3:2
HC Litvínov
28. Valský (Majeský, Eberle), 29. Rudovský (Jágr, Kuchejda), 45. Dalecký (Jágr, Lukáč)
25. Lukeš, 41. Hübl (Kubát, Lukeš)

Vítejte u online přenosu z utkání Kladno - Litvínov, které bude posledním zápasem Jaromíra Jágra za Středočechy v této etxraligové sezoně. I přes doporučení Dalllasu nehrát se totiž kladenská legenda rozhodla nastoupit do duelu s Chemiky a ještě se tak rozloučit s českým fanoušky. Zápas začne v 17:30

Kyselý obličej Jaromír Jágr říká jasně, kdo uspěl...
Kyselý obličej Jaromír Jágr říká jasně, kdo uspěl... | Foto: Eduard Erben
Sestava

Sestava Kladna: Chábera - Černošek, Majeský, David Růžička, Mocek, Piskáček, Drtil, Doudera, Kameš - Melka, Strnad, Lukáč, Obdržálek, Kuchejda, Kuchler, Rudovský, Eberle, Látal, Dalecký, Jágr, Valský.

Sestava

Sestava Litvínova: Volke - Zeman, Stříteský, Kousalík, Kubát, Gula, Piroš, Jareš, Brejčák - Ručinský, Pšurný, Lukeš, Gerhát, Černý, Hübl, Martynek, Kubinčák, Majdan, Hanzl, Baláž, Smolka.

Rozhodčí

Hribik, Jeřábek - Charvát, Bejček

Jestli ovšem Jágr dnes nastoupí přímo do hry není jasné. Sice byl na rozbruslení a je napsaný v zápise o utkání, nicméně na druhou stranu je npasán ve čtvrté formaci, i když Kladno hraje jen na tři útoky .. uvidíme za chvíli, oba týmy už nastupují na led.

... a na ledě Jágr je, takže vypadá to vypadá, že nakonec opravdu hrát bude.

Zápas právě začal.

1.

První se do útoku vrhli Severočeši ovšem před Cháberou se dlouho neudrželi.

3.

Kladno už protočilo všechny formace, takže je jasné, že Jágr zatím sedí jen na střídačce.

4.

Lukeš zatáhl puk za Cháberovu branku, ale to bylo tak všechno.

5.

Kladno se nemůže udržet v útočné třetině. Inu absence Jágra a spol. je na ledě znát.

6.

A ochozy kladenského stadionu bouří: Jaromír Jágr společně se čtvrtou formací přeci jen naskočil na led!

Jaromír Jágr atakovaný slávistickým obráncem.
Jaromír Jágr atakovaný slávistickým obráncem. | Foto: Eduard Erben
6.

Kladno jde ovšem do oslabení, unikajícího Piroše fauloval Majeský.

7.

Kladno se zatím dobře brání, během první minuty dvakrát bez potíží vyhnalo Chemiky ze své třetiny.

8.

Zeman nahazoval nebezpečně před branku, ale kasu nakonec vůbec netrefil.

8.

Vyloučení Majeského končí, na velkou šanci zatím čekáme marně.

8.

A jako bych to přivolal: Eberle si vyjel zpoza branky Litvínova a trefil tyčku Volkeho branky!

9.

V zápětí se do bekhendového zakončení dostal obránce Doudera, který si sjel mezi kruhy, ale ani on si na Volkeho nepřišel.

11

Hraje se opět velmi opatrně, ani jeden z týmů nijak zvlášť neforčekuje a o šance je nouze.

12.

Možná ovšem ke změně stavu pomůže přesilovka, kterou si opět zahraje Litvínov. Za vysokou hůl si jde na lavici hanby sednout David Kuchejda.

12.

Rozhodčí přerušují hru, Chábera si výrazně stěžoval, že jej Lukeš svojí střelou z levého kruhu trefil golfákem do masky.

13.

Zeman pálil od modré, ale Chábera vyrazil jeho ránu pravým betonem.

14.

Přesilovka Vervy skončila.

14.

Piroš byl při dorážení puku před Cháberou příliš agresivní a navrátilec z KHL musí na trestnou. Kladno si zahraje první přesilovku. Přijde teď chvíle Jaromíra Jágra?

15.

Ano, Jágr je na ledě na svém oblíbeném pravém křídle.

15

Jágr v dobré pozici ještě nahrával Látalovi, ale do jeho příhry vložil hůl hostující obránce

15

Jágr a spol. teď točí Litvínov jako na pouti, ale Chemici se dobře brání, a tudíž Volke nemusel výrazněji zasahovat

16.

Je po přesilovce, Jágr ji strávil skoro celou na ledě

17.

Volke neriskoval rozehrávku po nahození Kladna a je z toho buly v obranném pásmu Severočechů.

17.

Valský se probíjel k brance Litvínova s dvěma Chemiky na zádech, nakonec jej ale třetí hráč hostí o puk připravil.

17.

