HC Rytíři Kladno
2:3
HC Slavia Praha
-

Dobrý podvečer, vítejte u online reportáže z předehrávaného zápasu 3. kola hokejové Tipsport extraligy mezi Kladnem a Slavií. Za "domácí" nastoupí legendární útočník Jaromír Jágr a také reprezentační kapitán Tomáš Plekanec. Slavii zase v době výluky NHL posílí útočníci Červenka se Sobotkou. Zápas začíná v pražské O2 aréně v 18 hodin.

Oba kluby v úvodních dvou zápasech prohrály. Kladno má alespoň bod za domácí prohru 1:2 po SN s Libercem, poté prohrálo 1:3 v Brně. Slavia na úvod ročníku prohrála ve Zlíně 1:2, poté doma podlehla Plzni 1:3.

Pojďme se podívat na sestavy obou klubů:

Rytíři Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Macholda, Majeský, Procházka, D. Růžička, Mocek - Jágr, Plekanec, Tlustý - Obdržálek, Patera, Hlaváč - Hovorka, Dragoun, Eberle - Valský, Kuchler, Látal - Kuchejda.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Kučný, Kadlec, Kempný, Kolařík, Krejčík, Kuboš, Dresler - Kalla, Červenka, Sobotka - Žejdl, Hertl, Krenželok - Stránský, V. Růžička, Sklenář - Micka, Jelínek, Poletín - Pospíšil.

Zápas budou rozhodovat jako hlavní rozhodčí Martiň Fraňo a Antonín Jeřábek, na čarách jim budou pomáhat Stanislav Barvíř a Petr Blümel.

Nejprve vjeli na led hráči "hostující", kterou vedle potlesku přivítal i pískot.

Naopak hokejisty Kladna přivítal v setmělé aréně hromový aplaus.

Proti sobě se podle očekávání postaví první pětky obou týmů, tedy Jágr, Plekanec, Tlustý a Židlický na jedné a Červenka se Sobotkou na druhé.

1.

Zápas začíná, na úvodní buly se postavili Plekanec a Červenka.

2.

Obrovská šance Kladna hned na úvod. Po akci na jeden dotek sjížděl z levé strany na Kopřivu po ideálním vysunutí Hovorky kladenský útočník Dragoun, brankář Slavie jej však vyčapal parádním semaforem.

2.

Na druhé straně má velkou šanci útočník Slavie Růžička, střelou z mezikruží však trefil levou tyč Cháberovy brány.

2:51

Slavia dává gól - 0:1. Po chybě obránce Látala ve středním pásmu se puku ujal "novic" v dresu Slavie, využil špatného střídání Kladna, předložil puk do jízdy na levé křídlo ROMANU ČERVENKOVI, který střelou na přední tyč prostřeluje Cháberu.

3:16

Kladno vyrovnává na 1:1. Po Jágrově průniku před Kopřivu trefil TOMÁŠ PLEKANEC tyč, puk se však k němu dostal zpět a napodruhé už Plekanec uspěl. Přihrávku si připsali Jiří Tlustý a Jaromír Jágr.

7.

Další velká šance Slavie. Útočník Slavie Hertl si vybruslil před Cháberu, z prostoru mezi kruhy však branku těsně minul.

9.

Plekanec si najel zpoza branky mezi kruhy, branku však netrefil.

11.

Kladno si zahraje první přesilovku. Po vyhození puku z obranného pásma mimo hřiště je potrestán za zdržování hry JIŘÍ KUČNÝ.

13.

Po Plekancově nahození udržel Kopřiva puk pod betony před dojíždějícím Tlustým, počíhal si i na střelu Jágra z jeho parkety na pravém kruhu.

13.

Slavia je v plném počtu.

14.

Patera tečoval Macholdovo nahození mezi Kopřivovy betony, ten jr však srazil všas k sobě.

15.

Dvě velké šance na obou stranách. Nejprve Jágr ze vzduchu sklepnul Tlustého nahození, Kopřiva však stihl zareagovat. Vzápětí Červenka ze stejného místa, z něhož vstřelil gól, střílel na Cháberu, jen těsně však minul levou tyč jeho branky.

17.

Další obrovská šance Slavie. Žejdl jel od poloviny hřiště sám na Cháberu, na jeho střelu pod vyrážečku si však počkal a poté puk lapačkou přikryl před dojíždějícím Hertlem.

17:45

Slavia se opět dostává do vedení - 1:2. Tentokrát si posily Slavie z NHL své role prohodily. Červenka našel rozjetého VLADIMÍRA SOBOTKU, ten se dostal před Cháberu a překonal ho rychlou střelou zápěstím mezi betony.

