39. Hlaváč (Patera), 43. Dragoun (Kuchejda, Eberle), 49. Kuchler (Valský)
60. Růžička (Varaďa, Bonk)

Rytíři Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Kaberle, Procházka, Piskáček, Mocek, Macholda - Tlustý, Plekanec, Jágr - Hlaváč, Patera, Hovorka - Kuchejda, Dragoun, Eberle - Kuchler, Melka, Valský.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Galvas, Klesla, Klouček, Lojek, Roth, Ovčačík - Varaďa, Bonk, Růžička - Klimenta, Polanský, Rákos - Adamský, Peterek, Květoň - Hrňa, Zagrapan, Orsava - Podešva.

Po střechu zaplněná aréna už netrpělivě čeká na souboj o vedoucí příčku extraligy. Třinec potřebuje k postupu na první místo vyhrát za tři body stejně jako Kladno. To ale potřebuje navíc vyhrát minimálně o dva góly.

Oba týmy se narovnaly na modré čáře. Aréna ve stoje tleská dvěma kladenským legendám klubu. Martinu Procházkovi a Františku Kaberlemu. Oba přebírají od klubu dary jako vděk za to, co pro Kladno během své hráčské kariéry udělali. Gratuluje jim i Jaromír Jágr.

00:01

Utkání začalo.

0:30

Třinecká první pětka zatím dokáže proti Plekancově elitní formaci držet puk na útočné polovině.

1:00

Až teď Plekanec zavezl puk do pásma. Následná Černoškova přihrávka prolétla brankovištěm a Židlický k ní měl daleko.

1:35

První velká šance zápasu! Oceláři propadli na útočné modré a Patera s Hovorkou uháněli na jediného třineckého obránce. Ten se nalepil na Hovorku a donutil Pateru zakončovat individuálně. Kladenský kapitán se dostal moc blízko bráně a Hamerlík ho vychytal!

2:40

Melka se dostal k odraženému puku mezi kruhy a z otočky okamžitě vypálil. Překvapený Hamerlík měl co dělat, aby jeho pokus vykopl betonem do rohu.

3:23

Zahrozil i Třinec. Peterek na modré zpracoval neposedný puk a prodloužil na rozjetého květoně. Jeho bekhendový pokus z pravého kruhu Chábera pohodlně chytil lapačkou.

4:19

Kaberle projel až za modrou čárou a parádní přihrávkou hledal před poloprázdnou bránou Eberleho. Ten na puk nedosáhl.

4:56

Kladno tlačí! Kuchler v přečíslední dva na jednoho hledal Dragouna, který měl před sebou také prázdnou bránu. Do gólové přihrávky se ale v poslední chvíli položil Hrabal.

6:25

Před první pětkou Třince se otevřela obrana. Bonk nabil na levý kruh Růžičkovi, jenže tomu rána vůbec nesedla. Puk se sotva doklouzal do rohu kluziště a taky do moci domácích obránců.

7:21

Parádní hokej pokračuje dál. V šanci byl dvakrát Hlaváč. Pokaždé mířil z nějakých pěti metrů mezi Hamerlíkovy betony. Třinecký brankář chrániče vždy zaklapl včas.

8:30

Třinec na chvíli zbavil domácí od puku a zkouší útočit. Polanského přihrávka do tandemu Klimentovi neprošla.

8:47

V útoku už je zase Kladno. Hamerlík schoval pod lapačku puk před dojíždějícími soupeři a domácí získali útočné pásmo.

9:01

První šance pro kladenskou elitní formaci. Lukáš Zíb srazil k zemi Plekance a dostává dvě minuty za nedovolené bránění, navíc i desetiminutový osobní trest. Kladno bude hrát první přesilovku zápasu.

10:12

Kladno celou minutu a 11 vteřin nepůjčilo bránící čtveřici Třince puk. Přihrávkami napříč pásmem Oceláře unavilo a pak začalo pálit. Plekancův pokus bránu Hamerlíka minul, Židlickánu od modré pak třinecký brankář vykopl do ochranné sítě.

10:44

Druhou část oslabení už Třinec brání v naprosté pohodě. Za aktivitu si navíc vysloužil i vhazování v útočném pásmu.

11:15

Majeský objel bránu a hledal Hlaváče mezi kruhy. Ten z první těsně minul. Třinec je v pěti.

11:47

Aktivní Hlaváč znovu v akci. Na jeho nahození Hamerlík moc neviděl, ale našel ho v náručí.

