Spartak Moskva
0:2
Lev Praha
1. Danielssson (Rachůnek), 2. Rachůnek

Vítejte u online reportáže z utkání předposledního kola základní části KHL mezi Spartakem Moskva a pražským Lvem. Úvodní buly je v 16:30.

Pořádně důležitý zápas před sebou mají hokejisté pražského Lva. Tříbodovou výhrou si dnes mohou zajistit účast v play off. Pokud se jeim to nepovede, zbývá ještě jedna možnost v neděli s Doněckem, to by se ale pak jednalo o přímý souboj týmů o jedno postupové místo.

Forma Pražanů nazanačuje, že by mohli slavit už dnes. Vyhráli čtyřikrát za sebou a teď proti nim stojí předposlední celek Západní konference, kterému už vlastně o nic nejde. Snad jen o čest, aby nespadl na dno tabulky. Pikantní bude zápas pro Jakuba Nakládala, kterého po neúspěšných výsledcích propustil do Lva právě Spartak.

KHL, Lev Praha - Čerepovec
KHL, Lev Praha - Čerepovec | Foto: Eduard Erben

Sestava Lva: Pöperrle (Štěpánek)– Oystrick, Nakládal, Novotný, Rachůnek, Danielssson – Němec, Lepisto, Birner, Vrána, Řepík – Mikúš, Mäenpää, Surový, Cipulis, Hossa – Krejčík, Nizivijs, Cingel, Sekáč.

Sestava Spartaku: Lašák (Šestjorkin) - Vasiljev, Obšut, Kozlov, Suglobov, Radivojevič – Šefer, Želdakov, Nikoncev, Bušujev. Ankudinov – Mamkin, Kulik, Michaljov, Bobrov, Jerdakov – Demidov, Pugolvochin, Deněžkin, Voronin

Oba týmy jsou na ledě a vyslechnou si hymny.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Lev vede 1:0. Tak to je famózní nástup českého celku. Rachůnek zavezl puk do třetiny a Nicklas Danielssson rychle vypálil. Lašák nestihl zareagovat. Gól po 13 vteřinách!

KHL, Lev Praha - Minsk: radost Lva
KHL, Lev Praha - Minsk: radost Lva | Foto: Eduard Erben
2.

Hned na to ale hosté budou hrát oslabení.

3.

Spartak se rozestavěl v pásmu, ale ke kloudné střele to zatím nevede.

4.

Tak přeci jen jedno nahození na Pöpperleho, ale ten si poradil.

4.

Vyloučený Mikúš je zpátky na ledě a Lev míří do protiútoku.

5.

Po ubráněném oslabení se Lev vrhnul opět do útoku. Lašák ale zatím pozorný.

6.

Pro změnu vyloučení na druhé straně. Viníkem je Mamkin.

7.

Spartak se dobře brání, drží puk po rozích a sbírá čas.

8.

Vránovu střelu Lašák dobře viděl a vyrazil. Ani z přesilovky Lva asi nic nevzejde.

8.

Je to tak, navíc ještě zaútočil Kozlov, český brankář si ale poradil.

9.

Lev má opět mírnou převahu a kombinuje v útočném pásmu.

10.

Vrána motal hlavu obráncům za brankou, nakonec musel všechno řešit přikrytím puku Lašák.

...a potřetí.
...a potřetí. | Foto: Eduard Erben
11.

Domácí jsou zatím směrem dopředu neškodní, krom občasných nahození Pöpperle moc práce neměl.

12.

Ale ani pražský celek nepředvádí žádnou skvělou hru. Zatím je to hodně bojovné utkání.

13.

Rachůnek trochu vystrašil Lašáka z dálky, gólman Spartaku nezaváhal.

14.

První větší šance domácích. Kozlov měl dost času a prostoru zamířit, vystřelit i dorážet. Pöpperle se v brankovišti ale dobře přesunul.

15.

Pugolvochin se snažil překvapit českého brankáře z úhlu, ale nepovedlo se mu to.

16.

Další útočná vlna hostů. Tentokrát ale spolupráce Rachůnek - Danielsson neklapla podle představ.

17.

Závar před Pöpperlem. Hostující strážce svatyně raději přerušil hru.

18.

Spartak se soustředí na bránění středního pásma a Lev se tak chytil do ofsajdu.

19.

Blíží se konec úvodního dějství a příliš pohledných akcí jsme tedy neviděli.

20.

Hossa tvrdou bombou z levého kruhu zaměstnal Lašáka, ten s obtížemi vyrazil do rohu.

Konec první třetiny.

Žádný galavečer KHL nesledujeme, ale Lvu to stačí na těsné vedení a zatím je tedy blíže třem bodům, pro které si přijel.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Novotný nabil Rachůnkovi do tandemu a ten pořádně protáhl Lašáka.

22.

Suglobov si počínal nedovoleně. Hosté mají přeslovku.

22.

Němcova rána od modré sražena nad. Vhazovat se bude po pravici Lašáka.

23.

Nepřesný byl poté Mäenpää, to už z přesilovky odtikávají poslední vteřinky.

24.

Domácí jsou v plném počtu.

24.

Střelcky dnes hodně potentní Kozlov vyslal další projektil na Pöpperleho, ten puk udržel ve výstroji.

25.

Lašák si poradil s nahozením od modré, hosté snadno získali pásmo.

26.

A další práce pro slovenského brankáře ve službách Spartaku. Oystrickovu ránu tentokrát neudržel a dorážet mohl zblízka Birner, ale neúspěšně.

