4:3
HC Sparta
31. Kuboš (Kadlec, Sobotka), 45. Bednář (Holub), 46. Krenželok (Alinč)
26. Broš (Pilař, Sekáč), 26. Gřegořek (Treille), 35. Ton (Hlinka, Pilař)

Dobré nedělní odpoledne, vítejte u online reportáže z atraktivního derby v hokejové extralize. Pražská Slavia na svém ledě přivítá největšího rivala, tedy Spartu. Utkání začíná v 15:30.

V obou předchozích letošních derby slavila výhru Slavia, která je na tom také lépe v tabulce nejvyšší hokejové soutěže. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky jsou na pátém místě se ziskem 54 bodů. Sparta po špatném začátku soutěže předvádí velmi dobré výkony a už je desátá s 46 body.

Hostující Sparta dnes nastoupí v tomto složení: Neuvirth - Vallin, Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp - Tenkrát, Hlinka, Ton - Sekáč, Broš, Hovorka - Rachůnek, Přibyl, Treille - Forman, Bahenský, Jánský

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Sparta Praha.

Slavia nasazuje do derby tyto hokejisty: Furch – Kempný, Dresler, Kadlec, Kuboš, Kučný, Holub, Kolařík – Tomica, Vrdlovec, Bednář, Klhůfek, Jelínek, Krenželok, Poletín, Micka, Sobotka, Alinč, Sklenář, Růžička, Stránský.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Slavia Praha.

Hlavními rozhodčími duelu budou pánové Minář a Turčan.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Po 29 vteřinách rozhodčí poprvé vylučují. Tenkrát skvěle zatáhl puk před slávistickou branku a Jaroslav Bednář fauloval. Přesilovka Sparty.

1.

Sparťanům se přesilovkový zámek povedl, Furch ale zneškodnil Gřegořkovo narození.

2.

Slávistům se zatím vůbec nepodařilo vyhodit, navíc znovu faulují. Dvě minuty pro Jana Holuba. Sparta má 18 vteřin přesilovku pěti proti třem.

3.

Nejprve Ton sám před brankou netrefil prudkou přihrávku, poté zakročila Furchova lapačka proti ráně Pilaře.

3.

Slávisté už hrají ve čtyřech.

4.

Kučného rána nebyla přesná a Bednář konečně vyhodil kotouč.

4.

Vynikající práci pro slávisty odvedl Sobotka, když zatáhl puk do útočného pásma a sám ušetřil cenné vteřiny.

5.

Přesilovku si zahraje vzápětí také Slavia. Přibyl fauloval při forčekingu za brankou Kadlece. Podražení.

5.

Slávistům se přesilovkový zámek nedaří tolik, jako předtím Spartě. Navíc zakázané uvolnění po špatné přihrávce Krenželoka.

6.

Neuvirth ztratil hůl, slávisté toho ovšem nevyužili. Sparta znovu vyhodila kotouč.

7.

V závěru oslabení ujel Petr Ton, Furcha ovšem střelou zápěstím nepřekonal.

7.

Slávisté nepředvedli v početní výhodě zhola nic. To byla veliká bída.

7.

Další zakázané uvolnění domácích.

8.

Slavia konečně zahrozila. Bednář získal puk v prostoru mezi kruhy, stihl vystřelit, ale Neuvirthova lapačka byla připravena.

8.

Domácí Poletín promáchl v zajímavé příležitosti.

9.

Zajímavý průnik do útočné třetiny předvedli hostující Ton s Přibylem. K zakončení se ovšem nedostali.

10.

Sparťané se usadili v útočném pásmu, hra se ale odehrávala spíše v rozích a za brankou Furcha.

12.

Mírné Neuvirthovo zaváhání při rozehrávce nemělo pro Spartu žádné fatální následky.

13.

V posledních minutách oba týmy kupí velkou spoustu nepřesností. Na velkou šanci čekají diváci marně.

13.

