Tipsport extraliga • předkolo • 18:15, nájezdy

3:2
Kladno
13. Somík (Benák, Bartek), 43. Semorád (Tybor), rozhodující SN Zohorna
29. Patera (Kameš, D. Růžička), 52. Kuchler

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze čtvrtého utkání předkola play off hokejové Tipsport extraligy mezi Pardubicemi a Kladnem. Buly je v 18:15.

Po porážkách 1:2 a 2:3 v prodloužení už byly včera Pardubice na pokraji vyřazení. V poslední chvíli ale zabraly a porazily Kladno doma 3:1. Nyní ale musí znovu vyhrát, pokud si chtějí vynutit rozhodující pátý zápas.

Včera se poprvé v sérii podíval do branky domácích Martin Růžička a vedl si skvěle. Pardubice podržel hlavně v závěru utkání, kdy se Rytíři tlačili za vyrovnáním. Dnes se tak postaví do brankoviště znovu.

Extraliga, Slavia Praha - Pardubice: Martin Růžička
Extraliga, Slavia Praha - Pardubice: Martin Růžička | Foto: Eduard Erben

Sestava Pardubic: M. Růžička (Salfický) – Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Marušák, Mocek – Bartek, Cetkovský, Starý – Radil, Kousal, Buchtele – Brendl, Rolinek, Zohorna – Tybor, Semorád, Nahodil.

Sestava Kladna: Chábera (Cikánek) – Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Doudera, Černošek, Kameš, Kužel – Eberle, Lukáč, Látal – Jass, Patera, M. Hořava – Valský, Dragoun, Kuchler – Dalecký, Melka, Kuchejda – Strnad.

Oba týmy už stojí na své modré čáře. V Pardubicích teď zazní česká státní hymna, pak už čtvrtá bitva předkola play off začne.

1

Utkání začalo.

1

ČEZ Aréna v Pardubicích rozhodně není zaplněná tak, jak by si asi domácí klub přál. Pardubice začaly zakázaným uvolněním.

1

Patera nabil Jassovi na pravý kruh. Lotyš tvrdou ránou nad ledem trefuje Růžičku do chráníčů.

2

A hned poté vyrazily Pardubice do brejku. Somík hledal Brendla, na kterého se už smála prázdná brána, vracející se obránce Kladna ale přihrávku v poslední chvíli vypíchl.

4

Také Kladno umí zahrozit. Látal našel zpoza brány mezi kruhy v dobré šanci Látala, tomu ale rána nesedla přesně a puk letí mimo.

5

Na druhé straně měl Chábera snadnou práci. Na nahození Gawryletze totiž dobře viděl a vysoký puk zachytil do výstroje.

7

Tybor vyrazil dopředu sám a proti třem bránícím hráčům neměl šanci. Kladno zase v přechodu do útoku zabzrdil ofsajd.

8

Brendl střílel z pravého křídla, ale trefil jen střed brány. O chvíli později se natáhl po nahození a tečoval puk těsně vedle.

8

A zase Brendl. Tohle bylo jeho střídání. Zkušený útočník si nabruslil s pukem mezi kruhy a pálil do protipohybu gólmana, Chábera konečkem betonu puk vyráží. Ale měl co dělat.

8

Hned na to se strhla na brankovišti mela. Zlými muži byl brankář Chábera a útočník Pardubic Rolinek. Rolinek vyhrál a poslal Cháberu krosčekem dolů. Dvě minuty ovšem dostávají oba dva, takže se bude hrát ve čtyřech.

8

A už se to bije i na druhé straně. Vytvořili se čtyři dvojičky, na ledě se neprali jen brankáři. Domácí měli jasně navrch a to se ČEZ Areně líbí!

Rozhodčí se teď radí, jak rozdělí tresty. Jednoduché to teda hned na začátku zápasu rozhodně nemají.

Tak nakonec takhle: Z Pardubic Aleš Píša a Jiří Vašíček po dvou minutách za hrubost, kladenský David Růžička dvě minuty hrubost a Michal Lukáč dvě minuty hrubost a navrch deset minut trest za nesportovní chování.

9

Další vyloučení, a to už je obrovská komplikace pro Kladno! Koba Jass tvrdě sestřelil Marušáka a dostává trest na pět minut plus dokonce utkání!

9

Pardubicím začala dlouhá přesilovka. První minutu budou hrát ve čtyřech proti třem, pak začne čtyřminutová početní výhoda pět na čtyři.