V brejku na druhé straně zakončoval Piroš, ale jeho střelu odklonila od branky hůl domácího beka

18.

Jágr rozehrál akci Kladna, která nakonec skončila v lapačce Volkeho. Rudovského střela byla ovšem hodně slabá.

19

Jágr si vyjel z rohu před bránku a sám zakončoval, jeho přízemní střelu mezi betony ale Volke lapil

19

Strnad kombinoval s Jágrem, ale akci čtvrté lajny přerušil zásahem holí opět Volke

19

A Jágrovi se nechce z ledu, sám teď zamával na střídačku, že si jeho formace ještě svůj pobyt na ledě prodlouží.

20.

Jágr se po buly dostal ke střele, ale ta byla zblokována.

20.

První třetina končí.

-

Tak máme za sebou první třetinu. Gól jsme v ní neviděli, zato byl ale v akci legendární Jaromír Jágr, který se dnes loučí s extraligovými diváky. Největší šanci první části měl asi Eberle, který trefil tyčku Volkeho branky. Dobré pozice ale měli i Piroš, Doudera či Jágr. Nuly na ukazateli skóre ale žádný z nich nepřepsal.

Lukáš Cikánek právě dostává druhý gól...
Lukáš Cikánek právě dostává druhý gól... | Foto: Eduard Erben
21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Hned po buly měli hosté velkou šanci. Viktora Hübla ale vychytal pozorný Chábera.

21.

Majeský najel z prava před branku a hledal na brankovišti Jágra, ten se ale k puku nedostal.

22.

Šanci Kladna vychytal Martin Volke! Do vynikající pozice se dostal domácí Melka, ale gól z toho není.

23.

Volke opět v permanenci. Lukáč předvedl ve středním pásmu pěkné individuální dovednosti, předložil puk Eberlemu a jeho rána zpoza obránce skončila u litvínovského gólmana.

23.

Další ránu aktivního Lukáče Volke vyrazil.

24.

Hostující Smolka sebral puk Piskáčkovi a zápěstím pálil pohotově nad branku.

25.

Hraje se svižný hokej, další rychlou akci Litvínova v pohodě zastavil brankář Chábera.

25.

Litvínova zčistajasna vede 1:0! Hosté se po buly udrželi v útočném pásmu, puk se dostal na modrou čáru k Františku LUKEŠOVI a jeho bomba prosvištěla nad levým ramenem Chábery do sítě.

Logo klubu hokejové Tipsport extraligy - HC Verva Litvínov.
26.

Rytíři se snaží odpovědět. Jágrův útok ostře dorážel na Volkeho, ten ale puk ve své výstroji udržel.

26.

Litvínovského brankáře pro změnu atakoval Rudovský a setkal se s tvrdou odezvou hostujících beků.

26.

Kladno bude hrát přesilovku. Vyloučen je Ján Brejčák.

28.

Ale přesilovka se domácím vůbec nepodařila, Brejčák je na ledě.

28.

Kladno srovnává na 1:1! Litvínov už byl v pěti, vzápětí ale inkasoval. Od modré pálil Majeský a puk zřejmě tečoval za Volkeho záda Jakub VALSKÝ.

Kladenský maskot tentokrát moc důvodů k radosti neměl.
Kladenský maskot tentokrát moc důvodů k radosti neměl. | Foto: Eduard Erben
29.

Kladno otáčí skóre a vede 2:1! To byla ale neskutečná paráda! Jágr vyslal do šance Jana RUDOVSKÉHO, který se skvěle uvolnil přes obránce a nádherným způsobem oklamal brankáře Volkeho.

Bilance Jaromír Jágra je i po pátečním duelu se Slavie 24 gólů a 31 asistencí.
Bilance Jaromír Jágra je i po pátečním duelu se Slavie 24 gólů a 31 asistencí. | Foto: Eduard Erben
31.

Jágr si vzal puk, zavezl ho do třetiny, obkroužil branku a zakončoval bekhendem. Volke tentokrát zasáhl dobře.

32.

Kladenští jsou po bleskovém obratu lepším týmem, začali výborně bruslit a hosté nestačí.

33.

Lukáčovo nahození zkrotil Volke.

34.

Jágr ukázal nevídanou stabilitu na bruslích. Za brankou udržel na zádech tři protihráče, poté se probil až do zajímavého střeleckého úhlu a rychle pálil. Volke byl na místě.

35.

Kladno v posledních minutách prakticky nepouští svého soupeře z obranné třetiny.

36.

Melka pálil od modré čáry nepřesně.

36.

Další převaha domácích nevedla k žádné střele, která by stála za řeč.

37.

Domácí fans skandují vítězné chorály, to je však poněkud předčasné. Stát se ještě může cokoli.

39.

Na konci druhé části je na stadionu trochu nuda, ani jeden z týmů se nedostává do zakončení.

39.

Litvínov si zahraje v početní výhodě. Eberle zasáhl Kubáta vysokou holí a dostává menší trest.

40.

