Extraliga • 2. předkolo play off • 17:30, prodloužení

3:2
Pardubice
27. Hořava M. (Patera, Hořava P.), 57. Patera (M. Hořava, Růžička), 65. Valský (Dragoun)
27. Semorád (Tybor, Marušák), 54. Nosek (Marušák, Mocek)

Vítejte u sledování online přenosu druhého zápasu předkola play off hokejové Tipsport extraligy. Kladno hostí od 17:30 na svém ledě Pardubice a jde do zápasu s vedením 1:0 v sériihrané na tři vítězné zápasy.

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Kuchejda - Strnad.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický - Benák, Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Marušák, Mocek - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Tybor, Rolinek, Starý - Zohorna, Nosek, Semorád.

Kladenský stadion se pomalu zaplňuje a všichni jsou plní očekávání. Domácí Rytíři totiž úřadující mistry včera dokázali porazit a ujali se vedení v sérii, ve které byli podle expertů a bookmakerů jasnými outsidery. V sérii na tři vítězné zápasy je tak dnes vše jasné: Pardubice jsou pod tlakem a musí dnes vyhrát.

Šéf pardubické střídačky Miloš Říh udělal jednu dost výraznou a možná překvapivou změnu: Na soupisku se dnes nevešel kanonýr Pavel Brendl, kterého nahradí Radoslav Tybor. V bráně se objeví znovu Dušan Salfický. Pardubice sice měly původně v plánu zátěž gólmanů střídat, zkušený Salfický ale včera ukázal obrovskou formu a nedal trenérům jinou šanci.

Na straně Kladna zůstává vše tak, jak trenér Vojta nastavil před včerejším duelem.

Kladno bouřlivým potleskem vítá Rytíře na ledě. Připravena už je i elitní formace Pardubic. Takže za malou chvíli začínáme!

1

Utkání začalo.

1

Pardubice začaly aktivně. Robert Kousal už kousal na brankovišti. Chábera mu ale puk vypíchl.

2

A v akci už i nováček Radoslav Tybor. Byl sám mezi kruhy, Chábera ale jeho ránu doprostřed chytá.

3

Hraje se ve velkém tempu a vyplynulo z toho také první vyloučení. Kladno nestihlo rychle vystřídat a hrálo chvíli v šesti. Trest pro hráčskou lavici odpyká Melka. Pardubice čeká první klasická početní výhoda.

4

Cetkovský tečoval nahození od modré, Chábera chytá.

5

Pardubice udělaly zámek, ale nestřílely. Kladno vyhazuje a přesilovka pomalu končí.

6

Hosté jsou dnes zatím lepší. Kladno se ještě nedokázalo dostat k pořádnému střeleckému zakončení.

7

To teď neplatilo v případě Martina Látala, který dojel odražený puk od zadního mantinelu a zúhlu pálil na Salfického. Ten ani nezareagoval, ale rána ho trefila do ramene.

8

Drtivý tlak Kladna, které má výhodu a bude hrát přesilovku. Salfický neskutečným semaforem zlikvidoval gólovku Jasse!

8

Hosté byli poprvé v problémech. Z velkého tlaku Rytířů vyplynul také faul. Dvě minuty dostává Petr Mocek.

9

Domácí kombinaci chybí rychlost a moment překvapení. Valského rána byla zblokována do ochranné sítě.

10

Cetkovský s Rolinkem v závěru přesilovky Rytířů udělali skvělou práci a hosté zbytek oslabení ubránili. Kladno už útočí do plného.

10

Eberle se kolem brankové konstrukce neprotáhl a dopředu vyrazili hosté. Chábera slabou střelu Buchteleho zlikvidoval bez problémů.

12

Melka dotíral do Salfického tak důrazně, že ho šel Ďaloga pomstít. Oba po vzájemné strkanici dostávají dvě minuty za krosček.

14

Mladý Doudera drze vymíchal Roberta Kousala, který se po něm ohnal holí a poslal ho k ledu. Kladno bude hrát přesilovou hru.

14

Jass hledal před bránou Hořavu, přihrávku před prázdnou bránu ale přizvedl jeden z bránících hráčů. Hosté měli velké štěstí!

15

Valský přihrával před bránu rozjetého Dragouna, kterému obránce sekl po holi a bylo po akci. Hala píská a domácí protestují, ale rozhodčí vylučovat tentokrát nebude.

