2:1
Česko
51. Chiellini, 54. Balotelli
19. Kozák

Dobrý den, vítejte u online reportáže z kvalifikačního duelu o MS 2014 mezi fotbalisty Itálie a Česka. Zápas začíná v úterý ve 20:45.

Fotbal, Česko - Itálie: Tomáš Rosický a Andrea Pirlo
Fotbal, Česko - Itálie: Tomáš Rosický a Andrea Pirlo | Foto: CPA

Jestli se o českém hokejovém mužstvu, které nakonec v roce 2010 získalo zlaté medaile z mistrovství světa říkalo "tým na hraně", tak dnes se to fotbalovém národním týmu říct ani nedá. Je tak trochu už "za hranou". Kvůli páteční blamáži s Arménií mu nemusí na baráž stačit ani to, když odteď všechno vyhraje. Záleží na tom, jak moc budou ztrácet body druhé týmy z ostatních skupin. Více o kvalifikační matematice ZDE.

A jestliže je tým za hranou, velmi namále má i trenér Michal Bílek, u kterého je pravděpodobné, že po dnešním neúspěchu dostane oficiální vyhazov. O jeho blamážích víme, ale měli bychom upozornit i na některé vydařené zápasy, které jeho svěřenci odehráli. Podívejte se v naší galerii.

Inspirace pro dnešek by tu byla, jenže proti Bílkovi a spol tentokrát nestojí žádný celek z Balkánu, nýbrž finalista ME Itálie. A Jižané mají sebevědomí. Na Čechy si věří i přesto, že na Letné s nimi dokázali jen bezbrankově remizovat.

Zajímavé bude odhalení sestavy českého týmu. Otazník se vznáší nad startem Tomáše Rosického, který si v utkání proti Arménii přivodil koňara. Do sestavy by se ale měl vrátil v Edenu vykartovaný Darida. Spekuluje se také o nasazení Václava Procházky do Zálohy Marka Suchého na stopera. Na oficiální sestavu si ale ještě musíme nějakou chvilku počkat.

Hlášení z ostatních zápasů: V Arménii už skončil první poločas zápasu domácího celku proti Dánsku a stav je 0:0. Bodová ztráta obou zemí by Čechům rozhodně vyhovovala.

Sestava ČR: Čech - Gebre Selassie, Sivok, Suchý, Limberský - Procházka - Plašil, Darida, Rosický, Jiráček - Kozák.

Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012
Česko. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012 | Foto: Aktuálně.cz

Spekulace se tedy potvrdily. Na stoperu se objevuje Marek Suchý a v záloze Václav Procházka.

Hlašení z ostatních stadionů: V Arménii se změnilo skóre. V 74. minutě poslal Dány do vedení Daniel Agger z pokutového kopu. Arméni navíc hrají o deseti.

A nyní už konečné hlášení: V Arménii je dohráno. Dánové vyhráli 1:0 a alespoň prozatím poskočili na průběžné druhé místo v tabulce.

Ještě než se podíváme na sestavu Itálie, máme tu první změnu stavu v utkání Malta - Bulharsko, v kterém hosté vedou už od 7. minuty díky Dimitrovovi.

Sestava Itálie: Buffon - Bonucci, De Rossi, Chiellini - Maggio, Montolivo, Pirlo, Pasqual - Candreva, Giaccherini - Balotelli

Itálie. Vlajky účastníků MS v hokeji 2012

Ještě nám zbývá odtajnit si rozhodčí. Tím hlavním je pan Jonas Eriksson, kolegové po stranách jsou jeho krajané ze Švédska Mathias Klasenius a Daniel Waernmark.

Hráči už naslouchají hymnám na stadionu v Turíně, utkání za moment začne.

0:0

Utkání právě začalo.

2.

Candreva vletěl do vápna a zařídil roh pro domácí celek.

2.

Nenarodilo se z něho nic, jen další roh a následně ofsajd Balotelliho.

3.

Italové zatím hrají s pořádnou vervou a české hráče moc k míči nepouští.

4.

Prostor na kombinaci měli Limberský s Daridou, ale daleko se nedostali.

4.

Kozák následně přistižen v ofsajdu. Předcházel mu ale parádní pas Rosického.

