Extraliga • Základní část • 18:15, konec

HC Slavia Praha
0:1
HC Vítkovice Steel
11. Polák (Ujčík)

Dobrý podvečer, vítejte u online reportáže z utkání hokejové extraligy mezi pražskou Slavií a Vítkovicemi. Utkání začíná v 18:15.

Ještě jednou hezký večer u sledování on-line přenosu extraligového zápasu mezi Slavii a Vítkovic. Hlásíme se vám přímo z Edenu, do kterého se základní část extraligy vrací po dlouhých osmi letech. Slavia musela vzít za vděk stařičký stadion, protože v její domácí O2 arenu pro tento týden zabrali tenisté pro finále Davis Cupu.

Eden se pomalu zaplňuje. Hráči už po rozbruslení odjeli do kabin a fanoušci Slavie rozjíždí první chorály. Podle prvních odhadů klubu by dnes mělo být vyprodáno, zhruba půl hodiny před zápasem ale lístky na pokladnách stále byly a daly se koupit bez zdlouhavého stání ve frontách.

Pojďme už ale k samotnému zápasu. I dnes se na extraligovém kluzišti bude prohánět několik borců z NHL. Za domácí se do sestavy po třech týdnech vrací útočník Vladimír Sobotka. V dresu Vítkovic dnes čeká na premiéru čerstvá posila Filip Kuba a v obranných řadách hostů samozřejmě nebude chybět ani poctivec Roman Polák.

Filip Kuba ještě v dresu Ottawy brání Tomáše Kopeckého z Floridy. Nyní budou spoluhráči. | Foto: Reuters

HC Slavia Praha: Furch – Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Šulc – Hertl, Alinč, Sobotka – Stránský, Kalla, Krenželok – Sklenář, V. Růžička ml., Jelínek – Žejdl, Skokan, Tomica - Poletín.

HC Vítkovice Steel: Šindelář - Kuba, Polák, Sloboda, Sedlák, Barinka, Voráček, Rehák - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, Burger, Klimek - Bartánus, Strapáč, Szturc - Kolouch, Kovář, Hruška - Šedivý.

V Edenu už je rachot, v kotli Slavie září prskavky, hráči jsou na ledě. Nic už nebrání tomu, aby hlavní rozhodčí vhodili puk do hry.

0:01

Utkání začalo.

1:15

Slavia začala tlakem v útočné třetině, ale Šindelář zatím nemusel zasahovat. Hraje se hlavně kolem mantinelů.

1:47

Vítkovice zatím jen vyhazují puky ven ze třetiny. Oba brankáři ale zatím stále bez zásahu.

2:36

Ofsajd Slavie.

3:22

Skoro jsme evidovali první ránu na bránu. Ujčíkovi ale za modrou sjel puk z čepele a vůbec ho netrefil.

3:45

Filip Kuba podruhé na ledě a popré ho bylo vidět u puku. Napřáhl od modré, ale ani proti jeho ráně se Furch nemusel natahovat. Byla nepřesná.

4:22

Šindelář zakryl mezeru u pravé tyče a nedovolil zakončit Sobotku.

4:55

Hert svým typickým průnikem zpoza brány našel volné místo mezi kruhy a z otočky pohotově vypálil. Těsně vedle.

5:52

Tlak Slavie pokračoval další šancí. Šindelář ustál nájezd Alinče a Hertla.

6:25

Rána Sklenáře byla zblokována do ochranné sítě. Vítkovice mají šanci prostřídat a oddechnout.

7:30

Dva rychlé kontry na obou stranách končí na zadních mantinelech. Nejprve se proháčkoval ke střele a následně minul bránu domácí Krenželok, pak se do otevřené obrany rychlým brejkem přihnal Ujčík na druhé straně. Také on tvrdým příklepem minul.

8:30

Hosté se dalšímu ataku Slavie brání za cenu zakázaného uvolnění.

