Play off KHL • 1. kolo, 3. zápas • 17:00

1:3
CSKA Moskva
21. Novotný (Oystrick)
29. Ožiganov (A. Radulov), 29. Davis (Sprukts, Kozlov), 53. Prochorkin (Kvaša)

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze třetího zápasu 1. kola play off Kontinentální ligy mezi hokejisty Lva Praha a CSKA Moskva. Zápas začne v 17:00.

Hokejisté Lva Praha Jiří Sekáč (vlevo) a Jiří Novotný v souboji s Vledimirem Žarkovem a Pavlem Dacjukem v utkání KHL proti CSKA Moskva. | Foto: Lenka Rybaříková

Připomeňme si, že CSKA vede v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy 2:0, když na domácím ledě vyhrála oba úvodní duely v poměru 3:2 v prodloužení. Zejména druhé prohry je pro Lva škoda, ještě necelé tři minuty před koncem třetí třetiny vedl, CSKA vyrovnal a až ve druhém prodloužení rozhodl o své výhře.

Stejně jako v úvodních dvou zápasech se oba týmy budou opírat o své brankářské jedničky - Lev o Tomáše Pöpperleho, CSKA o Slováka Rastislava Staňu. Rudoarmějci se budou opírat také o svou největší útočnou hvězdu - ruského reprezentanta a někdejšího hráče Nashvillu Alexandra Radulova, který v úvodních dvou zápasech jeden gól vstřelil a na tři další přihrál. Zatímco CSKA se opírá o umění prvního útoku Alexandr Radulov - Nicklas Persson - Igor Radulov, Lev spoléhá na zkušenou obranu a střelecké umění Jakuba Klepiše a Nicklase Danielssona.

Trenér Lva Václav Sýkora sestavil pro dnešní zápas tyto formace:

Pöpperle - Nakládal, Oystrick, Němec, Krejčík, Mikuš, Mäenpää, Porseland - Danielsson, Novotný, Klepiš - Rachůnek, Vrána, Řepík - Cipulis, Surový, Hossa - Sekáč, Cingel, Niživijs - Gynge.

Hokejisté Lva Praha (zleva) Juraj Mikúš, Jakub Krejčík, Erik Christensen a Tomáš Pöpperle brání Pavla Dacjuka v utkání KHL proti CSKA Moskva. | Foto: Lenka Rybaříková

Trenér CSKA by měl dnes poslat na led tuto sestavu:

Staňa - Rjasenskij, Rylov, Morrisonn, Děnisov, Markov, Ožiganov, Marčenko, Kondratěv - I. Radulov, Persson, A. Radulov - Širokov, Kvaša, Grigorenko - Davis, Sprukts, Kozlov - Ljubimov, Prochorkin, Kugryšev.

Zápas budou jako hlavní sudí rozhodovat pánové Rönn a Bělov, na čarách jim budou pomáhat pánové Michel a Šichanov.

Oba týmy přicházejí na led, následovat budou ruská a česká hymna.

2.

CSKA si hned na úvod zápasu zahraje přesilovku, za vysokou hůl je vyloučen útočník Lva TOMÁŠ SUROVÝ.

4.

Síly na ledě se vyrovnají, na trestnou lavici usedá za hákování útočník CSKA OLEG KVAŠA.

4.

Surový je na ledě, Lev si zahraje více než minutovou přesilovku.

6.

Ani Lev si nedokázal v přesilovce vytvořit gólovou šanci, hosté jsou kompletní.

8.

Je tu první vážnější šance zápasu, Danielssonova střela zmezikruží skončila těsně mimo Staňovy brány.

11.

Znovu zahrozila první útočná formace Lva, z pravé strany střílel Novotný, Staňa jeho pokus vyrazil, puk dojel Danielsson ale z bezprostřední blízkosti slovenského brankáře nepřekonal.

13.

Prochorkin se na levě straně uvolnil kolem Němce, jel s Ljubimovem na osamoceného beka Krejčíka, ale než k němu stihl dopravit puk, strčil hokejku do přihrávky dojíždějící Němec.

14.

Na druhé straně pálil z bezprostřední blízkosti od Stani Surový, brankáře CSKA však prostřelit nedokázal.

15.

CSKA si zahraje přesilovku, za držení soupeře odchází na trestnou lavici kapitán Lva JIŘÍ NOVOTNÝ.

17.

Lev odehrál oslabení na jedničku, CSKA si nevypracovala ani jednu střelu na bránu, Novotný je na ledě.

