1:3
Česko
38. Maurer
20. I. Rachůnek, 29. Roman, 32. Mojžíš

Vítejte u sledování on-line přenosu z utkání české hokejové reprezentace v rámci podniku Euro Hockey Challenge. Česká příprava na světový šampionát, který za tři týdny začne ve Švédsku, bude pokračovat zápasy s Německem. Ten dnešní začíná ve 20:15.

Ještě jednou hezký večer z Německa. Češi se dnes v rámci Euro Hockey Challenge pokusí navázat na dvě domácí vítězství s Lotyšskem a postaví se domácí německé reprezentaci. Mnohem důležitější než vítězství je ale především příprava na světový šampionát, trenér Hadamczik bude hlavně testovat některé hokejisty. Na poslední chvíli ale zápas vynechá nemocný obránce Karel Kubát.

Soupisky obou týmů přineseme za malý okamžik.

Německo: Endras – Lindlbauer, Goc, Brückner, Ondruschka, Ebner, Sturm, K. Patrick, Kettemer, Nikolai – Lewandowski, Wolf, Marcus, Matthias, Müller, Buchwieser, Frank, Yannic, Greilinger, Christoph, H. Patrick, Maurer, Röthk.

Česko: Kovář – Mojžíš, Trončinský, Kolář, Čáslava, Voráček, Nakládal, Krejčík – I. Rachůnek, Kašpar, Svačina, T. Rachůnek, Roman, Koukal, Tenkrát, Sekáč, Gulaš, Vrána, Pech, Orsava.

V bráně českého výběru se dnes představí Kovář, záda mu kryje ze střídačky Francouz. Hráči už jsou na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

1

Utkání právě začalo.

2

Na led naskakují už třetí útoky, oba týmy se ale zatím oťukávají a brankáři si na puk ještě nesáhli.

3

Roman nezachytil přihrávku Orsavy, takže ani z téhle akce nevzejde žádné nebezpečí pro německého gólmana.

4

Wolfovo nahození se zvláštně odrazilo od zadního mantinelu a Kováře to trošku rozhodilo, pomohli mu obránci.

6

Němci jsou aktivnější, přehrávají Čechy hlavně v osobních soubojích. Jenže Kovář na zákrok stále čeká, poslední rána domácích se odrazila do ochranné sítě.

6

Tenkrát se prokličkoval před bránu a vrátil Hertlovi, který v obrovské šanci z mezikruží minul!

6

Němci okamžitě vyrazili do brejku dva na jednoho. Zakončoval Greilinger, Kovář výborně chytá!

7

Němci budou hrát přesilovku. Dvě minuty za zdržování hry vyhozením puku ven z hřiště dostává obránce Kolář.

8

Češi první minutu oslabení odbránili výborně, tu druhou musejí domácí začínat až od brankáře Endrase.

9

Tenkrát v závěru oslabení ujel do sólového nájezdu, ale bránu rozhozeného Endrase minul!

10

Němci budou hrát další přesilovku. Tomáš Hertl musel zatáhnout za záchrannou brdu, po dorážce se na brankovišti natahoval faulovaný Maurer.

10

Plachta se nedostal k dorážce a Čechům se podařilo vyhodit puk do bezpečí.

12

Češi jsou kompletní, ani tohle oslabení moc nebolelo. Kašpar se navíc v jeho v jeho závěru snažil překvapit Endrase objetím brány, ale puk mu sjel z čepele.

12

Jenže další dvě minuty pro český tým. Obránce Tomáš Mojžíš si dělal prostor tak, že vysekl soupeři hůl z ruky a musí odjet na trestnou lavici.

14

Přesilovka Němců je moc komplikovaná, Češi i teď dobře brání.

14

Jenže je tady komplikace. Češi mizerně prostřídali a hráli v pěti. Rozhodčí si toho všimli a Tomáš Hertl dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Němci budou hrát půl minuty proti třem.

14

Goc pálí jako u Verdunu, ale míří vedle. Mojžíš už se vrátil na led a pak srazil právě tohoto obránce nedovoleně, takže přesilovka Němců proti třem bude pokračovat. Zatím ale hrají Němci ve výhodě.

15

Mojžíš to prostě přehnal. Viděl, že má Goc napřaženo, tak ho zezadu rukama sestřelil k ledu. Takže pokračuje přesilovka Němců pět na tři, která bude trvat 61 vteřin.

15

Kutlák zblokoval ránu Plachty do ochranné sítě.

16

Kovář je v obrovských problémech, nejprve ho na brankovišti zachránil Krejčík a pak Kovář fantasticky vytěsnil ránu Wolfa!

16

Další skvělý zákrok Kováře, který teď neuvěřitelně podržel český tým. Češi byli unavení, potřebovali střídat, a proto nestíhali. Sám před Kovářem byl Plachta, ale Kovář vytáhl bravurní zákrok lapačkou.

16

Češi hrají už ve čtyřech a poměr hráčů na ledě se navíc vyrovná, protože fauloval Marcel Müller.

16

Kutlák pálil dvakrát od modré, Endras poprvé vyrazil, podruhé chytil puk do lapačky.

17

Začíná zkrácená, něco přes minutu dlouhá česká přesilovka.

18

Jenže Češi se vlastně ani nemohli pořádně dostat k puku, natož do nějaké kombinace. Až v závěru střílel dobře Hertl, ale Endras si poradil a také Němci už hrají v plném počtu.

