3:2
Lev Praha
15. A. Radulov (I. Radulov), 59. Rylov (A. Radulov), 90. Grigorenko (Širokov)
23. Danielsson (Mäenpää, Oystrick), 45. Birner (Vrána)

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z druhého utkání osmifinále play off hokejové Kontinentální ligy. Pražský Lev sehraje od 16:30 druhý zápas na ledě favorizovaného CSKA Moskva. První utkání vyhrál moskevský tým až po prodloužení. Jak se Lvu povede dnes?

Ve včerejším utkání trápil Lva hlavně hvězdný útočník Alexander Radulov. Shodli se na tom hokejisté pražského týmu (více zde).

"Mrzí nás to, protože to byl vyrovnaný zápas a pak dostaneme všechny góly v oslabení. Tomu se musíme vyvarovat, jinak žádný zápas nevyhrajeme," uvedl útočník Michal Řepík, který svou trefou zařídil včera prodloužení.

Michal Řepík si hledá před brankou Jekatěrinburgu šanci ke skórování.
Michal Řepík si hledá před brankou Jekatěrinburgu šanci ke skórování. | Foto: Eduard Erben

Lev Praha dnes nastoupí v této sestavě: Pöpperle - Oystrick, Nakládal, Němec, Lepistö, Mikúš, Mäenpää, Krejčík - Novotný, Klepiš, Danielsson - Birner, Vrána, Řepík - Surový, Cipulis, Hossa - Niživijs, Rachůnek T., Cingel - Sekáč.

Domácí CSKA nasadí do hry tyto hokejisty: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Morrisonn, Ožiganov, Markov, Marčenko, Kondratěv - Radulov I., Persson, Radulov A. - Kvaša, Grigorenko, Širokov - Davis, Kozlov, Prochorkin - Sprukts, Kugryšev, Ljubimov.

Oba týmy jsou na ledě, probíhá úvodní rozbruslení. Za pár minut jdeme na věc.

Moskevským Ledový palácem zní česká a ruská hymna.

1.

Důležitý zápas právě začal úvodním buly.

1.

Po třiceti vteřinách první atak hostů. Kapitán Jiří Novotný pálil, ale Staňa zasahovat nemusel. Pomohli mu blokující obránci.

2.

Hosté začínají aktivně. Včerejší "málem" spasitel Řepík se ale ocitl v ofsajdu.

2.

Birner velmi šikovně objel branku, nestihl však puk zasunout k tyčce domácí branky.

3.

Ve slibné akci byli poprvé také domácí. Především drzý Kozlov, který se natlačil až před Pöpperleho a snažil se puk dotlačit do sítě. Naštěstí neuspěl.

4.

Opět je tu ultranebezpečná první formace CSKA. Pöpperleho vyzkoušel včerejší střelec Igor Radulov. Domácí se začínají dostávat do tempa.

4.

Vzápětí se pokoušel tečovat před brankou Lva domácí Persson.

5.

I dnes se v dobrém světle prezentuje útok Řepík, Birner, Vrána. Kombinace druhého a třetího jmenovaného ovšem neměla potřebnou přesnost.

6.

Tlak moskevských raději ukončil Oystrick, který vyhodil do středního pásma.

7.

Obránce Němec zkusil odvážný výlet a dokonce vystřelil, jenže poměrně nepřesně.

7.

Hosté se dnes chtěli vyvarovat zbytečných trestů, teď ale bohužel špatně vystřídali a budou hrát poprvé v oslabení. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Niživijs.

8.

Rjasenského pumelice prosvištěla těsně vedle Pöpperleho branky.

8.

Moskevští vytváří v obranném pásmu Lva nepříjemný kolotoč. V hlavní roli Alexander Radulov.

8.

Igor Radulov ve velké šanci, nedal!

9.

A také Alexander Radulov zkouší své střelecké štěstí, Pöpperle se nenechal zaskočit.

9.

Bylo to těžké, ale povedlo se. Lev první oslabení přečkal bez úhony.

10.

Krásná akce Širokova. Domácí útočník se probil až před branku, obránci však na poslední chvíli zakročili.

10.

