2:1
Dinamo Riga
37. Bartečko (Klepiš), 52. Surový (Němec)
17. Karsums (Indrašis)

Vítejte u sledování on-line přenosu z prvního utkání KHL v Praze. HC Lev Praha na ledě Tipsport arény hostí Dinamo Rigu. Utkání začíná ve 20:00.

HC Lev Praha: Pöpperle - Mojžíš, Němec, Picard, Hunkes, Sersen, Ostrick, Pavlík, Svoboda - Bartečko, Vrána, Klepiš - Hossa, Novotný, Christensen - Surový, Szczechura, Řepík - Rachůnek, Karamnov, Sekáč.

Dinamo Riga: Jučers - Galvinš, Redlihs K., Carle, Redlihs J., Rekis, Sotnieks, Podzinš - Karsums, Johnson, Indrašis - Niživijs, Schremp, Giroux - Bukarts, Džerinš, Meija - Biezais, Bičevskis, Skvorcovs.

Potemnělá Tipsport aréna se pomalu zaplňuje, slíbená hokejová show za malou chvíli začne. Lev Praha má za bránou početný kotel fanoušků, ale slyšet je zatím zhruba stovka hostujících na druhé straně. Zatím těžko odhadovat, kolik diváků si nakonec dnes na první utkání KHL v Česku najde cestu.

V Tipsport aréně probíhá zahajovací ceremoniál, na hráče se zatím čeká. Je jasné, že začneme se zpožděním.

Dinamo Riga na modré čáře čeká na HC Lev. Ti si dávají na čas, komentátor je euforicky představuje.

Oba týmy jsou připraveny na hrací ploše, poslechli jsme si státní hymny a na led před diváky předstoupil komentátor České televize Robert Záruba, aby přivítal KHL na území České republiky.

Utkání začalo.

0:23

Lev okamžitě vyrazil dopředu, Michal Řepík se na pravém křídle dostal za obranu, ale netrefil bránu.

1:25

Domácí rychle získali pásmo a Christensen nahazoval na dva clonící spoluhráče. Jučers našel puk v rukavici.

2:55

Lev je v úvodu aktivnější, ale hraje se hodně opatrně. Dinamo vyhodilo na zakázané uvolnění.

4:19

Riga zavřela střední pásmo, Sersen to proto zkusil individuálně. Dovezl puk až za bránu, tam o něj přišel.

4:50

Riga se poprvé přihlásila k útoku. Galvinš dostal puk mezi kruhy, ale než si ho stihl připravit ke střele, Řepík mu ho vypíchl.

5:27

Riga pojede tresté střílení! Džerinš byl při úniku a snaze o blafák zahákován Ondřejem Němcem a hlavní rozhodčí neváhal překřížit ruce nad hlavou.

5:27

Džerinš zkusil střelu pod vyrážečku, ale Pöpperle jeho pokus vyrazil!

5:38

Aktivní Klepiš znovu prchl po pravém křídle, ale Jučers na jeho ránu dobře viděl.

6:19

S další ránou Klepiše už měl lotyšský brankář mnohem větší problémy, vyrazil jí jen před sebe. Bohužel pro Lev na hokejky obránců Rigy.

7:32

Novotný zůstal za obranou a mohl se bekhendem tlačit k zakončení z levého kruhu. Jučers znovu výborně zakročil.

8:30

Vrána se nejprve dostal ke střele z otočky a pak i k dorážce. Nejprve trefil obránce, pak puk mezi kruhy promáchl.

9:05

Hossa nabil Christensenovi k prudké ráně. Puk ale orazítkoval jen zadní mantinel.

9:26

Lev Praha si zahraje první přesilovou hru. Riga špatně střídala a chvíli hrála v šesti. Trest odpyká Niživijs.

10:25

Riga velmi dobře brání a v pohodě už potřetí vyhazuje puk až za bránu domácích.

11:26

Riga hraje v pěti. Lev ani jednou nevystřelil na bránu.

11:52

Až teď. Sersen přejel modrou čáru a okamžitě za ní napřáhl až za hlavu. Jeho morda mířila těsně nad.

