Play off Tipsport extraligy • 6. zápas semifinále • 18:15

3:4
Zlín
27. Bonk (Roth, Růžička), 55. Zíb, 59. Peterek (Orsava)
1. Leška (Veselý), 25. Balaštík, 49. Balaštík (Čech), 50. Okál (Čajánek)

Vítejte u sledování on-line přenosu pokračování semifinálové série Tipsport extraligy. Třinec hostí od 18:15 na svém ledě Zlín a bude za stavu 2:3 na zápasy odvracet další mečbol soupeře.

Hezké odpoledne z Třince, kde zhruba za půlhodinky začne šesté semifinále série Třinec - Zlín. Oceláři dnes budou odvracet druhý mečbol soupeře, Zlín tedy může za stavu série 3:2 na zápasy naopak stvrdit svůj postup do finále.

Hosté ale přijeli bez zraněného obránce Tomáše Linharta, který odstoupil z minulého utkání po ataku Josefa Hrabala. Druhý obránce Zlína, který páté utkání nedohrál, Petr Zámorský, v sestavě nechybí.

Třinci stejně jako v minulých zápasech chybí útočníci Marek Zagrapan a Václav Varaďa.

Třinec - Hamerlík - Zíb, Hrabal, Roth, Galvas, Lojek, Kania, Ovčačík - Růžička, Bonk, Rákos - Adamský, Polanský, Klimenta - Květoň, Peterek, Orsava - Maruš, Ostřížek, Rufer.

Zlín - J. Sedláček - Hamrlík, Horák, Tesařík, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Kotvan - Balaštík, Melenovský, Köhler - Okál, Čajánek, Čech - Veselý, Leška, Ondráček  - Fořt, Šlahař, Kostourek - P. Sedláček.

Při pohledu na rozbruslení je zřejmé, že se trenér Vlach zřejmě rozhodl úplně rozházet zlínské formace. Tou nejzajímavější změnou je zřejmě to, že Leška nebude mít na křídlech Balaštíka s Köhlerem, ale Veselého a Ondráčka.

1

Utkání právě začalo.

1

GÓÓÓL! Zlín vede 1:0! Tak to je neuvěřitelný úvod hostujících. Zlínu stačilo pouhých 25 vteřin k tomu, aby Veselý projel za modrou čáru, napálil puk na Hamerlíka a Petr Leška pak nikým nehlídaný napálil puk do brány!

Hokej, Zlín - Třinec: radost Zlína
Hokej, Zlín - Třinec: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
1

Třinec mohl vzápětí ze stejné akce vyrovnat, ale Adamský po ráně Klimenty střílel vedle!

2

Zlín se ubránil třineckému tlaku a Melenovský pak od modré střílel nad.

3

Třinec měl velké štěstí! Čech trefil z pravého kruhu tyč!

4

Adamského zadovka před bránu nikoho nenašla, Zlín protečoval puk do středního pásma.

5

Čtvrtá třinecká pětka zamkla hosty, vše ale skončilo jen strkanicí na brankovišti a hvizdem rozhodčího.

6

Novým pětkám Zlína souhra jde. Leška s Veselým na jeden dotek vymíchali třineckou obranu, ale prvně jměnovaný dostal ke střele puk na dlouhou hůl, takže si Hamerlík připsal snadný zákrok.

7

Třinec stupňuje tlak a bude hrát přesilovku. Čajánek zahákoval Klimentu a dostane dvě minuty.

7

Adamský netrefil vysoký puk před prázdnou bránou a Zlín vyhazuje.

8

Klimenta byl čtyři kroky před bránou úplně sám a měl dost času mířit. Vsadil na sílu, prudký příklep ale letí vedle!

9

Tahle přesilovka Třince byla pořádně nebezpečná. Sedláček si v jejím závěru ale poradil i s ránou Zíba a Zlín je kompletní.