Na druhé straně našel Rachůnek v zajímavé pozici Cingela, ten ovšem ideálně nezpracoval neposedný touš.

11.

Klepiš nabil Novotnému a slovenský démon Staňa zasahuje!

11.

Lev si zahraje první přesilovou hru! Menší trest dostává domácí Rjasenskij za to, že Řepíka narazil nedovoleným způsobem na hrazení.

12.

Bohužel přesilovka pražského celku je zatím tristní. CSKA brání velmi dobře svou modrou čáru.

13.

Přece jen je tu lví zámek. Zakončený Oystrickovou ránou a zákrokem Stani.

13.

Také domácí se ubránili, jsou v plném počtu.

14.

Muži s hvězdou na hrudi, konkrétně členové prvního útoku, teď hostům pořádně zatápěli. Vyložená šance ale z nátlakové hry nevyplynula.

15.

Petr Vrána u mantinelu zbytečně úderem do obličeje dohrál Rylova a oslabuje svůj tým. Přesilovka pro CSKA.

15.

Domácí využívají přesilovku a vedou 1:0! Z poměrně ostrého úhlu trefil nádherně horní roh Pöpperleho branky kdo jiný, než Alexander RADULOV.

Ruský hokejista Alexandr Radulov v dresu CSKA Moskva v přípravném zápase se Spartakem Moskva před sezónou 2012/13. | Foto: www.cska-hockey.ru
16.

Přesilovou hru bude hrát pro změnu Lev Praha. Vyloučen je Kugryšev.

17.

Lev se v početní výhodě opět trápí, není schopen založit kloudnou akci.

17.

Vypálil až obránce Němec, brankář Staňa zasahuje.

18.

Němec znovu střílí, tentokrát nepřesně.

18.

Přesilovka končí. Pokud v ní jen dvakrát vystřelíte, těžko můžete dát gól.

20.

A mohlo být ještě hůř. Igor Radulov vletěl do útočného pásma, zbavil se obránce a pohotově pálil. Lev může děkovat Pöpperlemu, který kotouč našel v lapačce.

První třetina skončila.

Lev začal druhý zápas play off aktivně, domácí se ale brzy vzpamatovali a začali být nebezpečnějším týmem. Lvu zlomilo vaz zbytečné vyloučení Vrány, které potrestal šestadvacetiletý postrach Alexander Radulov. Pražský tým měl k dispozici dvě přesilové hry, odehrál je ale velmi špatně.

Prohrává i Slovan Bratislava, také poměrem 0:1. Na ledě Dynama Moskva slovenský tým včera utrpěl debakl 1:5, k němuž výrazně přispěl Jakub Petružálek, autor dvou branek. Český útočník řádí i dnes, když ve 2. minutě otevřel skóre druhého osmifinále.

Duel KHL mezi HC Lev a Slovanem Bratislava
Duel KHL mezi HC Lev a Slovanem Bratislava | Foto: Marek Vojtěch
21.

Ale pojďme zpět na led CSKA, kde začala druhá třetina.

21.

Radulov, Persson, Radulov. To je velký trumf domácích. První řada začíná druhou periodu tlakem.

21.

Proti pronikajícímu Igoru Radulovovi velmi dobře a velmi tvrdě zakročil obránce Nakládal.

23.

Přesilovka pro Lva. Vyloučen je Kozlov, který hrál nebezpečně vysokou holí.

23.

Výborně, Lev bleskově po pěti vteřinách využívá přesilovou hru a srovnává na 1:1! Obránce Mäenpää posunul na levé křídle DANIELSSONOVI, který prudkou ránou prostřelil Staňu.

Nicklas Danielsson sice prošel draftem NHL, ale za Vancouver Canucks ani jiný zámořský tým si nikdy nezahrál. Teď je hvězdou Lva Praha. | Foto: Eduard Erben
24.

A Lev je při chuti. Nebezpečný atak podnikl Cipulis, obkroužil branku, ale jeho nabídka spoluhráčům se neujala.

25.

Lvů je teď plné kluziště, vyrovnávací gól jim dává křídla. Domácí se špatně prosazují proti agresivnímu forčekingu.

25.