Tomicova nabídka před branku pro Bednáře nebyla přesná.

15.

Po přihrávce Micky zbytečně kličkoval Alinč. Možná mohl raději vystřelit.

15.

A Jan Alinč vzápětí putuje na trestnou lavici, když sekal Hovorku. Přesilovka Sparty je tady.

15.

Přesilovka Sparty trvala jen několik vteřin. Jaroslav Hlinka za brankou soupeře podrazil Holuba a i on dostává menší trest.

15.

Kuboš si ve středním pásmu ostře vyšlápl na Sekáče.

16.

Tenkrátovu střelu zblokovali obránci Slavie.

17.

Sklenář přebruslil Milama a z levého kruhu pálil tvrdě, ale nepřesně.

17.

Neuvirth si zapsal první těžký zákrok po další, tentokrát nebezpečnější střele Sklenáře.

17.

Jan Hanzlík vyloučen za vysokou hůl. Slavie bude hrát v početní výhodě.

17.

Do dobré pozice se v přesilovce dostával Sobotka, ale v klíčové chvíli netrefil puk.

18.

Sparťanům se zatím daří vyhazovat kotouče ze své třetiny.

19.

Hanzlík naskočil na led ve chvíli, kdy se mohl ve velké šanci ocitnout Jelínek. Ale nezpracoval ideálně kotouč a dostal se z výhodného úhlu.

20.

Sparťané byli velmi nebezpeční, Ton se uvolnil a posílal kotouč před branku. Slávisté zasáhli na poslední chvíli.

První třetina skončila.

Oba pražské celky zatím dokazují, že v poslední době v ofenzivě rozhodně nezáří. Vyložených šancí bylo pomálu, o něco více střel si zatím připsala Sparta. Na první branku čekáme v O2 aréně marně.

21.

Druhá třetina začala.

21.

Slavia měla obrovskou šanci. Bednář vyslal mezi obránce Alinče, ten ale mířil mimo tři tyče.

22.

Na druhé straně neuspěl ve slibné příležitosti Marek Hovorka.

23.

Rachůnek vypálil velmi prudce, Furch si připsal důležitý zákrok.

23.

Po dalším náporu Spartu se puk zastavil za Furchem, ovšem před brankovou čárou. Slávisté nakonec krizovou situaci zažehnali.

24.

Bahenský ukryl svou střelu za obráncem, Furch zasáhl betonem.

26.

Sparťané dali branku a radují se! Po akci Karla Pilaře usměrnil puk do sítě bruslí Michal BROŠ. Ještě se bude volat videorozhodčí.

26.

Gól je potvrzen, Sparta vede na Slavii 1:0!

26.

Po dalších devíti vteřinách sparťané opět slaví a vedou 2:0! Sascha Treille parádně po buly zatáhl puk až před brankou, předložil ho ideálně GŘEGOŘKOVI, který překonal Furcha.

27.

Hosté vstoupili do druhé části výborně, stále se drží v útočné třetině a touží po třetím gólu.

28.

Tentokrát je ovšem zastavilo zakázané uvolnění.

29.

Ton se dostal před Sklenáře, který ho držel rukou a bude za to pykat. Sparta bude mít přesilovku.

29.

Jelínek ujel ve vlastním oslabení, místo střely ale přihrával obsazenému Tomicovi.

29.

Sparťané opět propadli, ujel jim Sobotka. Neuvirth jeho nájezd zlikvidoval, ale předtím ještě fauloval Sičák. Slávisté ještě reklamují, že by mělo být nařízeno trestné střílení, rozhodčí jsou ale proti.

29.

Zajímavá situace. Brankář Sparty Neuvirth má něco s bruslí a musí střídat. Do branky se postavil Marek Schwarz.

30.

Další vyloučení a znovu jde na trestnou lavici sparťan. Gřegořek hrál nedovoleně vysokou holí. Pro Slavii z toho plyne 25 vteřin ve čtyřech proti třem, a potom 40 sekund pět proti třem.

