2:1
Lev Praha
55. Černikov (Averin), 61. Kronwall (Anisimov)
32. Oystrick

Vítejte u sledování on-line přenosu zápasu ruské Kontinentální hokejové ligy. Český účastník HC Lev Praha na dalším ze svých zápasových tripů letěl do Jaroslavle. V místě, které kvůli loňské havárii dodnes připomíná hrůzu, se utká s tamním Lokomotivem. Utkání začíná v 16:00.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford - Kronwall, Guskov, Flood, Pašnin, Lepistö, Višněvskij - Hagman, Kaljužnyj, Kozlov - Černikov, Averin, Petrov - Plotnikov, Anisimov, Galimov - Truňov, Ljudučin, Kartajev.

Lev Praha: Štěpánek - Škoula, Němec, Mikuš, Krejčík, Oystrick, Hunkes, Porseland - Červenka, Novotný, Voráček - Svoboda, Mikúš, Hossa - Vrána, Klepiš, Bartečko - Řepík, Rachůnek, Kristensen - Cingel.

Lev dnes do brány nasadil Jakuba Štěpánka. Záda mu z pozice dvojky bude krýt mladík Kocián. To znamená, že se dnes na soupisku vůbec nevešel Tomáš Pöpperle. To kvůli regulím a počtu mladých hráčů na zápasové soupisce.

V Jaroslavli probíhá slavnostní zahájení. Hráči stojí na modrých čárách, hrají státní hymny.

Utkání začalo.

0:54

Kozlov vystihl ve středním pásmu přihrávku a dostal se ke střele zpoza modré čáry. Mířil mimo.

1:45

Lokomotiv začal s velkou chutí a tlačí Lva v jeho obranné třetině.

2:05

Oystrick měl velký problém s Galimovem, který se důrazně natlačil před Štěpánka. Ten si připisuje první úspěšný zákrok.

2:23

Do vzájemné potyčky se dostali Novotný s Plotnikovem. Oba dostávají dvě minuty za hrubost, bude se pokračovat ve hře 4 na 4.

3:30

Lokomotiv tlačí i ve čtyřech. Po sérii střel od modré bylo před brankovištěm Štěpánka hodně rušno. Výborně tam čistil prostor Němec.

4:50

Lev je v úvodu úplně bezzubý, naopak další šanci si vypracoval Lokomotiv. Před bránou zle operoval veterán Kozlov.

5:40

Lev poprvé na delší době v pásmu. Rachůnkovi v dobré pozici přeskočil puk hokejku.

6:00

Jaroslav Svoboda zavřel oči a napálil puk na bránu. Ten se možná otřel o tyč!

7:04

Chyba při střídání Lva znamená přesilovku pro Jaroslavl. Hosté jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě.

7:04

Ve stejném čase přichází pořádně ostrá premiéra Ondřeje Kociána v bráně. Mladičký gólman musí nahradit Štěpánka, který má nějaké problémy a odjíždí na střídačku.

8:45

Lokomotiv se dlouho nemohl usadit v pásmu. Až teď přišla rána od modré od Pašnina, kterou Kocián kryl.

9:27

Kocián předvedl fantastický zákrok proti voleji Petrova. Puk vytáhl ven z brány rukavicí.

10:40

Lev už je v pěti a dobře brání. Lokomotiv má problém probít se přes modrou čáru.

11:40

Další snaha o průnik do útoku končí ofsajdem domácích.

12:03

Klepiš tvrdou ránou zkusil pozornost brankáře soupeře. Bude se vhazovat v pásmu Jaroslavle.

12:16

Další přerušení. Do brány Lva se vrací Štěpánek. Pravděpodobně šlo jen o problémy s výstrojí.

12:54

Tomáš Rachůnek se stahovačkou zbavil obránce jako tréninkového kuželu. Stanford ale jeho následný blafák do bekhendu vystihl.

14:00

Voráček byl moc hladový po útočení. Vystavil sám sebe do ofsajdu.

15:02

Další vyloučení Lva. Dvě minuty dostává hodně přísně za krosček Ondřej Němec.

15:05

Počet hráčů na ledě se ale hodně rychle vyrovná. Kozlov hned po prohraném buly sáhl po soupeři a dostává dvě minuty za podražení.

15:30

Velká škoda. Lev uháněl do přečíslení 3 na 2, ale Vrána byl moc rychlý a vystavil spoluhráče do ofsajdu.

16:34

Višněvskij udělal před Štěpánkem pořádný závar. Pálil hned dvakrát, ale český gólman i s pomocí obránců dokázal nepříjemnou situaci ustát.