Krátce po sobě stříleli Klepiš a Danielsson, domácí favorit odolal.

27.

Do slibné šance se probil obránce Němec, ale Staňa se překvapit nenechal.

27.

Na druhé straně vychytal Pöpperle útočníka Prochorkina.

28.

Vyloučen je Kondratěv, takže Lev si zahraje opět v početní výhodě.

29.

Danielsson hledal křížnou přihrávkou Mäenpääho, jemuž kotouč přeskočil v klíčové chvíli hokejku.

30.

Lepistö měl ideální možnost ke střele, ovšem zaváhal a domácí beci ho o puk připravili.

30.

Lev odehrál dobrou přesilovku, ale tentokrát neskóroval. CSKA je v plném počtu.

31.

Karta se obrácí. Mikúš držel protihráče a dostává menší trest. Přesilovka pro domácí.

31.

Alexander Radulov pálil velmi nebezpečně po příhře Rjasenského! To byla šance... A vzápětí ještě větší. Igor Radulov trefil tyč!

32.

Kvaša se ocitl sám před Pöpperlem a nedokázal puk protlačit skrz jeho betony do sítě!

32.

Kvaša poté atakoval nevhodně hostujícího brankáře, což se nelíbilo Krejčíkovi. Potyčka i následné vyloučení obou kohoutů je logickým vyústěním situace.

33.

Vyloučený Mikúš je na ledě, síly jsou vyrovnané.

33.

S fauly se teď roztrhl pytel. Ljubimov vyjel zpoza branky a přitom podrazil brankáře Pöpperleho. Lev tedy můžes strhnout vedení na svou stranu v další přesilové hře.

34.

Klepiš našel na pravém křídle výborně najetého Danielssona, který z ostréhu úhlu neprotlačil puk přes dobře postaveného Staňu.

35.

V závěru přesilovky měl Lev velký tlak, který vyústil v šanci Michala Řepíka. Útočník Pražanů ale v koncovce selhal.

36.

Hossa najel příliš ostře před brankáře Staňu a pochopitelně z toho byla rozmíška. Tentokrát se nevylučuje.

37.

Pöpperle zlikvidoval tvrdou ránu Rylova.

37.

Výborný Pöpperle. Širokov šel sám na českého brankáře, ten však rychle vystartoval z branky přesně ve chvíli, kdy si ruský útočník nechal puk příliš daleko od hole. A obrovskou šanci zhatil.

38.

Vzápětí je ovšem vyloučen Pražan Řepík a domácí mají šanci v přesilovce.

39.

Lev se tentokrát brání velmi dobře a nepouští moskevský tým do tlaku.

40.

Kapitán Novotný ještě stihl deset vteřin před koncem druhé třetiny vyzkoušet bdělost brankáře Stani.

Druhá třetina už je minulostí.

Pražský Lev ve druhé třetině nejprve vyrovnal hru, záhy i skóre a poté se stal lepším týmem. Svěřenci kouče Sýkory se dostali do tempa také díky velkému množství přesilových her. Hned tu první ve druhé části proměnili, když se po pěkné akci prosadil Švéd Danielsson. I druhý duel proti favorizovanému CSKA je tedy otevřený a velmi dramatický.

Také Slovan Bratislava na ledě Dynama Moskva srovnal skóre. Nejprve otočil na 1:2, když se trefili Bližňák a Kukumberg. Jenže domácí Sopin poté srovnal na současných 2:2.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Alexander Radulov teď pocítil českou tvrdost. U mantinelu ho tvrdě dohrál Jakub Nakládal a ruský útočník se z ledu zvedá jen velmi složitě. Nakládal půjde na dvě minuty pykat.

42.

Persson se dostal do nadějné pozice, obránci Lva ale byli včas na svých místech a střelu zblokovali.

43.

Vynikající práce brankáře Pöpperleho. Domácí si v početní výhodě vypracovali drtivý tlak, který hosté ubránili jen díky strážci své svatyně.

43.

Radulov není vážně zranění, už se zase prohání po moskevském kluzišti.

43.

Hosté jsou v plném počtu.

45.