9:30

Hra je plná nepřesností. Stejného provinění proti pravidlům se dopustili také domácí při snaze o rychlou rozehrávku.

9:45

Pro změnu ofsajd Vítkovic.

10:27

Vítkovice budou hrát první přesilovku zápasu. Kadlec dostává dvě minuty za podražení.

10:54

Vítkovice se radují z branky. Rozhodčí se ale odjel poradit k videu.

10:54

Vítkovice vedou 1:0! Roman Polák si z pozice obránce sjel až před bránu, kde napotřetí uplatil svou sílu a velmi důrazně poslal puk do sítě.

12:05

Růžička se dostal za obranu, ale rychlou ránou netrefil bránu.

13:15

Sobotka rozpumtoval emoce v Edenu. Nejprve u mantinelu tvrdě dohrál Šedivého a pak sám inkasoval dvě rány na oplátku.

14:01

Čerstvý reprezentant Hertl si užívá každé střídání. Šindělář teď po jeho akci může děkovat svatým. Hertl se obtočil kolem tyče tak rychle, že hostující brankář nestihl vůbec zareagovat. Celý Eden nechápe, proč Hertlova blesková akce neskončila gólem a puk se odrazil před brankoviště!

14:53

Denis Rehák držel protihráče. Také Slavia bude hrát přesilovku.

15:14

Vítkovicím se podařilo vyhodit, následná akce Slavie končí ofsajdem.

16:03

Nádherná akce domácích gólem nekončí. Celá pětice si z první vyměnila kotouč, ale nadějnou myšlenku překombinoval Kadlec. Kapitán Slavie už měl před sebou prázdnou bránu, ale nechal se ukolébat lehkostí a ještě jednou přihrával. Poslední pas napříč předbrankovým prostorem končí pod tělem padajícího obránce.

16:53

Vítkovice jsou kompletní a hned zahrozily. Brejk dva na jednoho zakončoval sám před Furchem Jiří Burger, ale byl už příliš blízko a nedokázal brankáře obstřelit.

18:41

Další obrovská šance Slavie. Hertl se dostal sám před Šindeláře, kterého krásným blafákem vykoupal, jenže nedokázal puk zasunout do sítě a trefil jen položený brankářův beton.

18:41

19:45

Ještě jedna akce na závěr třetiny. Sobotka trefil do chráničů Šindeláře, jenže Krenželok se k dorážce nedostal.

20:00

První třetina skončila.

První třetina skončila a domácí v Edenu smolně prohrávají. V úvodní části byli aktivnější, měli více ze hry i mnohem víc gólových příležitostí. Se všmi si ale zatím výborný brankář Šindelář poradil a hostům k tomu všemu stačilo ke gólu hodně málo. Prakticky jedinou pořádnou šanci hostů si důrazem vypracoval v přesilovce obránce Polák a napotřetí propasíroval puk do sítě.

20:01

Druhá třetina začala.

20:40

A začala úplně stejně jako ta první - tlakem Slavie. Sobotka zavezl puk do třetiny a pak se dostal i k teči rány od modré. Mířil vedle.

21:30

Chyba domácích a Huna startoval sám na Furcha. Ten ale výborně situaci přečetl, vysprintoval z brány a byl u puku dřív.

22:17

Další drobné zmatky v rozehrávce Pražanů končí odraženým pukem pod rukavici Furcha.

23:40

Hertl dobrým forčekingem zaskočil hosty a vypracoval nadějnou pozici pro Alinče, který si z pravého kruhu našel cestu až před Šindeláře. Ten jeho nájezd ustál.

24:01

Zase Alinč a je z toho pořádný závar před Šindelářem. Hertl s Alinčem si vodili puk v pásmu, jak se jim zachtělo. Nakonec starší z nich najel až před bránu, ale nedokázal propálit ležící obránce i brankáře.

25:40

Slavia na modré podcenila střídání a hosté uháněli do přečíslení dva na jednoho. Sešívaní se dokázali včas vrátit, přesto přišla z levého kruhu nepříjemná rána Koloucha. Furch si s ní poradil.

