukázal, že ve Švýcarsku nezapomněl, jak umí rychle bruslit! Expardubický útočník našlápl na modré a ujížděl sám na Šindeláře. Nedokázal ale zakončit přesně, protože ho háčkem rozhodil Kudělka. Davos bude hrát přesilovku.

10

Davos zamkl Vítkovice. Thorton našel mezi kruhy najetého obránce Forstera, který pálil nad. Český celek pak vyhodil.

11

Vítkovice hrají v plném počtu.

11

Kane ukázal, proč je jedním z nejlepších hráčů planety. Nádherně se totiž na modré stahovačkou zbavil obránce a byl sám mezi kruhy. Šindelář vytasil lapačku.

12

Šindelář vychytal Kanea znovu. Tentokrát z pravého kruhu.

12

Jenže napotřetí už to vyšlo a Patrick Kane otevírá skóre zápasu! Útočník, kterého si Davos najal pouze na tento turnaj, jel z levé strany sám na Šindeláře a mířil přesně mezi betony!

14

Vítkovice odpověděly krátkým tlakem. Huna se Svačinou pálili, ale gólman Davosu neměl problém.

17

Také Vítkovice dobře zahrozily. Szturc přejel modrou a nic nevymýšlel, Davosu ale pořádně zatrnulo. Puk prolétl těsně mimo.

19

Vítkovice budou hrát přesilovku. Kane narazil do Stehlíka a pak přehnaně oplácel, takže dostal dvě minuty za hrubost.

20

Prvni třetina skončila. Jenže se ostravský celek nemohl dostat do pásma, takže si minutu z přesilové hry přenese do druhé třetiny.

V té první Vítkovice hlavně bránily. A dá se říct, že téměř dokonale. Ve 12. minutě ale ujel Patrick Kane a otevřel skóre. Davos zaslouženě vede.

21

Druhá třetina začala.

22

Vítkovice si šanci nevytvořily a navíc pak neuhlídaly Kanea, který po návratu z trestné lavice naskočil do brejku a těsně minul bránu.

24

Dlouho se hrálo hlavně ve středním pásmu. Kucsera už se na to nemohl dívat, tak alespoň slabou střelou získal vhazování v útočném pásmu.

24

Zase Patrick Kane. Dvě stahovačky mu stačily, aby se z rohu hřiště dostal ke střele. Šindelář chytá.

25

Davos bude hrát přesilovku. Ondřej Roman totiž fauloval Thortona, který se snažil zakončit.

27

Ostravský celek ale Davosu nedovolil v přesilové hře vůbec nic a v pohodě se ubránil.

28

Gól! Vítkovice srovnávají na 1:1! Jiří Burger vyhrál v útočném pásmu buly přímo pro Lukáše Klimka, který z první propálil betony brankáře!

30

Vítkovice málem šly do vedení! Kucsera ale v obrovské šanci sám před bránou špatně trefil puk a napálil ho pouze do boční konstrukce brány.

32

Gól! Vítkovice otáčejí průběh zápasu a vedou 2:1! V signalizované výhodě si najel mezi kruhy na přihrávku Huny Tomáš Kudělka a nekopromisně propálil gólmana!

32

Davos ale hned z protiútoku srovnává - 2:2! Vedení českému týmu vydrželo jen 36 vteřin, když Gregory Hoffmann využil nepozornosti Stehlíka a z brankoviště doklepl volný puk do prázdné brány.

34

Svačina se hned po buly dostal ke střele a dorážce, jenže minul.

36

Eriksson z Davosu zase střílel nad.

37

Gól! Davos bere vedení znovu zpět na svou stranu! Chybu v obraně Vítkovic trestá po samostatném úniku hezkým blafákem Dario Bürgler. Šindelář neměl nárok.

38

Sýkorova rána od modré trefila Šindeláře do hrudi.

39

Kane trefil z mezikruží tyč!

40

Šindelář má bránu postavenou správně! Tyč zvonila i po ráně Sciaroniho.

40

Druhá třetina skončila.