Fotbal, Česko - Itálie: Libor Kozák - Gianluigi Buffon a Ignazio Abate (8)
Fotbal, Česko - Itálie: Libor Kozák - Gianluigi Buffon a Ignazio Abate (8) | Foto: CPA
6.

Procházka ve středu hřiště složil Balotelliho, i když tedy italský útočník faulu hodně přidal.

7.

Candrevu ubránil Limberský, ale jen za cenu kopu od rohového praporku.

7.

Kozák centr vyhlavičkoval pryč.

9.

Český hrot opět v ofsajdu. Zdá se, že to dnes bude častý jev, protože zatím to vypadá hlavně na nákopy dopředu.

10.

Gebre Selassie v záklonu přestřelil bránu, snad poprvé tomu ale předcházela slibná kombinace.

12.

První tutovka Italů. Suchý doslova namazal Balotellimu, když českého stopera při rozehrávce rozhodil Maggio. Čech skvěle zakročil.

14.

Po italském rohu hlavičkoval Maggio, ale značně nepřesně.

15.

Čech před Balotellim včas ukopl centr, který poslal do vápna Pirlo.

17.

Italové v posledních minutách stupňují tlak a před Čechem začíná být horko. Tentokrát dobře zakročil Procházka.

19.

Češi vedou 1:0! Neuvěřitelné. Hostům vyšel protiútok na jedničku, Rosický píchnul míč Jiráčkovi do běhu, ten ho nacentroval do vápna Liboru Kozákovi a ten překonal Buffona.

Fotbal, Česko - Itálie: Libor Kozák
Fotbal, Česko - Itálie: Libor Kozák | Foto: Reuters
21.

To jsou věci. Italové útočili a Češi dali gól. A zatím se na tom určitě nebude nic měnit, hosté se soustředí na obranu.

23.

Domácí krouží s míčem kolem pokutového území Petra Čecha.

24.

Břevno! Balotelli pohotovou ránu z vápna poslal až příliš nahoru.

25.

Balotellimu není přáno. Čechovi vypadl skákavý balón a dobíhající Balotelli znovu přestřelil.

27.

Češi se teď jen brání, na polovinu soupeře se vůbec nepouští.

29.

Rosický trochu uklidnil hru kombinací s Jiráčkem a Plašilem. Hosté nikam nespěchají.

30.

Po šlapáku na Suchého vidí Balotelli žlutou.

31.

Rozruch před Čechem zbytečný. De Rossimu sudí odmával ofsajd.

33.

Plašil rozehrával standardní situaci na Kozáka, ale ten hlavičkoval až moc z úhlu.

35.

Tlak domácích zase trochu opadl, ale dál kontrolují hru.

36.

Pirlo překvapil centrem obranu hostů a posadil míč na hlavu Balotelliho. Dobrý zákrok Čecha šanci zmařil.

Fotbal, Česko - Itálie: Petr Čech - Mario Balotelli
Fotbal, Česko - Itálie: Petr Čech - Mario Balotelli | Foto: CPA

Rosický na place dlouho nevydržel. Střídá ho Kolář.

39.

Giaccherini po souboji s Kolářem polehává na trávníku a vyžádá si lékařské ošetření.

41.

Montolivova jedovka mířila nad, Čech se vůbec nevzrušoval.

43.

Češi se teď, zdá se, soustředí hlavně na to neinkasovat do přestávky.

45.

Faul na Kozáka sudí neodpískal, a tak zůstal český útočník aspoň ležet na trávníku.

45.

Candreva protáhla Čecha křižnou ranou. Bude se kopat roh.

45+1.

Italům se nepovedl a hosté míří do protiútoku...

45+2.

A ten jim málem opět vyšel skvěle. Po Ose Limberský - Darida se míč dostal ideálně na střed vápna ke Kozákovi, ale ten tentokrát přestřelil.

Konec prvního poločasu.

Takový poločasový výsledek asi nikdo nečekal. Pravda, jen Balotelli měl tři stoprocentní šance, ale na to se historie neptá. Důležité je, že Rosický s Jiráčkem a Kozákem prokombinovali rychlý brejk až do italské kuchyně. Uvidíme, co přinese druhá půle.

Na gól Libora Kozáka se můžete podívat zde.

Gól Libora kozáka do sítě Itálie

Gól Libora kozáka do sítě Itálie | Video: Sport

Itálie střídá. Giaccheriniho střídá Osvaldo.