17.

Hned po návratu Novotného z trestné lavice vznikla před Pöpperlem mela, vysoký útočník CSKA Kvaša vjel do brankáře Lva, který sbíral lapačkou puk ze vzduchu. Pomstít Pöpperleho přijel Nakládal, který svalil ruského hromotluka k zemi. Vylučovat se však nebude.

18.

Dvě velké šance Lva v krátkém sledu. Nejprve Surový z bezprostřední blízkosti neprocpal puk za Staňu, slovenský gólman vykopl poté i Hossovu teč.

18.

Lev si zahraje alespoň přesilovku. Na trestnou lavici odchází za hákování IGOR RADULOV.

20.

Ani Lev si však v přesilovce nedokázal vypracovat střeleckou příležitost, Radulov je na ledě.

První třetina skončila.

Podíváme se na ostatní dnešní zápasy 1. kola play off KHL v Západní konferenci. Atlant Mytišci doma vyhrál nad lídrem konference z Petrohradu 3:1 a snížil sérii na 1:2 na zápasy. Čerepovec doma vyhrál nad Jaroslavlí 3:2 a v sérii se ujal vedení 2:1. V posledním zápase, který začal také od 17 hodin, vede Slovan Bratislava po první třetině nad Dynamem Moskva 1:0. V této sérii vede Dynamo 2:0 na zápasy.

Co se týká zápasu na ledě Lva, domácí tým měl v první třetině herně navrch, příliš gólových šancí si však nevytvořil, a když už ano, zneškodnil je výborně chytající Staňa.

21.

Začíná druhá třetina.

20:46

Lev otevírá v úvodní minutě druhé třetiny skóre - 1:0! Obránce Nathan Oystrick se zbavil protihráče vybruslil z rohu útočného pásma, předložil k protější tyči puk JIŘÍMU NOVOTNÉMU, a ten neměl sebemenší problém trefit odkrytou bránu.

KHL, Lev Praha - Čerepovec: Jiří Novotný
KHL, Lev Praha - Čerepovec: Jiří Novotný | Foto: Eduard Erben
22.

CSKA si zahraje přesilovku, za držení protihráče je vyloučen obránce Lva ONDŘEJ NĚMEC.

24.

Lev hraje dnes v oslabení výtečně, znovu soupeře k ničemu nepustil a Němec je na ledě.

24.

První obrovská šance CSKA v zápase. Širokov zůstal zcela sám u pravé Pöpperleho tyčky, střelou mezi betony jej ale nepřekonal a jeho stečovaná dorážka se snesla z vrchní strany na bránu Lva.

26.

Bude se opět vylučovat a opět na straně domácích. Za vysokou hůl je vyloučen střelec jediné dnešní branky JIŘÍ NOVOTNÝ.

26.

Ještě než se stihlo rozehrát, na ledě vznikla další mela. Do sebe se pustili Radulov s Němcem.

27.

CSKA si zahraje 32 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3. Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici i obránce NIKO MÄENPÄÄ.

28.

Novotný je na ledě, Lev se bude bránit ve čtyřech mužích v poli.

28.

Od levého mantinelu vypálil tvrdou střelu Ožiganov, Pöpperle však puk betonem vykopl.

28:12

CSKA v pokračující přesilovce vyrovnává na 1:1. To, co se nepovedlo, IGORU OŽIGANOVOVI PŘED chvílí, to zvádl nyní. Nabruslil si mezi kruhy na přihrávku Alexandra Radulova a propálil Pöpperleho.

Hokejisté CSKA Moskva Igor Grigorenko (vlevo) a Igor Radulov slaví gól v utkání KHL 2012/13 proti Lvu Praha. | Foto: Lenka Rybaříková
28:51

Tak to je pro hráče Lva studená sprcha. CSKA během 39 sekund otáčí skóre - 1:2. Sprukts vyslal do samostatného úniku PATRICKA DAVISE, ten si z levé strany nabruslil před Pöpperleho a bekhendovým blafákem jej překonal. Druhou asistenci si připsal Kozlov.

Hokejista CSKA Moskva Alexandr Radulov v utkání KHL 2012/13 proti Lvu Praha.
Hokejista CSKA Moskva Alexandr Radulov v utkání KHL 2012/13 proti Lvu Praha. | Foto: Lenka Rybaříková
31.

Lev měl obrovskou šanci na vyrovnání. Z levé strany pálil Cipulis, Staňa vyrazil puk jen před sebe, k odraženému puku dojel Surový, klečícího brankáře CSKA však překonat nedokázal, Staňa dokázal udělat rozklek a betonem puk vykopl.

