Petra Kvitová - Alexandra Cadantuová

Petra Kvitová
2:0
Alexandra Cadantuová

Vítejte u sledování on-line přenosu ze semifinále tenisového turnaje v Katowicích. Na pozoru jsou dnes fanoušci českého tenisu. Petra Kvitová hraje od 19:00 o postup do finále s Rumunkou Alexandrou Cadantuovou.

Netřeba tvrdit, že osmá hráčka světa Petra Kvitová, je v tomto duelu naprosto jednoznačnou favoritkou. Přechod na antuku se jí totiž daří výborně a do semifinále tady v Katowicích postoupila bez ztráty jediného setu.

Petra Kvitová na turnaji v Indian Wells
Petra Kvitová na turnaji v Indian Wells | Foto: Reuters

Alexandra Cadantuová je v žebříčku až 117 hráčkou světa a do turnaje se probojovala z kvalifikace. V prvním kole ale vyřadila překvapivě Němku Lisickou, čímž zvedla směrem k Petře Kvitové varovný prst.

Australian Open: Alexandra Cadantuová
Australian Open: Alexandra Cadantuová | Foto: Reuters

O dnešním duelu nenapoví nic ani vzájemné zápasy. Obě soupeřky totiž na sebe ještě nikdy předtím nenarazily.

Utkání mělo původně začít v 19:00, ale jak už u tenisu bývá zvykem, začátek se o pár minut protáhne. Hala v Katowicích se pomalu zaplňuje, na nástup hráček ale stále čekáme.

Obě hráčky dorazily na antukový dvorec, po krátké rozcvičce zápas začne.

Utkání začíná servisem Alexandry Cadantuové.

30:30 Petra Kvitová už vedla 30:0, ale pak jí srazily zbytečné chyby. Nejprve zahrála do autu, pak do sítě. Rumunka se proto při vlastním podání vrátila do hry.

40:A Po dalších dvou autech na obou stranách se hra dostala do shody, Kvitová nedala při returnu soupeřce šanci a má první brejkbol.

1:0

Petra Kvitová bere Rumunce hned první podání! Cadantuová se rvala, v dlouhé výměně ale pouze bránila. Neměla šanci.

0:30 Kvitové se po servisu nedařilo útočit a také ona prohrává při vlastním podání o dva fiftýny.

2:0

Jenže Petra Kvitová pak zpřesnila své údery a Rumunka si v dalším průběhu gemu ani neškrtla. 2:0 pro českou hráčku, na podání jde Cadantuová.

40:40 Rumunka se vzteká. Za stavu 40:15 se už zdálo, že esem gem ukončí, ale sudí z empiru slezla dolů a nechala výměnu kvůli chybně nahlášenému autu opakovat a Kvitová pak dvěma přesnými returny srovnala.

40:40 Další šanci na snížení stavu Rumunka promrhala při výhodě dvojchybou.

40:40 Jenže ani Kvitová pak svůj brejkbol nevyužila, takže boj o třetí gem prvního setu pokračuje. Česká hráčka měla na raketě konec, jenže jí u sítě rozhodil špatný odskok míčku.

40:40 Další dvojchyba Rumunky při vlastní výhodě. Takže bitva dál pokračuje...

3:0

Cadantuová měla čtyři šance, jak tenhle gem vyhrát, ale ani jednu nevyužila a Petra Kvitová trestá. Soupeřce bere i její druhý servis a jde sama na podání při vedení 3:0 v prvním setu.

30:40 No... Ani při servisu to pro Kvitovou není úplná procházka růžovým sadem. Česká hráčka vedla 30:0, jenže o náskok přišla a teď čelí prvnímu brejkbolu soupeřky.

4:0

Zatím v tomhle utkání ale platilo, že kdykoliv Petra Kvitová musela zahrát, přepla na vyšší level a gem nakonec zvrátila. Stejně tak i teď, tři tvrdé míčky za sebou, tři velmi krátké výměny a vedení 4:0 v prvním setu.

15:40 Kvitová má navrch i v tomhle gemu a Cadantuová bude odvracet další dva brejkboly české jedničky.

30:40 První odvrácen nevynucenou chybou Kvitové.

5:0

Podruhé ale končí míček v autu na druhé straně. Petra Kvitová vede 5:0 a bude podávat!

0:15 Kvitová servíruje na vítězství v setu, začala ale dvojchybou.

15:15 Jenže pak skvělým bekhendem po čáře nedala Rumunce žádnou šanci.

30:15 Return Cadantuové letí do autu.

30:30 Následně Kvitová chtěla zkrátit hru po tvrdém servisu, ale zahrála jen do sítě.

40:30 Po returnu do sítě má Kvitová první setbol.

6:0

Využito beze zbytku. Další bekhend po čáře a na rumunské straně dvorce pískají kanárci. Petra Kvitová deklasovala soupeřku v prvním setu 6:0. Zápas bude pokračovat za okamžik podáním Rumunky.

