Semifinále play off Tipsport extraligy • První zápas • 17:15

HC Slavia Praha
3:0
HC Škoda Plzeň
36. Hertl (Kučný), 48. Jelínek, 57. Žejdl (Alinč, Krenželok)

V neděli v 17:15 startuje prvním zápasem série Slavia - Plzeň semifinále hokejové Tipsport extraligy. Aktuálně.cz bude všechny zápasy série sledovat on-line. Vítejte u prvního z nich.

HC Slavia Praha: Furch – Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma – Micka, P. Jelínek, Tomica – Hertl, V. Růžička, Sklenář – Žejdl, Alinč, Krenželok – Stránský, Skokan, Poletín – Vrdlovec.

HC Škoda Plzeň: Mazanec – Slovák, Jeřábek, Mozík, St. Pierre, Boháč, Havíř, D. Růžička, Poživil – Johnson, Straka, Kovář – Lev, Vampola, Pletka – Petruška, Kašpařík, Vlasák – Sedláček, Sýkora, Dvořák

Ještě jednou hezké odpoledne z krásně zaplněné O2 areny. Za malou chvíli začne první semifinále letošního play off. Slavia se musí dnes obejít bez zraněného brankáře Kopřivy, Plzni schází oproti minulým utkáním Ryan Hollweg, který si první čtyři zápasy série bude odpykávat disciplinární trest.

1

Utkání právě začalo.

1

První rána na Mazance byla zbytečná. Tomica pálil do ofsajdu, takže se bude vhazovat v obranném pásmu Slavie.

2

Hodně špatně končí hned první střídání plzeňské druhé formace. Václav Pletka totiž najel u mantinelu na rýhu v ledu a hodně ošklivě se mu protočil kotník. Zkušený útočník se těžce zvedal z ledu a po jedné noze doskákal do šaten. Podle opakovaných záběrů to vypadalo hodně ošklivě.

2

Slavia je ze začátku aktivnější. Mazanec musel vytáhnout ránu Holuba.

3

Agresivní hra a napadání Slavie dělá hostům na začátku utkání problémy.

3

Jenže tlak domácích teď asi poleví. Skokan za bránou zahákoval  Vampolu a dostává za to dvě minuty. Plzeň bude hrát přesilovku.

4

Fanoušci Plzně už se radovali z gólu!Jeřábek dostal po krásné kombinaci křižnou přihrávku ke vzdálenější tyči, ale Furch se dokázal přesunout!

5

Teď se Slavia dobře brání. Jednou se jí povedlo vyhodit, poté se puk po nahození Plzně odrazil do ochranné sítě a vhazovat se bude ve středním pásmu.

6

Domácí přečkali první oslabení a Alinč hned vyrazil dopředu. Pálil půl metru vedle.

6

Hosté se dostali do problémů a museli faulovat. Dvě minuty za hákování dostává St. Pierre.

6

Slavia se hned po vhazování tlačila do brány, ta ale nezůstala na svém místě a málem spadla na Mazance.

6

Hertl už měl před sebou jen Mazance, jenže ten zaprvé dobře povyjel a zadruhé byl Hertl v moc velkém úhlu. Z šance není nic a Plzeň vyhazuje.

7

Krenželok se málem proháčkoval až před Mazance, plzeňská obrana ale na poslední chvíli jeho průnik zastavuje a vyhazuje puk zpátky za Furcha.

8

Mazanec chytil ránu Kučného, Plzeň jen pár vteřin na to vyhodila puk přes všechny čáry a přesilovka Slavie pomalu končí.

9

Růžička zachytil plzeňskou rozehrávku a Mazanec jeho ránu vyrazil jen těsně vedle brány.

10

Slavia bude hrát další přesilovku. Dvě minuty za faul vysokou holí dostává Jeřábek.

10

Slovák se i v oslabení vydal do útoku a zpoza modré tvrdou ránou trefil Furcha.

11

Plzeň se zatím brání hodně dobře. Slavia se nemůže dostat do pásma.

12

Mazanec se dotkl v oslabení puku jen jednou, když teď zastavil nahození slávistů, aby jeho spoluhráči mohli puk vyhodit naposledy do bezpečí. Puk míří za Furcha a Jeřábek se vrací na led. Tahle přesilovka se domácím vůbec nepovedla.

13

Vlasák vypálil z velkého úhlu a pak ještě se Lvem doráželi. Furch chytá všechny tyto pokusy.

14

Zakázané uvolnění Slavie.