12:10

Židlický chyboval. Za bránou Chábery nezpracoval puk a Polanský byl blízko k tomu, aby ho zasunul k bližší tyči. Nedokázal ale včas skákavý kotouč zpracovat, a proto volil přihrávku brankovištěm. Rákos se natahoval marně.

12:51

Další přesilovka pro Kladno. Ctirad Ovčačík si v bránění pomáhal až moc rukama a dostává dvě minuty za držení.

13:01

Kaberle si sjel na levý kruh pro přihrávku Tlustého a z první pálil po zemi. Těsně minul, puk se pak zvláštně odrazil od mantinelu tak, že skončil v hledišti a vhazovat se bude ve středním pásmu!

13:29

Galvas se s pukem nepáral. Poklepal si o puk a pak okamžitě od modré vypálil. Chábera měl co dělat.

13:48

Už se ale zase hraje v pásmu Třince. Židlického ránu Hamerlík vyrazil do ochranné sítě.

14:12

Varaďa vybruslil Židlického, který nakonec pod tlakem špatně přihrával a Kladno se samo připravilo o pásmo.

14:58

V závěru přesilovky si Hamerlík pořádně oddychl. Tečována rána od modré prolétla těsně vedle jeho brány.

15:02

Třinec už je zase v pěti a získal vhazování v útočném pásmu.

15:28

Polanský výborně zastavil hokejkou náznak dobré šance Kladna a Třinec rychle obrátil do přečíslení 3 na 2. Rákos se ukvapil, Chábera měl snadnou práci.

15:40

Ovčačík sestřelil Valského. Kladno pojede trestné střílení!

15:40

Jakub Valský vůbec nic nevymyslel, jen vystřelil. Hamerlík s jeho nájezdem neměl problém!

15:50

Varaďa pálil zpoza obránce Židlického. Chábera nic neviděl, a proto se jen ohlížel. Střela letěla mimo.

16:10

Přesilovka pro Třinec. Marek Černošek sekl hokejkou Varaďu do obličeje. Dostává dvě minuty.

17:00

Růžička skákavý puk mezi kruhy promáchl, trefil ho až Bonk, ale Chábera si s jeho ránou poradil. Jinak toho Třinec v přesilovce moc nevymyslel. Kladno výborně brání a hosté mají co dělat, aby vůbec udrželi puk v pásmu.

17:31

Domácí pozdrželi puk daleko od své brány. Útočnou třetinu vrátil Třinci až Varaďa samostatným průnikem.

18:28

Třinec se nakonec ještě dostal k velké šanci. Odražený puk pálil Růžička na bránu a trefil nejspíš břevno. Dost dlouho se ale radoval a byl přesvědčen, že vstřelil branku. Rozhodčí v následujícím přerušení jedou k videu.

18:28

Rozpaženo. Puk orazítkoval tyč.

19:04

Zakázané uvolnění Třince. Kladno se po mírném tlaku Třince ještě v závěru třetiny možná dostane do útoku.

19:40

Tak ne. Třinec se v závěru trochu osmělil a střílel ještě na druhé straně Adamský. Chábera připraven.

20:00

První třetina skončila

20:00

První třetina skončila.

První třetina skončila. Kladno od úvodu zápasu jasně dominovalo na hřišti a vytvářelo si velké příležitosti, třinecká obrana s velkou dávkou štěstí i přispěním Petera Hamerlíka v bráně ale zatím odolává. Trestné střílení neproměnil ani kladenský Jakub Valský. Oceláři se rozkoukali až přesilovkou v závěru a paradoxně byli blíž gólu, když Martin Růžička napálil tyč.

Střely na bránu v první třetině 14:10.

20:01

Druhá třetina začala.

21:00

První formace Kladna začala tlakem v útočné třetině, Hamerlík ale zasahovat nemusel.

21:30

Adamský na levém křídle nastartoval své rychlé nohy, přebrusil obranu a řítil se ze strany na Cháberu. Ten nadvakrát jeho pokusu mezi betony odolal. Od modré pak pálil ještě Květoň, ale Chábera i jeho pokus lapil!

22:15

Velká šance přichází i na druhé straně. Byl to zřejmě Melka, který zůstal sám před Hamerlíkem. Ten ale jeho pokus reflexivně vykopl betonem.

22:15

23:45

Hraje se nahoru dolů. Jágr se neprosadil ke střele, na druhé straně Růžička s Klimentou ano. Mířili těsně vedle.