9

Po dlouhé době si na puk sáhl také Hamerlík, Zlín po jeho zákroku získal pásmo.

10

Zlínu nejde střídání. Šest hráčů v poli znamená další přesilovku pro Třinec. Za poslední dva zápasy je to už čtvrté pokažené střídání Zlína.

10

Růžička už se radoval a měl ruce nahoře, jeho teč Hrabalova nahození ale letí těsně vedle!

11

Zlín bude hrát 72 vteřin ve třech. Petr Zámorský protečoval puk jen na tribunu a dostává hodně přísné dvě minuty za zdržování hry.

11

Zlín ale dvakrát po sobě dokázal vyhodit puk až za Hamerlíka.

12

Hrabal měl nabito, ale vylepšil pozici k pravé tyči Bonkovi, který v dobré šance netrefil dobře puk a Sedláček se výborně stačil přemístit.

12

To snad ani není pravda, co Třinec není schopný proměnit! Čajánek ztratil hůl a Zlín bránil dlouho prakticky jen ve dvou, jenže Oceláři v drtivém tlaku spálili několik stoprocentních gólových šancí!

13

Zlín už je kompletní.

15

Poslední vteřiny jsou boj o zlínskou modrou, kterou hosté výborně brání.

17

Třinec se nemůže dostat do pásma, Zlín teď aplikuje svůj venkovní hokej a Oceláři stále neví, jak na něj hrát.

18

A teď budou hrát hosté navíc přesilovku. Ovčačík totiž zasáhl holí do obličeje Melenovského.

19

Zámorský trefil dvakrát Květoně, který pak vyrazil i s bolestivou grimasou dopředu. Založil tím brejk, který sám před Sedláčkem zakončoval kličkující Roth. Rána jde vedle!

19

Zlín už je v pásmu, puk se ale dotkl ochranné sítě.

20

Balaštík trefil jen Galvase a Třinec měl z brejku další obrovskou šanci! Polanský předložil puk před prázdnou bránu, ale jeho spoluhráč trefil jen boční síť!

20

A obrovská šance také na druhé straně: Köhler dorážel těsně vedle!

20

První třetina skončila.

Zlín vede po dvaceti minutách vede v Třinci 1:0. Petr Leška otevřel skóre už po 25 vteřinách hry a hosté mohli začít spoléhat na svou obranu. Třinec v dalším průběhu spálil několik vyložených šancí a jen díky smůle a neschopnosti trefit prázdnou bránou stále prohrává.

21

Druhá třetina začala.

21

Zlín začal i tuhle třetinu trošku aktivněji. Hamrlík střílel z mezikruží ale jen do padajícího beka.

22

Přesilovka pro Zlín. Lukáš Galvas dostává dvě minuty za hákování.

23

Tesaříkovo nahození dvakrát propadlo až k Hamerlíkovi, ten stál správně.

23

Další nahození Tesaříka tečoval třinecký obránce bruslí těsně vedle prázdné brány!

24

Třinec už je v plném počtu, ale před bránou stál Balaštík úplně sám. Puk se mu ale trefit nepovedlo správně.

25

GÓÓÓL! Zlín vede 2:0! Smůla elitního střelce je prolomena: Jaroslav Balaštík střílíá první branku v play off! Do růžku zametl puk, který se k němu odrazil mezi kruhy. Zlín vede v Třinci 2:0!

Extraliga, Zlín - Liberec: radost Zlína
Extraliga, Zlín - Liberec: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
25

Peterek se postrkoval s Horákem, oba za to dostanou dvě minuty.

26

Sedláček si poradil s nahozením z pravé strany. Zlín má hru pod kontrolou, Oceláři se do tlaku dostat nemohou.

27

Balaštík je při chuti. Hamerlík si ale s dalším jeho pokusem mířeným na vzdálenější tyč vyrážečkou poradil.

