3:2
Mountfield HK
9. Sýkora (Píša), 34. Somík (Kočí), 63. Benák (Sýkora, Marha)
4. Rousek (Švihálek, Knotek), 31. Langhammer (Mikuš, Květoň)

Dobrý den, vítejte u online reportáže z prvního východočeského derby v tomto extraligovém ročníku mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Ve šlágru sedmého kola Tipsport extraligy dojde od 19 hodin po dvaceti letech k vyhrocenému zápasu dvou blízkých krajských měst.

Pardubice

Pardubický trenér Zdeněk Venera se rozhodl vsadit na tuto sestavu:

Salfický - Píša, Kočí, Benák, Čáp, Gregorc, Vašíček, Zdráhal – Sýkora, Marha, Somík – Cetkovský, Nosek, Zohorna – Radil, Kousal, Starý – Veselý, Číp, Tibor – Řezníček

Hradec Kr.

Hradecký trenér Peter Draisaitl poslal na led toto složení formací:

Kantor – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Prášil – Dej, Mertl, Šimánek – Kudrna, Langhammer, Květoň – Tvrdík, Červený, Škoda – Švihálek, Knotek, Rousek.

Rozhodčí

Zápas povedou jako hlavní rozhodčí pánové Robert Čech a František Kalivoda, na čarách jim budou pomáhat pánové Lhotský a Svoboda.

1.

Začíná první třetina.

1.

Hned v prvním útoku nabil Sýkora na levý kruh Somíkovi a gólman Hradce Kantor se musel hodně činit, aby jeho střelu vyrazil.

1.

To je úvod jako hrom, Hradec má na druhé straně hned dvojici šancí, Salfický si však poradil jak s jeho skrytou střelou, tak dorážkou.

2.

Škoda mířil mezi Salfického betony, ten si však se sraženou střelou z levého kruhu poradil.

2:45

Hradec mačká svého soupeře v úvodních minutách jako citrón a je z toho zasloužený gól v brance Pardubic - 0:1! Po nahození Reného Vydareného od modré čáry vyrazil Salfický puk jen před sebe, Michal Švihálek našel u pravé tyče zcela volného TOMÁŠE ROUSKA, který snadno přehodil natažené paže ležícího pardubického brankáře. Rousek si tak připsal vůbec první zásah v extralize.

4.

Pardubice mohly vyrovnat. Na konci čtvrté minuty se po Cetkovského střele odrazil puk od chráničů jednoho z hradeckých beků před brankoviště, Nosek byl chvíli volný u levé hradecké tyče, před odkrytou brankou jej však zablokoval obránce Frühauf.

7.

Je tu první přesilová hra zápasu. Zahrají si ji Pardubice poté, co jel Nosek z boku na Kantora, na poslední chvíli jej zablokoval obránce TOMÁŠ HARANT, trestné střílení se však k nelibosti domácího publika nenařizuje.

8:44

Pardubice využívají přesilovku a vyrovnávají na 1:1! Trefuje se kdo jiný než pardubický ostrostřelec PETR SÝKORA, který si na útočné modré čáře najel na parádní přihrávku Aleše Píši přes celé kluziště, z levé strany se natlačil až před Kantora a prostřelil jej mezi nohy.

10.

První přesilovku si zahraje i Hradec. Za nedovolené bránění unikajícího Rastislava Deje je vyloučen pardubický kapitán VÁCLAV KOČÍ.

12.

Naopak Hradci se přesilovka vůbec nepovedla, nevypracoval si žádnou šanci a Kočí je zpět na ledě.

12.

Po návratu Kočího na lede ukryl střelu mezi chrániči hradeckého obránce Kousal, Kantor však s potíži jeho střelu vyrazil.

13.

Po přihrávce Sýkory pálil z mezikruží z první volný Marha, střela z dobré pozice mu však vůbec nesedla.

15.

Pardubice si zahrají svou druhou dnešní přesilovku. Za držení hole je vyloučen hradecký obránce PETER FRÜHAUF.

17.

