Play off extraligy • 3. zápas semifinále • 17:00

3:4
PSG Zlín
39. Peterek (Roth, Rákos), 53. Klimenta (Adamský, Roth), 56. Peterek (Galvas, Klimenta)
16. Čech (Ondráček, Čajánek), 35. Čajánek (Veselý, Okál), 49. Leška (Hamrlík), rozhodující nájezd F. Čech

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze třetího zápasu semifinále play off hokejové extraligy mezi Oceláři Třinec a PSG Zlín. Zápas začíná v 17 hodin.

Ještě jednou hezké odpoledne z Třince, který poprvé v letošním play off hlásí vyprodáno. Série Třinec - Zlín je po zápasech na půdě Beranů vyrovnaná 1:1 a dnes musejí oba týmy řešit absence klíčových opor. O tom, že bude Zlínu chybět Honejsek, kterému kvůli vykloubenému rameni v posledním utkání skončila sezona, se mluvilo už dost. K němu se ale přidal ještě Holík a Ocelářům bude překvapivě chybět jejich největší hvězda - kanonýr Martin Růžička je kvůli nemoci pouze na tribuně.

Fanoušci Zlína si navíc mohou oddechnout mnohem víc. Černé zprávy se nepotvrdili a obránce Hamrlík i útočník Bedřich Köhler jsou dnes připraveni hrát.

A tady už jsou sestavy obou týmů:

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek, Klouček, Roth, Kania – Orsava, Bonk, Varaďa – Klimenta, Polanský, Adamský – D. Květoň, Peterek, Rákos – Matuš, Zagrapan, Rufer.

PSG Zlín: J. Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Matějíček, Horák, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, F. Čech – Šlahař, P. Sedláček, Fořt.

Hráči jsou na hrací ploše. V Třinci je vše připraveno, aby mohla dvojice hlavních rozhodčích Šindler - Jeřábek vhodit úvodní buly.

1

Utkání právě začalo.

2

Třinec bude hrát hned přesilovou hru. Zámorský totiž sekl po lapačce Hamerlíka, který přikryl nahození. Na ledě to okamžitě začalo jiskřit, protože tohle se třineckým hráčům nelíbí.

2

Zlín zatím dobře brání. Skvělou práci odvedl Melenovský, který na modré obral Hrabala a vyhodil puk přes všechny čáry.

3

Orsava pálil a Varaďa dorážel. Sedláček schytal podobnou sekeru jako před chvíli Hamerlík, ale rozhodčí vylučovat tentokrát nebudou, i když Leška hlasitě protestuje.

4

Ovčačíkovo nahození se sneslo nad brankovištěm, ale Polanský o něm před prázdnou bránou vůbec nevěděl. Tím třinecká nepříliš nebezpečná přesilovka končí.

4

Sedláček chytá tvrdé nahození ještě ze středního pásma, takže Třinec stále drží útočné pásmo.

5

0rsava, který dnes hraje místo Růžičky v elitní formaci Třince, je hodně aktivní. Teď si vyměnil puk s Bonkem a střílel z pravého kruhu těsně nad.

6

Na druhé straně byl snad poprvé v utkání v pohotovosti Hamerlík. Proti ráně Balaštíka ale nakonec zasahovat nemusel, puk totiž prolétl asi půl metru vedle.

7

Matějíček pálil jen do Hamerlíka a Třinec okamžitě obrátil hru. Rákos se řídil z levého křídla sám na Sedláčka, který jeho ránu mezi betony chytá!

9

Třinec drží puk, ale Zlín brání střední pásmo i vlastní modrou výborně.

9

Takže je z toho nakonec jen zakázané uvolnění domácích.

9

Trošku jsem to s tou zlínskou obranou zakřikl! Rákos jel s Peterkem do přečíslení dva na jednoho. Rákos na sebe navázal bránícího hráče a uvolnil Peterka, který šel sám před Sedláčkem do bekhendové kličky. Gólman Zlína kryje další obrovskou šanci domácích!

10

Od modré schoval za obráncem ránu Filip Čech a Hamerlík musel vytáhnout pohotový zákrok.

11

A na druhé straně se prokličkoval středem hřiště Orsava, který vracel puk těžkou přihrávkou Bonkovi. Ten promáchl naprázdno.

11

Nahození Kloučka propadlo až do náruče Sedláčka, který tak přerušuje hru a nechá spoluhráče vystřídat.

12

Třinec bude hrát další přesilovku. Na trestnou lavici odchází znovu Zámorský za sekání.

13

Minuta přesilovky pryč a Třinec se nemůže dostat do pásma. Bonkova formace proto stejně jako ta zlínská střídá.