Hokejisté Slavie Praha Tomáš Micka a Petr Jelínek v prvním kole Tipsport extraligy 2012/13 se Zlínem. | Foto: Lukáš Drštička
19.

Žejdl se objevil opět ve velké šanci, ani podruhé však po samostatném nájezdu Cháberu nepřekonal. Tentokrát se pokusil o kličku, ale kladenský gólman jej výborně vybruslil.

20.

Skončila první třetina.

Slavia po první třetině zaslouženě vede, když obě branky vstřelila po parádní kombinaci "krajánků" z NHL Romana Červenky a Vladimíra Sobotky. Kdyby navíc Lukáš Žejdl proměnil alespoň jeden ze svých samostatných nájezdů, bylo by vedení Slavie vyšší. První lajna Kladna se sice prosadila po gólu Tomáše Plekance, Slavii se však zatím daří první formaci soupeře výborně bránit.

21.

Začíná druhá třetina.

21:23

Opět je vyrovnáno - 2:2. Nejprve Červenka střílel z velkého úhlu, ale branku minul. Kladno se dostalo do protiútoku, Plekanec v situaci dva na jednoho posunul puk do jízdy na levou stranu JIŘÍMU TLUSTÉMU, který se trefil nad pravý Kopřivův beton.

22.

První přesilovku si zahraje i Slavia. Za faul kolenem míří na trestnou lavici IVAN MAJESKÝ.

23.

Sobotka z bezprostřední blízkosti Cháberu neprostřelil, kladenský brankář si poradil i s tvrdou ranou Kadlece.

24.

Další velká šance Žejdla. Po kombinace Slavie na jeden dotek se zjevil sám před Cháberou, ale opět jej nedokázal překonat.

24.

Kladno je v plném počtu.

26.

Další obrovská šance Slavie. Červenka objel branku, vyjel si mezi kruhy a trefil levou tyč Cháberovy brány. Puk poskakoval na brankové čáře a Plekanec jej na poslední chvíli schoval pod Cháberovy betony.

27.

Slavia si zahraje další přesilovku. Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici LIBOR PROCHÁZKA.

28.

Další velká šance Červenky. Hned po buly netrefil odkrytou Cháberovu branku.

28.

Bude se hrát čtyři na čtyři. Za sekání je vyloučen JAROSLAV KALLA.

29.

Při hře čtyři na čtyři má velkou šanci Kladno. Po Macholdově přihrávce se zjevil sám před Kopřivou Patera, puk však promáchl.

29.

Kladno je kompletní, bude hrát krátkou přesilovku.

30.

I Slavia už je v pěti.

31.

Slavia si zahraje další přesilovku. Za hákování odjíždí na trestnou lavici Tomáš Plekanec.

32.

Po Červenkově přihrávce se objevil sám před Cháberou Kalla, situaci mu však znepříjemnil dojíždějící Hlaváč a Kallovi v rozhodující chvíli sjel puk z hole.

33.

A je tu další přesilovka pro Slavii. Sotva se vrátil z trestné lavice Plekanec, usedá na ni po podražení IVAN MAJESKÝ.

34.

Po Sobotkově přihrávce napříč brankovištěm minul puk před prázdnou brankou Kalla.

35.

Domácí jsou v plném počtu. Majeský hned po návratu z trestné lavice vystřelil od modré čáry a Kopřivovu branku těsně minul.

36.

Přesilovku si zahraje tentokrát Kladno. Dragoun se dral před MICHALA KEMPNÉHO, který jej na poslední chvíli podrazil. Dragoun ještě stihl vystřelit, ale Kopřiva puk zastavil.

36.

Kolařík vyhodil puk z vlastní třetiny ven z hřiště, po rozhodnutí sudích se však vylučovat nebude.

37.

Jágrovu střelu zápěstím Kopřiva vyrazil.

38.

Opět se bude hrát ve čtyřech. Za vysokou hůl odchází na trestnou lavici kladenský kapitán PAVEL PATERA.

38.

Slavia je v pěti, před sebou má minutovou přesilovku.

39.

Bouři nevole teď sklidili rozhodčí poté, co delší dobu ležel na ledě Plekanec. Sudí však přitisknutí Plekance Sobotkou na mantinel jako nedovolené neposoudil.

38:40

Slavia se potřetí dostává do vedení - 2:3. Těsně poté, co se vrátil z trestné lavice vyloučený Patera, našel muž dnešního zápasu Červenka před prázdnou brankou JAROSLAVA KALLU, který snadno puk doklepl do odkryté Cháberovy branky. Druhou asistenci si připsal Sobotka, spolu s Červenku tak byli u všech tří branek Slavie. Oba hráči mají bilanci 1+2.

39.

