1:2
Dinamo Minsk
31. Cipulis
16. Murphy, 38. Platt

Dobrý den, vítejte u sledování online reportáže z KHL v Praze. Pražský Lev dnes hostí Dinamo Minsk. V utkání půjde o velmi důležité body. Oba soupeři totiž bojují sedm kol před koncem základní části o postup do play off. Utkání začíná v 17:00.

Lev, který prohrál poslední čtyři zápasy, v dnešním utkání postrádá zraněné Bartečka s Christensenem, hrát nebudou ani Hunkes, Gynge, Mikuš či Karamnov. Do brány se dnes postaví Tomáš Pöpperle.

Nutno podotknout, že dnes se hraje o šest bodů. Dinamo má totiž na sedmém místě náskok dvou bodů na devátý Lev, ale má o jeden odehraný zápas navíc. Stejný počet bodů jako Minsk má i osmý Doněck, ten má však o dva zápasy více než Lev.

Hokejový brankář Lva Praha Tomáš Pöpperle v utkání KHL 2012/13 proti Atlantu Mytišči. | Foto: CPA - Eduard Erben

Rozhodčí zápasu přijíždějí na ledovou plochu, následují je hostující hráči.

V zahajovací pětce Minsku jsou tři Češi - obránci Lukáš Krajíček a útočníci Libor Pivko a Zbyněk Pivko.

Nyní vjíždějí na led i hráčí domácího týmu.

Nyní zazněla halou na počest hostujícího týmu běloruská hymna, následovat ji bude česká hymna.

1.

Zápas právě nyní začal.

V hostujícím sektoru je odhadem 500 fanoušků, početně tak mírně překonávají sektor domácích fanoušků.

3.

Je tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici usedá CORY MURPHY.

4.

Vrána tečuje Němcem nahozený puk od modré čáry těsně vedle Haugenovy brány.

5.

Murphy je na ledě, Minsk přežil oslabení bez úhony.

6.

Lev si zahraje další přesilovku. Na trestnou lavici odchází DMITRIJ MELEŠKO.

8.

Tentokrát si Lev nevypracoval v útočném pásmu vůbec nic, Minsk se znovu snadno ubránil.

11.

Niživijs si sjel od levého mantinelu až před Haugena, ten však vyrazil obě jeho střely z bezprostřední blízkosti.

12.

Na druhé straně se řítil na Pöpperleho z pravé strany Platt, jeho blafák však brankář Lva přečetl a zneškodnil.

Dlužím vám ještě sestavy obou týmů. Trenér domácích Václav Sýkora poslal na led od začátku tuto sestavu:

Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Lepistö, Němec, Mikuš, Porseland, Krejčík - Danielsson, Novotný, Niživijs - Rachůnek, Vrána, Klepiš - Cipulis, Surový, Hossa - Sekáč, Birner, Řepík - Cingel.

Jeho protějšek vsadil na tuto sestavu:

Haugen - Niskala, Krajíček, Karalahti, Denisov, Murphy, Goroško, Nogačev - Platt, Pivko, Irgl - Maleško, Kitarov, Kulakov - Michajlov, Drozd, Pavlovič - Stapleton, Stas, Popačuk.

Zápas budou jako hlavní rozhodovat pánové Odins a Ščeňov, na čarách jim budou pomáhat pánové Putilin a Balodis.

13.

Lev si dnes zahraje třetí přesilovku, za faul kolenem je vyloučen JERE KARALAHTI.

Lev opět v přesilovce v útočné třetině tápal a prakticky se nedostal ke střele. Dinamo se tak znovu snadno ubránilo, Karalahti je na ledě.

15.

Hned vzápětí si zahraje svou první přesilovku i Dinamo. Za hákování je vyloučen ALEXANDRS NIŽIVIJS.

15:19

Dinamo svou úvodní přesilovku využívá - 0:1! Po střele Stapletona od modré tečoval puk za záda bezmocného Pöpperleho CORY MURPHY. Druhou asistenci si připsal Zbyněk Irgl.

18.

Minsk je vstřeleným gólem povzbuzený, střela Irgla jen těsně minula Pöpperleho bránu.

Skončila první třetina.

Lev bohužel potvrzuje fakt z posledních dní, že je v útoku prakticky bezzubý, měl tři přesilovku, ale v nich si vypracoval jen jednu šanci na skórování. Naopak Dinamu, které přijelo do Prahy podle očekávání bránit, stačila jediná přesilovka k tomu, aby dokázal skórovat.

21.

Začala druhá třetina.

23.

Lev má obrovskou šanci na vyrovnání, přesto Haugen dál drží čisté konto. Hossa byl sám před odkrytou bránou, ale puk do brány nenasměroval, stejně jako dojíždějící Surový.

24.

A další velká šance Lva. Birner jel se Sekáčem ve dvou na jediného obránce, rozhodl se vystřelit, Haugenovu bránu však přestřelil.

