Extraliga • 5. zápas čtvrtfinále • 17:00

6:3
Sparta
8. Růžička (Varaďa, Zíb), 12. Adamský (Polanský, Roth), 27. Hrňa (Zagrapan, Orsava), 31. Zíb (Bonk, Růžička), 49. Zagrapan (Hrňa, Orsava), 59. Bonk
20. Pilař, 32. Ton (Hlinka, Forman), 56. Treille (Broš)

Dramatická série Třinec - Sparta jde za stavu 2:2 do pátého zápasu. Hrát se bude o první mečbol. Utkání v Třinci začíná v 17:00, vítejte u sledování on-line přenosu.

Tahle série od prvního zápasu dokazuje, že půjde o pěkné drama. Dnes se rozhodne, kdo bude mít první mečbol. Krom úvodního zápasu, který jasně vyhrál Třinec 4:0, byly všechny duely mimořádně vyrovnané, takže těžko odhadovat, kdo dnes nakročí k semifinále.

Spartě se v posledním zápase probudili tradiční střelci. Petr Ton vyrovnával v poslední minutě na 4:4 a Petr Tenkrát pak rozhodl o vítězství 5:4.

Sestava Ocelářů Třinec: Hamerlík (Šimboch) - Galvas, Roth, Hrabal, Zíb, Ovčačík, Klouček, Lojek, Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa.

Sestava Sparty Praha: Melicherčík (F. Novotný) - Gřegořek, Hunkes, Sičák, Pilař, Milam, Philipp, Jan Hanzlík, Kočí - Hovorka, Broš, Svoboda - Ton, Hlinka, Tenkrát - Pacovský, Rachůnek, Treille - Jánský, Forman, Bahenský.

Werk aréna v Třinci je narvaná k prasknutí. Dnes by mělo být poprvé v sérii vyprodáno. V rohu pod kotlem Třince už domácí hráči v kouři vyjíždějí na led. Utkání už za malou chvíli začne.

1

Utkání právě začalo.

1

Třinec se tlačil do Melicherčíka. Ten musel zastavit nahození Hrabala a pak se na brankovišti poprvé postrkovali Bonk s Pilařem.

2

Troy Milam chtěl přibít pronikajícího Polanského na hrazení, jenže se mu třinecký útočník vyhnul a sparťan se sám o mantinel zranil. Hodně to bolí a z ledu mu musí pomáhat oba kluboví maséři.

3

Celé dvě minuty se hrály před Melicherčíkem, domácí vstoupili do utkání hodně aktivně. Na začátku té třetí pálil z úhlu Rákos, ale gólman Sparty na puk dobře viděl.

4

Z pohybu aktivního Třince plyne i vyloučení. Petr Tenkrát dostává dvě minuty za sekání.

4

Adamský z úhlu při dorážce netrefil prázdnou bránu! Puk okopíroval brankovou čáru.

6

Třinec se nemůže dostat do pásma a Tenkrát se už chystá na led. Po ofsajdu domácích se bude vhazovat ve středním pásmu.

7

Domácí Hamerlík stále čeká na nějaký pořádný zákrok. Zatím se puku téměř vůbec nedotkl a Třinec bude hrát další přesilovku. Forman musel zfaulovat Orsavu, který ve středním pásmu nabral rychlost a už se pomalu řítil sám na Melicherčíka.

8

GÓÓÓL! Třinec vede 1:0! Václav Varaďa se dobře ohlédl a ač zády k mantinelu vyslal zadovkou z rohu parání pas před brankoviště na úplně volného Martina Růžičku a ten z první poslal puk do prázdné brány!

Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: radost Třince
Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: radost Třince | Foto: CPA
9

A málem už to bylo o dva! Květoň se natáhl po puku a zakončil krásnou kombinaci do protipohybu Melicherčíka. Ten zabránil gólu špičkou brusle.

11

Třinec naprosto kontroluje hru. Melicherčík si připsal hodně těžký zákrok po rychlém zakončí Orsavy. Gólman Sparty totiž přes svého obránce na střelu moc dobře neviděl, jestli vůbec.

12

Hlinka se řítil do brejku, ale Spartu zastavil ofsajd. Na Hamerlíka ještě dnes nešla žádná přímá střela.