Začal druhý poločas.

46.

Balotelli hned vrhl síly do útoku a přinutil k zákrok českého brankáře.

48.

Český rohový kop skončil vyboxováním Buffona.

50.

Procházka si zalaškoval s nervy českých fanoušků, když Italům vrátil lacino míč. Ti toho naštěstí nevyužili.

51.

Itálie vyrovnává na 1:1. Chyba Petra Čecha, který šel po rohu ven z brány, míč podběhl a pro Chielliniho už to byla snadná úloha.

Fotbal, kvalifikace MS: Itálie - Česko: Giorgio Chiellini (vpravo) dává gól na 1:1 | Foto: Reuters
53.

A bude hůř! Po faulu Gebre Selassieho budou domácí kopat penaltu.

54.

Italové vedou 2:1! Bleskový obrat předvedli domácí. Faulovaný Mario Balotelli se sám ujal exekuce a poslal míč na opačnou stranu než padal Čech.

Italy's Mario Balotelli (R) fights for the ball with Czech Republic's Vaclav Prochazka during their 2014 World Cup qualifying soccer match at the Juventus stadium in Turi | Foto: Reuters

Také Darida má zdravotní problémy a musí střídat. Nahrazuje ho Vaněk.

57.

Pirlo rozehrával volný přímý kop domácích. Naštěstí ale trefil jen zeď.

59.

Bez Rosického a bez Daridy vázne kombinace české zálohy ještě více než obvykle. Navíc Italové jsou v laufu.

61.

Daniel Kolář se do dnešního utkání zapíše kartou.

63.

Plašilovu myšlenku nepochopil nikdo z jeho spoluhráčů, snad jen Buffon, který míč pohodlně sebral do rukavic.

65.

Ale pěkná akce českého týmu. Vaněk postrčil balón Kolářovi, který místo střeli ještě centroval Kozákovi a to neměl děl. Míč jen prosvištěl vápnem.

67.

Jiráčkovu ránu Buffon lapil, ale asi ho hodně pálily rukavice. Že by to ještě směrem dopředu šlo?

69.

Italové asi vycítili vlastní slabou chvilku a trochu přidali. Teď v klidu kombinují na polovině soupeře.

71.

Balotelli si zahrál kličkovanou s českou obranou, ale uzel na jeho plánech udělal Suchý.

73.

Italové nikam nepospíchají. K míči se tak dostane i Buffon.

75.

Suchý dobře bránil při rohovém kopu domácích. Hlavičkou dostal balón do bezpečí.

76.

Po Plašilově centru hlavičkoval Kozák, ovšem nepřesně.

76.

Pasqual dostal přitom od Kozáka loktem do čela a je tam krev. Český hrot tak dostává žlutou.

Bílek využívá poslední možnost střídání. Gebre Selassieho nahrazuje Rabušic.

Zraněného Pasquala vystřídal Ogbonna.

80.

Limberský nedovoleně zastavil Candrevu, domácí mají standardní situaci.

81.

Po jejím rozehrání střílel sám faulovaný těsně vedle české svatyně.

83.

Ogbonna naskočil do Vaňka ve středu hřiště. Češi budou mít balón.

85.

Vaněk dostává zabrat. Teď se do něho opřel Balotelli a ten může být rád, že neviděl další kartu.

Domácí ještě sahají do sestavy. Montoliva nahrazuje Motta.

89.

Kolář se stává českým rychlíkem. Po vystřídání získává už druhou žlutou a tedy i červenou kartu.

90.

Veškeré naděje jsou tedy definitivně pryč. Zbývá pár minutek nastavení.

90+1

A ty budou rovnou čtyř. V té první střílel Balotelli, ale jen do náruče Čecha.

90+2.

Poté na druhé straně zkoušel zakončení v krkolomné pozici Rabušic, ale Buffon neměl problém.

90+4.

Italové už dohrávají zápas s míčem na kopačkách.

Konec zápasu.

Žádné překvapení se neudálo a je po nadějích. Češi sice sahali po senzaci, ale pak přišly tři minuty zmaru a bylo všechno naopak. Uvidíme, co neúčast na MS udělá s vedením reprezentace.

To je pro dnešek vše, díky za pozornost.