Play off extraligy • 4. zápas čtvrtfinále • 17:30

1:5
Slavia Praha
54. Jass (Patera, Kuchler)
13. V. Růžička (Hertl, Kadlec), 14. Tomica (Jelínek, Kadlec), 22. V. Růžička (Sklenář), 29. Holub (Žejdl), 37. Holub

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze čtvrtého utkání čtvrtfinále play off hokejové extraligy mezi kladenskými Rytíři a pražskou Slavií. Zápas začíná v 17:30.

Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: fanoušci Kladna
Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: fanoušci Kladna | Foto: CPA

Připomeňme si, že Kladno ve čtvrtečním třetím zápase porazila Slavii 1:0, a snížila tak stav série na 1:2. Jediný gól vstřelil ve 48. minutě kladenský útočník Jan Dalecký, který překonal brankáře Miroslava Kopřivu, jehož vynikající výkon Slavii k výhře nepomohl. Přerušila se tak jeho série devíti výher v řadě nad klubem, kde začal s velkým hokejem. Kladno tak zároveň přerušilo další bilanci, proti Slavii totiž prohrálo všech šest dosavadních zápasů sezony.

Kladno, jenž úvodní dva duely v Praze prohrálo 0:4 a 1:3, si drží v probíhajícím play off vynikající domácí bilanci. Vyhrálo jak všechny tři domácí zápasy v předkole proti obhájcům titulu z Pardubic, tak včerejší zápas. Brankář Rytířů Jan Chábera navíc v posledních dvou domácích zápasech vychytal čisté konto.

Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: Pavel Patera - Petr Jelínek
Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: Pavel Patera - Petr Jelínek | Foto: CPA

Kladenský trenér Zdeněk Vojta dnes zvolil stejnou sestavu jako ve čtvrtečním zápase:

Chábera - Procházka, Růžička, Kameš, P. Hořava, Doudera, Černošek, Macholda, Kužel - Jass, Lukáč, Kuchler - Melka, Patera, Eberle - Valský, Dragoun, Rudovský - Kuchejda, Dalecký, Látal.

Také trenér Slavie Vladimír Růžička starší vsadil na totožnou sestavu jako v celém průběhu čtvrtfinále:

Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička, Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín.

Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: Michal Kempný a Vladimír Růžička
Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: Michal Kempný a Vladimír Růžička | Foto: CPA

Zápas budou jako hlavní sudí rozhodovat Milan Minář a Robin Šír, na čarách jim budou pomáhat pánové Miloš Bádal a Roman Pouzar.

Oba týmy vjíždějí na led, zápas začne zhruba za dvě minuty, tedy přesně v 17:30.

2.

Tentokrát je to Slavia, kdo vstoupil do zápasu aktivněji. Od modré vypálil Kempný a Hertl puk tečoval do horní tyčky Cháberovy brány!

5.

Dragoun jel s Valským na jediného obránce Slavie, první jmenovaný však přihrávku neadresoval přesně.

6.

Alinč našel u levé Cháberovy tyče volného Poletína, ten ale přes betony kladenského gólmana nedokázal puk propasírovat do sítě.

7.

Na trefené brankové konstrukce tu máme dnes srovnáno. Z levého kruhu pálil rozjetý Lukáč, ale trefil "jen" protější tyč Kopřivovy brány. Puk se odrazil před osamoceného Jasse, ale ten odkrytou branku přestřelil.

9.

Bude se poprvé vylučovat, za vysokou hůl jde na trestnou lavici útočník Slavie LUKÁŠ ŽEJDL.

11.

Kladno se ani na chvíli nedokázalo usadit v útočném pásmu, Slavia se snadno ubránila, Žejdl je na ledě.

12.

V krátkém rozmezí měly oba týmy velké šance. V kladenské hale nejprve opět zazněla branková konstrukce. Alinč nabil na modrou čáru Kubošovi, jehož bomba se nzastavila o levou Cháberovu tyč. Hned z protiútoku dostal Látal puk před bránu, Kopřiva však jeho pokus u levé tyče betonem vykopl.

13.

Hraje se nahoru-dolů. K Tomicovi, který stál sám před bránou, se odrazil puk, ten jej však přes Cháberu do sítě neprocpal. Puk se tam dostal až po posunutí branky domácími obránci.