12

GÓÓÓL! Třinec vede 2:0! Sparta úplně propadla na vlastní modré a Martin Adamský zakončil samostatný únik povedeným blafákem a ránou mezi nohy Melicherčíka!

Třinec vs. Sparta (utkání play off extraligy)
Třinec vs. Sparta (utkání play off extraligy) | Foto: Marian Ježowicz
14

Varaďa promáchl skákavý puk před bránou, vzápěti nevyřešil dobře Růžička přečíslení dva na jednoho.

15

Nahození ze strany srazili domácí obránci, takže byl i teď Hamerlík bez práce.

16

Na druhé straně Třinec na jeden dotek rozebral obranu a Květoň měl před sebou po přihře Rákose úplně prázdnou bránu, jenže trefil jen beton přesunujícího se Melicherčíka!

17

Spartě spadl další balvan ze srdce. Dnes v podstatě každá akce domácích volá po gólu. Ne jinak tomu bylo i teď. Přihrávka Bonka prolétla brankovištěm, kde stáli Varaďa i Růžička úplně sami. Skákavý puk ale ani jeden z nich netrefil.

18

Hamerlík má první dva zákroky až v 18. minutě a byla z to čistá gólovka! Po bombě Tona dorážel do prázdné brány Hlinka a třinecký gólman dokázal skočit po puku!

19

Sparta bude hrát poslední minutu a 7 vteřin v přesilové hře. Lojek totiž fauloval unikajícího Bahenského a je rád, že dostává dvě minuty za hákování. Sudí mohli klidně nařídit i trestné střílení.

20

GÓÓÓL! Sparta snižuje - 1:2! Obrana domácích zaspala, Karel Pilař projel celým hřištěm a pak se štěstím překonal Hamerlíka, asi střelou pod ruku!

O radost se mladíkem Sekáčem (uprostřed) přišli podělit také zkušenější Marek Hovorka i veterán Michal Broš (vpravo). | Foto: Eduard Erben
20

Hamerlík se po srážce s hostujícím útočníkem pomalu zvedá z ledu a i když asi domácím trenérům zatrnulo, bdue v pořádku.

20

První třetina skončila.

První třetina dopadla pro Spartu, jak nejlépe mohla. Oceláři měli drtivou převahu a téměř celou třetinu nepustili soupeře za červenou čárou. Svědčí o tom i poměr střel na bránu 14:4. Jak ale dobře domácí začali, tak trošku zaspali v samostném závěru: Sparta všechny čtyři rány vyslala až v poslední dvouminutovce a nakonec Karel Pilař dokázal v přesilové hře snížit. Jasně horší hosté tak odcházejí do kabin za ještě relativně příznivého stavu 1:2 a mohou během osmnácti minut přestávky vymyslet, co udělat jinak.

21

Druhá třetina začala.

22

Třinec začal aktivně, ale Polanský se přes Pilaře až k Melicherčíkovi nedostal.

22

Hlinka jel sám na Hamerlíka, ale Zíb mu klepl do hole a zneklidnil jeho zakončení. Puk letí vedle!

24

Hraje se nahoru-dolů, ale útoky narážejí na pevné obrany. Sparta proto zkusila pálit už ze středního pásma a Hamerlík raději podržel puk v lapačce.

25

A stejně tak i Melicherčík na druhé straně. Ten zase vykopl nahození Varadi do ochranné sítě.

26

Broš se prokličkoval do dobré šance, Hamerlík jeho střelu z pravého kruhu ale chytá.

27

GÓÓÓL! Třinec vede 3:1! Čtvrtá pětka Ocelářů zamkla hosty a Erik Hrňa napálil křižnou přihrávku Zagrapana přes brankoviště do brány!

29

Zagrapan je hodně aktivní, teď ujížděl Spartě po levém křídle a Miroslav Forman musel faulovat. Dostává dvě minuty za držení a následuje třinecká přesilovka.