14

Polanského formaci se už podařilo Zlínské zatlačit, Oceláři si ale dávali přednost a místo střelby v dobrých šancích znovu přihrávali a celou akci nakonec překombinovali.

15

Zlín v plném počtu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

16

Zámorský od modré minul, Zlín ale pokračuje v tlaku.

16

Hamerlík si ovšem s nahozením od modré poradil a Ocelářům se podařilo puk dostat do středního pásma.

16

GÓÓÓL! Zlín vede 1:0! Oceláři na vlastní modré propadli a Zlín jel do přečíslení. Ondráček předložil puk Filipu Čechovi, který si jej pohodlně zpracoval, podíval se a napálil ho do prázdné brány!

Hokej, Zlín - Třinec: radost Zlína
Hokej, Zlín - Třinec: radost Zlína | Foto: Lukáš Drštička
17

Třinec je jako opařený, pod tlakem forčekujících hráčů vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění.

18

S ránou Peterka od modré neměl a ani mít nemohl Sedláček žádné problémy.

19

Zlín chce první třetinu s vedením hlavně dohrát, takže nikam nespěchá. Zdlouhavá rozehrávka nakonec skončila na holi Köhlera, který střílel hned od modré a obránci jeho ránu srazili do ochranné sítě.

20

Klimenta po přihráce Polanského trefil Sedláčka jen do masky a pak je mu pískána hra vysokou holí, takže se hra stěhuje minutu před koncem před Hamerlíka.

20

První třetina skončila.

Třinec byl v první třetině aktivnější, více střílel, ale na Sedláčka nepřišel a jde do šaten s jednobrankovým mankem. Zlín dokázal využít jedinou chybičku domácí obrany a přečíslení proměnil zatím jediným gólem zápasu Filip Čech.

21

Druhá třetina začala.

21

Orsava chtěl prodloužit na rozjetého Polanského, jenže ten měl problémy vysoký puk zpracovat a obrana se před ním stačila zavřít.

22

Aktivní Čech se protáhl podél levého mantinelu a třinecký gólman měl s jeho zakončením co dělat.

23

Leška motal třineckou obranu, ale ke střele se po včasném zákroku jednoho z obránců nakonec nedostal. Zlín je na začátku druhé třetiny o krok lepší.

23

Zámorský při rozehrávce upadl a Orsava šel zprava sám! Sedláček i tuhle šanci Třince chytá!

24

Orsava v další šanci! Jeho dorážka jde těsně vedle!

24

Také na druhé straně to zavánělo nebezpečím, takže Hamerlík raději přikryl volný puk a přerušil hru.

25

Sedláček drží i další nebezpečné zakončení Třince. Z úhlu dorážel puk k tyči neúspěšně Peterek.

26

Třinec stáhl hru na tři formace a tlačí. Zíb trefil svou bombou dvakrát po sobě do nohy obětavého Okála.

27

Klimenta si najížděl ke vzdálenější tyči na přihrávku Adamského, kteoru naštěstí pro Zlín dokázal obránce zastavit.

28

Zlín poslední minuty pouze brání vlastní třetinu, třinecký tlak se stupňuje.

29

Jenže teď hosté vystrčili růžky! Okál se vydál podél pravého mantinelu do rychlého brejku a pálil bekhendem ke vzdálenější tyči, Hamerlík musel vytáhnout těžký zákrok.

29

Hrabal měl nabito mezi kruhy, ale trefuje jen Sedláčka. Třinec ale bude hrát přesilovku...

29

...Dvě minuty za podražení dostává Dalibor Řezníček.

30

Třinec se v přesilovce zatím trápí.

31

Puk se od bruslí rozhodčího odrazil před Sedláčka a věděl o tom jen Rákos, v tísni do něj ale nedokázal plácnout.

32

Zlín už hraje v pěti, ale nadále čelí tlaku. Proti střelám Zíba a Varadi měli hosté štěstí, protože se v chumlu těl před bránou buď zastavily, nebo odrazily vedle.

33

Adamský se prokličkoval až k zakončení, ale trefil jen boční síť.

34

Leška střílel z pravého křídla jen do lapačky Hamerlíka.

35

GÓÓÓL! Zlín vede 2:0! Petr Čajánek dovezl puk do brankoviště Hamerlíka, který jeho zakončení vyrazil jen do spoluhráče Zíba a puk po odrazu od jeho bruslí končí smolně za zády třineckého gólmana!

Dobojováno, hokejisté Zlína vyhráli doma už šestý zápas po sobě.
Dobojováno, hokejisté Zlína vyhráli doma už šestý zápas po sobě. | Foto: Lukáš Drštička
35

Třinec bude hrát hned na to přesilovou hru. Radim Tesařík dostává dvě minuty za podražení.