26:59

Sobotka v dobré pozici tři metry od brány. Šindelář kryje.

27:42

Kadlecovo nahození chtěl Hertl tečovat mezi betony brankáře. Nepovedlo se mu to.

29:45

Hosté v pěti před Šindelářem zachytili pas Sobotky a Šedivý uháněl do brejku. Jeho prudký nápřah končí na hrudi připraveného Furcha.

30:13

Slavia bude hrát přesilovku. V obranné třetině Szturc narazil soupeře na hrazení.

30:27

Místo šance Slavie ale přichází velká chyba na modré a prostor pro Lukáše Klimka. Bohužel pro hosty neměl rychlost a obránci ho stihli dohnat.

31:33

Slavia zamkla soupeře a byl z toho velký tlak tří útočníku na brankovišti. Závar končí hvizdem rozhodčího, puk trefil Šindeláře nepříjemně do masky.

31:51

Kempný pálil tvrdě od modré, ale Šindelář jeho pokus velmi dobře viděl. Pak se domácí sami připravili o pásmo, protože jejich útočících hráč stál v brankovišti.

32:13

Zbytek oslabení Vítkovice v pohodě ubránily. Dalšímu nájezdu Slavie čelí už v pěti mužích.

32:36

Šindelář našel ve výstroji ránu od modré a přerušuje hru.

32:52

Další přesilovka pro domácí. Ondřej Roman dostává dvě minuty za držení hole.

33:35

Aktivní Sobotka si s pukem na hokejce vybruslil na pravý kruh a pálil. Puk končí po teči jednoho z bránících hráčů v ochranné síti.

34:40

Obrovský zámek Slavie. Puky létají kolem Šindeláře ze všech stran.

34:59

Hertl ale přichází v rohu hřiště o puk, hosté vyhazují a Roman naskakuje zpět do hry.

35:32

Ani tohle není gól! Šindelář vyrazil nahození Kadlece jen před sebe a Stránský mohl dorážet do úplně prázdné brány. Skákavý puk ale netrefil a ležící brankář Vítkovic pak ustál také nájezd dotírajícího Jelínka!

36:45

Ujčík se z pravého křídla drze prodral až před Furcha, který po jeho naznačení padl na zem. Ujčík mohl zasunout puk do poloprázdné brány, kdyby mu nesjel z čepele!

38:10

Vítkovice šly znovu do otevřené obrany, klíčovou přihrávku ale v poslední chvíli dokázal hokejkou na zemi zastavit pozorný Kadlec.

38:56

Nepřesnou ránu od modré Šindelář jen pozoroval.

39:48

Další přečíslení Vítkovic zakončoval individuálně Roman. Vracející se obránce dokázal střelu přizvednout až pod strop haly a pak i na tribuny.

40:00

Druhá třetina skončila.

Poměr střel 19:9 ve druhé třetině mluví za vše. Slavia hosty tlačí, ale stále nemůže překonat skvělého Šindeláře. Vítkovice hrozí brejky, kterých bylo s přibývajícím časem stále víc.

40:01

Třetí třetina začala.

41:27

Poslední třetina začala bojem ve středním pásmu. Oba týmy mají problém překonat útočnou modrou.

41:45

Vzal to na sebe Bartánus, kolem mantinelu se prodral za modrou a okamžitě vypálil. Furch možná ani nevěděl jak, ale dělovku doprostřed brány vyrazil.

42:50

Žejdl hledal spoluhráče před bránou, hosté si ale své soupeře v nebezpečném prostoru dobře rozebrali.

43:59

Vítkovice budou hrát přesilovku. Klimek si v rohu hřiště doslova vymodlil faul Beňoviče. Ten dostává dvě minuty za podražení.

Dnešní zápas sleduje v Edenu 3287 diváků.