13.

Slavia si zahraje svou dnešní první přesilovku, za hákování Tomici je vyloučen kladenský obránce VLADIMÍR KAMEŠ.

12:44

A Slavia přesilovku za půl minuty využívá a otevírá skóre dnenšího zápasu - 0:1! Od modré čáry nahodil puk na Cháberu Petr Kadlec, k odraženému puku se nejrychleji dostal Tomáš Hertl, předložil jej k levé tyči osamocenému VLADIMÍRU RŮŽIČKOVI, pro nějž už nebyl problém skórovat do odkryté Cháberovy brány.

Na branku Miroslavy Kopřivy dotírá kladenský útočník Antonín Melka (v modrémú, přihlíží slávistický útočník Vladimír Růžička (89). | Foto: Eduard Erben
14.

Kladno bude moci odpovědět v přesilové hře. Na trestnou lavici opět odchází za vysokou hůl LUKÁŠ ŽEJDL.

13:34

Slavia však v oslabení zvyšuje na 2:0! Doslova žákovskou chybu udělal na útočné modré čáře kladenský bek David Růžička, když trefil před sebou stojícího obránce Petra Kadlece, Petr Jelínek poslal do samostatného nájezdu MARKA TOMICU, a ten nedal Cháberovi střelou mezi betony šanci.

Radost slávistů je pochopitelná. Z Kladna se v této sezoně body jen tak nevozí.
Radost slávistů je pochopitelná. Z Kladna se v této sezoně body jen tak nevozí. | Foto: Eduard Erben
16.

Slavia se znovu v oslabení bez potíží ubránila, tentokrát navíc sama skórovala.

18.

Slavia mohla vést už o tři branky. Tomica nabil na levý kruh osamocenému Jelínkovi, ten však v dobré pozici přestřelil Cháberovu bránu.

20.

Probíhá poslední minuta první třetiny.

Obraz zápasu je zatím zcela odlišný než ve čtvrtek, Slavie je aktivnější, je všude dřív a po zásluze vede o dvě branky. Dokládají to i zásahy brankářů, zatímco Kopřiva musel zasahovat jen pětkrát, Chábera si připsal 12 úspěšných zákroků.

21.

Začíná druhá třetina.

21:19

A Slavia hned v úvodu druhé třetíny zvyšuje na 3:0! Sklenář vystřelil z levého kruhu, Chábera vyrazil puk jen nad sebe, a než kotouč stačil dopadnout na led, dorazil jej ze vzduchu do brábny VLADIMÍR RŮŽIČKA, který tak zaznamenal už svůj druhý gól v zápase.

25.

Slavia je stále aktivnější a má další šanci. Tentokrát mohl skórovat Alinč, jenže přihrávku od Krenželoka u levé Cháberovy tyče dlouho zpracovával a kladenský brankář se stihl včas přesunout.

28:24

Slavia svůj tlak zúročuje a zvyšuje na 4:0! Lukáš Žejdl nabil na modrou čáru obránci JANU HOLUBOVI, a ten bombou od levého mantinelu prostřelil Cháberu.

29.

Kladenský trenér Vojta na čtvrtý gól reaguje tím, že střídá brankáře. Jana Cháberu nahrazuje Lukáš Cikánek.

29.

Tlak Slavie však nepolevuje, z levé strany se prodral do útočného pásma Skokan, střílel však už z velkého úhlu, puk se od brankového oblouku odrazil mezi kruhy k Poletínovi, jeho střelu však Cikánek vyrážečkou poslal do bezpečí.

32.

Tlak Slavie je stále enormní. Micka našel před bránou Jelínka, jehož ve velké šanci vychytal Cikánek.

34.

Na kladenském ledě to vypadá, jako by hrála Slavia přesilovku, i když se hraje pět na pět. Tři minuty v kuse slávisté motali soupeře v jeho obranném pásmu, Kladno však tentokrát její nápor ustálo.

35.

Kladno se dokázalo vymanit z tlaku soupeře, mezi kruhy se uvolnil Eberle, vypálil, ale Kopřiva lapačkou zasáhl.