28.

Klepiš po individuální akci přihrál od mantinelu puk Rachůnkovi, který stál sám před Haugenem, puk si však špatně zpracoval a z velké příležitosti nic nebylo.

30:34

Lev vyrovnává na 1:1! Sami Lepistö našel parádním křižným pasem upravého mantinelu rozjetého MARTINŠE CIPULISE, který střelou mezi betony prostřelil Haugena.

33.

Lev mohl během dvou minut otočit skóre. Po pravé straně tentokrát jel sám na Haugena Novotný, ten ale na rozdíl od Cipulise norského golmana nepřekonal.

35.

Hossa po tvrdém souboji s Karalahtim zůstal dlouho ležet v útočném pásmu a nyní jen velmi ztěžka odjíždí na střídačku.

37.

Dinamo mohlo jít do vedení, zcela sám před Pöpperlem byl Michajlov, trefil však jen rameno gólmana Lva.

37:35

Dinamo se v závěru třetiny znovu ujímá vedení - 1:2! Z mezikruží vystřelil Cory Murphy levou tyč Pöpperleho brány, puk se však odrazil ke zcela osamocenému GEOFFU PLATTOVI, který neměl přílíš problémů s tím dorazit puk do odkryté brány.

Druhá třetina skončila.

Lev ve druhé třetině doplatil na zahazování šancí. Přestože srovnal, z velkého náporu v úvodní desetiminutovce měl jistě vytěžit víc. V závěru třetiny na to zákonitě doplatil, když sám inkasoval.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Z levého křídla prověřil dělovkou Haugena Novotný, brankář Dinama však jeho střelu vyrazil.

43.

Birner si nabruslil mezi kruhy, střela z dobré pozice se mu však nepovedla a doklouzala do Haugenových chráničů.

46.

Meleškova střela z mezikruží se od zadního mantinelu odrazila zpět před bránu, Meleško si puk mezi zamrzlými obránci Lva dojel, před odkrytou bránou však skákající puk netrefil.

46.

Dinamo si zahraje druhou dnešní přesilovku, za krosček je vyloučen MICHAL BIRNER.

48.

Dinamo si zahraje 25 sekund přesilovku pěti proti třem. Za hákování je vyloučen MARCEL HOSSA.

48.

Murphyho ráno z pravého kruhu skrývá Pöpperle do chráničů.

48.

Birner je na ledě, Lev je ve čtyřech.

48.

Obrovská šance hostů, Dinamo mohlo zápas definitivně rozhodnout. Meleško našel před odkrytou bránou zcela volného Kitarova, ten však zívající bránu trestuhodným způsobem minul.

50.

Lev je kompletní, těžkou situaci se štěstím ustál.

52.

Lev se osm minut před koncem nedokáže dostat do útočného pásma, natož si vytvořit střeleckou pozici.

53.

Birner spálil obrovskou šanci na vyrovnání. Po přihrávce Klepiše byl sám před Haugenem, bekhendový pokus však namířil přímo do lapačky norského brankáře.

53.

Novotný ani Danielsson nedokázali protlačit puk na brankovišti přes Haugenovy betony.

55.

Lev má zřejmě poslední šanci na vyrovnání. Za vystřelení puku mimo hřiště je vyloučen TIM STAPLETON.

56.

Všechny střely dokázala obětavá obrana Dinama zblokovat mimo bránu.

57.

Stapleton je na ledě, Dinamo se bez větších problémů ubránilo.

57.

Lev však dostává další přesilovku. Za nedovolené bránění je vyloučen LIBOR PIVKO.

58.

Lvu se však stále nedaří delší dobu se udržet v útočném pásmu.

59.

Irgl se v oslabení hnal sám na Pöpperleho, na poslední chvíli jej však o puk připravil obětavý skok obránce Němce.

59.

Pivko je na ledě, Dinamo se znovu snadno ubránilo.

59.

Trenér Lva Václav Sýkora si bere 1:46 minuty před koncem oddechový čas.

60.

Začala poslední minuta třetí třetiny.

60.

29 sekund před koncem třetiny se bude vhazovat v obranném pásmu Dinama, Lev bude hrát v šesti hráčích v poli.

60.

Šest sekund před koncem třetiny zalehl Haugen puk a na něj se sesypali hráči obou týmů.

Zápas skončil, Dinamo Minsk díky výborné obranné hře a výkonu brankáře Larse Haugena udržel vedení až do konce a zaslouženě získává důležité tři body.

Lev, který prohrál už pátý zápas za sebou, se tak dostává pod ještě větší psychický tlak. Klesl totiž na devátou příčku, když na osmý Doněck, který má o zápas odehraný navíc, ztrácí dva body. Navíc sedmý Minsk mu v tabulce odskočil už na pět bodů.

Tímto se s vámi loučím a připomínám, že v pondělí vám přineseme online reportáž z dalšího domácího zápasu Lva proti Čerepovci.