5:4
Čerepovec
22. Novotný, 36. Gynge, 39. Řepík, 45. Řepík, 48. Birner
10. Ketov, 13. Ketov, 17. Videll, 37. Šipačov

Vítejte u sledování online přenosu utkání KHL. Lev Praha bude v pondělí od 19:00 bojovat o účast v play-off na domácím ledě s Čerepovcem.

Pět porážek v řadě. To je smutná bilance Lva v Kontinentální hokejové lize. Důsledek je logický, pražský tým opustil pozice zajišťující účast v play off. V konferenci mu patří desáté místo a na postupovou osmičku ztrácí dva body.

KHL, Lev Praha - Minsk: radost Lva
KHL, Lev Praha - Minsk: radost Lva | Foto: Eduard Erben

Čerepovec ale bude těžkým soupeřem. Severstal je v Západní konferenci pátý a v poslední době sbírá body jako na běžícím pásu.

Hostující celek nastoupí v této základní sestavě: Košečkin - Jegoršev, Kiselevič, Rjazancev, Čáslava, Andersen, Stasenko, Popov - Kazionov, Šipačov, Ketov - Videll, Berdnikov, Anisin - Zemčenko, Medvěděv , Bergfors - Dedunov, Fedosejev, Kazakovčev - Mons.

Lev Praha nasazuje tyto hráče: Štěpánek - Oystrick, Nakládal, Lepistö, Němec, Mikuš, Porseland, Krejčík - Cipulis, Novotný, Niživijs - Danielsson, Vrána, Gynge - Surový, Mikúš, Hossa - Sekáč, Birner, Řepík - Cingel.

Václav Sýkora zvolil zajímavou základní sestavu. Příležitost v ní nedostávají obvyklé opory Tomáš Rachůnek a Jakub Klepiš. Po čtyřech zápasech, kdy chytal Pöpperle, se do branky podívá Jakub Štěpánek.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Po dvaceti vteřinách mohli jít domácí do vedení! Chyběly jen milimetry, protože kapitán Novotný svou střelu namířil do tyče.

1.

Lev začal aktivně a kombinuje v obranné třetině Severstalu.

2.

Jenže pozor na zadní vrátka! Domácí obraně ujel nejproduktivnější hráč Čerepovce Šipačov a Lvi mohou děkovat pohotovému Štěpánkovi.

3.

Po poměrně rychlém a zajímavém úvodu se hra uklidňuje a odehrává se převážně ve středním pásmu.

4.

První útok Kazionov, Šipačov, Ketov zlobí domácí obranu. Zatím naštěstí bez gólového efektu.

5.

Na výlet se vydal domácí bek Porseland, brankář Košečkin jeho pokus vyrazil.

8.

Skvělá práce Nakládala. Reprezentační bek nepustil před Štěpánka útočníka Severstalu Vidella.

9.

Hossa si najel zprava a prudce pálil, Košečkin byl na místě.

9.

Poslední minuty patří domácím.

9.

Tlak Lvu přinese ovoce v podobě přesilové hry. Na trestnou lavici míří Fedosejev.

10.

Lev inkasuje ve vlastní přesilovce a prohrává 0:1! To byla hrůza. Domácí nechali v početní výhodě zaútočit Jevgenije KETOVA, který prošel přes obránce a nakonec oklamal i bezradného Štěpánka.

11.

Přešilovka pražského celku pokračuje, domácí ale hrají velmi špatně.

11.

V permanenci byl naopak opět Štěpánek. Fanoušci Lva jsou evidentně zaskočení.

11.

Čerepovec hraje v plném počtu.

12.

Domácí kouč Sýkora se snaží na lavičce něco vymyslet. Lev opět prohrává, sebevědomí hráčů je na bodě mrazu.

12.

Přesilovku si zahraje pro změnu Severstal. Vyloučen je Sekáč.

13.

Čerepovec přešilovku velmi rychle využívá a vede v Praze už 2:0! Střelcem branky je opět Jevgenij KETOV. Ruský útočník napálil prudce do sítě vyražený puk.

Jakub Štěpánek odchytal proti Ufě svůj šestý zápas v letošní sezoně KHL.
Jakub Štěpánek odchytal proti Ufě svůj šestý zápas v letošní sezoně KHL. | Foto: Eduard Erben
14.