KHL, Lev Praha - Minsk: Michal Birner - Lukáš Krajíček a Lars Haugen
KHL, Lev Praha - Minsk: Michal Birner - Lukáš Krajíček a Lars Haugen | Foto: Eduard Erben
27.

Domácí snadno přešli střední pásmo, ale pak si nerozuměli při kombinaci a o puk přišli.

28.

Lev teď drží puk v pásmu. Zatím to vypadá, že moc branek dnes nepadne.

29.

Mäenpää posílal puk do ohně, ale tam kraloval Lašák.

30.

Bušujev se po přejetí útočné modré nerozpakoval a švihem vypálil. Pöpperle na místě.

30.

Němec vyločen za faul vysokou holí. Domácí hrají přesilovku.

31.

Prázdná brána zívala před Radivojevičem, který se bekhendem snažil trefil skákající puk, ale minul.

32.

Lev se následně osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

32.

Bušujev v obdobné šanci, jak byl před chvíli Radivojevič, ale ani on netrefil odkrytou klec. To by mohlo Spartak mrzet.

33.

Pražský celek v plném počtu, ale tentokrát při něm stáli všichni svatí.

34.

Zaváhání domácích mohl potrestat Řepík, který ujížděl v přečíslení dvou na jednoho spolu s Nakládalem. Zakončil sám, ale Lašák ho vychytal.

Michal Řepík si hledá před brankou Jekatěrinburgu šanci ke skórování.
Michal Řepík si hledá před brankou Jekatěrinburgu šanci ke skórování. | Foto: Eduard Erben
35.

Je ale vidět, že díky přesilovce je nyní moskevský tým sebevědomější.

36.

Šefer vyvětral lapačku Pöpperlemu po ráně zpoza levého kruhu.

37.

Suglobov se před českým brankářem objevil zničehonic, naštěstí pro hosty ale nedokázal rychle a přesně zakončit.

38.

Brzy po buly v útočném pásmu střílel Hossa. Lašák našel puk v lapačce.

38.

Po nečekané teči trefil puk obličej Voronina a ten se hned svalil a nejspíš se objeví v jeho tváři i nějaká krev.

39.

Už se ale znovu hraje. Po útočné akci domácích se Lev uchýlil k zakázanému uvolnění.

40.

Spartak má v závěru tlak. Bobrov pálil na přední tyč. Pöpperle kryje.

40.

Dalším střelcem Bušujev, český brankář drží nulu.

Konec druhé třetiny.

V druhé třetině byl Spartak rozhodně blíže gólu než v té první. Lev měl hlavně v přesilovce při šancích Radivojeviče a Bušujeva velké štěstí. Třetí třetina tak bude ještě velký boj. Pražský klub ale možná dělí 20 minut od postupu do play off.

41.

Začala třetí třetina.

42.

Hostující celek začat třetí dějství lépe. Teď ho ale zastavil ofsajd.

43.

Pöpperle měl starosti po průniku Kozlova, ale poradil si.

44.

Novotného formace chvíli držela puk v útočném pásmu, ale ke střele to nevedlo.

45.

Spartak by rád vyrovnal. Střela Medvěděva ale neměla šanci na úspěch.

46.

Nahození dojel nahození před Lašáka a slovenský brankář přerušil hru.

47.

Vrána z otočky pálil nepřesně, Lev ale zůstává u kotouče.

48.

Hosté dopře napadají ve středním pásmu a Spartak má problémy s přechodem.

49.

Oystrick nahodil a Lašák puk přikryl. Prosté a jednoduché, ale Lvu to stačí.

50.

Hosté drží puk po rozích v útočném pásmu a sbírají cenné vteřiny. I když hra na 1:0 by se jim mohla vymstít.

51.

Střela Cipulise neprošla, Spartak posouvá puk do středního pásma.

52.

Surový mohl pojistit vedení. Domácí ztratili puk ve vlastní třetině. Súrový mířil nad beton, ale Lašák ho vychytal.

KHL, Lev Praha - Čerepovec: Tomáš Surový
KHL, Lev Praha - Čerepovec: Tomáš Surový | Foto: Eduard Erben
53.

Kozlovova formace skřípla Lev v jeho pásmu.

54.

Hosté se ale ubránili a vyrazili do brejku, Birner zakončil střelou zápěstím a Lašák tak mohl předvést svou lapačku.

55.

Spartaku se krátí čas. Lev se viditelně soustředí hlavně na obranu a napadá už od útočné modré domácí rozehrávku.

56.

Hossa si v trmě vrmě našel volný kotouč a zkusil propálit chumel před brankou. Nepovedlo se.

57.

Mäenpää obtěžoval Lašáka v brankovišti a ten tak neviděl ideálně na ránu od modré. Zajímavý závar Lvu, ale brankou neskončil.

58.

Lev teď drží puk co nejdále od vlastní branky.

59.

Lev vede 2:0! Je zřejmě rozhodnuto. Tomáš Rachůnek si vyjel z rohu útočného pásma a vymetl růžek Lašákovy branky.

60.

Bobrov ještě vytvořil horké chvilky pro Pöpperleho, hostující gólman ale stále drží čisté konto.

Konec zápasu. Lev se raduje z postupu do play off!

Hosté se dočkali páté výhry v řadě a tedy i vytouženého play off. To je pro dnešek vše u další online reportáže napočtenou.