Velkou šanci na vyrovnání měl Jágr, snadno se protáhl kolem reprezentačního obránce Krejčíka, střelou z levé strany však těsně minul protější tyč Kopřivovy brány.

40.

Další velká šance Kladna. Po přihrávce Plekance se zjevil sám před Kopřivou Tlustý, v tísni však branku těsně minul.

40.

Těsně před koncem druhé části se bude vylučovat. Na trestnou lavici odjíždí PAVEL KOLAŘÍK, který v další gólové šanci Tlustého zatáhl za záchranou brzdu a hákováním znemožnil útočníkovi Kladna vystřelit.

40.

Skončila druhá třetina.

Kladno vyrovnalo se Slavií hru, Slavia má však stále více gólových šancí, a tak po zásluze vede. U všech tří jejich branek byli Vladimír Sobotka a Roman Červenka, na druhé straně mají dva body za gól a asistenci Tomáš Plekanec a Jiří Tlustý.

41.

Začíná třetí třetina.

42.

Kladno mělo velkou šanci na vyrovnání. Sotva se vrátil z trestné lavice Kolařík, našel Dragoun na levé straně rozjetého Eberleho a ten střelou z kruhu trefil střelou golfákem vzdálenější tyč Kopřivovy brány.

46.

Velký závar před brankou Slavie. Po akci prvního kladenského útoku poskakoval puk v brankovišti, Kopřiva s pomocí svých obránců však skryl puk pod svými chrániči.

46.

Kladno bude hrát přesilovku. Za vražení na hrazení je vyloučen TOMÁŠ HERTL.

47.

Dvě obrovské šance Kladna na vyrovnání. Po Jágrově střele dorážel Tlustý, na poslední chvíli však jeho střelu srazil nad bránu obránce Kučný. Poté Jágr zakončoval sám z bezprostřední blízkosti, poprvé však trefil Tlustého a pak výborný zákrok předvedl Kopřiva.

48.

Slavia hraje v plném počtu.

49.

Přesilovku si tentokrát zahraje Slavie. Za krosček odchází dnes podruhé na trestnou lavici TOMÁŠ PLEKANEC.

51.

Žejdl se stahovačkou zbavil Kempného, ale střelu z mezikruží trefil do výstroje Cháberu.

51.

53.

Mohlo být rozhodnuto. Kalla se zjevil sám před Cháberou, branku však netrefil.

55.

Necelých šest minut před koncem třetí třetiny si zahraje Kladno přesilovku. Za hákování odchází na trestnou lavici LUKÁŠ ŽEJDL.

57.

Slavia je v plném počtu, v oslabení Kladnu nic nepovolila.

57.

Velká šance Kladna tři minuty a tři sekundy před koncem třetí třetiny. Nejprve střílel z mezikruží Eberle, poté dorážel z brankoviště Látal, ale ani nadvakrát nedokázal puk protlačit přes Kopřivův beton.

59.

Červenkova rána z úhlu branku těsně minula.

59.

Minutu a 4 sekundy před koncem třetí třetiny má Kladno další velkou šanci na vyrovnání. Nejprve pálil Plekanec, poté si Kopřiva poradil s dorážkou Tlustého i další střelou Plekance z mezikruží.

59.

Vzápětí si bere trenér Slavie Vladimír Růžička oddechový čas.

59.

Kladno odvolává brankáře a bude hrát v šesti hráčích v poli.

60.

Kladno bude hrát přesilovku. Za sekání je 45 sekund před koncem třetí třetiny vyloučen ROMAN ČERVENKA, navíc dostal desetiminutový osobní trest za protesty.

60.

Trenér Kladna Zdeněk Vojta na to reaguje oddechovým časem.

60.

29 sekund před koncem třetiny je hra přerušena kvůli posunuté brance Slavie. Kladenští signalizují, že gólman Kopřiva posunul bránu úmyslně. Vylučovat se však nebude.

60.

Židlický pálí od modré mimo.

60.

Zápas skončil, Slavia vyhrává 2:1.

Slavia díky dvojici posil z NHL Romana Červenky a Vladimíra Červenky (oba 1+2) získala první body v sezoně, a zároveň si připsala první výhru. Vítěznou branku pak ve 39. minutě vstřelil jejich spoluhráč ze třetího útoku Jaroslav Kalla (1+1). Naopak Kladno stále na výhru čeká, nepomohly mu ani čtyři posily ze zámoří. O oba góly se sice postaral první útok (Jiří Tlustý a Tomáš Plekanec - oba 1+1), Slavia však byla v prvních dvou třetinách lepším týmem a vzávěru s vypětím všech sil výhru ubránila.

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže z hokejové Tipsport extraligy se těším na shledanou.