31.

Střelu Kadlece zpacifikoval Schwarz.

31.

Slávisté dvojnásobnou přesilovku využívají! Od modré čáry napřáhl obránce KUBOŠ a trefil dokonale. Schwarz si příliš zákroků neužil a hned inkasuje.

32.

Petr Gřegořek je na ledě, Sparta už hraje v plném počtu.

33.

Hlinka v útočném pásmu točil slávistické obránce, finální přihrávka mu ale nevyšla podle plánu.

33.

Michal Neuvirth už se do branky nevrátí. Úprava bruslí zřejmě není možná. Sparťanský brankář už je v civilu na lavičce.

34.

Bahenský s Formanem šli do přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný ale nedokázal přesně přihrát.

35.

Parádní akci předvedl hostující Přibyl. Natlačil se před branku a za záchrannou brzdu musel zasáhout pádem pod nohy Jan Dresler. Přesilovka pro Spartu.

35.

Sparta využívá přesilovku a vede 3:1! Petr TON si zpracoval míč na pravém kruhu a vypálil nádherně do horního rohu slávistické branky.

Hokejisté klubu HC Sparta Praha Petr Ton (vlevo) a Michal Broš se snaží vstřelit gól za záda Tomáše Závorky v prvním kole hokejové extraligy 2012/13 s Karlovými Vary. | Foto: CPA - Eduard Erben
37.

Slávisté jsou zaskočeni, nedaří se jim ani základní rozehrávka. V tuto chvíli zahráli dokonce na zakázané uvolnění.

38.

Ostře vypálil Bahenský a vyzkoušel rychlost Furchova rozkleku.

38.

Slávisté si vypracovali velký závar! Před brankou se ocitl osamocený Tomica, nestihl však zakončit. A neuspěl ani dorážející Bednář. Už předtím fauloval Hanzlík Sobotku a Slavia si tak zahraje přesilovou hru.

38.

Broš s Rachůnkem ujeli v oslabení, situace ale nevyřešili nejlépe.

40.

Sparťané se zatím v pohodě brání.

40.

Nebezpečně pálil obránce Kempný, rána se ale přes hradbu těl k brance nedostala.

40.

Tenkrát a Hovorka pálili, Furch Slavii v posledních vteřinách druhé části zachránil.

Druhá třetina skončila.

Ve druhé třetině jsme sledovali o hodně výživnější hokej, který okořenily hned čtyři branky. Na koni je Sparta, která udeřila dvakrát během pouhých devíti sekund. Slavia sice snížila, holešovickým ale vrátil dvoubrankový náskok kanonýr Ton.

41.

Třetí třetina začala.

41.

Kuboš tvrdou ranou od modré čáry vyzkoušel Schwarzův postřeh.

42.

Slavia se dostala do tlaku, hosté raději vyhodili na zakázané uvolnění.

43.

Ránu Kempného srazili obránci do ochranné sítě.

44.

Sobotka výtečně převzal puk a hnal se do zakončení. Sparťané ho ale bleskově ztrojili a nedovolili mu průnik do nebezpečného prostoru.

45.

Slavia snižuje na 2:3! Nádhernou samostatnou akci předvedl Jaroslav BEDNÁŘ. Slávistický kanonýr se proháčkoval až před Schwarze a blafák do bekhendu zakončil mistrnou střelou přesně pod horní tyčku.

46.

Ani ne o minutu později Slavia srovnává na 3:3! Drtivý tlak domácích vyústil nejprve v obří šanci Alinče. Ta ještě brankou neskončila, ovšem ujala se následná rána Lukáše KRENŽELOKA, kterou tečoval do vlastní sítě jeden ze sparťanů.

46.

Slavia hraje v této fázi utkání výborně a tlačí se za vedoucím gólem.

48.

Bednář se tlačil před branku Sparty, po souboji s Gřegořkem skončil na ledě, ovšem ani jeden z hlavních rozhodčích střet neposoudil jako nedovolený.