Lvi jsou teď hodně dole. Takhle si úvod do dnešního důležitého klání určitě nepředstavovali.

15.

Domácí proti nadšenému soupeři nestačí bruslit, z čehož pramení fauly. Sednout si jde obránce Porseland.

16.

První polovinu oslabení odehrál Lev s přehledem, hosté se k zámku ani nedostali.

17.

Jenže vzápětí se Severstal prosazuje. Stav je hrozivý - 0:3! Tentokrát se prosadil trestuhodně neobsazený Linus VIDELL.

18.

Lev se dostal po delší době k zakončení. Dostal se do něj Vrána, ale Košečkina nepřekvapil.

19.

Hosté už se nikam neženou a nechávají hrát pražský celek. Ten je pramálo nebezpečný.

20.

Lev má velké problémy prokombinovat s kotoučem do útočné třetiny soupeře.

První třetina skončila.

Tak tohle se nepovedlo. Lev je velmi blízko šesté porážce za sebou, po první třetině prohrává s Čerepovcem 0:3. Začal přitom dobře, jenže po dvaceti vteřinách trefil Novotný pouze tyč. Jak se dávají góly potom domácím ukázal Ketov, který se prosadil nejprve v oslabení a poté i v přesilovce. Další početní výhodu hostí potom zužitkoval ještě Videll.

21.

Začala druhá třetina.

21.

Sýkora dělá co může, od úvodu druhé třetiny mění složení prvního útoku. K Novotnému se nově připojili Danielsson a Gynge.

21.

Hosté faulovali a nabízejí Lvu přesilovku. Konrétně je potrestaný střelec dvou branek Ketov.

22.

Výborně, to je skvělý úvod do třetiny. Lev dává gól a snižuje na 1:3! Změna složení první řady se vyplatila, Gynge nabil Jiřímu NOVOTNÉMU a ten trefil přesně.

KHL, Lev Praha - Minsk: Jiří Novotný
KHL, Lev Praha - Minsk: Jiří Novotný | Foto: Eduard Erben
24.

Vstřelený gól domácí evidentně nabudil. I fanoušci začali zase cítit šanci na dobrý výsledek.

25.

Lev se tlačí dopředu, chybí však větší střelecká aktivita. Dvoumetrový obr Košečkin příliš práce nemá.

25.

Kapitán Novotný mohl dát druhý gól, jenže před brankou těsně nedosáhl na neposedný puk.

27.

Oystrickova dělovka neprošla klubkem hostujících hráčů.

29.

Severstal teď možná až příliš rezignoval na jakoukoli útočnou hru. Toho by měl pražský tým využít.

30.

Další střelecký pokus si připsal Hossa. Jeho rána z kruhu však byla tečována do ochranné sítě.

32.

Košečkin zpacifikoval ostrou dalekonosnou ránu obránce Mikuše.

33.

Lev zvýšil aktivitu a není to jen platonické. V posledních minutách pálí jeho hráči na branku Čerepovce puk za pukem. Znovu to zkoušel Hossa a těsně minul.

33.

Škoda, tlak domácích teď trochu zbrzdí nedisciplinovaný Sekáč. Zbytečně fauloval a nabízí Čerepovci přesilovou hru.

34.

V oslabení mohl překvapit Košečkina Cipulis, ale nepovedlo se.

35.

Lvi odehráli početní nevýhodu ve velkém stylu, Severstal Štěpánka prakticky neohrozil. A teď zase do útoku!

36.

Podívejme, začíná to být zajímavé. Lev snižuje na 2:3! Po přihrávce Lepistöho střílí svůj první gól za pražský Lev Richard GYNGE.

37.

Bohužel o pár vteřin později Lev inkasuje počtvrté - 2:4! Domácí obraně ujel ŠIPAČOV a po samostatné akci překonal Štěpánka. Situaci ještě zkoumal videorozhodčí, který potvrdil regulérnost branky.

38.

Hostující Čáslava fauloval při zakončení Danielssona. Přesilovka pro Lev.

39.

To byla šance jako hrom! Danielsson se zjevil sám před Košečkin, ten se však roztáhl v brankovišti a tutovku Švédovi zničil.

39.

