Reprezentace • Přátelský • 17:00

Souhrnný online středečních přípravných zápasů

Dobrý den, vítějte u online přenosu, ve kterém pro vás budeme sledovat všech 39 přípravných utkání na fotbalové MS 2014, které dnes sehrají týmy po celém světě. Online startuje v 17:00.

Výběr nejzajímavějších dnešních duelů představujeme zde, zápas českého týmu na Ukrajině budeme sledovat od 20:00 v podrobném samostatném online přenosu zde.

Další fotbalové zajímavosti o české lize, světovém fotbalu či třeba hladovějících italských fotbalistech si můžete přečíst v sekci fotbal zde.

První z nakonec osmatřiceti (zápas Katar - Kuvajt byl odložen) dnešních přípravných utkání bylo dohráno. 22. tým světového žebříčku (FIFA) Japonsko remizovalo v Sapporu se čtvrtým týmem Copa Amériky Venezuelou 1:1. O branky se postarali Endo a Andrejev.

Ve východní Asii skončila další dvě přípravná utkání. Číňané s Ghanou také remizovali 1:1 (branky vstřelili Gao a Boye); Jižní Korea porazila Zambii 2:1, Singapur porazil Hong Kong 2:0 a Ázerbájdžán vyhrál 3:0 nad Bangkokem.

Rusové hráli poprvé pod Capellem, remizovali s Pobřežím Slonoviny.

Skončilo také zajímavé měření sil mezi Ruskem a Pobřežím Slonoviny. Rusové, kteří hráli poprvé pod vedením italského kouče Fabia Capella, vedli v Moskvě od 55. minuty díky gólu Alana Dzagojeva, jenž se na Euru trefil dvakrát do české branky. V 77. minutě však konečný výsledek 1:1 stanovil Marc-Alain Gradel.

V Jerevanu skončil další přípravný zápas.
Bělorusové vyhráli zásluhou dvou gólů naturalizovaného Brazilce Renana Bressana nad domácími Arménci 2:1. Za Armény, soupeře českých fotbalistů v kvalifikaci o mistrovství světa, snížil zásluhou vlastního gólu soupeře, vyrovnat se mu však nepodařilo.

Dánům se nepovedla generálka na zářijový zápas s Českem, když doma  podlehli Slovensku 1:3, přestože po poločase vedli 1:0.
Slováci prohrávali od 22. minuty, když se trefil Tobias Mikkelsen. V závěrečné půlhodině však Slováci skóre otočili zásluhou gólů Martina Jakubka, Marka Hamšíka a Lubomíra Guldana. Slováci tak ve třetím zápase pod trenérskou dvojicí Stanislav Griga - Michal Hipp poprvé skórovali a výhrou oslavili jubilejní 200. mezinárodní zápas.

Fotbalisté Dánska před utkáním Nizozemska s Dánskem v základní skupině B na Euru 2012. | Foto: Reuters

Premiéra na lavičce Nizozemska se vůbec nepovedla Luisi van Gaalovi. Jeho tým prohrál v sousední Belgii 2:4. Přestože Nizozemci v 55. minutě zásluhou gólů Narsingha a Huntelaara otočili během jedné minuty skóre na 2:1, v poslední čtvrthodině dostali tři góly.

Neuspěl ani další kvalifikační soupeř českého týmu Itálie, která prohrála v Bernu 1:2 s Anglií.
Angličané tak vicemistrům Evropy oplatili vyřazení ve čtvrtfinále Eura. Italy sice poslal po čtvrthodině do vedení Daniele De Rossi, ještě v první půlhodině hry však srovnal Phil Jagielka. Deset minut před koncem zápasu pak Anglii zařídil výhru Jermain Defoe.

Z českých protivníků v boji o MS nezaváhalo pouze Bulharsko, které zdolalo v Sofii brankou Ilijana Micanského Kypr 1:0.

Brazílie v posledním mezinárodním utkání na stockholmském stadionu Rasunda, kde v roce 1958 poprvé získala titul mistrů světa, porazila domácí Švédy 3:0.
Za dohledu Pelého a dalších strůjců tehdejšího triumfu se dvakrát trefil Alexandre Pato a jednou Leandro Damiao.

Alexandre Pato a Neymar se radují z gólu brazilské reprezentace
Alexandre Pato a Neymar se radují z gólu brazilské reprezentace | Foto: Reuters

Domácí bezbrankovou remízou s Uruguayí se uvedl na lavičce francouzské reprezentace nový trenér Didier Deschamps.

Vyhráli i Argentinci, kteří ve Frankfurtu porazili Německo 3:1, a vrátili mu tak prohru ze čtvrtfinále MS. Lionel Messi sice neproměnil penaltu, přesto jedním gólem pomohl k výhře svého týmu.

Lionel Messi slaví gól v argentinské reprezentaci v náručí Gonzala Higuaína
Lionel Messi slaví gól v argentinské reprezentaci v náručí Gonzala Higuaína | Foto: Reuters

Španělé v prvním zápase po svém triumfu na Euru vyhráli na hřišti Portorika 2:1. Gólově se prosadili Santi Cazorla a Cesc Fábregas.

Tímto se s vámi loučím a těším se na shledanou u další online reportáže.