Tipsport extraliga • 38. kolo • 18:10, konec

9:2
HC Pardubice
3. Přibyl, 8. Hlinka (Ton), 20. Bahenský, 21. Ton (Hlinka), 30. Broš (Rachůnek), 38. Ton, 44. Přibyl (Rachůnek, Treille), 47. Ton (Hlinka, Tenkrát), 54. Sekáč
8. Kousal (Buchtele, Radil), 8. Somík

Dobrý den, vítejte u online přenosu z extraligového utkání mezi Spartou a Pardubicemi. V zápase sice již neuvidíme hvězdy z NHL, které se již v zámoří připavují na novou sezonu, ovšem na ledě se představí množství tuzemských hvězd, včetně někdejšího kapitána české hokejové reprezentace Tomáše Rolinka. Zápas začíná ve středu v 18:10.

Oběma týmům se v novém roce daří a také dnešní body budou hodně důležité. Utkají se totiž týmy, které bojují o účast v předkole play-off, ale zároveň ještě jedním okem pokukují po pozici v elitní šetce. Sparta devět zápasů v řadě bodovala, Pardubice třikrát vyhrály.

HC Sparta Praha: Schwarz - Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš, Sekáč, Rachůnek, Hlinka, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Přibyl, Treille, Jánský, Ton, Forman.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička - Vašíček, Benák, Gawryletz, Drtina, Kočí, Píša, Zdráhal - Tybor, Bartek, Semorád, Šagát, Buchtele, Rolinek, Radil, Nahodil, Zohorna, Kousal, Nosek, Cetkovský, Somík.

1

Utkání právě začalo.

1

Sičákova rána od modré končí po zákroku Růžičky v ochranné síti.

2

Sparta zavřela Pardubice před Růžičkou. Rachůnek nebezpečně tečoval ránu od modré, pak z levé strany najížděl Pilař. Růžička kryje, ale tlak domácích pokračuje.

3

Gól! Sparta vede 1:0! Tlak nakonec končí gólem, Daniel Přibyl se zorientoval na brankovišti a sám dorazil za ležícího Růžičku vlastní zakončení.

4

Pardubice se tlačí za odpovědí, ale Sparta zavřela střední pásmo a pozorně brání.

6

Sparta má nástup do zápasu pod kontrolou. Růžička si připsal další zákrok po ráně Formana od levého mantinelu.

7

Z pardubického téměř minutového pobytu před Scharzem vzešla pouze rána Šagáta, se kterou brankář domácích nemohl mít problém.

8

Gól! Sparta vede 2:0! Domácí si v rychlém brejku pohráli s obranou. Petr Ton se dostal před bránu, ale zachoval chladnou hlavu, našel Jaroslava Hlinku a ten bekhendem proměnil!

8

Gól! Pardubice snižují na 1:2! Tak tohle byla hodně rychlá odpověď. Hned po buly pláchl domácím po levém křídle Robert Kousal a rychlým švihem vymetl pavučinky. Schwarz neměl nárok. Pardubicím ke kontaktní brance stačilo 13 vteřin.

8

Pardubice po vstřelené brance střídají brankáře. Martina Růžičky v brankovišti střídá zkušený Dušan Salfický.

9

Salfický si poprve sáhl na puk, když stáhl ze vzduchu lehké nahození směrem na jeho bránu.

10

Po ráně Vašíčka musel Schwarz zasahovat. Byl z toho závar, který ukončil domácí obránce posunutím brány.

11

Gól! Pardubice srovnávají na 2:2!
Domácí obránci nechali ve štychu svého gólmana. Schwarz sice nádherným skokem do prázdné brány vychytal na brankové čáře Rolinka, jenže puk nezastavil a Radovan Somík mohl dorážet do úplně prázdné brány!

11

A také Sparta střídá gólmana. Extraligovou premiéru si v brankovišti Sparty odbude Marcel Melicherčík.

14

Salfický zákrokem lapačkou utnul závar po akci dnes hodně aktivního Přibyla.

15

Petr Ton se dostal do samostatného úniku, ale skvělý Salfický ho vybruslil a nedal mu prostor k zakončení.