16

Přesilovku naopak budou hrát hosté. Sotva se síly na ledě vyrovnaly, odchází na trestnou lavici za hákování Milan Doudera.

17

Rytíři padají do střel a usnadňují tak Cháberovi práci.

18

Valský se postaral o zbytek. Sebral puk, zavezl ho za Salfického a podržel ho až do konce až do přesilovky.

18

Na Kladně se volá video! Rytíři dotlačili po nahození Eberleho Salfického až do brány a radují se z gólu. Sudí Hodek si ale jistý není.

18

Rozhodčí rozpažil - gól neplatí! Domácí se vztekají marně.

20

Důraz Kladna dělá Pardubicím obrovské problémy. Salfický na to málem doplatil, když chtěl za bránou zastavit nahození.Hráče, který ho obral o puk a málem si to namířil k prázdné bráně, musel podrazit. Kladno bude hrát přesilovku.

20

Patera střílel od modré vedle a hosté vyhazují.

20

První třetina skončila.

Hrál se zajímavý a vyrovnaný hokej. Blíž byli gólu Rytíři a možná ho i dosáhli, sudí Hodek dal ale po nepřehledné situaci v závěru třetiny na radu svého kolegy u videa a rozpažil.

20

Druhá třetina začala.

22

Domácí v brejku zastavila nepřesná přihrávka, Pardubice na druhé straně zase ofsajd.

23

Kladno už se radovalo z vedení, ale Kuchler stoprocentní šanci spálil! Salfický vůbec nevěděl, kde má puk. Kuchler jej ale do prázdné brány nedokázal dorazit, jeho pohotová dorážka z brankoviště jen prolétla po brankové čáře!

23

Cetkovský dojel tvrdě Cháberu a dostane dvě minuty za nedovolené bránění. Navrch dostává ještě dvě minuty za hrubost stejně jako domácí obránce Růžička, který se do něj okamžitě pěstmi pustil.

23

Kladno tedy hraje přesilovku. Doudera pálil z první jen do těl před Salfickým, hosté vyhazují.

24

Domácí vykazuje do středního pásma postavení útočícího hráče v brankovišti. Minuta a půl přesilovky je už pryč.

25

Hosté hrají v plném počtu. Eberle se v pokračujícím tlaku dostal k dorážce, ale Salfický si prostor u levé tyče pohlídal.

26

Na druhé straně pálil Somík a Chábera vůbec neměl tušení, jak ho trefil. Následně si kladenský gólman poradil i se sérii dorážek.

27

GÓÓÓL! Kladno vede 1:0! Tlak domácích stupňoval, puk so odrazil na vršek pravého kruhu a Miloslav Hořava ho tvrdou ránou o tyč poslal do brány!

27

GÓÓÓL! Pardubice vyrovnávají, 1:1! Tak to byla rychlovka, hned v protiútoku Rytíři propadli a Jan Semorád z první propálil Cháberu. Oba góly dělilo čtrnáct vteřin.

29

Hra se nám zase trošku uklidnila. Vše při starém. Je to zase boj. Otevřený hokej můžeme dnes těžko čekat.

30

Pardubice budou hrát přesilovku. Michal Dragoun dostává dvě minuty za sekání.

31

Pardubice drží zámek. Chábera zlikvidoval hodně nepříjemnou ránu od modré, na kterou teda moc neviděl.

32

Růžička po buzerech vyhazuje a Dragoun se vrací na led. Hraje se zase pět na pět.

33

Chábera zase moc neviděl. Dobrou práci odvedl na brankovišti obětavý Buchtele, k dorážce se ale po nahození od modré nedostal.

34

Pardubice začínají tlačit čím dál víc. Rolinek trefil zadní mantinel a puk se odrazil tak, že se dojíždějící centr málem sám dostal k dorážce. Chábera byl úplně dezorientovaný, měl teď velké štěstí.

36

Salfický na nahození Jasse dobře viděl a neměl problém zasáhnout.

37

Kousal táhl přečíslení tři na dva, ale Doudera se mu obětavě položil pod nohy a akci Pardubic zastavil.

39

Látal se dostával za obranu, ale protlačil se pouze k bekhendovém zakončení, které Salfický pohlídal.

40

Druhá třetina skončila.

Pokračuje parádní hokej plný drsných osobních soubojů. Na ledě jde cítit, že jde dnes o hodně. Před třetí třetinou je všechno otevřené.

