2:4
Lev Praha
51. Kokarev, 58. Cvetkov (Volkov)
16. Rachůnek (Hunkes, Klepiš), 25. Krejčík (Voráček), 41. Klepiš (Rachůnek, Vrána), 46. Rachůnek (Porseland)

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Dynamem Moskva a Lvem Praha. Atraktivní utkání začíná v 16:30.

Pražský tým je v tabulce Západní konference zatím na postupovém osmém místě, na devátý Nižnij Novgorod má ovšem náskok pouhých dvou bodů. A tak potřebuje každý bod. Dnes to bude mít ovšem velmi těžké, zajíždí totiž na led suverénně nejlepšího týmu prozatímní sezony KHL.

HC LEV Praha - AK Bars Kazaň (štědroodpolední partička hokeje)
HC LEV Praha - AK Bars Kazaň (štědroodpolední partička hokeje) | Foto: CPA Erben

Moskevské Dynamo nasbíralo už 82 bodů a o pět bodů vede tabulku celé KHL. V jeho středu září především superhvězda Alexander Ovečkin, který už zaznamenal 37 kanadských bodů. Ovečkinovi zdatně sekunduje Švéd Nicklas Bäckström.

Právě Ovečkin v říjnu jediným gólem zápasu rozhodl první vzájemný duel obou dnešních soupeřů.

Lev Praha dnes nastoupí v této sestavě: Pöpperle (Kocian) - Němec, Oystrick, Chára, Krejčík, Porseland, Mikuš, Hunkes - Danielsson, Christensen, Voráček - Vrána, Klepiš, Rachůnek - Bartečko, Surový, Hossa - Svoboda, Řepík, Cingel - Karamnov.

A domácí Dynamo vyrukuje s tímto týmem: Šaryčenkov (Jerjomenko) - Graňák, Gorochov, Solovjov, Novák, Ščadilov, Višněvskij, Akišin - Pěstunov, Ovečkin, Komarov - Gynge, Gorovikov, Kvapil - Soin, Tolpeko, Koňkov - Cvětkov, Volkov, Kokarjev.

V moskevských Lužnikách už je vše připraveno, utkání za malou chvíli začne.

Diváci už si vyslechli českou i ruskou státní hymnu.

1.

Utkání právě začalo.

1.

První útok Lva se hned po úvodním buly vrhnul do třetiny soupeře a nebezpečně vystřelil Christensen.

1.

V obranném pásmu Dynama dobře zaforčekoval Vrána, získal puk a z ostrého úhlu netrefil branku.

3.

Marcel Hossa je vyloučen, Dynamo bude hrát v oslabení.

3.

Filip Novák pálil od modré, Pöpperle výborně zasáhl.

3.

Obrovská šance Volkova, Pöpperle si připsal velmi důležitý zákrok!

4.

Další šanci Dynama měl Kokarjev, Pöpperle znovu bezchybný.

5.

Hosté první oslabení přečkali, vyloučený Hossa už naskočil na led.

7.

Zničehonic se Lev vymanil z tlaku domácích a Jakub Klepiš se natlačil až před branku Dynama. Brankáře Šaryčenkova ale zblízka neprostřelil.

8.

To však byl jen ojedinělý protiútok, Dynamo si v úvodu zápasu vytváří místy až drtivý tlak.

8.

Domácí obránce Graňák si od mantinelu sjel až před branku a z úhlu pálil vedle.

9.

Řepíkova propagační střela nemohla Šaryčenkova zaskočit.

9.

Lev byl blízko vedení. Úplně osamocený se ocitl v mezikruží Juraj Mikůš, jeho ránu ale brankář Dynama zlikvidoval vyrážečkou.

10.

Rachůnek a Vrána v dalším náporu, domácí se ubránili.

10.

Šaryčenkov opět v permanenci. Málem ho překvapila skrytá střela Tomáše Rachůnka zpoza obránce.

12.

Domácí Kokarev předvedl parádu, vnikl do útočné třetiny, otočkou se zbavil obránce a pálil nebezpečně po ledě. Pöpperle byl pozorný.

12.

Dynamo Moskva bude hrát druhou přesilovou hru v zápase. Vyloučen je Danielsson.

13.

Moskevští si vytvořili celkem dobrý zámek, do vyložených šancí se ale v přesilovce nedostávají.

14.

Hosté jsou v plném počtu.

14.

Surový mohl poslat Lva do vedení! Slovenský útočník jel sám na branku domácích, ale Šaryčenkov jej úžasně vychytal lapačkou.

15.

