3:1
Třinec
13. Pilař (Bahenský, Jánský), 35. Bahenský (Forman, Krstev), 56. Jánský
36. Zagrapan (Hrňa, Orsava)

Vítejte u online reportáže z šestého utkání čtvrtfinálové série play off mezi Spartou a Třincem. Zápas začíná v 19:10.

Hezké odpoledne z Prahy. Za zhruba čtyřicet minut tady začne šesté čtvrtfinále série Sparta - Třinec, ve které dnes mohou hosté pražskému celku ukončit sezonu. Sérii vedou 3:2 na zápasy a mají mečbol.

Hosté ale mají dnes úplně jiný problém. Na ledě se nečekaně, zřejmě kvůli zranění, neobjevila brankářská jednička Peter Hamerlík. V bráně se teď sice rozcvičuje Šimon Hrubec, po těžké ráně mezi oči ze začáku série, má za sebou ale pouze dva dny tréninku. Bude tedy hodně zajímavé sledovat, kdo se postaví do brány: Třinec má dvě varianty. 1) nevyléčený Hrubec, nebo 2) extraligou neprověřený junior Juraj Šimboch.

Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: Peter Hamerlík - Ivan Rachůnek
Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: Peter Hamerlík - Ivan Rachůnek | Foto: CPA

A zdráv už je podle všeho také Marek Pinc, který se dnes po otřesu mozku vrací do sestavy a zřejmě i do brány Sparty. Podle toho, jak chodí jednotliví gólmani na rozbruslení do branky, se zdá, že si to dnes na dálku v brankovištích rozdají muži, kteří celou sérii zahájili. Tedy Marek Pinc vs. Šimon Hrubec.

Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Marek Pinc
Extraliga, Sparta Praha - Kometa Brno: Marek Pinc | Foto: Eduard Erben

Na přesnou soupisku si ale budeme muset ještě chvíli počkat.

Oba týmy nastupují na led. Pořadatelé utkání zatím zapomněli novinářům předat oficiální sestavy, ale slibujeme, že je v průběhu zápasu dodáme. Už teď ale jistě víme, že se do brány skutečně postaví na jedné straně Šimon Hrubec a na domácí straně Marek Pinc.

1

Utkání právě začalo.

1

Hlinka se kličkou do středu hřiště uvolnil na pravém kruhu a pálil mezi betony brankáře. Hrubec má první úspěšný zákrok.

2

A na druhé straně si se střelou Polanského také s přehledem poradil Marek Pinc.

2

Třinec bude hrát první přesilovku zápasu. Ivan Rachůnek totiž v útočném pásmu při napadání vysekl hůl Květoňovi a dostává dvě minuty za sekání.

3

První minutu oslabení Sparta ubránila s přehledem. Třinec se ještě nedostal do pásma.

4

Druhá formace Ocelářů se do kombinace dostala, ale Roth pálil od modré nad ledem nepřesně.

4

Sparta v plném počtu a byl to znovu Hlinka, který podruhé v zápase zaměstnal Hrubce. Zkušený útočník nabral ve středním pásmu rychlost, ale jeho rána zpoza modré trefila jen prostor, kde stál třinecký brankář.

5

Sparta se poprvé v utkání dostala na delší dobu před Hrubce a Oceláři raději vyhazují puk na zakázané uvolnění.

6

Hrubec má první skvělý zákrok! Napůl zraněný gólman Třince dokázal položit beton před Rachůnka, který měl před sebou téměř prázdnou bránu!

Hokejista pražské Sparty Ivan Rachůnek střílí gól za záda Šimona Hrubce v utkání 6. kola Tipsport extraligy 2012/13 s Oceláři Třinec. | Foto: Lenka Rybaříková
7

Hrubec neudržel v lapčce ránu Gřegořka od modré, ale puk se odrazil na hole třineckých obránců a ti okamžitě vyhazují přes všechny čáry.

8

Hosté proto nemohli střídat a Sparta toho chtěla využít. Pacovský ale pálil z otočky vedle a Hrubec odražený puk sbírá do lapačky, aby mohli jeho spoluhráči prostřídat.