Chábera vyrazil Hüblovu prudkou střelu jen před sebe, naštěstí pro Kladno se litvínovští ke kotouči nedostali.

40.

Síly na ledě se vyrovnají. Rozhodčí vylučuje Kubinčáka.

40.

Kladno útočí. Majeského bomba skončila v náruči Volkeho.

Druhá třetina skončila.

Fanoušci se ve druhé třetině dočkali třech gólů. Litvínovští šli do vedení po krásné ráně Lukeše, jenže Rytíři bleskově vyrovnali. Během minuty se trefili Valský a Rudovský. Kladno poté jasně ovládlo hru a je lepším týmem.

41.

Třetí třetina začala.

41.

Litvínov vstoupil skvěle do třetiny a vyrovnává na 2:2! V pokračující hře čtyřech proti čtyřem se prosadil hostující kanonýr Viktor HÜBL.

42.

Na programu je krátká přesilovka Kladna.

42.

Domácí se ale v početní výhodě vůbec neprosadili, pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

44.

Hostující Zeman u mantinelu fauloval Piskáčka. Kladno si zahraje přesilovou hru. Jágr je na ledě.

44.

Jágr převzal puk na modré a měl dobrou rychlost, jenže výborně zasáhl obránce Jaroš, který megahvězdu odstavil tělem.

45.

Kladno využívá přesilovku a vede 3:2! Skvělá práce Jágra, který získal puk za brankou a pak našel na brankovišti osamoceného Jana DALECKÉHO. Ten zblízka v pohodě překonal Volkeho.

Typický zarputilý výraz Jaromíra Jágra...
Typický zarputilý výraz Jaromíra Jágra... | Foto: Eduard Erben
45.

Eberle atakoval brankáře Volkeho, což následně vyprovokovalo rvačku v rohu kluziště.

46.

Rozhodčí se dlouho rozhodují, jaké tresty a komu budou udělovat.

46.

Pykat budou litvínovští Brejčák a Gula, ti už sedí na trestné lavici. A za Kladno jedou "sedět" Eberle a Valský.

46.

Nakonec ale míří na trestnou lavici také litvínovský Baláž, čili přesilovku budou hrát domácí Rytíři.

47.

Jágr motal protihráče, ale tentokrát z toho žádná šance nebyla. Litvínovští se statečně brání.

47.

Ale Litvínov půjde do třech. Volke vyhodil puk nešťastně na střídačku a dostává dvě minuty. Dvojnásobná převaha potrvá maximálně osmnáct sekund.

47.

Trenér Kladna Zdeněk Vojta si bere oddechový čas.

48.

Kamešova rána šla nad a vzápětí netrefil v dobré pozici ani Jágr. Hosté už jsou ve čtyřech.

48.

Jágrova paráda nekončí gólem! Domácí hvězda se individuálně prokličkovala až před branku, kde ale zakončila těsně vedle.

49.

Další Jágrova tutovka! Lukáč ho našel zpoza branky efektní zadovkou, majitele Rytířů ale vychytal Volke.

49.

Ve chvíli kdy skončila kladenská přesilovka měl velkou šanci ještě Kuchejda, ale Volke znovu výtečně zasáhl a drží litvínovské naděje na bodový zisk.

51.

Hra se po delší době trochu uklidnila, hraje se převážně ve středním pásmu.

51.

Stříteský nahodil puk, ten se od zadního mantinelu odrážel před branku, Chábera ho však pokryl.

52.

Jareš ranou od modré trefil pouze domácího útočníka Valského.

53.

Litvínov měl ideální šanci srovnat! Viktor Hübl pálil z pravého kruhu a Chábera ani nevěděl, jak kotouč vyrazil.

54.

Chábera zasahuje, tentokrát proti pokusu Robina Hanzla.

55.

Litvínov se tlačí před Cháberu, teď se ale domácí osvobodili vyhozením.

56.

Rytíř Majeský při pokusu o dělovku od modré čáry zlomil hůl.

57.

Do konce utkání chybí tři a půl minuty. Vhazovat se bude před Volkem.

58.

Velká komplikace pro hosty. Vyloučen je Rostislav Martynek za faul kolenem.

58.

Hosté útočí i ve čtyřech, zatím ale bez úspěchu.

59.

Minuta do konce, Kladno drží puk na svých hokejkách. Jágr možná naposledy odešel na střídačku.

60.

49 vteřin do konce. Vhazuje se v obranném pásmu Litvínova.

60.

Do konce Martynkova trestu chybí pět vteřin. Pokud získají hosté puk, odvolají brankáře. Na tom se domluvili při oddechovém času.

60.

Dvacet vteřin do konce, Jágr jde naposledy na led.

Utkání skončilo.

Máme za sebou poslední vystoupení Jaromíra Jágra v letošním ročníku české extraligy. Hvězdnému útočníkovi aplaudují ochozy, Jágr získává cenu pro nejlepšího hráče utkání. Kladno díky jeho dvěma asistencím porazilo Litvínov 3:2 a udrželo páté místo v tabulce.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.