Pražský tým hraje v této fázi velmi dobře, výborně bruslí a drží vyrovnanou hru s favorizovaným soupeřem.

16.

Lev vede na ledě Dynama 1:0! Aktivní hra se pražskému týmu vyplatila, ke gólu mu však výrazně pomohl brankář Šaryčenkov, který pustil střelu od modré čáry, ačkoli měl naprosto čistý výhled. Střelcem branky je Tomáš RACHŮNEK.

...gratuloval mu také spoluhráč z útoku Vitalij Karamnov.
...gratuloval mu také spoluhráč z útoku Vitalij Karamnov. | Foto: Eduard Erben
18.

Dynamo mělo obrovskou šanci na vyrovnání! Pöpperle už byl překonaný, v poslední chvíli se ale vrhnul po puku, který už už doráželi do odkryté klece útočníci Dynama.

20.

Bartečkova šikovná teč těsně minula branku domácích.

První třetina skončila.

Dynamo začalo podle očekávání lépe a od začátku si pravidelně vytvářelo střelecké příležitosti. Jenže Pöpperle odolal a Lev zhruba od osmé minuty začal hrát velmi aktivně. Místy dokonce nejlepší tým KHL přehrával a zaslouženě se dočkal vedoucí branky, kterou vstřelil Tomáš Rachůnek.

Za vše hovoří poměr střel na branku, Lev v této statistice vyhrál v poměru 12:9.

21.

Druhá třetina začala.

21.

Ovečkin si hned v úvodu pomohl útočným faulem. První přesilovka pro Lev.

22.

Pěkná kombinace skončila ranou od modré čáry a zákrokem Šaryčenkova. Klepiš už se k dorážce nedostal.

22.

Hosté šli dva na jednoho, Klepiš ale celou situaci prováhal.

23.

Ovečkin naskočil z trestné lavice do hry a hned se probil do vyložené šance. Tísněn obránci ale před Pöpperlem nestihl přesně zakončit.

24.

Druhá přesilovka pro Lva. Vyloučen je Richard Gynge.

25.

Lev využívá přesilovku! Od modré napřáhl Jakub KREJČÍK a na jeho prudkou ránu Šaryčenkov nemohl reagovat.

26.

Dynamo je v krizi a potřetí za sebou jde do oslabení. Za vysokou hůl bude pykat Komarov.

27.

Domácí propadli při brejku a Lev jel ve třech na dva obránce. Bartečko dostal přihrávku, ale z ostrého úhlu špatně trefil puk.

28.

Na druhé straně Kokarev neproměnil svůj samostatný únik!

28.

Domácí jsou v plném počtu, naopak vyloučen je jeden z hráčů Lva. Přesilovka pro Dynamo.

29.

Ovečkin v šanci! Nedal.

30.

Hosté jsou kompletní, ale stále pod velkým tlakem.

31.

Další faul. Danielsson zahákoval unikajícího Kvapila. Další početní výhoda pro tým Dynama.

32.

Pöpperle podržel svůj tým! Třikrát spolehlivě zasáhl během několika vteřin, z toho dvakrát proti Kvapilovi.

32.

Domácí budou hrát 25 vteřin v pěti proti třem. Faulován byl Ovečkin.

33.

Dvojnásobné oslabení přečkali hosté bez úhony.

34.

Hokejisté Lva v oslabení velmi dobře vykrývají prostor. Domácím se těžko kombinuje.

34.

Rachůnek je na ledě, je po přesilovce.

35.

Už to mohlo být o tři branky! Christensena ale fantasticky vychytal domácí gólman.

35.

Graňákovu střelu na druhé straně bez větších potíží zlikvidoval Pöpperle.

36.

A znovu Šaryčenkov v akci! Tentokrát zkrotil puk, který mezi jeho betony směroval Rachůnek.

36.

Ránu Kvapila zblokovali obránc Lva až do ochranné sítě.

36.

Přesilovka pro Dynamo. Bartečko nevhodně atakoval domácího gólmana.

37.

Pöpperle dnes září a svůj tým drží nad vodou i v dalším oslabení. Dnes už poněkolikáté si na něm vylámal zuby Kvapil.

38.

Surový ujel v oslabení a od pravého mantinelu štípavou ranou vyzkoušel Šaryčenkovovu vyrážečku.

39.

Hosté přečkali další hru v početní nevýhodě.

39.

Přesilovku si teď ale zahraje Lev. Tolpeko oplácel Chárovi a jde si sednout.

Druhá třetina skončila.