I druhá přesilovka Pardubic byla povedená, na Kantora pršela salva střel, hradecký brankář si však poradil jak s pokusy Píši, tak se střelami Sýkory či Somíka. Frühauf se však vrátil na led, a Hradec je tak kompletní

19.

Po delší době zahrozil i Hradec, Salfický si však se střelou Šimánka od mantinelu nadvakrát poradil.

20.

Probíhá poslední minuta první třetiny.

První třetina je za námi, stav je vyrovnaný 1:1. Po úvodním náporu se dostal Hradec do zaslouženého vedení, Pardubice však v první své přesilovce vyrovnaly a od té doby byly na ledě lepším týmem.

21

Začala druhá třetina.

Vy se zároveň můžete podívat, jak to vypadalo v ulicích Pardubic zhruba půl hodiny před zápasem, když se z vlakového nádraží k hale přesunovala skupina zhruba 250 fanoušků Hradce Králové. V naší fotogalerii.

21

Oba týmy jdou hned v úvodu třetiny do čtyř. Zdeněk Čáp z Pardubic dostává dvě minuty za držení, Jakub Langamer z Hradce stejný trest za hrubost.

22

Pardubice měly velké štěstí. Salfického zachránila po ráně z levého kruhu tyč!

23

Salfický zažívá hodně těžké okamžiky. Přišel o hůl, bez které pak musel v obrovské šanci zastavit na brankovišti volného Mertla!

23

Hradec Králové si zahraje přesilovou hru a jeho tlak bude pravděpodobně pokračovat. Radovan Somík dostává dvě minuty za držení protihráče.

25

Mertl stál úplně sám dva metry před bránou, kam se také odrazil puk. Salfický měl zase štěstí, šikovný útočník Hradce těsně přestřelil!

25

Zbytek oslabení se odehrál daleko od Salfického. Pardubice už hrají v plném počtu.

26

Hosté mají na začátku druhé dvacetiminutovky výrazně víc ze hry. Šimánek zůstal nekrytý na modré čáře, ale nedostal puk ideálně do jízdy a tak musel zastavit a pálit rovnou. Salfický si tohle pohlídal.

27

Teď ale bude muset Hradec bránit. Jaroslav Kudrna dostává dvě minuty za hákování, Pardubice budou hrát přesilovku.

28

Pardubice se zatím nemohou dostat ke kombinaci a víc než minuta přesilovky už je pryč.

29

Jiří Cetkovský v závěru přesilovky dorážel z otočky, ale Kantor stihl položit beton k tyči včas. Také hosté už hrají v pěti.

30

A budou hrát další přesilovou hru. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává pardubický Tomáš Nosek.

30

I ve čtyřech ale vyrazil do útoku domácí Jan Starý, Kantor měl s jeho střelou přes nohy obránce velké problémy.

31

GÓÓÓL! Hradec vede 2:1! Peter Mikuš křižným pasem od modré našel přesně hokejku Jakuba Langammera u vzdálenější tyče, a tohle už byla lehká pozice. Lehkou tečí stačilo usměrnit puk do prázdné brány!

32

V další obrovské šanci Tomáš Knotek! Salfický stačil rychlým zákrokem betonem vyrazit jeho ránu z mezikruží!

33

Domácí se z velkého tlaku soupeře mohou oklepat v přesilové hry. Na trestnou lavici už za podražení usedl Tomáš Mertl, který se ve středním pásmu snažil nedovoleně zbrzdit rychlý brejk Pardubic.

34

Pardubice zavřely soupeře v pásmu, ale Kantor zatím všechno chytá.

34

GÓÓÓL! Pardubice srovnávají - 2:2! Jenže na tohle už Kantor neměl nárok. Radovan Somík natřikrát dorazil sraženou střelu do prázdné brány a narvaný pardubický zimák se dnes podruhé třásl euforii i v základech!

36

Teď jsou na koni zase Pardubice. V dalším útoku je ale zastavil ofsajd.

38

Po delší době byl v problémech i Dušan Salfický. Za bránou totiž nedokázal zachytit nahození po mantinelu a měl co dělat, aby se před ránou od modré stihl vrátit zpátky do brankoviště.