50.

Týmy teď bojují o zisk útočného pásma.

50.

Sparťan Forman se brilantně uvolnil přes dva protihráče a otestoval Furchovu pozornost.

51.

Hraje se nahoru dolů, hokejisté obou týmů ale ve finální fázi své akce kazí.

51.

Utkání sleduje více než 10 tisíc diváků. Nejlepší návštěva na derby v letošním roce.

51.

Zakázané uvolnění Slavie.

52.

Treille vypálil z otočky, Furch snadno zasáhl. Po dorážce Tenkráta se rozhořela potyčka, která však trvala jen několik vteřin.

53.

Růžička pokazil nadějný brejk Slavie nepřesnou přihrávkou.

53.

Jánského ránu na druhé straně snadno vyrazil do rohu Furch.

54.

Vhazovat se bude před Furchem. Poslední okamžiky jsou poněkud nervózní a plné osobních soubojů.

55.

Ton pálil z velké dálky. Jeho rána byla tečovaná, naštěstí pro Furcha ale plachtila vedle branky.

56.

Po akci Pilaře pálil z úhlu velmi tvrdě Sičák. Furch kotouč vyrazil.

56.

Další zákrok Furcha, Sparta je v tlaku.

57.

Obrovská šance Sparty! Hlinka s Tenkrátem připravili vynikající pozici pro Francouze Treilleho, ten sice udělal Furchovi rychlý blafák, kotouč ale kdoví proč neskončil v síti.

58.

Další přečíslení Sparty, tentokrát pokažené nepřesnou přihrávkou Rachůnka. Hosté mají k rozhodujícímu gólu blíž.

59.

Wallin přihrával zpoza branky Formanovi, ten kotouč nedokázal usměrnit na branku.

59.

Jelínek dobře forčekoval, situaci pro Spartu nakonec zachránil obránce Sičák.

60.

Sekáč se uvolnil a pálil z vynikající pozice těsně mimo!

Třetí třetina skončila, bude se prodlužovat.

Slavia ve třetí třetině vynikajícím způsobem zabrala a dvěma slepenými góly srovnala nepříznivé skóre. Sparta měla v závěru obrovské šance rozhodnout, ale neuspěla. O osudu třetího letošního derby tak rozhodne prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy.

61.

Prodloužení právě začalo.

61.

Alinč napřáhl od modré, jeho rána byla zblokovaná a Schwarze neohrozila.

62.

Broš se uvolnil a pálil z úhlu. Netrefil přesně a slávistickou branku potom nechtíc posunul dojíždějící Sascha Treille.

63.

Ke střele se dostal slávista Dresler, ale netrefil.

63.

Slavia tlačí! Do velké šance se dostali Sobotka s Bednářem, sparťanská obrana ale s vypětím všech sil odolala.

64.

Sparťané se vlastní nešikovností vystavili do postavení mimo hru.

65.

Sobotka se pokusil o střelu, tu ale srazil mimo nebezpečný prostor Hanzlík.

Prodloužení skončilo.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, o bodu navíc pro jeden z pražských týmů rozhodne dovednostní soutěž.

Vše je připraveno, nájezdy začínají.

0:0

Jaroslav Hlinka Furcha tvrdou střelou nepřekonal.

0:0

Jaroslav Bednář zkusil střelu mezi betony, Schwarz byl pozorný.

0:0

Daniel Přibyl zkusil Furcha oklamat blafákem. Puk ale nestihl zasunout k pravé tyčce.

1:0

Růžíčka se trefil mezi betony Schwarze, Slavia vede 1:0!

1:0

Sekáč nedal, Slavie vítězí na nájezdy!

Slavia triumfovala i ve třetím letošním derby. Po dvou třetinách sice prohrávala o dvě branky, poté však slepenými góly srovnala a nakonec rozhodla v penaltovém rozstřelu. Autorem rozhodujícího gólu byl Růžička.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera.