Rafael Nadal - David Ferrer

Rafael Nadal
3:0
David Ferrer

Dobrý den, sledujte online reportáž z finále mužské dvouhry na French Open mezi Rafaelem Nadalem a Davidem Ferrerem. Zápas začne zhruba v 15:15.

Oba hráči právě přicházejí k rozhodčímu utkání, aby se zúčastnili losu.

Španělské finále se hraje na French Open poprvé od roku 2002, kdy Albert Costa porazil Juana Carlose Ferrera. Zatímco 31letý Ferrer hraje ve finále grandslamového turnaje vůbec poprvé, o čtyři roky mladší Nadal je ve finále French Open už poosmé a usiluje už o osmý titul. V Paříži prohrál jen jediný zápas, v roce 2009 v osmifinále proti Švédovi Robinu Söderlingovi. Nadal navíc prohrál v letošním roce po svém únorovém návratu na kurty po zranění pouhé dva zápasy. To Ferrer vstupuje do zápasu s tím, že ještě během celého turnaje neztratil ani set.

Tenis, French Open, finále: Rafael Nadal a David Ferrer
Tenis, French Open, finále: Rafael Nadal a David Ferrer | Foto: Reuters

Osm triumfů na jednom grandslamovém titulu ještě nikdo nezískal, a Nadal by se tak mohl stát historickým rekordmanem.

Oba spoluhráči ze španělského daviscupového týmu se proti sobě postavili už 23krát a Nadal vyhrál hned 19krát.

0:0

Finálový zápas začíná, na podání jde jako první Ferrer.

15:0 Nadalův křižný forhend končí v těsném autu.

30:0 Tentokrát končí v síti bekhendový úder Nadala obouruč.

40:0 Nadal si pomáhá přímým bodem ze servisu.

0:1

A Ferrer zakončuje první gem esem a získává jej čistou hrou.

Tenis, French Open, finále: David Ferrer
Tenis, French Open, finále: David Ferrer | Foto: Reuters

15:0 Nadal si na úvod pomáhá servisem, Ferrerův return končí v autu.

30:0 A znovu končí Ferrerův return v zámezí.

40:0 Po nejdelší výměně utkání zakončil Nadal hru chytrým stopbalem.

40:15 Nadal si sice pomohl servisem, pak ale halfvolej na síti napálil forhendem do autu.

1:1

Nadal srovnává, Ferrer útočil hned z returnu, poslal ale míč za základní čáru.

0:15 Nadal boduje parádní bekhendovým halfvolejem, který Ferrer nedoběhl.

15:15 Bekhendový úder Nadala končí v síti.

15:30 Ferrerův bekhendový úder po lajně skončil v těsném autu.

15:40 Nadal má dva brejkboly. Tentokrát skončil Ferrerův bekhend v autu.

2:1

A Nadal hned první svůj brejkbol využívá, Ferrer opět kazí, tentokrát vyhodil z kurtu křižný forhend.

Tenis, French Open, finále: Rafael Nadal
Tenis, French Open, finále: Rafael Nadal | Foto: Reuters

15:0 Ferrerův křižný forhend končí opět v autu.

30:0 Nyní poslal Ferrer do sítě bekhendový úder.

30:15 Tentokrát chybuje Nadal, posílá křižný forhendový úder do těsného autu.

30:30 Ferrer poslal míč do rohu kurtu a Nadal jej bekhendem nedokázal vrátit do kurtu.

30:40 Ferrer má brejkbol, Nadal si oběhl míč na forhend, úder po lajně však skončil v autu.

40:40 V autu však končí i následný return Ferrera.

40:A Ferrer má další brejkbol, Nadal sice Ferrerův kraťas doběhl, pak jej ale Ferrer prohodil bekhendem po lajně.

2:2

A tentokrát jej Ferrer využívá a bere si okamžitě zpět ztracené podání. Po nejdelší výměně zápasu poslal Nadal bekhendový úder do sítě.

15:0 Další Nadalova nevynucená chyba, forhend posílá do autu.

15:15 Tentokrát končí v autu stejný úder Ferrera.

15:30 Další chyba Ferrera, tentokrát posílá do sítě bekhendový úder na síti.

30:30 Po špatném Ferrerově voleji Nadal soupeře prohodil forhendem po čáře, míč však skončil v těsném autu.

40:30 Ferrer si pomohl servisem a poté poslal halfvolejem míč přesně do rohu kurtu.

2:3

Ferrer brejk potvrzuje a opět se dostává do vedení. Nadalův bekhendový úder zastavila páska.

15:0 Ferrerův bekhendový pokus o křižný prohoz skončil na pásce.

30:0 Ferrer sice doběhl Nadalův úder do rohu kurtu, míč však vrátil jen za základní čáru.

40:0 Za ní i skončil jeho následný return.

3:3

Nadal srovnává čistou hrou, Ferrer poslední úder napálil forhendem do sítě.

15:0 Nadalovi kraťas vůbec nevyšel a Ferrer toho využil forhendovým winnerem do rohu kurtu.

15:15 Vzápětí však Ferrer předvádí první dvojchybu v zápase.

15:30 Ferrer nechal odkrytý forhendovou polovinu kurtu a Nadal toho využil forhendovým úderem po lajně.

15:40 Nadal má další dvě šance na brejk, Ferrerův bekhendový volej skončil v síti.

30:40 Ferrer první brejkbol odvrací, Nadal posílá forhend za základní čáru.

40:40 A odvrací i druhý, tentokrát skončil v autu Nadalův bekhendový úder v nouzi.

40:A Nadal má další brejkbol, Ferrerův forhendový úder končí v těsném autu.

4:3

A tentokrát jej Nadal využil a dnes podruhé bere Ferrerovi servis. Přitáhl si jej na síť a pak jej prohodil křižným prohozem.

0:15 Ferrer zakončuje výměnu forhendovým winnerem po lajně.

15:15 Nadal však vzápětí zaútočil křižným forhendovým úderem a Ferrer míč vrátil jen do sítě.

15:30 Nyní však končí v autu bekhendový úder Nadala.

30:30 Ferrer útočil hned z returnu, míč však poslal za základní čáru.

40:30 Nadal honil Ferrera po celém kurtu a poté výměnu zakončil forhendovým křižným úderem do soupeřova protipohybu.

40:40 Ferrer si vypracoval dobrou pozici a bekhendem křížem poslal míč z téčka přímo do rohu.

40:A Ferrer má brejkbol. Nadal sice vystihl Ferrerův volej, lob však poslal těsně za základní čáru.

40:40 Nadal jej však odvrací. Po dobrém podání posílá forhendový úder přesně do rohu kurtu.

A:40 Nadal zariskoval a zahrál přímý bod ze druhého servisu.

5:3

Nadal brejk tentokrát potvrzuje, gem zakončil esem. Ferrer tak nyní bude podávat na odvrácení konce setu.

0:15 Ferrer zcela odkryl polovinu kurtu a Nadal tam poslal bekhendový křižný úder.

0:30 Pokus Ferrera o kraťas zastavila páska.

15:30 Ferrer hned po podání zahrál forhendový winner do rohu kurtu.

15:40 Ferrer nabídl dvojchybou Nadalovi dva setboly.

A Nadal jej hned liftovaným forhendem ven z kurtu využívá a první set vyhrává v poměru 6:3.

Rafael Nadal v semifinále French Open 2013
Rafael Nadal v semifinále French Open 2013 | Foto: Reuters
0:0

Začíná druhý set, na podání tentokrát začne Nadal.

0:15 Nadal jej zahajuje forhendovým úderem do sítě.

0:30 A znovu, přitom tentokrát měl Nadal míček ideálně nahraný na vítězný míč.

15:30 Ferrerův return končí v síti.

30:30 Bekhendový úder Ferrera končí v síti.

30:40 Ferrer má hned na úvod setu brejkbol. Nadalův bekhendový úder skončil za základní čarou.

40:40 Tak dlouho Nadal útočil, až musela přijít Ferrerova chyba. Jeho bekhendový úder zastavila páska.

A:40 Ferrerův obranný bekhend skončil v autu.

40:40 Vzápětí však Ferrer kontroval útokem a bekhendovým winnerem po lajně.

A:40 Ferrer znovu útočil, tentokrát však vyhodil křižný bekhendový úder do autu.

1:0

Nadal přes potíže přece jen první gem druhé sady získává pro sebe. Ferrer totiž poslal nabíhaný bekhend do sítě.

15:0 Bekhendový úder Nadala v záklonu končí v síti.

15:15 Ferrer se dlouho úspěšně bránil, jeho poslední forhendový úder však skončil těsně za základní čarou.

30:15 Po výborném servisu si Ferrer na síti počkal a poté zahrál míč do Nadalova protipohybu.

30:30 Bekhendový úder Nadala po lajně skončil přesně v rohu kurtu.

30:40 Nadal má brejkbol, forhend po lajně zatočil opět přesně do rohu kurtu.

2:0

Nadal opět zakončil výměnu forhendem po lajně a hned na úvod sady bere Ferrerovi servis.

15:0 Do další hry vstupuje Nadal esem.

30:0 Ferrerův forhend v nouzi končí v síti.

40:0 Nadal je viditelně nahoře, forhendový úder po lajně zahrál přesně do Ferrerova protipohybu.

3:0

Nadal brejk potvrzuje čistou hrou, v posledním případě si pomohl přímým bodem ze servisu.

15:0 Nadal potvrzuje svou hegemonii. Znovu zakončuje výměnu forhendem po lajně.

15:15 Nadal sice doběhl Ferrerův volej, lob však poslal do těsného autu.

15:30 Bekhendový úder Ferrera končí v síti.

30:30 Nadal však vzápětí vyhazuje křižný bekhend do autu.

40:30 Vzápětí Nadal v nouzi posílá bekhendovým úderem míč do autu.

40:40 Nadal nalákal Ferrera na jednu stranu a pak zakončil křižným forhendem výměnu do odkryté části kurtu.

A:40 Ferrer však vzápětí bodoval bekhendovým winnerem po lajně.

40:40 Po přestřelce na síti zakončil Nadal výměnu stopvolejem.

40:A Nadal má další brejkbol po přesném forhendovém úderu do rohu kurtu.

40:40 Nadal měl nahráno, forhendem po lajně ale těsně minul odkrytou část kurtu.

40:A Další brejkbol pro Nadala. Ferrer poslal obouručný bekhend do sítě.

40:40 Ferrer však šel hned po servisu na síť a výměnu zakončil úderem do rohu kurtu.

A:40 Nadalovi nevyšel volej na síti.

3:1

Ferrer přece jen získává čtvrou hru druhé sady pro sebe.

0:15 Ferrerův kraťas Nadal nedoběhl.

0:30 Ferrer si opět natáhl Ferrera na síť a pak jej prohodil křižným bekhendem.

15:30 Ferrer sice vystihl směr Nadalova útoku, vrátit míč do kurtu však nedokázal.

15:40 Ferrer má dva brejkboly. Dostal se do útoku a hru zakončil vítězným bekhendem na síti.

30:40 Ten první Nadal odvrací parádní křižným forhendem mimo Ferrerův dosah.

40:40 A velmi podobně odvrací i druhý brejkbol, Ferrerr byl opět bez šance.

A:40 Do třetice si Nadal pomohl servisem a opět poslal forhendový úder přesně do rohu kurtu.

40:40 Tentokrát Nadalův forhendový úder skončil v těsném autu.

40:A Ferrer má další brejkbol, Nadalův bekhendový úder skončil v síti.

40:40 Ferrer je však nevyužívá, bekhendem vyhazuje bekhendový úder za základní čáru.

40:A Vzápětí si však vypracovává další brejkbol, zahrál forhendový winner po lajně přímo z returnu.

40:40 Parádní výměna, zcela jistě nejlepší v zápase. Ferrer se dostal na síť, Nadal jej však prohodil skvostným křižným bekhendovým prohozem.

A:40 Ferrer znovu útočil hned z returnu, tentokrát jeho forhend zastavila páska.

4:1

A Nadal velmi důležitý gem přece jen získává, zakončil jej bekhendovým winnerem po lajně.

0:15 Nadal zakončuje dnešní klasikou, křižným forhendem inside-out.

0:30 Ferrerův pokus o křižný forhendový prohoz skončil v síti.

15:30 Tentokrát Ferrer boduje hned po servisu, když trefil forhendový úder po lajně přímo do rohu kurtu.

Teď se asi minutu nehrálo, čekalo se až pořadatelé odvedou dva výtržníky z kurtu.

15:40 Nadal má dva brejkboly, jeho křižný forhend nedokázal vrátit Ferrer do kurtu.

30:40 Nadalův bekhendový úder v nouzi skončil v síti.

40:40 Vzápětí Ferrer bodoval Nadalovou zbraní, vítězným forhendem křížem inside-out.

40:A Jenže vzápětí má Nadal další možnost brejku.

40:40 Ferrer jej však odvrací přímým bodem ze servisu.

40:A Nadal má však další brejkbol.

5:1

Nadal jej tentokrát využívá, opět bere Ferrerovi servis a nyní jde podávat na výhru v celém setu.

Další exces fanoušků. Jedn z nich se dostal s dýmovnicí až na kurt, pořadatelé jej však okamžitě zpacifikovali a okamžitě jej odvedli do zázamí stadionu.

0:15 Po dobrém returnu se dostal Ferrer na síť a výměnu zakončil nechytatelným volejem.

15:15 Po dobrém servisu zaútočil Nadal forhendem do odkrytého rohu.

15:30 Nadal míč bekhendem špatně trefil a míč vyletěl daleko do autu.

15:40 Ferrer má po Nadalově první dvojchybě v zápase dva brejkboly.

5:2

A hned ten první Ferrer zakončuje útokem a vítězným stopvolejem na síti. Nyní  půjde odvracet konec setu na svém servisu.

0:15 Ferrerův forhend po lajně zastavila síť.

0:30 Ferrer navíc vzápětí přidal dvojchybu.

0:40 Ferrer opět dělá dvojchybu a Nadal má tři setboly.

Tak to bylo rychlé, Ferrer vyhodil křižný forhend do autu a Nadal vyhrává i druhý set, tentokrát v poměru 6:2.

0:0

Začíná třetí set, na podání jej začne opět Nadal.

15:0 Nadal set zahajuje přímým bodem ze servisu.

30:0 A vzápětí posílá forhendový úder přesně do rohu kurtu.

40:0 Ferrerův return končí v těsném autu.

1:0

Nadal zakončuje gem esem, a třetí set tak zahajuje čistou hrou.

15:0 Nadal vyhazuje return za základní čáru.

15:15 Ferrer se sice nejprve parádně ubránil, na druhou Nadalovu smeč už nestačil.

15:30 Nadal se dostal z defenzivy do útoku a Ferrerův obranný bekhend skončil v autu.

15:40 A dva brejkboly pro Nadala. Ferrer měl otevřený kurt, křižný forhend však poslal do autu.

2:0

A Nadal hned první brejkbol proměňuje a opět hned na úvod setu bere Ferrerovi podání. Výměnu zakončil přesným forhendem do rohu kurtu.

0:15 Nadalův forhend po lajně skončil v těsném autu.

0:30 Nadal dělá svou druhou dvojchybu v zápase.

0:40 Nadal v nouzi posílá forhend do sítě a Ferrer má hned tři brejkboly.

15:40 Nadal první brejkbol odvrací, počkal si na Ferrerův return a poté zakončil výměnu forhendem po lajně.

2:1

Ferrer si ztracené podání bere okamžitě zpět. Jeho křižný return přistál přesně na čáře a Nadal poslal bekhendový úder do sítě.

Oba hráči po poradě s umpirovým rozhodčím zůstávají chvíli sedět na lavičce, za chvíli se ale začne hrát dál.

15:0 Nadal vyhazuje forhendový úder za základní čáru.

30:0 A vzápětí přidal parádní křižný forhendový úder do Nadalova protipohybu.

40:0 Po výborném servisu zahrál forhendový winner po lajně.

2:2

Ferrer čistou hrou potvrzuje brejk a srovnává na 2:2. Znovu si pomohl servisem a poté zakončil výměnu úderem do rohu kurtu.

15:0 Nadal otevírá další hru esem.

15:15 Vzápětí však posílá bekhendový úder do sítě.

30:15 Nyní ale Nadal přidává přímý bod ze servisu.

40:15 A hned vzápětí přidává další.

3:2

Nadal zakončuje hru esem a opět odskakuje do vedení.

0:15 Bekhendový úder ulétává Ferrerovi do autu.

0:30 A vzápětí končí v autu i jeho forhendový křižný úder.

15:30 Úder do rohu sice Nadal doběhl, míč ale vrátil jen do sítě.

30:30 Ferrer opět útočil a výměnu poté zakončil forhendovým winnerem po lajně.

40:30 Nadal předvádí nevynucenou chybu z forhendu.

3:3

Ferrer srovnává, Nadalův return skončil v síti.

Španělský tenista David Ferrer na French Open 2013
Španělský tenista David Ferrer na French Open 2013 | Foto: Reuters

0:15 Po dlouhé výměně končí Nadalův křižný bekhend v autu.

15:15 Vzápětí však dělá nevynucenou chybu z bekhendu i Ferrer.

15:30 Další dlouhá výměna a další Nadalova nevynucená chyba z bekhendu.

30:30 Nadal však vzápětí srovnává vítězným forhendem po lajně.

30:40 Ferrer má brejkbol. Zasloužil si ho útočnou hrou, Nadalův bekhend v nouzi skončil v síti.

40:40 Svou šanci však Ferrer nevyužil, bekhend poslal za základní čáru.

A:40 Vzápětí si Nadal pomáhá přímým bodem ze servisu.

4:3

Nadal opět odskakuje do vedení. Ferrer mu pomohl forhendovým úderem do autu.

0:15 Nadal zakončuje výměnu vítězným forhendovým úderem po lajně.

15:15 Vzápětí však končí Nadalův lob za základní čarou.

30:15 Ferrer opět útočil a tentokrát to byl on, kdo zakončil výměnu forhendem přesně do rohu kurtu.

30:30 Nadal si počkal na Ferrerův pohyb a forhendem křížem snadno bodoval.

30:40 Nadal má brejkbol. Ferrer znovu útočil hned po servisu, míč však vyhodil ven z kurtu.

40:40 Tentokrát však Ferrerovi styl servis-winner vyšel.

5:3

Nadal tentokrát brejkbol využívá a nyní jde podávat na ukončení celého zápasu.

0:15 Tentokrát to Nadal s razancí přehnal a vyhodil míč do autu.

15:15 Za základní čarou však končí i následný Ferrerův bekhendový úder.

30:15 Tentokrát se Ferrer rozhodl útočit, vyhodil však svůj pokus po lajně do autu.

40:15 Ferrerův return končí v autu a Nadal má dva mečboly.

Je konec. Rafael Nadal hned po servisu zakončuje zápas symbolicky forhendovým winnerem a vyhrává finálový zápas mužské dvouhry nad Davidem Ferrerem v poměru 6:3, 6:2 a 6:3.

Sedmadvacetiletý Nadal se tak stává prvním tenistou v historii, který vyhrává poosmé mužskou dvouhru na stejném grandslamovém turnaji.

Naopak jednatřicetiletý Ferrer ve svém prvním grandslamovém finále neuspěl.

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z tenisového klání se těším na shledanou.