10

Chábera dokázal z brankové čáry na poslední chvíli vytáhnout puk, po kterém se už natahoval Václav Kočí!

10

A další kvalitní zákrok kladenského brankáře. Už se hraje pět na čtyři.

11

Neuvěřitelné zákroky Chábery drží bezbrankový stav! Tři pardubičtí hráči měli před sebou téměř prázdnou bránu, ale zřejmě Rolinek to byl, kdo napálil pouze beton skvělého gólmana!

12

Kočí pálí od modré vedle. Čtveřice kladenských hráčů už tahá nohy, potřebuje rychle vystřídat. Tlak Pardubic sílí.

12

Jenže teď domácí bek napálil jen clonícího hráče a puk se odráží do středního pásma.

13

GÓÓÓL! Pardubice vedou 1:0! Tak na tohle už Chábera nemohl dosáhnout, ani kdyby chtěl sebevíc. Tenhle tlak Pardubic už totiž ustát nešlo. Po ráně od modré se puk odrazil předRadovana Somíka, který bez problémů trefuje prázdnou bránu!

13

Pardubicím ještě stále běží přesilovka, do návratu posledního vyloučeného Rytíře na led zbývá ještě minuta. Hosté teď ale drží puk v bezpečné vzdálenosti od Chábery.

15

Hosté jsou kompletní, ale Pardubice nadále útočí. Kočí pálil těsně nad.

16

Pardubice pálí z každé pozice. Z nulového úhlu to třeba teď zkoušel Zohorna.

16

A na druhé straně z rohu nepřekvapil Růžičku z rychlé otočky Kuchejda.

17

Pro Kladno je vyloučení Jasse do konce zápasu velký problém, protože se tím Rytířům rozpadla elitní formace. V ní Lotyše nahradí Melka a byl to právě on, který v tuhle chvíli vybojoval faul Vašíčka. Kladno bude hrát přesilovku.

18

Jenže šance má i v oslabení domácí tým! Rolinek nedokázal zamést puk do prázdné brány. Kotouč ležel mimo dosah Chábery jen pár centimetrů před brankovou čárou!

18

A následuje další rána na Cháberu. Minuta a čtvrt přesilovky je pryč a Růžička v bráně Pardubic ještě neměl práci.

19

Domácí jsou v plném počtu. Až na konci přesilovky se Kladno dostalo do pásma a dá se říct, že měl Růžička také trochu štěstí. Patera pálil po křižné přihrávce těsně vedle.

19

20

První třetina skončila.

Pardubice jsou jasně lepší tým, o čemž svědčí také poměr střel na bránu 18:6 v jejich prospěch. Hodně tomu ale pomohla dlouhá přesilová hra po hloupém faulu Koby Jasse, který dostal za faul na Marušáka trest do konce zápasu. Marušák je v pořádku, Jass ale Kladnu chybí. Hosté teď mají osmnáct minut, aby vymysleli, jak tlak domácích eliminovat a jak Jasse v elitní formaci nahradit.

Jinak ale sledujeme parádní bitvu se vším všudy. Tohle je play off zápas, jak má být. Na ledě to jde cítit z každého souboje. Tak snad tahle vysoká laťka vydrží v dalších dvou třetinách.

21

Druhá třetina začala.

22

Brendl se v souboji 1 na 1 s posledním bekem neprosadil, ale vybojoval alespoň útočné pásmo. Chábera nechtěl nic riskovat a přikryl puk pod lapačkou.

22

Dragoun už přemýšlel, jak vyzraje na Růžičku. Jel sám, rozhodčí ale jeho akci se spožděním zastavili kvůli ofsajdu.

23

Pardubice budou hrát přesilovku. David Růžička měl zaklíněnou hůl do výstroje Semoráda, který se pak ochotně položil na zem. Hosté se zlobí, ale dvě minuty ve čtyřech bránit stejně budou.

24

Kladno zatím v pohodě oslabení brání.

24

Přesilovka Pardubic končí. Tomáš Zohorna totiž mimo hru sundal k ledu Douderu a dostává dvě minuty za nedovolené bránění. 29 vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, pak začne kladenská přesilovka.

25

Hra je přerušena, protože Marušák zůstal po tvrdém střetu znovu ležet v rohu hřiště. Možná v tom doznívá ještě otřes z tvrdého faulu Jasse v první třetině. Každopádně Marušák v doprovodu dvou spoluhráčů míří rovnou do kabiny a zdá se, že pro něj zápas končí.