27

GÓÓÓL! Třinec snižuje - 1:2! Třinec se vrací do hry a probudil úplně tichou Werk arénu. Ránu Rotha za ležícího Sedláčka dokázal dorazit Radek Bonk.

Hokej, extraliga, Zlín - Třinec: radost Třince
Hokej, extraliga, Zlín - Třinec: radost Třince | Foto: Lukáš Drštička
29

Kostourek přečetl třineckou rozehrávku, ale pálil zpoza modré jen doprostřed brány. Zlínští po delší době vystrčili růžky a přivřeli Oceláře před Hamerlíkem.

31

Hraje se hodně opatrně. Nikdo nechce udělat chybu, takže se oba týmy perou hlavně o střední pásmo.

31

Hrabalovu ránu nikdo netečoval, takže měl Sedláček ulehčenou pozici.

33

Na druhé straně zase Hamerlík chytá nahození Čajánka. Hra teď nemá žádný spád, tempo ani pořádný náboj.

34

Rána Rotha se odrazila mimo dosah dorážejících Ocelářů, Zlín vyhazuje na zakázané uvolnění.

34

K Leškovi se odrazil puk a zkušený útočník Zlína nic nevymýšlel. Prostě ho napálil na Hamerlíka a ten měl problémy.

35

Zlín pojede po faulu Rotha trestné střílení! Zdeněk Okál byl faulován až před Hamerlíkem a nájezd si zopakuje!

35

Okál nedává! Puk se po jeho kličce zastavil před brankovou čárou!

36

Třinec se složitě prokousal do pásma, ale rána Hrabala byla slabá a navíc na ní Sedláček viděl.

37

Také rána Galvase mířila jen doprostřed brány.

38

Orsava se tělem natlačil před Sedláčka, který se mu Hašovsky vrhl pod nohy a šanci chytá!

39

Na druhé straně zabránil Růžička k dorážce Veselému a sám vyrazil dopředu. Třinecký protiútok zastavil ofsajd.

40

Třinec bude hrát v závěru třetiny ještě přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Okál. Do konce druhé dvacetiminutovky zbývá 43 vteřin.

40

Druhá třetina skončila.

Oceláři už vystřelit nestihli, protože velký kus skvělé práce odvedl Čajánek, když vyvezl puk za Hamerlíka a tam ho dlouho dokázal udržet. Po druhé třetině Zlín stále vede o jednu branku a má na své holi postup do finále. Na ledě se zároveň změnil obraz hry, Třinec už zdaleka nedominuje. Zlín ho dokonce ve druhé třetině přestřílel v poměru 10:8.

41

Třetí třetina začala. Třinec má ještě necelou minutu a půl přesilovku pět na čtyři, která se mu přenesla z druhé třetiny.

41

Zlín nepustil Třinec ke kombinaci, domácí až teď získali pásmo po sražené střele do ochranné sítě.

42

Obrovský závar po ráně Rotha! Puk se ale pro třinecké odráží špatným směrem a Zlín drží náskok. Navíc už hraje v pěti.

42

Jan Peterek sám před bránou rozmíchal Sedláčka, položil si ho na zem, ale bekhendem přestřelil těsně bránu. Oceláři se drží za hlavu, tohle měl být gól!

43

Čajánek tečoval střílenou přihrávku Rotha jen vedle. Oceláři musejí otevírat hru. Hned poté táhl akci po pravém mantinelu Veselý, Hamerlík si připsal úspěšný zákrok.

44

Zlínští před rozjetým Adamským dvakrát po sobě odpálili puk a šli spokojeně střídat.

45

Bonk trefil jen clonícího hráče. Zlín hrajě hodně obětavě.

47

Zlín hraje přesně podle svých představ a drží Oceláře daleko od Sedláčka. Domácím se po dlouhém a marném obléhání podařilo až teď uvolnit k ráně od modré Hrabala, ale trefil jen připraveného Sedláčka.

48

Zakázané uvolnění Zlína.