Lev v Moskvě vede 2:1! Pražané jdou poprvé v sérii do vedení. Stalo se tak po střele Vrány, kterou Staňa vyrazil do vzduchu, odkud jí pohotově srazil do sítě Michal BIRNER.

KHL, Lev Praha - Čerepovec: Michal Birner - Nikita Popov
KHL, Lev Praha - Čerepovec: Michal Birner - Nikita Popov | Foto: Eduard Erben
46.

Domácí Davis se šikovně prosmýkával až před Pöpperleho, ale byl zastaven. Rozhodčí faul nepískají, což domácí diváci nesou velmi nelibě.

47.

Favorit je evidentně zaskočený. A čas se mu krátí.

48.

Pöpperle skvěle zasáhl proti velké šanci domácích! Rychlá přihrávka a střela z první, jenže český brankář se velmi hbitě přemístil.

48.

Sprukts mohl jet sám na branku Lva, naštěstí mu puk v rozhodující chvíli sjel z hokejky.

49.

Před Pöpperleho se pro změnu tlačí Grigorenko. Obránci v pohotovosti. Pozor na to, CSKA se dostává do tlaku.

51.

Persson neproměnil velkou šanci!

52.

Potyčka před brankou Lva po dalším zákroku Tomáše Pöpperleho. Domácí už zcela pochopitelně začínají být nervózní.

53.

Pražskému týmu se teď daří přerušovat důrazným forčekingem útočné akci domácích.

54.

Už dobré tři minuty se hraje bez přerušení.

54.

Radulov se po svém střídání na lavičce hodně rozčiluje. Favorit se ne a ne prosadit, hosté teď brání výtečně.

54.

Kozlov naštěstí nedokázal před brankou změnit směr Prochorkinovy střely.

56.

Kondratěvova rána od modré čáry mířila těsně vedle.

57.

Puk nebezpečně poskakoval brankovištěm, Pöpperle ho nakonec přikryl lapačkou a nepustil tak domácí k fatální dorážce.

57.

Hosté už jen vyhazují do středního pásma, tlak Radulovovy družiny vrcholí.

58.

Klepiš zatáhl puk do útočné třetiny a ušetřil tak cenné vteřiny.

59.

Bohužel, domácí se nakonec prosazují a vyrovnávají na 2:2. A opět je to muž, který včera rozhodl prodloužení, tedy RYLOV, kterého před poloprázdnou brankou Lva našel skvělý Alexander Radulov.

Třetí třetina skončila, stejně jako včera rozhodne prodloužení.

To je obrovská škoda. Lev byl dvě minuty od triumfu, jenže pak neuhlídal Radulova, který připravil gól pro hrdinu včerejšího prodloužení Rylova. Možná, že závěr odehráli Pražané přece jen příliš pasivně. Nedá se nic dělat, rozhodne zlatý gól, řečeno fotbalovou terminologií.

KHL, Lev Praha - Čerepovec: Jiří Novotný
KHL, Lev Praha - Čerepovec: Jiří Novotný | Foto: Eduard Erben

Stav 2:2 vydržel i v utkání Dynamo Moskva - Slovan Bratislava. Slovenský i český tým tedy čeká těžký boj o odvrácení druhé porážky.

61.

V Moskvě začalo prodloužení.

62.

Igor Radulov se hnal do zajímavé příležitosti, jenže rozhodčí uviděli jeho postavení mimo hru.

63.

Pokud budou hrát oba týmy tak opatrně, jako prodloužení zahájily, můžeme tady dnes být pořádně dlouho.

63.

Domácí Persson vypálil z prostoru mezi kruhy vedle.

64.

Moskvané jsou v prodloužení lepším týmem. Teď se Lev osvobodil jen za cenu icingu.

65.

Ojedinělý výlet Lva do útočného pásma CSKA skončil nezdarem. Hra už je zase před Pöpperlem.

66.

Nebezpečně pálil domácí Morissonn. Poté Igor Radulov přihrával před branku, hosté se se štěstím ubránili.

67.

Širokov vyslal pořádnou bombu, Pöpperle zasahovat nemusel.

67.

Pöpperle si připisuje další zákrok proti ráně z dálky. Obraz hry v prodloužení nevypadá pro Lva příliš příznivě.

