1:4
Švédsko
60: Sedlák
3. Collberg, 4. Lindholm, 24. Sandberg, 53. Forsberg

Dobrý den, vítejte u online reportáže z úvodního zápasu českých hokejistů na MS hráčů do 20 let proti obhájcům titulu ze Švédska. Zápas v hale Salavatu Julajev Ufa začíná ve středu ve 13:00.

Už jsou známy první výsledky šampionátu. V české skupině porazili Finové Lotyšsko 5:1, ve druhé skupině Kanaďané porazili 9:3 Německo.

Češi nastoupí v této sestavě:

Machovský - Musil, Štencel, Šidlík, Hrbas, Jeník, Pavelka, Urbanec - Vrána, Švihálek, Sedlák - Hertl, Jaškin, Hyka - Frk, Faksa, Beránek - Koblasa, Beran, Němec.

Švédové nasadí tuto sestavu:

Lassinantti - Nilsson, Vikstrand, Bengtsson, Djuse, Djoos, Arnesson - Forsberg, Karlsson, Rakell - Collberg, Lindholm, Molin - Arvidsson, Rask, de la Rose - Wennberg, Boyce Rotevall, Sorensen - Sandberg

Zápas bude řídit německo-ruská dvojice Jablukov, Kulakov - na čarách jim budou pomáhat Rusové Raming a Sivov.

Hráči právě přijíždějí na led, oproti předpokládanému startu se začne až zhruba ve 13:10

1.

Zápas začal.

1.

Češi budou hned v první minutě hrát v oslabení. Za vysokou hůl byl vyloučen DAVID MUSIL.

3.

Češi budou hrát 26 minut ve třech. Za další zbytečný faul, tentokrát za napadení v útočném pásmu, je vyloučen český kapitán LUKÁŠ SEDLÁK.

2:16

Švédové dvojnásobnou přesilovku okamžitě využívají - 0:1! Po osmi sekundách po buly se puk dostal na střed levého kruhu k neobsazenému SEBASTIANU COLLBERGOVI, který trefil přesně k protější tyči Machovského branky. Asistenci si připsali Emil Molin a Mikael Vikstrand.

4.

Opět se bude vylučovat, hrát se ale bude stále v pěti proti čtyřem. Za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni DE LA ROSE a opět DAVID MUSIL.

3:48

Švédové bohužel využívají i následnou přesilovku pěti proti čtyřem - 0:2! Mikael Vikstrand vystřelil z prostoru mezi kruhy a jeho střelu těsně před Machovským tečoval do brány ELIAS LINDHOLM. Druhou asistenci si připsal střelec prvního gólu Sebastian Collberg.

7.

Švédové měli obrovskou šanci zvýšit skóre na 3:0. Karlsson se zjevil zcela sám před Machovským, puk však za jeho záda ale neprotlačil.

7.

Po střele byl ale Karlsson faulován a dnes už potřetí usedne na trestnou lavici DAVID MUSIL, jenž byl vyloučen za sekání.

9.

Češi přečkali další šanci Švédů, i tentokrát výborně zasáhl Machovský. Po střele Arvidssona se stihl přemístit k opačné tyčce a zlikvidoval i dorážku Karlssona.

9.

Tentokrát se Češi dokázali v oslabení ubránit, Musil je na ledě.

12.

První větší šance na gól na české straně. Hrbas vypálil z mezikruží, jeho střelu ale Lassinantti vyrazil mimo bránu.

15.

Další šance Čechů a opět je v ní Hrbas. Jeho sražená střela od modré čáry však skončila těsně vedle pravé tyče švédské brány.

15.

Po obrovské hrubce v české obraně se dostal až před Machovského Rakell, jeho střelu pod břevno však český gólman zneškodnil.

20.

Češi si v závěru první třetiny a nejspíš i v úvodu té druhé zahrají svou první přesilovku. Za hákování je vyloučen TOM NILSSON.

20.

Bohužel v úvodu druhé třetiny budou hrát oba týmy ve čtyřech. Za nedovolené bránění je v samém závěru první části vyloučen TOMÁŠ PAVELKA.

20.

Skončila první třetina.

Dvoubrankové vedení si Švédové zajistili hned v úvodu první třetiny ve dvojnásobné a poté v následné přesilové hře pěti proti čtyřem. Oba góly Švédy hodně povzbudily a nebýt Machovského, mohlo být vedení Švédu mnohem vyšší. Až ve druhé části třetiny se Češi zvedli a srovnali krok. Švédové však na střely vyhráli 11:8. Češi pykají za zbytečné a časté vyloučení. Pět vyloučení, z toho tři pro Davida Musila, je za třetinu příliš.

21.

Začíná druhá třetina.

21.

Češi budou hrát téměř 40 sekund přesilovku čtyř proti třem. Švédové jsou totiž potrestání za příliš mnoho hráčů na ledě.

22.

Hraje se ve čtyřech.

22.

Před brankáře Lassinanttiho se hnal Hertl, ale k zakončení se nedostal. Byl totiž faulován, rozhodčí však nevylučují.

23.

Pavelka je na ledě, Češi budou hrát půl minuty další přesilovku.

23.

Je tu další vyloučení pro švédského hráče. Dvě sekundy před tím, než se vrátí švédský hráč z trestné lavice, je vyloučen za sekání RAKELL.