Tady jsou dodatečně sestavy obou týmů:

HC Sparta Praha: Pinc - Gřegořek, Sičák, Pilař, Hanzlík, Hunkes, Philipp, Krstev - Broš, Svoboda, Hlinka, Kočí, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Treille, Jánský, Ton, Forman.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - Zíb, Lojek, Klouček, Roth, Galvas, Ovčačík, Hrabal - Peterek, Bonk, Zagrapan, Polanský, Klimenta, Růžička, Orsava, Varaďa, Kania, Květoň, Rákos, Adamský, Hrňa.

10

Peterek se po dlouhém třineckém obléhání sparťanské branky dostal s pukem na holi až před Pince, jenže byl už moc blízko na to, aby mohl dobře zakončit. Domácí gólman chytá.

10

Lojek na modré riskantně vyrazil pro puk, ale situaci nezvládl a Sparta šla do přečíslení dva na jednoho. Rachůnek ale přihrávku na Treilleho pokazil a francouzský útočník neměl šanci trefit puk čistě.

12

Hraje se hodně opatrně. Jde moc dobře vidět, o co dnes jde. Třinec ani Sparta nechtějí zbytečně otevírat hru a snaží se hrát jednoduše. Z toho pramení i nepřenosti jako teď při zakázaném uvolnění Ocelářů.

13

Hrňa nabil mezi kruhy Orsavovi, který chtěl původně střílet z první, ale nakonec si musel nepřesnou přihrávku zpracovávat a tím ztratil čas i klid pro přesnou ránu.

13

A na druhé straně to bylo podstatně nebezpečnější! Hrubec ani neví, jak chytil ránu Rachůnka, který mířil z pravého křídla do bližšího růžku brány!

13

GÓÓÓL! Sparta vede 1:0! Sparta se ujímá vedení a kdo jiný by se mohl trefit než nadměrně produktivní Karel Pilař. Obránce střílí svou pátou branku v této sérii, když jeho nahození propadlo chumlem těl a zapadlo za záda Hrubce. Ten nic neviděl!

Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: fanoušci Sparty
Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: fanoušci Sparty | Foto: CPA
14

Sparta bude hrát navíc hned po vstřelené brance přesilovku. Jiří Polanský dostává dvě minuty za napadení.

14

Rákos se po chybě domácí obrany na modré dostal v oslabení do samostatného úniku, ale Pinc chytá!

15

Hrubec vyráží bombu Hlinky a Třinec se osvobozuje.

16

Sparta zase propadla, ale Varaďa neměl rychlost ani síly na to, aby vstříc Pincovi vyrazil.

16

Třinec je v plném počtu a Sparta se provinila úmyslným ofsajdem, takže se hra stěhuje před Pince.

18

Sparta dnes hraje výborně ve středním pásmu. Třinec se teď sice snaží, ale marně hledá cestu do útočného pásma.

19

Hrubec udržel pevně beton u tyče a dorážející Broš ve velkém závaru nedokázal dotlačit puk do brány.

19

Hrubec likviduje další obrovskou šanci Sparty! Nejprve jen před sebe vyrazil tvrdou bombu Rachůnka a pak dokázal se štěstím udržet i pohotovou dorážku Přibyla.

20

Zíb vyhazuje puk ven z hřiště a to ještě těsně před středním pásmem. Třinec bude hrát za jeho zdržování hry oslabení.

20

První třetina skončila.

Sparta za čtyřicet vteřin přesilové hry na konci první třetiny nevystřelila na bránu a zbytek početní výhody si přenese do další třetiny.

V té první byli domácí lepší, nebezpečnější a také zaslouženě vedou. Šimon Hrubec musel střelit 16 střelám oproti šesti, které pochytal Marek Pinc. Sparta dnes hraje ze skvěle zajištěného středního pásma a ofenzivně hodně silný Třinec je zatím úplně bezzubý.

21

Druhá třetina začala.

21

Třinec si sám komplikuje situaci. Varaďa stál sám na modré a mohl uvolnit do brejku Bonka, ale brejkovou situaci úplně zazdil, Sparta se dostala tlaku a Třinec přidává další faul. Sparta bude hrát 22 vteřin pět na tři. Dvě minuty za krosček dostává Tomáš Klouček.

22

Sparta pomalu kombinovala, Třinec vyhodil a další útok domácích už bude bránit ve čtyřech.

23

Další pokus Pilaře od modré už Hrubce tak jako v první třetině nezaskočil. Třinecký brankář jistě chytá puk do lapačky.

23

Hrubec likviduje průnik Svobody a přesilovka Sparty končí.