13:35

Čtvrtá pětka domácích předvedla zatím nejlepší střídání třetiny. Obrovský kus práce udělal Karamnov, který za bránou odrazil nápor tří hráčů, podržel puk a pak našel v šanci Rachůnka. Jučers ale zase zavřel svou bránu.

13:57

Pöpperle si po dlouhé době sáhl na puk. Pod lapačku přikryl lehké nahození Rekise.

14:51

Stejnou práci udělal i na druhé straně Jučers. Novotný ho zasypal sprškou sněhu.

15:13

Riga získala pásmo a okamžitě sypala puk na Pöpperleho. Ráně Rekise pražský brankář vystavil svou hruď.

15:41

Teď Pöpperle s velkým přehledem a zákrokem pro diváky stáhl ze vzduchu i nahození Bičevskise.

16:24

Pöpperle měl co dělat, aby u tyče zastavil nápor dvou dotírajících Lotyšů.

16:51

Riga se ujímá vedení 1:0! Šok pro dosud aktivnější domácí, kteří před bránou zapomněli na úplně volného Martinse Karsumse, který si sjel na přihrávku zpoza brány od Indrašise a z první vypálil. Pöpperle neměl nárok - 0:1!

19:42

Lev se oklepal a zavřel soupeře. Po velké skrumáží před Jučersem puk zastavila až tyč!

20:00

Skončila první třetina.

V první třetině byl Lev aktivnějším týmem, ale velkých šanci si moc nevytvořil. Riga hrozila málo, ale když už, tak to stálo za to. Trestné střílení ještě Džerinš neproměnil, další velkou šanci ale těsně před koncem třetiny z mezikruží proměnil Karsums a stanovil tím stav po první třetině 0:1.

20:01

Druhá třetina byla zahájena.

20:47

Dinamo první nápor Lva odrazilo za cenu zakázaného uvolnění.

21:30

Giroux se efektivní otočkou dostal z rohu hřiště až před brankáře. Pöpperle jeho několik zakončení za sebou pochytal.

22:33

Střela Sekáče byla zblokována do ochranné sítě.

23:45

Riga v útoku znovu nebezpečná! Galvinš od modré trefil jen boční konstrukci brány, odražený puk pak dorážkou Karsums procedil mezi Pöpperleho betony, ale puk minul bránu.

25:28

Zámek si vytvořil i Lev. Mojžíš zkusil objet bránu a rychle zakončit, rychlým švihem napálil jen hruď brankáře Jučerse.

26:34

Lev pěkně zakombinoval a vytvořil si šanci. Jučers ránu Klepiše vykryl, ale pak přes něj přepadl Vrána a to už se obraně Rigy nelíbilo. Praha viděla první pěstní souboj v KHL. Pustili se do sebe Oystrick a Skvorcovs. Oba dostali 2+2 minuty za hrubost a pokračuje se v pěti na obou stranách.

28:18

Lev se pokusil přímočarou akcí pokořit defenzívu Rigy na modré čáře. Skončilo to ofsajdem.

29:55

Další přímočará akce už Lvu vyšla a do šance se dostal Klepiš. Mířil na bližší tyč, Jučers ale zatím chytá ve velké pohodě a i s tímto pokusem si poradil.

30:47

Novotný se prokličkoval přes modrou čáru a najel si ke střele až na hranici kruhů. Jučers zase připraven.

31:38

Lev tlačí, ale občas zapomene na zadní vrátka. Do rychlého brejku uháněl Džerinš, Hunkes se mu po hlavě vrhl pod nohy a dostává dvě minuty za podražení. První přesilovka pro Dinamo.

32:07

Přesilovka Dinama vypadá úplně jinak než ta v podání domácích. Indrašiš na konci kombinace trefil z pravého kruhu jen Pöpperleho, který dlouho nevěděl, kde má puk.

33:38

Riga celou třetinu v zámku, ale jedinou vhodnou střeleckou pozici prováhal Galvinš. V době, kdy Hunkes naskakoval na led, vyhodil Christensen puk ven ze třetiny. Lev je kompletní a stihne prostřídat formace, aby mohl založit útok.