23:03

Češi bohužel dostávají ve vlastní přesilovce gól - 0:3! Po další hrubce v české obraně, tentokrát na útočné modré čáře, ujel do samostatného brejku FILIP SANDBERG, který vystřihl bekhendový blafák, a i když Machovský puk betonem srazil, kotouč se došoural za brankovou čáru.

25.

Rakell je na ledě, Švédové jsou v pěti.

25.

Také Švédové si zahrají přesilovku. Za faul kolenem je vyloučen DMITRIJ JAŠKIN.

27.

Švédové měli v přesilovce dvě velké šance. Nejprve mohl skórovat opět Sandberg, jehož dorážku z brankoviště vyrazil Machovský.  Poté si poradil i s další dorážkou z brankoviště, tentokrát v podání Collberga.

27.

Jaškin je na ledě, Švédové tentokrát i přes velké šance v nerovnovážném počtu hráčů na ledě neskórovali.

28.

Švédové pokračují v drtivém tlaku. Tentokrát měl šanci De la Rose, Machovský si však s jeho střelou z mezikruží poradil.

33.

Švédský tlak by mohla přerušit přesilovka českého týmu. Za nedovolené bránění je vyloučen DE LA ROSE.

34.

Po dobré kombinaci českého týmu se puk dostal před odkrytou bránu k Faksovi, jeho střela však letěla vysoko nad bránu.

35.

Češi si opět v přesilovce žádnou střelu na bránu nevytvořili, De la Rose je na ledě.

36.

Češi budou mít další možnost zahrát si přesilovku. Za podražení je vyloučen VIKTOR RASK.

38.

Rask je na ledě, česká přesilovka byla opět sehrána špatně.

38.

Forsberg se z půlky kluziště dostal až před Machovského, v zakončení mu však zabránila sekera od DAVIDA MUSILA, a přesilovku si tak tentokrát zahrají Švédové.

39.

Po parádní kombinaci na jeden dotek stál zcela sám před Machovským Molin, jeho teč však český gólman betonem reflexivně vykopl.

40.

Musil je na ledě, Češi opět se štěstím v oslabení přečkali bez obdržené branky.

40.

Skončila druhá třetina.

Tak oproti první třetině to tentokrát už bylo jen na jednu bránu, Švédové ve druhé fázi český tým přestříleli 17:6. Nebýt zákroků brankáře Machovského, Švédové vedou o víc než o tři branky.

41.

Začíná třetí třetina.

42.

Hertl se protlačil mezi dva obránce, vystřelil z mezikruží, Lassirantta však jeho střelu vykopl pravým betonem.

44.

Zřejmě největší šance českého týmu v zápase. Na levém křídle si najel na pas z obranného pásma český kapitán Lukáš Sedlák, jeho křižná střela však skončila těsně vedle levé tyče.

45.

Švédové opět pykají za příliš mnoho hráčů na ledě, Češi tak budou mít přesilovku.

47.

Češi v závěru přesilovky přece jen dokázali dopravit puk do brány, ta však byla vychýlena ze své pozice ještě dříve, než kotouč prošel brankovou čarou. Bude se však zkoumat video.

47.

Podle očekávání sudí branku po konzultaci s videorozhodčím neuznali.

47.

Švédové jsou v plném počtu.

48.

Dvě velké švédské šance. Machovský však střelu Karlssona vyrazil, dorážka Forsberga skončila nad bránou.

49.

Je tu další přesilovka pro český tým, za vražení na hrazení je vyloučen Sorensen.

51.

Švédové se opět ubránili a jsou v pěti.

52.

Češi mají další šanci na čestný úspěch. Hned po návratu švédského hráče z trestné lavice napřáhl z první Frk a jeho bomba z první jen těsně minula pravou tyč.

52:07

Je definitivně rozhodnuto o vítězi, Švédové zvyšují na 4:0! Nejprve udělal u mantinelu obrovskou hrubku Štencel, Karlsson však Machovského tváří v tvář nepřekonal. Švédský kapitán FILIP FORSBERG se však poté v útočném pásmu dostal k puku a z mezikruží se trefil přesně pod břevno Machovského branky.

58.

Velké šance na obou stranách. Nejprve Machovský se dokázal rychle přemístit proti střele Lindholma, vzápětí se z levé strany dral před Lassinanttiho Jaškin, v lepším zakončení mu však zabránil faul obránce BENGTSSONA. Češi tak budou mít šanci zahrát si zřejmě poslední přesilovku zápasu.

60.

Švédové jsou v plném počtu. Češi si opět v přesilovce nedokázali vytvořit šanci.

59:56

Tak přece jen se Češi dočkali čestného úspěchu - 1:4. Po průniku Jakuba Vrány před švédskou branku obral český kapitán LUKÁŠ SEDLÁK o puk švédského obránce a z otočky z bezprostřední blízkosti se trefil k pravé tyči Lassinanttiho brány.

60.

Zápas skončil. Obhájci titulu ze Švédska na úvod šampionátu po zásluze vyhrávají nad Českem 4:1.

Tímto se s Vámi loučím a těším se na shledanou u dalšího zápasu českého týmu na šampionátu. V pátek se Češi od 8:30 SEČ utkají s Finskem.