26

Kladno už hraje přesilovku. Martin Růžička kryje ránu od modré jeho jmenovce Davida.

26

Růžička chytá spolehlivě nadále. Zuby si na něm vylámal Doudera i Dragoun.

27

Pardubice hrají v plném počtu.

27

Obrovskou šanci Kladna řeší Radil! Puk se zastavil na brankové čáře a pardubický hráč jej pohotově odpálil do bezpečí!

28

Kladno začíná tlačit a navíc bude hrát přesilovku. Dvě minuty dostává Travis Gawryletz.

28

Růžička skočil po puku a rážně vyřešil závar na svém brankovišti.

29

Další velká komplikace pro Pardubice. Marek Ďaloga vyhodil puk ven ze tetiny a Kladno bude hrát 51 vteřin přesilovou hru 5 na 3.

Kladno si bere oddechový čas. Tohle může být hodně důležitý moment zápasu.

29

GÓÓÓL! Kladno srovnává - 1:1! To byl drtivý tlak Rytířů. Růžička nejprve zázračně vytáhl dorážku Melky nad břevno, jenže pak se puk odrazil k Pavlu Paterovi a ten ho zametl do prázdné klece!

31

Kladno tlačilo i v přesilové hře 5 na 4. Na jejím konci se ale Ďaloga vrátil přímo brejku, přihrál v přečíslení Rolinkovi a tomu skočil pod nohy Milan Doudera. Dostává za to dvouminutový trest a bránit teď bude Kladno.

32

Kladenští obětavě blokují střely a usnadňují tak Cháberovi práci.

33

Kladno je v plném počtu. Pardubice sice přesilovku hrály před Cháberou, ale scházela tomu střelba.

35

Puk se zratil pod ležícím Cháberou. Tempo hry v posledních minutách trochu opadlo. Oba týmy čekají, kdo udělá první chybu.

37

Procházka upadl a Brendl proto mohl pálit, Chábera vytáhl hezký zákrok lapačkou.

38

Pardubice mají navrch, ale není to žádný drtivý tlak. Rytíři většinou jen odpalují puky do středního pásma. Zřejmě chtějí remízu do pauzy udržet.

39

A málem se jim to vymstilo. Pardubice přečíslily Kladno a Bartek měl před sebou téměř prázdnou bránu: Kameš mu ale dokázal gólové zakončení srazit vedle!

39

Přesilová hra pro Kladno. Petr Mocek dostává dvě minuty za podražení.

40

Kladno se ovšem nemůže usadit v pásmu. Zdá se, že si zbylou část početní výhody přenese do třetího dějství.

40

Druhá třetina skončila.

Bude to ještě pořádný boj. Pardubice totiž neudržely tempo z první části a polevily. Kladno dokázalo vyrovnat hru na ledě i celkové skóre. Za stavu 1:1 se zápas mění v taktickou bitvu a čekání na chybu soupeře. Je ale jasné, že nervóznější budou v poslední dvacetiminutovce domácí Pardubice, které dnes musejí nutně zvítězit.

Hráči už jsou na ledě. Třetí třetina každou chvílí začne. Kladno bude hrát ještě 48 vteřin přesilovou hru.

41

Třetí třetina začala.

41

Pravidlo, že půlená přesilovka většinou nekončí gólem tady platilo. Domácí už jsou kompletní a Benák pálil ještě ze středního pásma. Byla to taková rána, že měl Chábera co dělat.

43

GÓÓÓL! Pardubice vedou 2:1! Tohle byla nádhera! Jan Semorád se odvážně pustil mezi tři hráče a prokličkoval se až před Cháberu, kterému ač faulován procedil puk mezi betony!

45

Tuhle vzpruhu Pardubice potřebovaly. Hned jsou klidnější a mají jasně navrch. Kladno se brání.

46

To je drtivý tlak! Rána Gawryletze lízla tyč.

47

Radovan Somík pojede po faulu Procházky trestné střílení!

47

Somík zkusil Cháberu znovu prostřelit mezi betony, kladenský gólman ale chytá a Pardubice pojišťující gól nepřidávají!

48

Patera v útočné akci faulován. Václav Benák dostává dvě minuty a Kladno bude hrát přesilovku.

50

Paterova parta nemůže nic vymyslet. Minuta přesilovky je pryč a puk klouže po mantinelu už poněkolikáté až za Cháberu.