35.

Lev si zahraje pětiminutovou přesilovku. Za vražení na hražení je vyloučen trestem do konce zápasu střelec druhého góla CSKA PATRICK DAVIS.

38.

Lev se prosadil až po třech minutách přesilovky ke střele na bránu. Novotný zavezl puk do útočného pásma, Danielsson jej přiklepl na modrou k Oystrickovi, jehož dělovka trefila Staňu do masky.

39.

Lev si zahraje 54 minut dlouhou přesilovku 5 na 3. Za vysokou hůl je vyloučen na 2+2 minut SERGEJ ŠIROKOV .

39.

Lev měl obrovskou šanci. Oystrickovu střelu vyrazil Staňa před sebe, Novotný se dostal k dorážce, ani nadvakrát však brankáře CSKA nepřekonal.

40.

CSKA je ve čtyřech hráčích v poli.

40.

Další velká šance Lva. Surový měl nabito v závěru třetiny před odkrytou bránu, z první však puk špatně trefil.

Skončila druhá třetina.

Pohled do Bratislavy. Skóre otočilo ve druhé třetině i Dynamo, které vede 4:2.

Pojďme zpět do Prahy. Lvu se podařilo hned v úvodu druhé třetiny otevřít skóre a převahu měla i v další jeho fázi, nápor domácího týmu však zastavila častá vyloučení a CSKA ve 29. minuty z jedné z přesilovek vyrovnal. Během 39 sekund pak skóre otočil a zdálo se, že je vedení povzbudí. Lev však dál zůstával lepším týmem, ale své velké šance nevyužil a to ani v dlouhé pětiminutové přesilovce. Lev má však ještě více než dvě minuty přesilovky k dispozici do třetí třetiny.

41.

Začala třetí třetina.

41.

V obrovské šanci byl Klepiš, Staňa se však rychle stačil přesunout ke své pravé tyči a betonem vykopl puk nad bránu.

43.

CSKA se v dlouhém oslabení ubránilo, Širokov je na ledě.

45.

Lev se jen těžko dostává k blízkosti Stani, od mantinelu pálil Klepiš, Staňa však vyrážečkou jeho pokus vyrazil.

47.

Hráči Lva se nedokážou prosadit přes obranný val soupeře ve středním pásmu, z něj se vydal do útoku Igor Radulov, jeho dělovku však Pöpperle vyrazil.

49.

Opět šli hráči CSKA do rychlého protiútoku, Širokov se kličkou zbavil dvou hráčů, z bezprostřední blízkosti však už nedokázal procedit puk za Pöpperleho chrániče.

51.

Znovu Širokov a znovu velká šance, dostal puk mezi kruhy, jeho střelu na vyrážečku však Pöpperle vyrazil.

52:14

CSKA dává možná rozhodující dnešní gól - 1:3! Oleg Kvaša předložil do jízdy puk NIKOLAJI PROCHORKINOVI, a ten z levého kruhu prostřelil pod rukou Pöpperleho.

56.

Lev, zdá se, nemá dost sil na zdramatizování zápasu, hráči CSKA teď chytře jen odpaluje puky za jeho bránu.

57.

Alexander Radulov teď nádherně projel celým útočným pásmem Lva, předložil puk sjíždějícímu obránci Ožiganovi do ideální střelecké pozice mezi kruhy, tomu se však puk zamotal mezi nohy.

58.

Lev má poslední šanci na návrat do zápasu, 2:51 před koncem třetí třetiny si zahraje přesilovku. Za podražení je vyloučen VIKTOR KOZLOV.

58.

Václav Sýkora na to reagoval oddechovým časem, Pöpperleho však nechává v bráně.

59.

Až teprve dvě minuty do konce třetiny je Pöpperle z brány odvolán, Lev hraje v šesti mužích v poli.

60.

CSKA je kompletní.

60.

Staňa je nepřekonatelný, v závěru třetiny vleže zlikvidoval dvě obrovské šance Klepiše.

60.

Zápas skončil. CSKA především díky výborně zvládnuté třetí třetině vyhrává 3:1 a je už jen jednu výhru od postupu do semifinále konference. O něm bude moci rozhodnout už v pondělí ve čtvrtém zápase série na ledě Lva.

S tímto se svámi loučím a zvu vás tímto na sledování online reportáže z pondělního zápasu. Na shledanou.