45:02

Slavia výborné brání. Nejprve se jí povedlo vyhodit, pak dokonce zaútočit. Sklenář ale chybu hostů na modré využít nedokázal.

45:59

Slavia je v pěti. Přesilovku ubránila bez problémů a může myslet zase na útok.

46:59

Jenže hosté v této třetině nejsou tak pasivní. Zpoza modré nahodil puk na Furcha Ujčík, je z toho vhazování.

47:20

Dvě velké šance Sobotky na vyrovnání. Borec z NHL nejprve z pravého kruhu trefil beton Šindeláře a pak přišla další ložená šance. Sám mezi kruhy ale gólovou přihrávku spoluhráče promáchl!

48:02

Neodstavitelný Hertl dovezl puk až mezi kruhy, ale ke střele z otočky se dostat nedokázal.

49:40

Vítkovice po tlaku Slavie dostaly puk ze třetiny a takticky výborně drží střední pásmo.

50:31

Závar před Šindelářem po ráně Žejdla končí předčasný hvizd rozhodčího. Puk se totiž stále volný válel na brankovišti. To se samozřejmě domácím nelíbí, sudí se omlouvá.

50:58

Krenželok nahazoval puk na bránu a div, že z toho nebyla rána. Nenápadné nahození se totiž překvapivě sneslo jen těsně nad břevno.

51:12

V důležitou chvíli přichází hloupý faul Slavie v útočném pásmu. Lukáš Krenželok oslabuje svůj tým na dvě minuty za sekání.

53:07

Slavia výborně brání. Vítkovice se nemohou dostat do pásma.

53:12

Slavia je kompletní. Hosté si žádnou šanci nevypracovali, v tuto chvíli je pro ně ale asi důležitější, že ukrojili další dvě minuty do konce zápasu.

55:01

Ostravané stojí srovnaní na modré čáře. Ani technik Hertl proti nim nic nevymyslel.

55:46

Rehák jel  z úhlu sám na Furcha. Ten zakončení utahaného obránce vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě.

56:05

Slavii se čas krátí. Žejdlovo nahození jen prolétlo přes brankoviště.

57:10

Jelínek neudržel puk a Vítkovice nic neřeší. Napalují ho šikovně ven tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

57:31

To přichází až teď. Slavia se stěhuje zpět před Šindeláře.

57:41

Krenželoka si nikdo nevzal, a proto mohl bývalý vítkovický útočnik najet před bránu. Po jeho zakončení vznikla na brankovišti obrovská mela. Nikdo nevěděl, kde je puk. Rozhodčí ale hru museli přerušit, Ujčík totiž posunul bránu.

58:13

Diváci se na Ujčíka za "zdržování hry" zlobíá. Rozhodčí ale nevylučuje a je to právě zkušený útočník, který vyvezl puk do bezpečí až za Furcha.

58:55

Vítkovice drží puk daleko od své brány. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

59:10

Furch odjíždí na střídačku, Slavia to zkouší v šesti!

59:14

Tlak Slavie se ještě zdvojnásobí. Viktor Ujčík v jasné šanci podrazil Krenželoka a dostává od rozhodčích nekompromisně dvě minuty. Vladimír Růžička bere time-out a Slavia bude hrát přesilovku 6 na 4.

59:26

Vítkovice ustály první obrovský závar. Šindelář se rozráhl na brankové čáře a bezpečně pohlídal celý spodek brány. Oddechový čas si teď berou hosté.

60:00

Utkání skončilo!

59:45

Sobotka měl po sražené střele před sebou úplně prázdnou bránu. Polák mu ale stihl klepnout po hokejce!

Je konec. Slavia ani v drtivém tlaku v závěru Šindeláře nepropálila. Hostující brankář dnes předvedl výborný výkon a položil pevný základ hodně cennému vítězství. Body z Edenu dnes odvážejí Vítkovice.

My už se s vámi ale pro dnešek loučíme. Děkujeme za pozornost a těšíme se na vás zase někdy příště u dalších sportovních událostí.