19

Svačina chytrou přihrávkou vracel puk Romanovi k pravé tyči, ale Endras všechny volné místečka, kudy by mohl jít puk, dokázal utěsnit.

20

Po šťastném odrazu od rozhodčho se puk odrazil před bránu přímo na hůl Koukalovi, jenže ten ho blbě zpracoval a Endras proti němu stihl vyjet i zakročit!

20

GÓÓÓL! Češi vedou 1:0! Tohle je závěr jako hrom! Ivan Rachůnek v poslední vteřině první třetiny napřáhl a s tečí bránícího hráče poslal puk do německé brány, Češi vedou.

20

První třetina skončila.

Skončila první třetina, po které Češi zásluhou úderu Ivana Rachůnka společně se závěrečnou sirénou vedlou 1:0. Jinak se toho hodnotit zatím moc nedá, Češi hráli téměř pořád v oslabení a ukázali, že jim funguje alespoň obrana a také výborný brankář Kovář, který při dvojnásobné výhodě Němců pochytal několik jasných šancí zatím mírně lepšího Německa.

21

Druhá třetina začala.

22

Tak o přestávce se asi nic pořádně nezměnilo. Petr Tenkrát dostává dvě minuty za hákování a Češi jdou dnes už pošesté na trestnou lavici.

23

Češi brání s úplným klidem. Domácímu týmu chybí přesnost, moment překvapení a především střelba.

24

Češi jsou v plném počtu.

24

Tenkrát se hned zapojil do útočné akce a po přihrávce Hertla střílel těsně nad.

26

Orsava se tlačil před bránu, ale nezpracoval puk a už nedokázal vystřelit.

27

Češi teď ovládají střed hřiště a domácí tým si neví rady, jak před Kováře projít.

28

Jenže Nakládal ve vlastním pásmu přišel o pásmo a Němci přečíslení málem využili. Sám stál s nápřahem mezi kruhy Röthke, Kovář byl znovu skvělý!

29.

Češi hned po buly v útočném pásmu zvyšují na 2:0, trefuje se ONDŘEJ ROMAN.

32.

A je to 3:0, bekhendovou dorážkou se prosazuje TOMÁŠ MOJŽÍŠ.

38.

Němci zčistajasna snižují - 1:3. Z dorážky se trefuje ULLRICH MAURER.

40

Čechy vedení o dva góly uspokojilo. Čas rychle letí, hraje se už poslední minuta druhé třetiny a puk je v bezpečí od Kováře.

40

Druhá třetina skončila.

Češi si ve druhé dvacetiminutovce dali pozor na hloupé fauly a vypracovali si luxusní tříbrankový náskok. V závěru je ale vysoké vedení uklidnilo až moc a Němcům se těsně před sirénou podařilo snížit.

41

Třetí třetina začala.

41

Led je plný kaluží. Hráči s tím mají při rozehrávce problémy.

43

Hra je plná nepřesností. Mojžíš se dostal do problému právě proto, že puk v kaluži nezamrzlé vody zastavil. Nakonec je z toho špatná rozehrávka a jen zakázané uvolnění Čechů.

44

Ale už se hraje zase v pásmu Německa. Dnes hodně aktivní trio Orsava, Svačina, Roman dělali zase zle. Orsava uvolnil místo Svačinovi, který ale z úhlu pálil jen do Endrase.

46

Kašpar nabral obrovskou rychlost a úplně snadno se prohnal kolem mantinelu až za obranu, místo rány chtěl ale vylepšit pozici Nakládalovi, jenže přihrával nepřesně.

48

Ivan Rachůnek jel sám na Endrase, ale puk se mu postavil na hranu, a proto mířil nad!

49

Na druhé straně vychytal Kovář v obrovské šanci Röthkeho!

51

Češi se nikam neženou a hrají hlavně tak, aby neudělali zbytečnou chybu. Ivan Rachůnek proto nahodil na Endrase puk už ze středního pásma a dokonce získal buly v útočném pásmu.

53

Němci pro změnu zahrávají na icing. Hra je teď plná nepřesností. Češi se totiž zatáhli a domácí tým s tím má velké problémy.

53

Petr Tenkrát byl před bránou faulován, Marcel Müller dostává dvě minuty a Češi budou hrát přesilovou hru.

54

Čáslava trefil bolestivě Hertla, Češi se ani v téhle přesilovce nikam neženou a dohrávají zápas tzv. v klidu a na zkušenosti.

56

Němci už hrají v plném počtu, ale Češi mají stále puk pod kontrolou.

58

Zápas se už dohrává, Němci rozhodně něpůsobí dojmem, že by mohli vývoj zápasu zvrátit.

60

Do konce zápasu zbývá 51 vteřin. Němci si ještě berou time out a zkusí s vývojem zápasu něco udělat.

60

Koukal trefil tyč prázdné brány, z protiútoku neuspěl sám před Kováčem Müller.

60

Utkání skončilo. Češi porazili Německo 3:1.

Je konec zápasu, který Češi zaslouženě vyhráli. Vyjma první třetiny, kterou poznamenaly hloupé fauly, měli celý zápas pod kontrolou a i když se nikam dopředu zbytečně nehnali, počkali si na svou šanci. S konstatováním, že Češi zásluhou výborné obrany a ještě lepšího brankáře Kováře takticky přejeli slabé Německo 3:1 se s vámi loučíme a děkujeme za pozornost.