14

Kašpařík zkusil ohrozit Furcha z bekhendu. I s tímhle si domácí gólman poradil.

16

Plzeň teď má územní převahu, ale Furch je zatím bez práce.

16

Furch přikryl puk pod lapačkou a na brankovišti se začal postrkávat i Martin Straka. Rozhodčí hráče rozhánějí.

17

Obrovská šance Plzně! Sklenář špatně přečetl pohyby ramen Vlasáka, který byl po krásné kličce rázem až před gólmanem Slavie, který jeho zakončení na brankové čáře zastavuje.

17

Plzeň bude hrát hned poté přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává obránce Kempný.

18

Johnson před bránou minul přihrávku Kováře a Slavia vyhazuje.

18

Také Slavia se zatím úspěšně brání. Po chybné rozehrávce vyhazuje Kadlec.

19

Kempný je na ledě. Domácí zvládli oslabení skvěle.

20

Slavia nemůže do pásma kvůli signalizovanému ofsajdu, v téhle třetině se už nic nestane.

20

První třetina skončila.

Hraje se hodně opatrný a trpělivý hokej, který moc velkých šancí nepřináší. Blíže ke gólu měli přesto hosté. Dobrou příležitost v přesilové hře ale spálil Jeřábek a brankou neskončila ani samostatná akce Vlasáka.

21

Druhá třetina začala.

22

Kepmný se neprosadil proti přesile obránců a zasahovat musel po rychlém brejku Plzně Furch.

23

A brejk i pro domácí. Alič se protáhl po pravém křídle, ale trefil jen připraveného Mazance.

23

Mazanec chytá i nahození z velkého úhlu. Slavia stále drží pásmo.

24

Holub si neměl s kým dát puk a vyhazuje ho jen na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před Furcha.

25

Pořád se hraje hodně opatrně. Furch raději podržel puk před dotírajícími soupeři.

25

Plzeň bude hrát přesilovku. Vladimír Růžička dostává dvě minuty za podražení, i když útočník Plzně spadl tím, že šlápl na puk. Domácí se zlobí marně, rozhodčí se o tom odmítá bavit.

26

Plzni se ale stejně jako v první třetině přesilovka vůbec nedaří.

26

Tak až teď velká šance Plzně v přesilovce! Straka křižným pasem přes brankoviště hledal Sýkoru, který minul.

27

Přesilovka Plzně skončila. Růžička už je na ledě.

27

Alinč byl za obranou, ale neměl rychlost, takže si nestihl přehodit puk na forhend. Jeho bekhendové zakončení Mazanec dobře chytá.

28

Je tady další přesilovka Slavie. Kempný totiž rozehrávku z vlastního pásma poslal jen na střídačku a dostává dvě minuty za zdržování.

28

Plzeň drží pásmo. Sýkora ale po rychlé kombinaci střílel vedle.

29

Johnson nepříjemně tečoval ránu Kováře, Furch měl štěstí. Puk ho trefil do betonu.

29

Slavii se až půl minuty před koncem oslabení podařilo vyhodit, unavená čtveřice může vystřídat.

30

Zbytek oslabení už domácí uhlídali. Slavia je kompletní.

31

Straka střílel z levého křídla. Furch zase chytá. Na branku v téhle sérii čekáme už více než polovinu zápasu.

32

Poletín po dobrém napadání Slavie střílel vedle.

32

Vampola krásně prošel celým hřištěm až před Furcha, ale ten jeho střelu chytá!

33

Vojtěch Mozík měl hodně času, ale puk mu sjel z čepele a letí vysokoho do hlediště. Obránce Plzně stál ve vlastním pásmu, takže za to dostává dvě minuty a Slavia bude hrát přesilovku.

34

Strakovi se podařilo vyhodit: Slavia se v přesilové hře nemůže dostat ke kombinaci před Mazancem.

34

Když to nejde kombinací, jde to individuálně! Jan Alinč se prokličkoval až před Mazance, jenže v tu klíčovou chvíli, kdy měl střílet, mu puk přeskočil hůl.

35

Mazanec pak chytil ránu Krenželoka a Plzeň je kompletní.

36

GÓÓÓL! Slavia vede 1:0! Tomáš Hertl prolomil svou střeleckou smůlu a dorazil do prázdné brány odraženous třelu Kučného. Devatenáctiletý talent dává svůj první gól v extraligovém play off v kariéře!

37

Kovář si klepal na útočné modré o puk, protože mohl postupovat sám na brankáře. Puk ale špatně zpracoval, akci to zbrzdilo a mladá puška Plzně musela pálit hned. Furch v pohodě zasahuje.