49

A po krátké mezihře následuje další.

49

Ocelářům dnes štěstí nepřeje! Sám před bránou byl Růžička, ale nedal!

49

GÓÓÓL! Zlín vede 3:1! A tohle se naopak vůbec nedá říct o Zlínu. Jaroslav Balaštík se sám mezi kruhy v úplně stejné pozici trefuje přesně do šibenice!

50

Úmyslný ofsajd Třince. S Oceláři to už nevypadá dobře, Zlín hraje v obrovské pohodě.

50

GÓÓÓL! Zlín vede 4:1! Zdá se, že je definitivně hotovo. Zdeněk Okál si mezi kruhy zpracoval puk a zase zamířil přesně do šibenice, Zlín vede v Třinci už 4:1!

Dobojováno, hokejisté Zlína vyhráli doma už šestý zápas po sobě.
Dobojováno, hokejisté Zlína vyhráli doma už šestý zápas po sobě. | Foto: Lukáš Drštička
50

Třinci se navíc při zákroku zranil gólman Peter Hamerlík a do brány musí Šimon Hrubec.

51

Zlín bude hrát navíc přesilovou hru. Frustrovaný Polanský sestřelil Veselého a dostal dvě minuty za vysokou hůl.

52

Zlín se v přesilové hře pochopitelně nikam netlačí a je spíš rád, že je Třinec dvě minuty úplně bezzubý.

53

Balaštík nabil Čajánkovi, Hrubec má první ostrý zákrok.

54

Třinec se pokouší s výsledkem ještě něco udělat, Lojek ale střílel pouze slabě od pravého mantinelu.

Utkání sleduje 4 806 diváků. Vyprodáno zdaleka není.

55

Hosté odpalují puk na zakázané uvolnění.

55

Puk je v bráně Zlína, bude se ale volat video.

Rozhodčí to bude mít hodně těžké. Po vysokém puku totiž vyskočili basketbalovým doskokem pro puk Bonk s Ondráčkem a puk po jejich zásahu zapadl do brány.

55

GÓÓÓL! Třinec snižuje 2:4! Rozhodčí Martin Fraňo ukázal do středového kruhu a branku uznal. Za střelce je označen Lukáš Zíb.

55

Třinec ještě cítí šanci a žene se okamžitě do pásma Zlína...

56

Hrabal se prokličkoval až před ležícího Sedláčka, Růžičkovi ale dorážka přeskočila hůl!

57

Další minutu Zlín přežil bez střely na Sedláčka. Od finále ho dělí přesně tři minuty.

58

Třinec se nemůže dostat do pásma a čas rychle letí. Do konce zbývají dvě a půl minuty.

59

Dvě minuty do konce, Oceláři začínají znovu od Hrubce.

59

GÓÓÓL! Třinec snižuje - 3:4! Třinec se vrací do hry! Orsava našel před prázdnou bránu Jana Peterka a ten měl lehkou práci. Ještě to bude drama!

Do konce zbývá 1 minuta a 32 vteřin. Třinec si bere oddechový čas.

59

Čajánek má puk za Hrubcem a Zlín šetří vteřiny.

60

Třinec hraje v šesti a Růžička byl sám před brankou. Sedláček nuluje i jeho. Oceláři byli kousek od vyrovnání.

60

Následuje ofsajd Třince. Do konce zbývá 24 vteřin.

60

Zlín je blízko blizkoučko. Necelý čtyři vteřiny před koncem má Třinec po icingu ještě jedno buly, ale toho času už je maximálně na střelu.

Zlín si bere time out.

Utkání skončilo. Zlín po dramatické koncovce vítězí 4:3 a postupuje do finále!

Hokej, extraliga, Zlín - Pardubice: radost Zlína z vítězné branky
Hokej, extraliga, Zlín - Pardubice: radost Zlína z vítězné branky | Foto: Lukáš Drštička