31

GÓÓÓL! Třinec vede 4:1! Obrovský tlak končí po minutě a půl ránou Lukáše Zíba. Obránce Třince jen nevěřícně kroutí hlavou, protože střela, která mu vůbec nesedla, se odráží od břevna za brankovou čáru. Gól byl ale pouze logickým vyústěním obrovského tlaku první formace, která ani na vteřinu nepůjčila po celou přesilovku Spartě puk. Unavená čtveřice hostů jen stála a čekala, až někdo z domácích vystřelí.

Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: Erik Hrňa slaví gól
Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: Erik Hrňa slaví gól | Foto: CPA
32

GÓÓÓL! Sparta snižuje na 2:4! Jenže hosté se rychle vracejí na dosah dvou branek. Petr Ton se v nenápadné akci objevil mezi kruhy a vymetl růžek brány bezmocného Hamerlíka.

Hokej, extraliga, Sparta - Kometa Brno: Petr Ton
Hokej, extraliga, Sparta - Kometa Brno: Petr Ton | Foto: CPA
33

Sparta cítí šanci. Treille to zkoušel svým důrazem u pravé tyče, Hamerlík puk drží pevně pod lapačkou.

33

A teď budou hrát hosté přesilovku. Lukáš Zíb dostává dvě minuty za podražení.

36

Hamerlík moc práce v oslabení neměl. V podstatě až v závěru zahrozil Sičák střílenou přihrávkou, která ale prolétla před bránou bez povšimnutí.

36

David Kočí se diví, ale vůbec nemá čemu. Při rozehrávce dotáhl pohyb holí až do obličeje Zíba a dostává dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka pro Třinec.

38

Přesilovka Třince končí sedm vteřin před vypršením Kočího trestu. Oceláři se do třetiny dostali až v závěru a Václav Varaďa to přehnal s důrazem v souboji o ztracený puk a dostává dvě minuty za hákování.

38

Sparta hraje v plném počtu nastěhovaná před Hamerlíkem a rozjíždí přesilovkovou kombinaci...

39

Pilařovu ráno někdo lehce tečoval a Hamerlík měl co dělat, aby puk vyrazil.

39

Sičák stříli, ale Hamerlík dobře přečetl hru, udělal tři kroky ven z brankoviště a jistě ostrou ránu chytá.

40

Závěr oslabení Třinec kontroloval s pukem na hokejce. Varaďa už se vrátil na led.

40

Druhá třetina skončila.

Třinec vede před poslední dvacetiminutovkou o dva góly, ale právě tato série zatím asi nejlépe ukázala, že tohle v hokeji nemusí vůbec nic znamenat. Domácí jsou každopádně stále jasně lepší, ve druhé třetině Spartu přestříleli 15:9 a rychle vedli už 4:1. Hosty vrátila do hry krásná rána Petra Tona.

41

Třetí třetina začala.

42

Hunkes zastavil pronikajícího Polanského, Hunkese zase zastavil ofsajd spoluhráčů. Začátek třetí části je plný nepřeností a přerušení.

44

Zatím je to teda pořádná nuda. Diváky teď alespoň pobavila rána Gřegořka ze středního pásma, která se odrazila od zadního mantinelu a po ještě jednom odrazu od horní síťky Hamerlíkovy brány spadla do brankoviště. Tam si s pukem třinecký gólman v komické situaci poradil.

45

Melicherčík po nahození Peterka z rohu raději podržel puk pod lapačkou u své levé tyče.

47

Sparta se druhé střídaní v řadě pomalu nadechovala k tlaku, ale zabrzdil jí nešťastný faul Tenkráta, který zasáhl holí obličej Orsavy. Třinec si už chystá další přesilovku.

47

Třinecké elitní formaci klapla klasická kombinace na Růžičku před prázdnou bránou, jenže kanonýr tentokrát špatně trefil puk. Melicherčík nadvakrát špatnou střelu chytá.

47

A teď si Melicherčík mezi těly clonících hráčů našel také místo, aby mohl chytit schované nahození Hrabala.

48

Sparta vyhazuje a třinnecká přesilovka končí. Druhá formace sice dlouho kombinovala, žádná rána ale k Melicherčíkovi neletěla.