36

Třinci se nedaří, Zlín výborně brání a drží puk v dalekém bezpečí od Sedláčka.

37

Zíb se střelou dlouho čekal, Sedláček se stačil přemístit a taky zasáhnout.

38

Zlín hraje v plném počtu.

38

Varaďa si u levé tyče počkal na přihrávku zpoza brány, jenže Sedláček byl zase na svém místě.

39

Čajánek po odražené střele Zámorského netrefuje úplně prázdnou bránu!

39

GÓÓÓL! Třinec snižuje - 1:2! Hosté se přesvědčili, jak dobře funguje heslo nedáš - dostaneš. Rákos nabil na modrou Rothovi, jehož bombu Sedláček vyrazil jen nad sebe a Jan Peterek pak v brankovišti poskakující puk doklepl do prázdné.

Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: radost Třince
Hokej, extraliga, Sparta - Třinec: radost Třince | Foto: CPA
40

Druhá třetina skončila.

Ve druhé třetině se na obrazu hry vůbec nic nezměnilo. Třinec tlačil a málem platilo, že jen Zlín dával góly. Hosté tady zatím do puntíku a skvěle drží své taktické pokyny, nechávají Oceláře hrát a pak jejich chyby nemilosrdně trestali. Málem to bylo už 0:3, jenže Čajánek na konci druhé třetiny netrefil prázdnou bránu a hned z brejku Oceláři snížili kontaktní brankou. Ve třetí třetině je tak stále vše otevřeno. Začně zhruba v 18:50.

41

Třetí třetina začala.

41

Třetí dvacetiminutovka začala po ráně Balaštíka tlakem Zlína. Zámorský poté pálil od modré nad.

42

Balaštík zase mířil za obranu, tentokrát ho tvrdě zastavil třinecký obránce.

43

Zlín má navrch. Hámerlík na ránu Zámorského vůbec neviděl, puk ho jen trefil.

43

Tesařík si dal málem vlastní gól! Tečí Hrabalova nahození trefil s obrovským štěstím Sedláčka!

44

Po krásné kombinaci na jeden dotek byl sám před bránou Adamský, ale Sedláček jeho zakončení chytá!

45

Třinec už zase přebral iniciativu a buší do pevné zlínské obrany.

46

Teď si ale hosté zásluhou Čecha na chvíli odpočinou. Střelec první branky zápasu nahodil puk na Hamerlíka a získal pásmo.

47

Balaštík se zjevil sám před bránou, ale ani tahle jeho šance nekončí gólem!

47

Zlín bude hrát svou první přesilovku v zápase. Za nedovolené bránění je vyloučen Daniel Rákos.

48

Zámorský trefuje chránič brankáře. Hamerlík zase nic neviděl.

48

Zase Zámorský, tentokrát těsně nad. Zlín má velký tlak.

49

Ale hosté se sami přicházejí o pásmo ve chvíli, kdy hrál Varaďa bez hokejky a celá třinecká čtveřice potřebovala zoufale vystřídat.

49

GÓÓÓL! Zlín vede 3:1! Petr Leška za bránou vzal puk a znovu jej svým klasickým zakončením zasunul zpoza ní k tyči! Neuvěřitelné, tohle už je druhý takový gól Lešky v sérii.

Hokej, Zlín - Třinec: Petr Leška, gól na 2:1
Hokej, Zlín - Třinec: Petr Leška, gól na 2:1 | Foto: Lukáš Drštička
50

Adamský se urputně snažil o snížení, puk mu dvakrát přeskočil v rozhodující chvíli hůl.

52

Ševci zavřeli pásmo a Třinec je úplně bezradný.

53

GÓÓÓL! Třinec snižuje - 2:3! Oceláři se vracejí do hry, Tomáš Klimenta se mezi kruhy protlačil k puku a v pádu prostřelil Sedláčka.

54

Domácí se okamžitě vrhli do útoku a tvrdě doráželi do Sedláčka. Rozhodčí za menší potyčku tresty rozdávat nebudou a po komerční přestávce se bude pokračovat.

54

Třineckému tlaku pomůže zlínské vyloučení. Potřetí dnes jde na trestnou lavici Zámorský, tentokrát za podražení.

A mezitím se spustila mela v třineckém kotli fanoušků, kteří se sami bijí mezi sebou. Pořadatelé mají co dělat.

54

Na ledě se ale hraje a Sedláček musel chytat ránu Adamského.

56

Oceláři měli drtivý tlak, ale Sedláček všechny rány pochytal a třinecká přesilovka končí.

56

GÓÓÓL! Třinec srovnává - 3:3! Na tohle už ale Sedláček neměl. Jan Peterek těsně před ním usměrnil lehkou tečí ránu Galvase přesně za jeho záda. Začínáme od nuly.