38

Pardubice v dalších problémech: Václav Benák vyhodil puk z vlastního pásma do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry. Mountfield dohraje tuhle třetinu v početní výhodě.

39

Tak nedohraje... Osm vteřin poté totiž na modré zmatkující Vydarený musel podrazit unikajícího Petra Sýkoru.

39

Hraje se ve čtyřech na obou stranách a Kantor si připsal další těžký zákrok po tvrdé ráně od modré. Naštěstí pro něj před ním nikdo nestál, takže na puk dobře viděl.

40

Druhá třetina skončila.

Ani po čtyřiceti minutách vyhroceného derby není nikdo z týmů blíže k vítězství: Hradec Králové sice do druhé třetiny vstoupil výborně, měl více ze hry a potvrdil to také druhým gólem. Jenže to bylo z jejich strany vše: Pardubicím se velmi rychle podařilo vyrovnat a od té doby se hraje zase velice vyrovnané utkání.

41

Třetí třetina začala.

42

Pardubice začaly velkým tlakem. Kantor si ale poradil s tečí Noska i ránou Zohorny.

44

Domácím to na začátku třetí části lépe bruslí a z toho plyne i hradecké vyloučení. Dvě minuty dostává Tomáš Mertl.

44

46

V přesilovce to ale Pardubicím tak dobře nešlo. Hosté dobře bránili a oslabení relativně v klidu přečkali.

48

V tuhle chvíli se hraje hodně opatrně. Žádný z týmů nechce udělat první chybu. A tak jsou teď gólmani víceméně bez práce.

50

Salfický udržel nahození Deje, i když na něj dotírali dva spoluhráči. Následuje komerční přestávka a vhazování v pásmu domácích.

10 194 diváků. Je pochopitelně vyprodáno!

52

Pardubice se snaží vytvořit tlak, ale proti zformované obraně Hradce je to hodně těžké.

54

Naopak mohlo udeřit na druhé straně! Peter Mikuš byl sám před Salfickým, ale v tu nejméně vhodnou chvíli mu puk přeskočil hokejku.

54

A v kotli Hradce Králové začaly hořet bengálské ohně. Aréna v Pardubicích na chuligány reaguje pískotem a sprostými nadávkami.

56

Zatímco halu halí dým královohradecké pyrotechniky, na ledě se nic zvláštního neděje. Hradec zatím úspěšně drží modrou čáru.

57

A Salfický zase nemá problém se slabou střelou Deje z pravého kruhu.

58

Rudolf Červený se z úhlu důrazně tlačil do brankoviště Salfického, jenže ten puk pod lapačkou drží pevně.

59

Minutu před koncem Salfický betonem zachránil Pardubice! Kudrna lehkou tečí střílené přihrávky mířil k pravé tyči, ale gólovou ránu zastavil rychlý zákrok gólmana!

60

Třetí třetina skončila.

V opatrné třetí části vyprodaná ČEZ Aréna v Pardubicích branku neviděla. O vítězi rozhodne buď prodloužení, nebo případné samostatné nájezdy.

61

Prodloužení začalo.

62

Hraje se hlavně ve středním pásmu. Nikdo z týmu se bezhlavě do útoku nežene.

63

Salfický chytá ránu z velkého úhlu.

63

Pardubice mají velkou šanci zápas zlomit ještě před samostatnými nájezdy. Vladimír Škoda dostává dvě minuty za podražení a na domácí tak čeká výhodná přesilovka 4 na 3. Kouč Venera už si taky bere oddechový čas.

63

GÓÓL! Je konec, Pardubice vítězí 3:2! Tohle byla rychlovka! Václav Benák dostal nabito na modrou čáru, zpracoval si puk a napálil přesně nad lapačku gólmana Kantora. Ten máchl rukou naprázdno!

Je konec krásného a vyhecovaného derby o Východní Čechy, které po dvaceti letech znovu ovládli hráči Pardubic. S konstatováním, že Pardubice zdolaly v prodloužení Hradec Králové 3:2 se s vámi loučím.