24:40

Kladno zkoušelo palbu od modré. Hamerlík jen hlídal nepřesné rány pohledem.

25:14

Zakázané uvolnění Třince.

25:30

Jágr chtěl vymíchat obranu narážečkou s Židlickým. Souhra ale smolně zaskřípala a Třinec startoval rychlý brejk. Růžička se na červené čáře nadechoval k samostatnému úniku, ale nezpracoval těžkou přihrávku spoluhráče - zakázané uvolnění Třince.

25:42

Třinec bude hrát přesilovou hru. Jiří Tlustý dostává dvě minuty za sekání.

26:17

Třinec rozehrál přesilovkový vzorec a Martin Růžička zase číhal u levé tyče na křižnou přihrávku od modré čáry. Ta přišla, ale k adresátovi se nedostala. Domácí obrana jí vyrazila do ochranné sítě.

26:30

Kladno vyhazuje.

26:51

Trvrdá rána Zíba od modré trefila jen zadní mantinel.

27:01

Počet hráčů na ledě se na 41 vteřin vyrovná a pak začně zkrácená kladenská přesilovka. Lukáš Zíb se musel rychle vracet a pomohl si v obranné činnosti hákováním.

27:50

Obrovská šance Kladna! Patera nabil Hovorkovi, který měl před sebou téměř prázdnou bránu. Mířil z první z levého kruhu jen těsně vedle!

28:38

Kladnu začala přesilovka, jenže Třinec zatím výborné brání a podruhé se mu podařilo puk vyhodit ven ze třetiny.

28:38

29:32

Závar před Hamerlíkem okořenil důrazný Melka, který chtěl za každou cenu propasírovat puk do brány. Hamerlík ho pevně držel, a proto se do Melky pustil třinecký obránce. Malý náznak potyčky zůstane nepotrestán.

30:12

Kladno svírá Třinec a ten drží nad vodou výborný Hamerlík. Tlustý se proháčkoval mezi kruhy a tváří v tvář Hamerlíkovi střílel. Slovenský brankář v pádu puk chytil a pak se neuvěřitelně vrhl i po rychlé dorážce!

30:50

Další závar před Hamerlíkem řeší pohotová třinecká obrana, která při první příležitosti napálila puk do středního pásma.

31:30

Růžičkovu ránu chtěl dorážet do brány Varaďa, ale skákavý puk na brankovišti netrefil. Byl v těžké pozici a Chábera navíc akci kontroloval.

32:13

Pokračuje se ve velkém tempu. Další zákrok si připsal Hamerlík. Bude se vhazovat po jeho pravici.

33:00

Rákos na modré čáře přiťukl puk rozjetému Polanskému, který s nápřahem až za hlavu tvrdou ránou trefil Cháberu.

34:47

Peterek se háčkoval do šance, ale na ránu už mu nezbyly síly. Hraje se výborný hokej. Do akce hned vzápětí vyrazili domácí.

36:30

Růžička s Polanským a Rákosem vířili vody v útočném pásmu. Tlak Třince byl ale na šance neplodný.

37:14

Třinec si za aktivitu vykoledoval přesilovku. Jakub Valský dostává dvě minuty za držení.

37:38

Rothova bomba od modré končí v moci Chábery. Ten si ale moc jistý nebyl.

37:57

Přesilovka končí. Zíb si zase pomáhal faulem a dostává třetí trest v dnešním zápase. Dvě minuty za sekání. V součtu s osobním trestem to dnes dělá už 16 minut za katrem.

38:01

Kladno vede 1:0! Diváci se konečně dočkali branky. Pavel Patera vyhrál buly pro JANA HLAVÁČE, který pohotovou ránou prostřelil betony třineckého brankáře!

38:18

Třinec má 56 vteřin dlouhou slušnou šanci na vyrovnání. Černošek hákoval sápajícího se Růžičku do šance a dostává dvouminutový trest. Třinec bude hrát necelou minutu výhodnou přesilovku 4 na 3.

38:38

Fantastický Chábera! Oceláři našli dlouhou přihrávkou Růžičku úplně volného u pravé tyče. Chábera ho zneškodnil lapačkou!

39:00

Fantastické akce na obou stranách. Kladno i ve třech vyrazilo do přečíslení, přihrávka Tlustého ale Plekancovi přeskočila hůl.

Do přečíslední tak v brejku vyrazil i Třinec. Růžička nabil Bonkovi a ten tvrdou ránou trefil jen Cháberu!