16

Další fantastický zákrok Salfického. Petr Ton byl úplně sám u vzdálenější tyče, kam přišla křižná přihrávka od spoluhráče. Rána mu ale nesedla a Salfický se proti pomalému zakončení stihl betonem přesunout!

17

Sparta tlačila a hosté museli faulovat. Domácí proto budou hrát první přesilovku. Václav Kočí dostává dvě minuty za hákování.

18

Pardubice ale první minutu Spartu do zakončení nepustily.

18

Až teď se Salfický připsal těžký zákrok od modré čáry.

20

Gól! Sparta vede 3:2! Už se sice hrálo v pěti na obou stranách, ale domácí využili tlak a Zdeněk Bahenský z levé strany vymetl víko.

20

První třetina skončila.

25:8. Tak hodně Sparta přestřílela Pardubice v úvodní třetině, přesto je její náskok v první přestávce pouze jednobrankový. Hosté totiž dnes vyučují z produktivity a dá se říct, že jediné dvě šance, které dnes měli, zatím proměnili. Sledujeme hodně zajímavé utkání, které bude doufejme ve stejném rytmu pokračovat i v dalších dvou třetinách.

21

Druhá třetina začala.

21

Gól! Sparta vede 4:2! To byla rychlost. Přesně 33 vteřin. Hlinka prodloužil kombinaci na Petra Tona, který rychlou ránou prostřelil Salfického!

21

Sparta navíc bude hrát přesilovku. Dvouminutový trest dostává Martin Šagát.

23

Pardubice se bez úhony ubránily.

24

Hraje se hodně opatrně. Hlavně ve středním pásmu, takže moc šancí v tuto chvíli k vidění není.

26

Pardubice dobývají pásmo. Jenže ani minutový pobyt před Melicherčíkem střelu na bránu nepřinesl. Hrálo se hlavně u mantinelů.

28

Rolinek se obtočil kolem brány, ale v těžké pozici už nedokázal Melicherčíka překonat.

28

Melicherčík proti dalšímu nájezdu hostů nemusel zasahovat, protože hokejisté Pardubic z dálky trefovali jen bránící hráče před bránou.

29

Pardubice teď budou muset na útočení na nějaký čas zapomenout. Jan Budchtele totiž dostává dvě minuty za podražení, takže bude hrát Sparta přesilovku.

30

Gól! Sparta vede 5:2! Dušan Salfický zpoza vlastní brány po mantinelu rozehrál jen na Michala Broše, který z rohu hřiště zaskočil pomalu se vracejícího brankáře a trefil prázdnou bránu!

30

První přesilovou hru v zápase budou hrát i Pardubice. Vyloučen je Radek Philipp.

31

Šance Sparty i ve vlastním oslabení! Petr Gřegořek ale zakončil přečíslení 2 na 1 těsně nad!

32

A další šance. Z levé strany se na Salfického řítil Hovorka. Ani on nedal.

32

A Sparta je v plném počtu.

33

Je tady další vyloučení a Pardubice mají šanci na reparát poslední mizerné přesilovky. Dvě minuty za sekání dostává domácí Pilař.

33

Jenže zase útočí Sparta. Rána Gřegořka prostor mezi třemi tyčemi netrefila.

34

Další přečíslení Sparty. Hovorka nabil Sekáčovi, který z první trefil beton přesunujícího se Salfického!

35

Gawryletz v momentě, kdy se Pilař vracel na led, nepříjemně vypálil. Melicherčíkovi puk vypadl, ale proskákal asi dvacet centimetrů vedle levé tyče.

35

37

Sparta se nikam netlačí. Hlídá modrou a to dělá hostům velké problémy.

37

Jiří Cetkovský se ale dostal mezi kruhy ke střele. Jeho rána těsně nad ledem minula bránu.

38

Na druhé straně obrovská šance Sparty. Broš na sebe navázal dva hráče a uvolnil logicky volného Marka Hovorku. Ten si blafákem položil Salfického, jenže ten zázračně "haškovsky" zastavil puk před brankovou čárou!

38

Gól! Sparta vede 6:2! Sparta nekompromisně trestá další velkou hrubku Pardubic. Kočímu na modré utekl puk a Petr Ton vysprintoval do úniku. Blafák do bekhendu pověsil přesně pod víko!