Pražský Lev míří za překvapivým triumfem. Na ledě lídra celé KHL vede po dvou třetinách 2:0, když na úvodní gól Rachůnka navázal ve druhé třetině v přesilovce obránce Krejčík. Lev hraje velmi odvážně a body by si dnes opravdu zasloužil.

Dynamo sice otočilo poměr střel na branku, nyní je to 20:17, jeho střely ovšem nejsou tolik nebezpečné. Navíc i velké šance zatím spolehlivě likviduje Tomáš Pöpperle.

41.

Začala třetí třetina utkání.

41.

Domácí Tolpeko je na ledě, oba týmy pokračují v pěti.

41.

A Lev udeřil potřetí, Dynamo je na kolenou! Puk zůstal uvízlý na zadní síťce, odkud ho vydoloval Rachůnek a poté předložil mezi kruhy Jakubu KLEPIŠOVI, který dělovkou propálil Šaryčenkova.

42.

Pöpperle zlikvidoval atak Soina s Tolpekem.

42.

Lev hrál chvíli v šesti a rozhodčí si toho všimli. Voráček protestuje marně, Dynamo bude mít další přesilovku.

43.

Po akci Ovečkina s Kokarevem Pöpperle raději přikryl v brankovišti puk.

43.

Domácí Volkov se odhodlal ke střele, ale minul.

44.

Domácí měli šance, ovšem znovu se neprosadili v koncovce. Lev je v plném počtu.

46.

Lev vede 4:0 a domácí diváci pískají! Skvělou práci odvedl obránce Porseland, který prošel po pravém křídle, nahodil puk na Šaryčenkova, který kotouč neudržel a dojíždějící Tomáš RACHŮNEK už pouze doklepl do odkryté branky.

48.

Domácí si vypracovali drtivý tlak, který okořenil několika tvrdými střelami Dominik Graňák. Jenže branka Lva je dnes jaksi zakletá.

48.

Kokarev vyzkoušel Pöpperleho, český brankář ale exceluje.

49.

To už je čiré zoufalství! Ovečkin parádně vybojoval puk, udržel na sobě dva protihráče a zpoza branky vyzval ke skórování Graňáka. Ten ve vyložené šanci narazil na neomylného brankáře hostí.

Hokejový brankář Lva Praha Tomáš Pöpperle v utkání KHL proti CSKA Moskva.
Hokejový brankář Lva Praha Tomáš Pöpperle v utkání KHL proti CSKA Moskva. | Foto: Lenka Rybaříková
49.

Gorovikov fauloval Christensena, Lev bude hrát v početní výhodě.

51.

Dynamo skóruje v oslabení a snižuje na 1:4. Konečně se domácí dočkali, nádhernou samostatnou akci předvedl Denis KOKAREV. Dostal se až před branku a blafákem dokonale oklamal mága Pöpperleho.

52.

Ondřej Němec vyfasoval osobní trest, hrát se bude pět na pět.

52.

Bartečko ve velké šanci! Šaryčenkov vytáhl vynikající zákrok.

53.

Ovečkin se hnal do vyložené šance, v poslední chvíli ho však podrazil Mikůš. Dvě minuty pro slovenského hokejistu.

54.

Porseland na modré brilantně zastavil hvězdného Ovečkina.

56.

Lev oslabení přečkal, po jeho skončení ovšem trefil Volkov z vynikající pozice horní tyčku Pöpperleho branky.

56.

Obrovský tlak Dynama vyvrcholil jasnou šancí, kterou skvěle vychytal brankář Pöpperle.

57.

Graňák z dobré pozice nemířil přesně.

57.

Surový dojel vyraženou ránu spoluhráče Hossy, Šaryčenkova ale z úhlu nepřekvapil.

58.

Tlak domácích logicky vede k brance, stav je 2:4! Ke snadné dorážce se dostal Alexej CVETKOV.

59.

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

59.

Do konce chybí minuta a 16 vteřin. Vhazuje se před brankou Lva.

60.

Lev se statečně brání.

60.

Půl minuty do konce. Dynamo se tlačí dopředu.

60.

Puk mířil do odkryté klece Dynama, dojel ho však Ovečkin a zachránil svůj tým. Do konce chybí sedmnáct vteřin.

Utkání skončilo.

Tak tohle se pražskému Lvu velmi povedlo! Český celek dokázal v KHL vyhrát na půdě nejlepšího týmu soutěže, Dynama Moskva. Čtyřgólový náskok se sice v závěrečných minutách poněkud ztenčil, celková výhra 4:2 se ale počítá.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.