36:36

Slavia v ponechané výhodě zvyšuje na 5:0! Když se daří, tak tam spadne všechno. Od modré čáry opět vypálil JAN HOLUB a od brusle kladenského obránce se puk odrazil za bezmocného Cikánka. Holub si tak rovněž připsal svůj druhý gól v zápase.

39.

Opět se bude vylučovat na kladenské straně, za sekání odchází na trestnou lavici LIBOR PROCHÁZKA.

40.

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

Skončila druhá třetina, Slavia ji vyhrála 3:0 a celkově vede už o pět branek. Přitom jak Kopřiva, tak brankáři Kladna si ve druhé třetině připsali dohromady sedm zákroků.

...ruce zvedá sice Daniel Vrdlovec, ale autorem střely je obránce Petr Kadlec.
...ruce zvedá sice Daniel Vrdlovec, ale autorem střely je obránce Petr Kadlec. | Foto: Eduard Erben

Pojďme se podívat na ostatní dnešní extraligové zápasy. Zlín vede ve 4. čtvrtfinále po první třetině ve Vítkovicích 1:0, když se v 8. minutě trefil Zdeněk Okál. Liberec vede v klíčovém zápase o udržení po první třetině nad Karlovými Vary 3:0. Trefili se Radek Duda, Tomáš Urban a Tomáš Bulík.

41.

Začíná třetí třetina, Slavia bude ještě 45 sekund hrát přesilovku.

41.

Procházka je zpět na ledě, Kladno je kompletní.

42.

Tentokrát si zahraje přesilovku Kladno, za sekání odchází na trestnou lavici LUKÁŠ KRENŽELOK.

44.

Patera připravil dvě velké šance Kuchlerovi, ten však ani z jedné Kopřivu nepřekonal.

44.

Slavia se ubránila, Krenželok je na ledě.

45.

Hned poté projel po levé straně Žejdl, předložil puk mezi kruhy Alinčovi, jeho střelu však Cikánek vykopl betonem.

49.

Snížit mohl Libor Procházka, který si zajel na útočný výlet do útočného pásma, obkroužil bránu, Kopřiva však jeho pokus o zasunutí puku u pravé tyče přečetl.

50.

Na druhé straně přihrával Micka zpoza brány Jelínkovi, Cikánek se však blýsknul skvělým postřehem a lapačkou vytěsnil puk nad bránu.

51.

Velkou šanci na snížení měl Kuchejda, jenž dostal přihrávku před Kopřivu, zblízka však protlačit puk mezi jeho betony nedokázal.

53:49

Kladno si připisuje čestný úspěch a nutno říci, že zaslouženě - 1:5! KOBA JASS se nejprve zbavil za bránou obránce, vyjel si mezi kruhy a z otočky překonal střelou pod břevno Kopřivu. Asistence si připsali Pavel Patera a Jiří Kuchler.

Hokej, extraliga: Kladno - Pardubice: radost Kladna
Hokej, extraliga: Kladno - Pardubice: radost Kladna | Foto: CPA
56.

Z levé strany jel na Kopřivu Valský, brankář Slavie však u své pravé tyče byl včas.

58.

Tři minuty před koncem třetí třetiny si zahraje Slavia přesilovku, za sekání je vyloučen JAKUB VALSKÝ.

Neskutečné věci se opět dějí v Ostravě. Přestože Zlín vedl po gólu Antonína Honejska z 26. minutě nad Vítkovicemi 2:0, domácímu týmu se povedlo ještě do konce třetiny zásluhou gólů Juraje Húževky, Vladimíra Svačiny a Ondrřeje Romana otočit skóre na 3:2.

60.

Kladno je kompletní, do konce zápasu zbývá 40 sekund.

Zápas končí, Slavia jej vyhrává 5:1 a jako první tým ve čtvrtfinále se ujímá vedení 3:1 na zápasy. O postupu do semifinále bude moci rozhodnout v pondělí na svém ledě. Hrát se sice mělo v neděli, kvůli kolizi s basketbalovou ligou se bude zápas hrát v O2 areně až v pondělí.

Tímto se s vámi loučím a u online reportáže z 5. zápasu série se těším na shledanou.