49

GÓÓÓL! Třinec vede 5:2! Čtvrtá formace Ocelářů se blýskla skvělou akcí. Hrňa předložil před bránu puk Marku Zagrapanovi, který zvedl hlavu, nádherně vymíchal Melicherčíka a už s jednou rukou zdviženou zasunul puk do prázdné brány!

Třinec vs. Sparta (utkání play off extraligy) - fanoušci Třince
Třinec vs. Sparta (utkání play off extraligy) - fanoušci Třince | Foto: Marian Ježowicz

Utkání sleduje 5 112 diváků. Ani dnes není vyprodáno. Na pokladnách zbylo 88 lístků.

51

A vhazuje se v obranném pásmu Sparty. Třinec zvládá hru zatím dobře a nepouští hosty do žádného tlaku.

54

Philipp před prázdnou bránou nedává. Rozhodčí rozpažuje, pravděpodobně zakončil hezkou kombinaci jen do tyče!

54

Třinec získal znovu útočné pásmo. Stadionem obíhá mexická vlna a při pohledu na led se zatím moc, vyjma šance Philippa, nezdá, že by se mělo něco výrazně změnit.

55

Hamerlík byl na chvíli bez hole, ale domácí obránci mu pomohli a Třinec dostává puk do středního pásma.

55

Mohlo být definitivně hotovo. Varaďa dostal puk do tandemu, stál asi pět metrů od brány a pálil příklepem z první, jen netrefil bránu!

56

Zakázané uvolnění Třince. Oceláři se snaží hrát bez rizika.

56

GÓÓÓL! Sparta snižuje na 3:5! Tak ještě to budou nervy! Sacha Treille si dojel v útočné třetině volný puk a z otočky z levého kruhu vymetl přesně šibenici. Sparta je rázem ve hře!

Další sparťanská radost: zleva Daniel Přibyl, Sacha Treille a Ivan Rachůnek.
Další sparťanská radost: zleva Daniel Přibyl, Sacha Treille a Ivan Rachůnek. | Foto: Eduard Erben
57

No a hosté teď budou kousat. Okamžitě po buly ve středním pásmu vyrazili dopředu a jsou zase před Hamerlíkem.

58

Třinec dává Spartě pásmo laciným icingem. Melicherčík jde z brány, Sparta bude hrát v šesti. 2:57 do konce zápasu.

58

Puk se dotkl třinecké střídačky. Melicherčík musí zpátky do brány, protože se bude vhazovat ve středním pásmu. Dvě a půl minuty do konce.

58

Melicherčík je zpátky na střídačce, ale Bonk málem od vlastního brankoviště trefil prázdnou bránu. Puk letí těsně vedle a Sparta má po pískaném icingu pásmo.

58

Hamerlík vytahuje důležitý zákrok. Po krásné přihrávce Pilaře zastavuje v tutové šanci před poloprázdnou bránou Tona!

59.

Sparta bude hrát přesilovku, z hákování je vyloučen VÁCLAV VARAĎA. Melicherčík odjíždí na střídačku, Sparta bude hrát v poli v šesti proti čtyřem hráčům soupeře.

58:18

Třinec definitivně rozhoduje o své dnešní výhře - 6:3. Hned po buly se Oceláři osvobodili ze svého obranného pásma, RADEK BONK sice ze středního pásma branku napoprvé netrefil, napodruhé už se mu to však z bezprostřední blízkosti povedlo.

Radek Bonk a Václav Varaďa slaví titul Třince (2011)
Radek Bonk a Václav Varaďa slaví titul Třince (2011) | Foto: Marian Ježowicz
59.

Třinecká hala je v euforii a ještě do většího varu ji mohl přivést Jan Peterek, který jel po přihrávce Rákose sám na Melicherčíka,střelou mezi betony si však na slovenského brankáře nepřišel.

60.

Sparta mohla v závěru snížit, Svoboda však tečoval Hovorkovu střelu jen do Hamerlíkovy výstroje.

Je konec, Třinec i třetí třetinu vyhrává 2:1 a celkově pak 6:3. Ujal se tak vedení v sérii 3:2 a o svém postupu bude moci rozhodnout už v pondělí na ledě Sparty.

Tímto se s vámi loučím a u onlinde reportáže z pondělního zápasu se těším na shledanou.