35:45

Karamnov nahodil puk na bránu a nakonec to holešovickou halou pořádně zahučelo. Snad ani sám brankář Jučers nevěděl, že puk, který nechal proletět kolem brány, mine tyč jen o pár milimetrů.

36:36

Lev srovnává na 1:1! Klepiš z velkého úhlu nastřelil brankáře, který puk jen vyrazil před sebe na hůl pohotového Luboše Bartečka, který poprvé rozjásal velice slušně zaplněnou arénu!

37:14

Za obranu se dostal Indrašiš, ale v samostatném úniku blafákem nepřestřelil beton skvělého Pöpperleho.

38:55

Niživijs vypálil z mezikruží, jeho rána ale mířila těsně nad břevno Pöpperleho brány.

39:45

Vrána udělal z pravého křídla kličku dovniř třetiny a okamžitě se uvolnil k rychlé střele. Jučers s velkou obtíží vyrazil puk nad sebe.

40:00

Druhá třetina skončila.

40:01

Třetí třetina začala.

41:43

Třetí dějství začalo ve vysokém tempu, ale zároveň hodně opatrně. Oba týmy tuší, že další gól v jejich síti by naději na vítězství řádně snížil.

44:18

Po dlouhé nudné mezihře bez přerušení rozhodčí dvakrát během krátké chvíle foukl do píšťalky. Nejprve kvůli přihrávky rukou, pak kvůli hře vysokou holí. Všechno se stalo v obranné třetině Rigy.

45:50

Sekáč přízemní ránou od pravého mantinelu protáhl Jurčese. Ten jeho pokus ke vzdálenější tyči vytáhl betonem.

46:17

Lev se usadil v pásmu. Klepiš z pravého kruhu těsně minul.

47:00

Lev stále drží pásmo a to se líbí fanouškům. Poprvé v utkání a vůbec celkově velká část z nich křičí slogan "pražský lev!". K prvnímu utkání se tady v Holešovicích sešlo 6 358 diváků.

48:25

Pöpperle musel vyrážet nepříjemnou ránu Meije, která mu mířila přímo na hlavu.

49:39

Christensen si rychle vyměnil puk s Novotným, který ale skákavou přihrávku ve skvělé šanci nedokázal trefit. Na druhé straně šla Riga do přečíslení 3 na 1, ale zkazila ho hned v zárodku špatnou přihrávkou na modré čáře.

41:59

Lev Praha otáčí zápas a jde do vedení 2:1! Ondřej Němec našel křižnou přihrávkou přes celou střední třetinu Tomáše Surového, který si sjel až na levý kruh a trefil se přesně k levé tyči!

43:40

S Dinamem branka otřásla. Lotyšský celek sráží v přechodech do útoků nepřesnosti.

54:28

Pöpperle si počkal na odražený puk od mantinelu a raději ho přikryl pod rukavici.

56:45

Sersen trefuje od modré tyč!

55:08

Lev Praha si zahraje přesilovku. Niživijs dostane dvě minuty za . Při signalizované výhodě ujel po pravé straně Klepiš a prudkou bombou trefil připraveného Jučersem.

58:02

Dvě minuty do konce se Riga nadechuje k náporu. Bude se vhazovat před Pöpperlem.

58:45

Lev dobře brání a prostrkává puky do střední třetiny.

58:55

Jakub Klepiš se krásnou stahovačkou zbavil Galvinše a dostal se až před brankáře, kterého ale z blízky nepřekonal.

60:00

Utkání skončilo. Lev Praha porazil Dinamo Rigu 2:1!

59:30

Riga nedrží puk a nemůže odvolat brankáři, hala tleská. Lev kontroluje závěr.

Lev Praha zdolal Dinamo Rigu 2:1 a dá se říct, že to bylo vítězství zasloužené. Lev byl po celý zápas aktivnější, ale skvělý Jučers dlouho odolával. Dnes se s Vámi z KHL loučíme.