18:02

Lokomotiv napadá, takže to má Lev hodně těžké s přechodem do útoku. Krejčík chtěl překonat střední třetinu dlouhou přihrávkou, ta po teči končí na střídačce domácích.

18:33

Štěpánek se vrhl po puku, který se volně potuloval před jeho brankovištěm. Bude se vhazovat po jeho levici.

19:10

Anisimov mířil z levého křídla Štěpánkovi mezi betony, ten chrániči puk vyráží do bezpečí.

19:45

Lev drží puk a zdá se, že už nebude nikam spěchat.

20:00

První třetina skončila.

Lev Praha hraje po první třetině s druhým týmem západní konference KHL nerozhodně 0:0. Domácí začali velkým tlakem, ale Lev zásluhou Štěpánka i na pět minut zaskakujícího Kociána všechny akce soupeře přežil. Sám byl také nebezpečný, a to hlavně aktivitou Tomáše Rachůnka. Hraje se zatím hodně pohledné utkání.

20:01

Druhá třetina začala.

20:18

Štěpánek si hned na úvod třetiny připisuje hodně důležitý zásah. Černikov se prohnal do třetiny a tvrdou ránou vyzval českého brankáře k zákroku betonem.

21:40

Na druhé straně se k ráně dostal Hunkes. Stamfort střelu neudržel, ale puk vypadl pouze před hokejky hráčů Lokomotivu.

22:50

V pohotovosti zase Štěpánek. Galimovova rána končí po jeho zákroku v ochranné síti.

24:10

Hossa nahazoval puk před bránu, tam ale nikdo z hráčů nestál.

24:40

Hossa to zkoušel znovu, puk se odrazil k Vránovi, ale ten se mezi obránci nedokázal zorientovat.

25:00

Další dobrá šance Vrány, který se k puku dostal po hodně zajímavém odrazu puku od mantinelu. Tentokrát stál v cestě k úspěchu pozorný brankář Stanford.

25:50

Lev v tuto chvíli přebral iniciativu. Tlak si vytváří formace Christensena. Rána od modré ale letí těsně vedle.

26:22

Až teď se Lokomotiv vymanil z náporu. Pašnin nahodil puk na Štěpánka a ten ho raději drží pod rukavicí a přerušuje hru.

26:50

Galimov dělá v obraně Lva největší problémy. Štěpánek musel kontrolovat jeho zakončení z otočky.

28:26

Hossa s Novotným motali hlavy hráčům Jaroslavle a ti museli kolotoč zastavit faulem. Na dvě minuty odchází na trestnou lavici Petrov. Lev bude hrát přesilovku.

29:30

Lev má problémy držet pásmo, Lokomotiv pořád vyhazuje. Nájezd Juraje Míkuše byl ale neubránitelný, slovenský útočník napálil puk z levého kruhu v plné rychlosti ale těsně vedle.

30:14

Puk se dotkl ochranné sítě, rozhodčí vykazuje hru do středního pásma. Přesilovka Lva pomalu a jistě končí.

30:34

Petrov se hned po návratu z trestné lavice zapojil do útoku, v situaci 3 na 3 ale nedokázal dobře přihrát.

31:25

Lev vede 1:0, šťastným autorem branky je Nathan Oystrick! Obrovské štěstí pomohlo Lvu k vedení. Oystrick přihrával Novotnému, ale puk si do brány nešikovně srazil jeden z bránících hráčů.

32:55

Lev ještě víc zvýšil aktivitu. Rachůnek našel krásně Řepíka, který z pravého křídla sám před bránou nevyzrál na brankáře!

34:30

Lev je podstatně lepším týmem. Červenka výborně napadal, rozehrávka Lokomotivu vázne a z toho plyne další tlak pražského týmu.

35:12

Teď se ale střídající hráči Lva nedohodli a rozehrávající obránce Lva poslal puk po mantinelu je na zakázané uvolnění.

35:40

Lev soupeře k zakončení nepustil. Puk už je zase daleko od Štěpánka.

36:40

Lokomotiv je úplně bezradný. Vůbec neví, kudy do třetiny Lva. Hosté skvěle brání.

38:02

Teď předvedl skvělou práci Štěpánek, který doslova vyležel v úhlu soupeře. Vyjetím sice za sebou nechal úplně prázdnou bránu, ale osamocený Galimov se mohl před brankovištěm hokejkou do ledu utlouct pro přihrávku. Spoluhráč o něm věděl, jenže prostě neměl kudy nahrát!

39:20

Bartečko už byl sám před brankářem, ale v zakončení mu zabránila sekera Guskova. Možná to mohlo být trestné střílení, ale hlavní rozhodčí pouze posílá ruského obránce na trestnou lavici.

39:50

Voráček se k ráně nedostal. Lokomotiv vyváží puk ven. Ve druhé třetině se už nic nestane.