25

Oceláři ve třech napadali a Sparta pod tlakem raději vyhazuje na zakázané uvolnění.

25

Treille měl před sebou po odražené střele prázdnou bránu, ale pod nohy mu obětavě skočil Roth a jeho dorážku sráží do ochranné sítě!

26

Pinc neudržel ránu Zagrapana a domácím zatrnulo, hosté ale nedokázali včas vrátit puk do brankoviště, kde byli připraveni dorážet.

27

Třinci se znovu vyplatilo napdat. Adamský zachytil puk ještě ve středním pásmu a okamžitě hledal na brankovišti Klimentu, který ale na rychlou přihrávku nestihl zareagovat.

27

Na druhé straně by Hrubec neměl nárok, kdyby střela neletěla nad.

29

Tak teď si nejsem úplně jistý, jestli je trenér Sparty Jandač rád. Hra se totiž hodně otevřela a hraje se nahoru dolů, takže se ke slovu občas dostává i Třinec. Do otevřené obrany ale teď v brejku mířili domácí, Přibyl ale situaci špatně vyřešil a Hrubec ani nemusel zasahovat.

31

Zápas se nám přechýlil do druhé poloviny, kterou začal ránou doprostřed brány hned po přejetí modré Ton.

31

S další střelou už měl Hrubec problémy, protože jí neudržel a volný puk zůstal ležet na brankovišti. Obránci ho ale zaskákali a rozhodčí hru přerušil.

33

Další mela před Hrubcem, do které se už aktivně zakončil i bitkař David Kočí. Ke shození rukavic ale nedošlo a zřejmě se nebude ani vylučovat.

33

Varaďa po kontaktu s Gřegořkem najel tvrdě do Pince. Rozhodčí jen vykazuje hru do středního pásma.

35

Hrabal trefil od modré jen Jánského, který se nebál lehnout do jeho rány.

35

GÓÓÓL! Sparta vede 2:0! Forman se neukvapil a krásně našel u druhé tyče Zdeňka Bahenského, který si počkal na první pohyb Hrubce a vymetl šibenici!

Další sparťanská radost: zleva Daniel Přibyl, Sacha Treille a Ivan Rachůnek.
Další sparťanská radost: zleva Daniel Přibyl, Sacha Treille a Ivan Rachůnek. | Foto: Eduard Erben
36

Květoň zkusil překvapit Pince a málem se mu to povedlo. Domácím hodně zatrnulo, protože puk chvíli ležel na čáře a nikdo o něm nevěděli. Naštěstí pro ně ani Oceláři.

36

GÓÓÓL! Třinec snižuje - 1:2! Oceláři se rychle vracejí do hry hodně podobnou akcí čtvrté formace. Marek Zagrapan si na levém křídle přebral křižnou přihrávku, podíval se, kde stojí Pinc, a rychlou ránou mu nedal šanci!

Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: radost Třince
Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: radost Třince | Foto: CPA
36

Třinec teď bude hrát navíc přesilovku. David Kočí dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

37

Sparta přečetla třineckou kombinaci a vyhodila.

38

A Rachůnek dokonce po ovážném průniku až před Hrubce vydřel útočné pásmo.

38

No a chvíli se tady hrát nebude. Po souboji v rohu za bránou Pince prasklo plexisklo.

Do konce druhé třetiny zbývají 2:15 a rozhodčí se rozhodli, že se zbylý čas dohraje až po oficiální přestávce. Pořadatelé tak teď mají čas upravit led, vyměnit plexisklo a za osmnáct minut přestávky bude třetí třetina trvat 22 minut a 15 vteřin.

Hráči už krouží po hrací ploše. Teď se dohraje oficiální čas druhé třetiny (Třinec má ještě 10 vteřin výhodu přesilové hry), pak se prohodí strany a začne třetí dvacetiminutovka.

38

Hra pokračuje.

39

Sparta hraje v plném počtu a Ton trefil z pravého křídla dělovkou Hrubce možná do masky.

40

Květoň se kličkou doprostřed uvolnil k ráně a Pinc měl co dělat. Štiplavou ránu zkrotil až nadvakrát.

40

40

Druhá třetina skončila. Ta další ale začne hned, jen co si oba týmy a brankáři vymění strany.

41

Třetí třetina začala.

41

Broš pálil a půlka haly jásala. Vlnila se ale pouze boční síť.