Lev využívá přesilovku a snižuje na 3:4! A je to znovu pouze o jeden gól. Michal ŘEPÍK si na modré několikrát vyměnil puk s Oystrickem, poté vypálil a trefil naprosto přesně.

Český hokejista Michal Řepík z HC LEV Praha v přípravě na sezónu 2012/13.
Český hokejista Michal Řepík z HC LEV Praha v přípravě na sezónu 2012/13. | Foto: www.levpraha.cz

Druhá třetina skončila.

V první přestávce se zdálo být rozhodnuto, v té druhé však není jistého vůbec nic. Lev se zvedl a druhá třetina mu jednoznačně patřila. Novotný rychle snížil a soustavný tlak Pražanů zúročil Gynge. Škoda branky Šipačova. Pokud by nepadla, Řepík by v předposlední minutě vyrovnával na 3:3. Takhle musí Lev stále dohánět jednogólové manko.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Třetí část hry začala v režii hostí, obrana domácích ale zatím odolává.

43.

Obrovský tlak Lva! Rozhodčí signalizovali výhodu a domácí hráli v šesti. Byli blízko vstřelené brance.

43.

Vyloučen je Kiselevič. Lev má velkou šanci srovnat skóre.

45.

Lev využívá další přesilovku a je srovnáno 4:4! Druhý gól v utkání dává Michal ŘEPÍK. Český útočník znovu nic nevymýšlel, rychle pálil a jeho pokus nepostrádal přesnost.

Hráči Lva Praha mohou být se čtvrtečním zápasem s Čeljabinskem spokojeni, vítězství 6:2 je dobrou vizitkou kvalitní střelby a pevné obrany. | Foto: Eduard Erben
46.

Český tým je v těchto chvílích jasně na koni, na ledě dominuje, lépe bruslí. Hráči chtějí vyhrát.

48.

Velký obrat dokonán, Lev vede 5:4! Neuvěřitelný zápas graduje a Lev jde poprvé v utkání do vedení. Řepík ke dvěma brankám přidává asistenci a Michal BIRNER dává vedoucí gól.

49.

Košečkin dnes poněkolikáté vychytal Hossu.

49.

Danielsson utržil tvrdý direkt. Švédský útočník je otřesen a těžce se zvedá z ledu.

50.

Štěpánek připraven proti střeleckému pokusu hostí. Ti se k brance Lva dostali po dlouhé době. Jinak je na nich vidět šok ze ztráty třígólového vedení.

51.

Birner, Vrána a Řepík v obrovských šancích. Košečkin situaci bravurně ustál.

52.

Lvi si sami komplikují situaci. Konkrétně Danielsson, který fauloval. Severstal může srovnat v přesilovce.

53.

Severstal několikrát nebezpečně pálil, Štěpánek a jeho obranní druzi ale přečkali ve zdraví. Lev je v plném počtu.

54.

Zakázané uvolněné domácích nastěhuje hru znovu před Štěpánka.

54.

Pokračovat se bude ve čtyřech. Za vzájemnou rozmíšku pykají Danielsson a Kazionov.

56.

Čerepovští jsou v tlaku, domácí skákají do střel, aby pomohli Štěpánkovi.

57.

Kazionov se sotva vrátil z trestné lavice a půjde sedět zase. Tentokrát ale sám. Lev tedy bude hrát přesilovku a výrazně se přiblížil k výhře.

57.

Přesilovkovou kombinaci Lva zakončil obránce Lepistö prudkou ranou, s níž si Košečkin poradil.

59.

Hosté jsou v plném počtu, do konce třetí třetiny chybí devadesát sekund. Severstal si pochopitelně bere oddechový čas. Zkusí hrát bez brankáře?

59.

Severstal hraje v šesti a bez brankáře.

60.

Padesát jedna vteřin před třetí sirenou, vhazuje se v obranném pásmu domácích.

60.

Šipačov ve velké šanci! Nedal!

Utkání skončilo.

Krásný zápas! Tohle se hokejistům Lva náramně povedlo. Pražský tým dokázal zvítězit po pěti porážkách v řadě, když na domácím ledě otočil téměř již ztracené utkání se Severstalem Čerepovec. Lev prohrával po první třetině už 0:3, ale nakonec bere tři body za výhru 5:4. Dvěma brankami a jednou asistencí se na výhře podílel český útočník Michal Řepík.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.