41

Třetí třetina začala.

41

Pardubice začaly obrovskou šancí! Bartek byl sám před bránou, Chábera skvěle chytá!

42

Do útoku se tlačilo i Kladno, hosté kouskují nápor zakázaným uvolněním.

44

Miloslav Hořava trefil z otočky brankovou konstrukci.

45

Melka přebral puk v plné rychlosti na modré a hned pálil. Puk letěl po zemi, Salfický neměl problém.

45

47

Aktivní M. Hořava zase ohrozil Salfického. Tentokrát se natlačil do bekhendového zakončení, jenže minul vzdálenější tyč.

48

Ofsajd Kladna. Hraje se hodně opatrně.

50

Jass nejprve pálil tvrdě z pravé strany, Salfický zasahovat nemusel. Brankář Pardubic byl v pohotovosti až o pár vteřin později, jeho zákrok proti slabému nahození od modré teda rozhodně jistý nebyl.

51

Přesilovka pro Kladno. Tomáš Rolinek dostává dvě minuty za vysokou hůl.

51

Hosté ale zatím výborně brání a nepoustějí Kladno do pásma.

53

Až v samotném závěru přesillovky se dostal k ráně Růžička. Salfický tvrdý projektil neudržel, rozhodčí ale odpískal dřív, než domácí mohli dorážet.

54

Látal dorážel sám před Salfickým, ale trefil ho jen do chráničů!

54

GÓÓÓL! Pardubice vedou 2:1! A Chábera rozhodně nemá svědomí čisté, slabou ránu Tomáše Noska totiž hodně lacině procedil mezi svými betony - hosté se ujímají hodně důležitého vedení!

55

Rozhodčí krotí emoce. Nevinná vzájemná potyčka ve středním pásmu je potrestaná na obou stranách. Robert Kousal i Michal Lukáč dostávají po dvou minutách a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

55

A teď je tady šance pro Kladno. Domácí budou hrát téměř dvě minuty hodně výhodnou přesilovku čtyři na tři. Vyloučen je za podražení Jiří Vašíček.

56

Patera křižnou přihrávkou našel Miloslava Hořavu, jenže Salfický se proti jeho ráně do téměř prázdné brány dokázal neskutečně rychle přemístit.

57

Kladno má velký tlak. Růžička střílí vedle..

57

GÓÓÓL! Kladno srovnává, 2:2! Další ránu Salfický vyrazil a Pavel Patera u pravé tyče pohotově doráží!

58

Další přesilovka pro Kladno. Přiznám se, že jsem si nevšiml, čím přesně se hosté provinili, ale rozhodčí trestá hráčskou lavici Pardubic menším trestem za nesportovní chování.

60

Krušné chvilky pro Pardubice. Tečované nahození proskákalo jen těsně vedle. Už běží poslední minuta řádné hrací doby.

60

Třetí třetina skončila.

Kladno tlačilo až do posledních vteřin, Patera ale v dobré pozici na špatném ledu nezpracoval puk. Zápas jde do prodloužení, které se bude hrát deset minut klasicky na zlatý gól. Pokud se ani v něm nerozhodne o vítězi, uvidíme samostatné nájezdy. Ještě předtím ale následuje klasická osmnáctiminutová pauza.

61

Prodloužení začalo.

61

Bartek střílel do protipohybu Chábery, ten si s přízemní ránou poradil betonem.

62

Hosté propadli a Valský jel z levé strany sám na bránu, Salfický drží!

63

Domácí diktují tempo prodloužení, hraje se hlavně před Salfickým.

65

GÓÓÓL! Kladno vítězí 3:2! Stadion je na spadnutí! Michal Dragoun v plné rychlosti v otočce na modré krásně přebral dlouhou přihrávku Černoška, přečíslil obranu hostů a naservíroval puk JAKUBU VALSKÉMU, který pohotově rozhoduje dnešní drama!

Utkání skončilo. Kladno se ujímá vedení v sérii 2:0.

Téměř pět tisíc diváků na kladenském zimáku se svými hrdiny slaví druhé vítězství v sérii. Pardubice jsou na pokraji vyřazení, které budou odvracet v pondělí na vlastním ledě. Domácí se ale radují zaslouženě, protože byli i dnes v domácím prostředí lepším týmem.