51

Pardubice jsou kompletní. Kladno se trápí a neví, jak se probít pře modrou čáru.

Utkání sleduje 7 448 diváků. To je na pardubické poměry hodně málo.

51

A teď budou Pardubice zase trnout. Gawryletz zasáhl holí někoho ze soupeře do obličeje a dostává dvě minuty. Další přesilovka pro Kladno.

52

GÓÓÓL! Kladno srovnává - 2:2! Obrovská smůla domácích. Růžička nahození Kuchlera vyrazil před sebe tak nešťastně, že přijíždějící Ďaloga nemohl reagovat a srazil si jej do vlastní sítě!

54

Teď brání zase Kladno a domácí buší do plných.

56

Teď je to taktický boj. Oba týmy zahustily střední pásmo a bijí se v něm o chybu soupeře.

58

V plné rychlosti se neprosadil ani Kuchejda. Po dlouhé době přerušení. Hra plynula tak rychle, že druhá komerční přestávka třetiny probíhá až teď, přesně dvě a půl minuty před koncem řádné hrací doby.

59

Šance Pardubic. Buchtele natáhl hůl do nahození a usměrnil puk těsně nad. Chábera by těžko stihl něco udělat.

59

Ofsajd Kladna. Do konce třetí třetiny zbývá minuta a sedmnáct vteřin.

60

Třetí třetina skončila.

Tak tahle bitva se nám ještě pořádně protáhne. Domácí přišli smolně o náskok a ač byli lepším týmem, bude se tady v Pardubicích prodlužovat. Předtím nás ale čeká ještě úprava ledu a osmnáctiminutová přestávka. Prodloužení se hraje na deset minut s náhlou smrtí, pak následují případné nájezdy. Asi není třeba připomínat, že Pardubicícm jakákoliv chyba ukončí sezonu. Kladno je teď určitě ve větší pohodě.

61

Prodloužení začalo.

61

Cetkovský to zkusil z úhlu, Chábera si poprvé v prodloužení sáhl na puk. Byl to lehký zákrok.

61

Rolinek z úhlu nedal. Chábera si prostor u levé tyče jistě pohlídal.

62

Až na konci druhé minuty prodloužení se puku dotkl také brankář Pardubic. S nahozením Doudery od modré neměl problém.

63

Eberle trefil tyč! Pardubice první hrůzu prodloužení a celé sezony přežily!

64

A žije i Kladno! Přečíslení tři na dva zakončil po kombinaci úplně volný Benák, Chábera chytá!

66

Kladno dlouho svíralo unavenou čtveřici pardubických hráčů před Růžičkou, který musel několikrát zasahovat. Nakonec domácí zachránil hvizd rozhodčího, který si všiml postavení útočícího hráče v brankovišti.

67

Hosté hrají celý zápas neskutečně obětavě a blokují velké množství střel od modré vlastními těly. To dělá Pardubickým bekům velké problémy.

68

Ďaloga v rychlém brejku nezpracoval puk a Chábera ho přikryl pod lapačku. Nervozita na ledě je znát, každý tým si dává na založení útoku hodně záležet. Nikdo neriskuje.

70

Píša měl před sebou volno a mohl z mezikruží rozhodnout, ale Dragoun mu skočil do střely a je po šanci.

70

Prodloužení skončilo.

Ani sedmdesát minut zápasu nepřineslo vítěze, rozhodnou nájezdy, které začnou po úpravě ledu. Zhruba za tři čtyři minutky.

Nájezdy začínají, jako první pojede Dragoun z Kladna.

Michal Dragoun naznačil kličku a vypálil. Puk letí těsně mimo!

Teď Tomáš Zohorna z Pardubic...

Tomáš Zohorna dává! Zvolil stejné řešení jako Dragoun s tím rozdílem, že se trefil!

Za Kladno může srovnat Miloslav Hořava...

Růžička se roztáhl na brankovišti a jeho blafák chytá!

Jan Semorád už je připraven a může rozhodnout.

Ani on nedává. A Jakub Valský teď za Kladno musí!

Valský ale vůbec nevěděl, co má udělat. Střílel už z pravého kruhu a nedal. Série jde do pátého zápasu!

Utkání skončilo. Byl to parádní večer a tahle skvělá série ještě nekončí. Pardubice přežily i druhý mečbol soupeře a dotáhly sérii do pátého zápasu. Hrát se bude ve čtvrtek na Kladně.