57

To jsou věci! Zlín si vzal málem vedení zpět! Hamerlík ale vytahuje skvělý zákrok proti teči Köhlera do jeho protipohybu!

58

Řezníček spadl o zlomenou hůl a Třinec jel do přečíslení! Bonkovi ale puk utekl.

58

Hra ma neskutečný spád. Hraje se ze strany na stranu, jakoby týmy za žádnou cenu nechtěly prodloužení. Vhazuje se před Sedláčkem.

59

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Hamerlík měl problémy s ránou Čajánka.

60

Hraje se poslední minuta. Puk za bránou Zlína pod kontrolou Tesaříka.

60

Neuvěřitelné! Třinec přežil kritickou smrt a dvě obrovské šance Zlína! Nejprve byl úplně sám před Hamerlíkem Balaštík, pak Köhler. Domácí gólman ani neví jak, ale klíčovou chvíli zápasu tři vteřiny před vypršením řádné hrací doby přežil.

Třetí třetina skončila.

V Třinci se bude prodlužovat, třetí třetina ale přinesla vzrušující hokej plný zvratů a infarktových momentů. Zlín vedl o dva góly, ale Oceláři se vrátili do zápasu. Těsně před koncem měli hosté obrovské šance, ale zápas se jim zlomit nepodařilo. Pokračovat se proto bude v desetiminutovém prodloužení s náhlou smrtí. Předtím je ale klasická osmnáctiminutová přestávka, takže se z Třince znovu přihlásíme asi v 19:41.

61.

Prodloužení začalo.

61.

Polanský zachytil rozehrávku hostů, ale Adamský jeho přihrávku zadovkou nemohl chytit.

62.

Prodloužení zatím probíhá ve výrazně opatrném duchu. Útočit se snaží spíše Oceláři.

63.

Hamerlík má puk v lapačce po ráně Řezníčka od levého mantinelu.

63.

Po vyhraném vhazování pálil po obřím nápřahu Matějíček, branku ovšem minul.

64.

Zlín je v tlaku. Matějíček znovu pálil a Čajánek se jen těsně nedostal k teči.

65.

Zlínští postupovali ve třech proti dvěma obráncům Třince. Linhart pálil z voleje velmi nepřesně.

65.

Bonk zkušeně zavezl puk do útočného pásma, předal Hrabalovi, který zkusil z úhlu najet před branku a zakončit. Neuspěl.

67.

Oceláři přitápějí pod kotlem, jsou dostatečně aktivní, ovšem do výrazné šance se zatím nedostali.

67.

Čajánek se tlačil přes Kloučka do brankoviště. Nakonec zasáhl Hamerlík hokejkou a najíždějící zlínský hokejista posunul branku.

67.

Hrabal prudkou ranou minul branku hostí.

68.

Polanský unikl Köhlerovi a servíroval puk před branku, akce však nakonec nebyla pro Zlín nebezpečná.

68.

Uf, teď si třinečtí diváci oddechli. Brankář Hamerlík chtěl vyhlavičkovat puk, netrefil ho a černá pryž se pak odrazila od zadního mantinelu málem do zad domácího gólmana.

69.

Velká šance Třince! Po skvělé přihrávce Bonka se dostal z ideální pozice do zakončení Zíb, ale ani nadvakrát Sedláčka nepřekonal.

69.

Varaďa přihrál před branku Bonkovi, který trefil puk pouze bruslí.

70.

Střela zlínského Veselého zblokována do ochranné sítě. Třináct vteřin před koncem prodloužení se bude vhazovat před Hamerlíkem.

70.

Třinečtí vyhráli buly, jenže dvě vteřiny před koncem fauloval Rákos Čajánka a ještě si půjde sednout. Nájezdy tedy nepojede.

70.

Prodloužení skončilo.

O osudu třetího semifinálového duelu mezi Třincem a Zlínem rozhodne loterie samostatných nájezdů. Začínáme už za chvíli.

0:0

Orsava zkusil bekhendovou kličku, povedla se mu, ale přestřelil.

0:1

Zlín vede 1:0! Filip Čech překonal Hamerlíka střelou nad lapačku.

0:1

Polanský zkusil pomalou kličku a Sedláček v pohodě zasáhl.

0:1

Köhler zkoušel podobný blafák, Hamerlík byl na místě.

0:1

Sedláček chytá nájezd Davida Květoně a Zlín vítězí po samostatných nájezdech!

Zlín nakonec zvládl lépe závěrečnou dovednostní soutěž a v sérii se ujímá vedení 2:1 na zápasy. Třinec se bude muset snažit zítra v dalším domácím utkání o vyrovnání.

To je pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.