40

Vylučuje se na obou stranách. Miroslav Forman za filmování, Robert Kousal za krosček.

40

Melicherčík vychytal Rolinka.

40

Druhá třetina skončila.

Druhou třetinu a zřejmě už i celý zápas ovlivnila rychlá branka Sparty už po 33 vteřinách druhé třetiny. Pardubice se sesypaly a domácí mají zápas jasně pod kontrolou. Uvidíme, jestli se hosté před poslední třetinou ještě vzpamatují.

41

Třetí třetina začala.

41

Rána Píši až k Melicherčíkovi nedolétla.

43

Zakázané uvolnění Sparty. Domácí nikam nespěchají a na ledě to je vidět. Hra je plná nepřesností na obou stranách.

43

Hraje se dál, ale rozhodčí pojede volat. Tipsport aréna se po akci Rachůnka radovala z gólu, ale rozhodčí pojede ověřit, zda se kotouč náhodou neodrazil od tyče. Jenže to až po přerušení, zatím se hraje dál.

44

Mezitím pokračuje tlak Sparty. Bahenského bekhend prolétl vedle.

44

Až teď Melicherčík podržel puk pod lapačkou a pojede se pro video.

44

Gól! Sparta vede 7:2! Ránu Rachůnka dorazil z brankoviště do vnitřní brankové konstrukce Daniel Přibyl!

44

Salfický si připsal další těžký zákrok po akci Hovorky. Sparta dál hosty nelítostně válcuje.

46

Pardubice zamkly domácí, ale nic z toho opět nebylo. Dnes to prostě hostům nejde.

47

Gól! Sparta vede už 8:2! Petr Ton byl znovu za obranou, zakončil akci blafákem a slaví hattrick!

48

Blízko měl k hattricku i Přibyl, ale jeho rána jen lízla břevno!

49

Vašíček od modré těsně minul. Hosté budou hrát přesilovku, až se Sparta dotkne puku.

50

Už se tomu tak stalo. Za hákování odchází na trestnou lavici Peter Jánský.

52

Nosek se rozjel a protáhl se mezi třemi hráči až před Melicherčíka. Ten ale jeho akci zastavil jistým zákrokem.

52

Domácí jsou v plném počtu.

54

A zápas se už jen dohrává. Pardubice se k ničemu nemají, domácí fanoušci chtějí vidět deset branek.

54

A možná se dočkají. Sekáč pojede trestné střílení!

54

A dává! Sparta vede 9:2. Ale to byla paráda! Jiří Sekáč předvedl kličku slavného Švéda Forsberga a jednou rukou zasunul puk za padajícího Salfického.

56

Diváci se dočkali i bitky. Forman vs. Vašíček. Domácí borec poslal pardubického bijce k ledu a Tipsport aréna šílí.

56

Hosté ale budou hrát přesilovku. Forman dostává 2+2 minuty, Vašíček jen menší trest.

57

Přesilovka dlouhého trvání neměla. Gawryletz chtěl sestřelit Sekáče, ten se ale nejhoršímu střetu vyhnal. Přesto Gawryletz dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

58

Pardubice budou hrát chvíli 4 na 3. Bahenský totiž dostává dvě minuty za podražení.

58

Melicherčík lapačkou zlikvidoval ránu Václava Kočího a Sparta hraje ve čtyřech.

59

Sparta v závěru tvrdí. Hlinka se ohnal po Noskovi a zlomil o něj hůl. Dvě minuty sekání.

60

Sparta vyhazuje. Hostům se nedaří ani v přesilovce 5 na 3.

60

Bahenský jel sám, ale nezakončil kvůli faulu. Rozhodčí by možná odpískal trestné střílení, ale Sparta až do konce zápasu držela puk ve výhodě.

Utkání skončilo.

Utkání skončilo. O jeho průběhu nejlépe hovoří konečný výsledek. Sparta převálcovala Pardubice 9:2. V utkání jasně dominovala a dokonce nechybělo moc, aby tady v Praze hosté schytali desítku. S konstatováním, že Sparta dnes zcela zaslouženě zvítězila, se s vámi dnes loučíme.