39:45

Třinec v závěru obstřeloval bránu. Galvas měl před sebou volnou dálnici, ale z levého kruhu přestřelil!

40:00

Druhá třetina skončila.

Strhující hokej pokračoval i ve druhé třetině a diváci se konečně dočkali branky. V závěru hekté třetiny propálil Hamerlíka Jan Hlaváč a poslal Kladno do vedení 1:0. Oceláři v závěru kontrovali několika loženkami, ale kladenské hokejisty drží perfektní Chábera.

40:01

Třetí třetina začala.

40:30

Chábera si poradil s tečovanou střelou od modré.

41:05

Roth z pravého kruhu trefil břevno!

42:24

Nedáš - dostaneš! Kladno založilo rychlý výpad, MICHAL DRAGOUN přejel modrou čáru a z levého kruhu vymetl pavučiny v Hamerlíkově bráně - 2:0!

43:23

Jágr uvolnil Plekance, jenže ten blízko Hamerlíkovi nezkrotil puk. Třinecký brankář se mu vrhl pod nohy a puk zalehl.

44:02

Peterek se v rohu za třineckou brankou zbavil napadajícího Hlaváče a pasem přes dvě třetiny hledal rozjetého Rotha na útočné modré. Mladému obránci Třince hezká žabička přeskočila hůl.

45:46

Čtvrtá pětka Třince dnes snad poprvé na ledě a hned byl z toho tlak. Hrňa páli, ale trefil střed brány.

45:29

Melka nejprve trefil beka před sebou, pak z mezikruží rychlou dorážkou minul.

45:44

Adamský se z následné akce Třince natlačil před Cháberu. Ten je dnes ale bezchybný.

46:29

Třinec bude hrát přesilovku. V signalizované výhodě ale pálil hodně nepříjemně Adamský. Mířil jen pár centimetrů nad. Chábera vůbec neragoval.

46:29

Na trestnou lavici usedá za hákování Marek Židlický.

47:30

Kladno nepouští Třinec do přesilovkového vzorce.

48:25

Třinec v přesilové hře nepředvedl nic kromě slabé střely Růžičky na konci. Kladno hraje v pěti.

48:49

Kladno vede 3:0! Zdá se, že je rozhodnuto. Puk i s Hamerlíkem do brány dotlačil JIŘÍ KUCHLER!

49:38

Kladno se už baví a při chuti je i Jaromír Jágr. Jeho akce končí až na brankovišti faulem Zíba. Další přesilovka pro domácí.

Utkání na Kladně sleduje 6 590 diváků.

50:30

Patera našel křižným pasem volej Hovorky, Hamerlík zakročil v poslední chvíli betonem.

51:38

Třinec hraje v plném počtu. Kladno se nikam bezhlavě nežene.

52:41

Tempo hry po třetí brance Kladna opadlo. Domácí se dopustili zakázaného uvolnění.

53:03

Tohle dnes není zápas Lukáše Zíba. Pátý menší trest a celkově už dvacátá trestná minuta v utkání. Tentokrát dvě minuty za hákování.

54:35

První lajna Kladna si dělá s Třincem co chce. Tlustý byl sám před Hamerlíkem, ten vytasil další skvělý zákrok!

54:35

55:30

Hned po přesilovce Kladna přichází možná ještě malý náznak šance pro Třinec. Dvě minuty dostává Hovorka a Oceláři budou hrát ještě jednu přesilovku.

56:46

Třinec si sice nevytvořil žádnou šanci, ale bude hrát proti třem. Plekanec dostává dvě minuty za sekání a Oceláře čeká 44 vteřin dlouhá dvojnásobná početní výhoda.

56:50

57:20

A znovu. Zíb pálil jen do obránců.

57:40

Zíb na modré zase zaváhal a Kladno se znovu osvobodí.

57:55

Kladno už je ve čtyřech. Květoň dostal přihrávku od Růžičky, ale z levého křídla Cháberu neprostřelil.

58:57

Kladno hrálo v šesti. Kuchejda odpyká dvouminutový trest.

59:31

Třinec v závěru koriguje na 1:3! MARTIN RŮŽIČKA z levého kruhu propálil Cháberu, připravil ho o čisté konto a vstřelil svou devátou branku v letošní sezoně.

60:00

Utkání skončilo. Kladno porazilo Třinec 3:1 a míří do čela extraligové tabulky, o které se bude dělit společně s Kometou Brno.