42

Pacovský spálil v signalizované výhodě obrovskou šanci. Stál sám před Hrubcem a měl dost času zamířit, trefil ale pouze gólmana.

42

Nicméně tlak Sparty může pokračovat. Josef Hrabal totiž dostává dvě minuty za hrubost.

43

Přibyl tečí usměrnil ránu Gřegořka těsně vedle!

43

Na druhé straně se i v oslabení vydal napadat Peterek a byla z toho šance pro Rákose, který stál sám před bránou, ale bekhend nasměroval bez teče vysoko do ochranné sítě.

44

Třinec je v plném počtu.

44

A bude hrát přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Dominik Pacovský.

45

Ranůnek jel po vyhraném buly od vlastní modré sám na Hrubce, ale ten jeho blafák chytá a drží Třinec!

45

Zakázané uvolnění Třince. Hosté nemohou z hokejek setřepat křeč, Sparta hraje stále výborně.

47

Sparta hraje v plném počtu a zodpovědně brání vlastní modrou.

49

Sparta bude hrát přesilovku. Dvě minuty za faul loktem dostává Tomáš Klimenta.

50

Třinec jel v oslabení dva na jednoho a Peterek po přihrávce Rákose bekhendem minul prázdno bránu!

51

Tonovi na modré utíká puk a někteří diváci už pískají. Tahle přesilovka Sparty byla špatná, hosté už jsou kompletní.

51

Domácí ale dostanou hned vzápětí možnost reparátu. Dvě minuty za podražení dostává Klouček.

53

Třinec sráží nedisciplinoanost. Vladimír Roth sestřelil Pilaře a dostává pět minut plus trest do konce utkání za faul kolenem. Pilař zároveň dohrál a kulhá do šaten.

53

Sparta bude hrát minutu a šestnáct vteřin pět na tři.

53

Rána Tona až k Hrubcovi neprošla a Třinec vyhazuje.

53

Hlinka míjí, Bonk vyhazuje a Třinec už je ve čtyřech.

54

Hrubec přikryl slabou střelu Přikryla a hra je přerušena. Sparta bude hrát přesilovku ještě tři a půl minuty.

55

Dlouhý tlak Sparty přerušil až Hrubec, který dostal další nepříjemnou ránu do masky.

56

Sparta pojede trestné střílení. Lukáš Zíb totiž hodil hůl proti Peteru Jánskému!

56

GÓÓÓL! Sparta dává na 3:1! Peter Jánský ránou do šibenice nedal Hrubcovi šanci!

Hokej, extraliga, Třinec - Sparta: brankář Peter Hamerlík a rozhodující nájezd Petra Tona | Foto: Marian Ježowicz
56

Pinc vytahuje krásný zákrok lapačkou proti ráně Hrni. Sparta hraje stále přesilovku, ještě minutu a půl.

56

Hrubec drží nahození Sičáka od modré. Ještě 43 vteřin přesilová hra Sparty.

57

Třinec je v plném počtu. Následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat před Pince. Oceláři mají na zvrat 3 minuty a 6 vteřin.

58

Sparta Třinec do závěrečného tlaku nepouští. Po ráně Broše měl naopak práci Hrubec.

58

Zakázané uvolnění Sparty vrací Oceláře dvě a půl minuty do konce před Pince.

59

Oceláři se nemohou dostat do pásma.

60

55 vteřin do konce a Třinec brzdí ofsajd. Zdá se, že je tady na Spartě dnes dohráno.

60

Třinec už to ani nezkouší bez brankáře. Zakázané uvolnění Sparty je pískáno 12 vteřin před koncem. Je dohráno.

Utkání skončilo a série je srovnaná na 3:3. O postupujícím do semifinále se rozhodne ve středu v Třinci. Sparta slaví vítězství 3:1 a to zcela zasloužené. Domácí dnes Třinec nepustili vůbec k ničemu a zápas jednoznačně ovládli. Nervózní duel ale poznamenaly momenty, které zřejmě půjdou na disciplinárku. Jiří Polanský nejprve sestřelil Jiřího Hunkese, který s otřesem mozku odjel do nemocnice a pak Vladimír Roth málem obrátil koleno Karlu Pilařovi. Uvidíme, kdo z těchto hráčů vůbec do středeční bitvy o všechno nastoupí.