38

Plzeň obléhala bránu Slavie a Jakub Lev pálil jen těsně vedle!

39

Alinč z dobré pozice na levém kruhu minul.

40

Druhá třetina skončila.

Pokračuje se v opatrném hokeji, kde mají navrch obrany. Už jsme ale viděli jeden gól. Přestože měla Plzeň možná trochu víc navrch, co do počtu šancí určitě, trefili se domácí. Tomáš Hertl dorazil odraženou střelu do prázdné brány dal před třetí třetinou Slavii náskok 1:0.

41

Třetí třetina začala.

41

Kovář se Strakou se dostali až na brankoviště. Zakončoval Straka, ale trefil jen brusle přijíždějícího obránce Kučného.

42

Hertl zase na druhé straně po samostatném průniku střílel od levého mantinelu vedle brány.

42

Pavel Kolařík smetl Dvořáka a dostává dvě minuty za napadení. Plzeň bude hrát přesilovku.

43

Dvě nahození na bránu po sobě až k Furchovi neprošly a Slavii se podařilo vyhodit.

44

Slavia je kompletní. V závěru přesilovky zkusil štěstí z pravého kruhu Vampola, ani jeho rána ale přímo Furcha neohrozila. Puk byl sražen mimo.

45

Poletín zase na druhé straně napálil odražený puk jen do obětavého obránce.

47

St. Pierre srazil tvrdou střelu Hertla do ochranné sítě a následuje komerční pauza.

48

Plzeň tlačila Slavii, ale hrálo se jen u mantinelů. Hosté vybojovali alespoň vyloučení. Dvě minuty za držení dostává Stránský.

48

GÓÓÓL! Slavia vede 2:0! Petr Jelínek si ve středním pásmu vzal puk, vyrazil proti dvěma obráncům a zpoza jejich těl vyslal milimetrově přesnou ránu do růžku Mazancovy brány. Slavia přidává druhou branku ve vlastním oslabení!

50

Plzni tahle přesilovka nejde. Furch neměl ani jeden těžký zákrok, Slavia už je kompletní.

51

Hertl už ujížděl sám na bránu, ale St. Pierre mu skvěle skočil pod nohy a šanci zlikvidoval už v zárodku.

51

Rozjetého Poletína už ale nezastavil nikdo. Útočník Slavie jel sám na Mazance, ten ale jeho rychlou střelu dokázal vyrazit a drží Plzeň ještě ve hře!

53

Slavia teď hraje výborně a soupeře, který potřebuje hrát a dát gól, drží aktivně s pukem na holi daleko od Furcha.

54

Málem jsme to zakřikli. Jakub Lev byl úplně sám na brankovišti a Furch ho vychytal!

54

Furch přidal další skvělý zákrok proti stejnému hráči. Bylo to ale zbytečné, Dvořák totiž v rohu fauloval a Slavia bude hrát přesilovku.

55

Slavii se sice daří kombinovat, ale chybí tomu střelba.

56

Slavia hrála celé dvě minuty v pásmu, ale nevystřelila ani jednou. Pro domácí je zřejmě nejdůležitější, že uběhly další dvě hodně cenné minuty.

57

GÓÓÓL! Slavia vede 3:0! Zdá se, že je rozhodnuto. Alinž zpětnou přihrávkou mezi kruhy našel Lukáše Žejdla, který z tandemu propálil Mazance mezi betony a dává Slavii hodně luxuní náskok.

58

Běží poslední tři minuty zápasu, Slavia má puk na hokejce a tahá čas.

58

Boháč ještě zkusil s výsledkem něco udělat. Snažil se obrkoužit bránu, jenže Furch to dobře věděl a u levé tyče byl.

59

Mazanec chytá tvrdý příklep Hertla.

59

Je zřejmě definitivně hotovo. Minutu a půl před koncem třetí třetiny dostává Slovák dvě minuty za zdržování hry a Plzeň bude zápas dohrávat ve čtyřech.

60

Slavia se nikam netlačí a Plzeň je smířená s tím, že dnes prohraje. Zápas se dohrává v poklidném tempu.

Utkání skončilo. Slavia vítězí 3:0 a ujímá se vedení v semifinálové sérii 1:0.

Je konec zápasu, který Slavia vyhrála 3:0 hlavně zásluhou skvělého defenzivního výkonu. Sešívaní tak vedou v semifinále 1:0 na zápasy, odveta se hraje znovu na jejich ledě zítra.