Je to škoda. Chvíli se totiž zdálo, že Davos polevil a Vítkovice toho dokázaly dvěma góly využít. Pořadatelský tým ale právě tato sprcha probudila a už po 36 vteřinách bylo znovu vyrovnáno. Davos přidal na obrátkách, pak i třetí gól a znovu vede a navíc kontroluje hru. V závěru druhé části za Šindelářem dvakrát zvonila tyč.

41

Třetí třetina začala.

42

Szturc se v rychlém protiútoku z pravého křídla natlačil k zakončení, Berra v pohodě chytá.

43

Hra se kouskuje. Vítkovice zahrály zakázané uvolnění, před chvíli se stejného technického prohřešku dopustil Davos.

43

Gól! Vítkovice srovnávají na 3:3! Obrovský závar před bránou zakončil baseballově z metru ve vzduchu pohotově dorážející Roman Szturc!

44

Další šance Vítkovic! Kucsera s Kolouchem doráželi vedle.

45

A ke gólu měli blízko také domácí! Josef Marha jel sám na Šindeláře, který ho ale dobře vybruslil a českému útočníkovi Davosu v klíčovou chvíli sjel puk z čepele.

46

A šance také na druhé straně. Tohle se divákům líbí! Berra musel obrovský závar a tři dorážející hráče Vítkovic zlikvidovat akrobatickým zákrokem, při kterém mu pomohla také vypůjčená hůl od bránícího spoluhráče.

46

A na druhé straně sám před gólmanem Sýkora. Šindelář chytá!

47

Gól! Davos vede 4:3! A Vítkovice se asi právem zlobí. Petr Tatíček totiž za svou bránou obral s faulem o puk Šedivého a přihrávkou přes dvě třetiny našel Joa Thorntona, který samostatný únik zakončil přesnou střelou k tyči!

51

Vítkovice si zahrají přesilovku. Sciaroni totiž nedovoleně najel do brankáře Šindeláře.

53

Vítkovicím se ale na turnaji přesilovky nedaří a tahle byla důkazem. Šindelář odbil do ledu konec trestu domácího útočníka, aniž by ostravský celek pořádně vystřelil na bránu.

54

Davos hraje čtvrté utkání ve čtvrtém dni, ale na jeho hře únava není znát. Vítkovice to mají těžké.

55

Gól! Vítkovice srovnávají na 4:4! Neuvěřitelnou přihrávku vymyslel Ondřej Roman, který překvapil zadovkou zpoza brány brankáře Berru, jenž se už přesouval k druhé tyči. U té první si ale počkal na puk Ondřej Šedivý a měl úlohu úplně jednoduchou. Asi tak ze 40 centrimetrů trefit prázdnou bránu. Hokejová paráda v podání přihrávajícího hráče!

56

Davos po inkasované brance znovu zabral a málem dal gól! Thornton se přes bránící hráče probil na brankoviště, kde ho v leže vychytal Šindelář.

59

Do konce dvě minuty, už se hraje hodně opatrně.

60

Kane měl na holi vítězný gól! Ale netrefil přihrávku Sýkory a pak mu nevyšla otočka kolem brány!

60

Gól! To je šok! Davos dává na 5:4! A kdo jiný by to měl být než Patrick Kane? Hvězda NHL ukázala svou vyjímečnost, Kane napodruhé nabruslil do třetiny a za obráncem ukryl střelu, která krutě cinkla o břevno, pak i tyč a nakonec zapadla těsně a přesně za brankovou čáru!

Utkání skončilo.

To je obrovská škoda. Vítkovice se nemají za co stydět a s hvězdami nabitým týmem dlouho sahali po finále, dokonce dvakrát vedli. V utkání ale nedokázali uhlídat Patricka Kanea, který skóre utkání otevřel a pak i uzavřel. Během ligy hráč Bielu, kterého si Davos jen vypůjčil na turnaj, se stal hlavní hvězdou zápasu a dotáhl Davos do finále s výběrem kanadské reprezentace.

Pro dnešek je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.