Druhá třetina skončila.

Lev ve druhé části zlepšil pohyb a Jaroslavl vůbec k ničemu nepustil. Po šťastné brance Oystricka vede 1:0 a výborně brání vlastní modrou. Pokud současný projev udrží i v poslední dvacetiminutovce, bude to mít Jaroslavl s dobýváním útočné třetiny hodně těžké.

40:01

Třetí třetina začala.

40:34

Lev začíná třetinu přesilovkou a obrovskou šancí. Červenka u tyče dostal přihrávku od Voráčka a měl před sebou prázdnou bránu. Bohužel také neuvěřitelně rychlou lapačka Stanforda!

41:44

Jaroslavl už je kompletní a tlačí se do útoku. Lev bez rozpaků vyhazuje na zakázané uvolnění.

42:13

Kozlov a Kaljužnyj sice dělali pohybem obraně Lva problémy, jenže pouze u mantinelů.

42:54

Štěpánek se musel jako tygr vrhnout po puku, který zůstal na půl cesty mezi ním a osamoceným Plotnikovem.

43:15

Řepík se dostal ke střele i dorážce. Stanford připraven.

43:50

Řepík zakončil povedené střídání třetí střelou. Stanford jí opět kryl.

45:18

Vitalij Višněvskij vysekl Hossovi hůl z ruky a dostává za to dvě minuty. Je tady další přesilovka Lva.

45:44

Lev se rozestavil do přesilovkového obrazce, ale Červenka zlomil hůl. Do brejku mohl soupeř, Červenka ho ale krásným bodyčekem poslal k ledu.

46:12

Klepiš tvrdou ránou trefil brankáře, z nepřehledné mely se puk odrazil na hole jaroslavlských hokejistů, kteří vyhazují.

47:01

Přichází další vyhození. Jaroslavl se zřejmě oslabení ubrání.

47:18

Domácí hrají v plném počtu. Červenka se od mantinelu neprosadil.

47:58

Anisimov přejel modrou a tvrdě vypálil. Štěpánek jeho akci betonem kryje.

49:01

Veliká šance Jaroslavle na vyrovnání. Kartajev byl úplně sám před Štěpánkem, ale ani nadvakrát ho z brankoviště nedokázal propálit. Pak už brankáři přispěchal na pomoc Christensen.

51:06

Tlak Lokomotivu sílí. Černikov po chybě Škouly pálil z otočky a pak se na brankovišti dostal i k dorážce. Štěpánek neví jak, ale obě nebezpečné rány dokázal vyrazit!

51:06

52:20

Další útok Jaroslavle. Anisimov pálil nad.

54:55

Jaroslavl srovnává na 1:1, trefil se Černikov! Tlak Jaroslavle pokračoval, zmatenou obranou Lva propadl puk mezi kruhy, kde stál připravený ruský útočník. Štěpánek neměl nárok, puk vymetl pavučiny.

56:10

Zakázané uvolnění Lokomotivu. Domácí byli dlouho na ledě a nemohou střídat. Trenér si proto bere oddechový čas.

56:50

Lev už zase pevně drží modrou čáru, sám se nikam nežene.

58:09

Štěpánek chyboval v rozehrávce. Po puku se natahoval napadající Anisimov, ale nezpracoval ho dobře.

59:03

Stanford vyrazil puk před sebe na hůl Hossy. Překvapený útočník nedokázal před prázdnou bránou zkrotit skákající kotouč!

59:40

Lev se v závěru snaží s výsledkem něco udělat. Bartočko stál ale v ofsajdu.

60:00

Třetí třetina skončila.

Jaroslavl v posledních deseti minutách zatlačila Lva do ukrutné defenzívy a zaslouženě vyrovnala. Rozhodnutí měl sice nakonec v poslední minutě na holi Hossa, ale před prázdnou bránou netrefil skákající kotouč. O vítězi proto rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:01

Prodloužení začalo.

60:28

Je konec. Jaroslavl dává gól. Kronwall propálil Štěpánka - 2:1!
To bylo hodně rychlé! Lev se v prodloužení ani nedostal k puku. Švédský bek projel středním pásmem a nádhernou ránou od levého mantinelu nedal Štěpánkovi šanci.

Utkání skončilo. Jaroslavl - Lev 2:1 v prodloužení.

Lev bohužel nedokázal pět minut před koncem už dál bránit ruský tlak a po přesné trefě Černikova šel zápas do prodloužení. To už po 28 sekundách rozhodl Kronwall. Český tým se ale nemá za co stydět. To už je dnes pro dnešek z hokeje vše. Sledujte ale s námi až do noci finále tenisového Davis Cupu.