0:15 Druhý set začal podobně, jako první skončil. Kvitová křížem nedala soupeřce nárok.

30:15 Špatný return a pak smůla na pásce.

40:40 Rumunka měla Kvitovou zase na lopatě, ale těsný aut znamená další shodu.

40:40 Rumunka kroutí hlavou. Měla čtyři výhody za sebou, ale ani jednu nedokázala proměnit. Kvitová se vždy vrátila.

40:40 Popáté stejný scénář.

40:A Který trochu mění Kvitová. Šťastným prohozem má brejkbol.

40:40 Po returnu do autu o něj ale přichází.

40:A Další brejkbol. Česká jednička zahrála milimetrově na koncovou čáru.

40:40 Kvitová poté úplně přesně do sítě.

40:40 Boj o první gem stále trvá. Cadantuová teď parádním útokem osmou hráčku světa rozhýbala a pak odvrátila čtvrtý brejkbol do prázdné části kurtu.

40:A Brejkbol 5, tak snad teď.

1:0

Ano, je konec. Rumunka se drží za hlavu, ale tohle jí není nic platné. Několik šancí, jak vzít tenhle pod, promrhala a Petra Kvitová jí trestá. Česká hráčka vstupuje do druhého setu dalším brejkem.

30:30 Kvitová chybuje, pokud se snaží výměnu rychle ukončit. Při dlouhých výměnách má navrch.

2:0

Servis si ale Kvitová nechce nechat vzít a zbytek gemu odehrála zkušeně. Na závěr přidala přesný prohoz a vede 2:0.

40:15 Kvitová zahrála třikrát po sobě do autu.

40:40 Jenže Cadantuová ten poslední - vítězný - míček prostě zahrát neumí. I když to teď bylo zase něco na její psychiku, míček se ze strany soupeřky doslova překulil přes pásku.

40:A Kvitová má po chladnokrevném útoku další brejkbol.

40:40 Jenže zahrála jen do sítě.

40:A Krásný forhend po čáře a další pokus brejknout soupeřku podruhé.

3:0

Povedlo se. Kvitová drtí soupeřku dál a vyhrává i devátý gem tohoto zápasu. Ve druhém setu vede 3:0 a bude servírovat.

4:0

Čistá hra, tady ani není o čem psát. Kvitová rozdávala přesné údery přesně na čáru a Rumunka jen koukala, jak se hraje tenis v první světové desítce.

40:0 Rumunka ale tenhle zápas nechce jen tak vypustit a také ona útočí na čistou hru.

4:1

Povedlo se. Rumunka radostně vyskočila do vzduchu, protože má první gem.

40:15 Kvitová si drží při servisu odstup a chce gem ukončit co nejdříve.

40:40 Jenže to se jí úplně nedaří. Dva auty dávají Rumunce naději.

40:A Kvitová hraje jen do sítě, Cadantuová má brejkbol.

4:2

Cadantuová se nabídnuté šance chopila, snižuje na 2:4 a jde podávat.

30:15 Cadantuová si věří a rázem hraje úplně jinak a hlavně přesně.

4:3

A pak to také podle toho vypadá. Kvitová je v krizi, prohrála třetí gem v řadě a bude se muset o tenhle gem ještě porvat. Naštěstí má ale stále ještě jeden brejk náskok a bude při vedení 4:3 podávat.

0:30 Česká hráčka je v krizi. Dva nepřesné údery jí dostávají pod velký tlak.

0:40 Kvitová absolutně neví, co má hrát. Zkusila to na síti, ale Cadantuová jí s přehledem prohodila.

15:40 Napodruhé už to ze sítě vyšlo, Kvitová první brejkbol odvrátila.

30:40 Podařilo se to i s tím druhým.

4:4

Jenže se třetím už ne. Českou hráčku zradila páska, Kvitová prohrála čtvrtý gem v řadě, luxusní náskok je pryč a kdo si myslel, že je tenhle zápas dávno hovotý, mýlil se. O druhý set to bude ještě pořádný boj, psychicky navrch má ale Cadantuová.

15:30 Teď ale páska Kvitové pomohla a pod tlakem je při servisu soupeřka.

15:40 Aut. Kvitová má dva brejkboly.

30:40 První Cadantuová odvrátila.

5:4

Jenže druhý už ne. Kvitová z returnu napálila míček přesně do prázdné části dvorce, vede 5:4 a bude podávat na postup do finále!

40:0 Velmi rychle přichází tři mečboly. Kvitová se do toho pořádně opřela.

Je konec. Petra Kvitová vítězným úderem končí tenhle zápas. Rumunku Alexandru Cadantuovou porazila za hodinu a 21 minut 6:0 a 6:4 a bude hrát na turnaji v Katowicích finále.