68.

Tohle se mohlo pískat! Vrána se na druhé straně výborně uvolňoval a byl zahákován. Sudí ale zůstali v klidu.

69.

Persson se zjevil po akci A. Radulova sám před Pöpperlem, naštěstí se mu nepovedlo včas zakončit.

69.

Davis se Spruktsem se dostali do obrovské šance, Pöpperle výtečně odolal!

69.

Rozhodčí ještě zkoumají video, zda pokus Davise neskončil za brankovou čarou...

69.

Ne, gól to nebyl. Prodloužení pokračuje.

71.

Perssonovu ránu vyrazil český brankář ramenem do bezpečí.

72.

Omluva rozhodčím. Tohle bylo fér. I domácí Grigorenko byl totiž evidentně zahákován a i tentokrát píšťalka mlčí.

73.

Vrána zlomil hůl při pokusu ohrozit domácí branku.

73.

Konečně šance pro Lva! Byl to Cipulis, který se natlačil až před Staňu a byl blízko rozhodujícímu gólu. Ještě dorážel Hossa, ale nic z toho.

Obránce Ufy Andrej Zubarev (vpravo) si vylámal zuby na zkušeném Marcelu Hossovi. | Foto: Eduard Erben
75.

Ale iniciativu už zase přebírá Radulov. Ruská hvězda operovala za brankou a obránci se měli co ohánět.

76.

Po akci Němce zívala před Řepíkem napůl odkrytá branka, jenže český útočník měl puk příliš daleko od hole.

77.

Hossa šikovně obkroužil domácí branku, ovšem puk za čáru zasunout nedokázal. Nebylo kudy.

77.

Střelecký pokus mimo vyslal Klepiš. Lev už hraje lépe než na začátku overtimu.

79.

Grigorenko zkoušel štěstí z mezikruží. Marně.

80.

Staňa vyrazil betonem Vránův jedovatý pokus.

První prodloužení skončilo.

První prodloužení branku nepřineslo a nutno říci, že blíže k ní měli domácí, kteří začali aktivněji a první desetiminutovku jasně dominovali. Lev poté hru vyrovnal a i on měl příležitosti duel rozhodnout. Nestalo se tak.

To Slovan Bratislava už má svůj boj za sebou. A opět neúspěšně. Prodloužení rozhodl hráč Dynama Moskva Sopin a favorit vede 2:0 na zápasy.

81.

Právě začalo druhé prodloužení.

81.

Elitní bek CSKA Rjasenskij pálil, ale nepřesně.

83.

Sekáč cílil svou přihrávku na najetého Novotného, ten však neusměrnil puk směrem, v němž stojí brána.

83.

Staňa si připisuje zákrok po střele obránce Lepistöa od mantinelu.

84.

Další Staňův zákrok. Slovenský brankář tentokrát vyrazil betonem ránu Danielssona.

84.

A do třetice pokus Řepíka. Ten byl výrazně nepřesný.

86.

Úmyslný ofsajd Igora Radulova, vhazovat se bude před brankou CSKA.

86.

Oystrick měl obrovskou šanci! Po střele Klepiše dorážel, ale gól to není.

87.

Radulovova střela z velkého úhlu nemohla brankáře Pöpperleho překvapit.

90.

Je rozhodnuto, CSKA dává gól a vítězí znovu 3:2 po prodloužení! Širokov zavezl puk do útočného třetiny, nabil GRIGORENKOVI, který ranou z první nedal Pöpperlemu šanci.

Hokejisté CSKA Moskva Igor Grigorenko (vlevo) a Igor Radulov slaví gól v utkání KHL 2012/13 proti Lvu Praha. | Foto: Lenka Rybaříková

Lev Praha si ve svém prvním play off v Kontinentální hokejové lize vybírá pořádnou dávku smůlu. I ve druhém utkání byl favorizovanému CSKA Moskva vyrovnaným soupeřem, znovu však prohrál v prodloužení. Tentokrát trval zápas rovných 90 minut, než rozhodl domácí Grigorenko. Stav série je tedy 2:0 pro moskevský celek.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek večera.