Euro Hockey Tour • České hokejové hry, 3. zápas • 18:00

2:1
Rusko
24. Červenka (Jan Kovář), 54. Petružálek
40. Averin (Varnakov)

Vítejte u sledování posledního utkání Čechů na domácím podniku Euro Hockey Tour v Pardubicích. Hokejisté v neděli zakončí turnaj pikantním soubojem s Ruskem.

Hezký nedělní večer z Pardubic! Tady v ČEZ Aréně za malou chvíli začne poslední zápas Českých hokejových her. My po odpoledním zápase Finska se Švédskem známe vítěze turnaje. Jimi jsou stoprocentní Finové, kteří dnes svého skandinávského rivala přejeli jasně 5:0.

Co ale určí dnešní zápas? Češi dnes chtějí zachránit svou čest a hrají o to, aby neskončili před domácími fanoušky poslední - musí dnešní zápas za každou cenu vyhrát v základní hrací době. Teoreticky pak moou myslet ještě výš: Pokud vyhrají o více než čtyři branky, budou na turnaji druzí....

Rusy naopak i jeden jediný bod z tohoto zápasu posune na druhé místo.

Češi včera po špatném výkonu prohráli i se Švédskem a trenéři národního týmu hokejisty překvapivě chválili - čtěte ZDE. Jak se dnes ukázalo, mysleli to úplně vážně. Domácí nastoupí proti Rusku v naprosto totožné sestavě.

Tady už je sestava České republiky:

Jakub Kovář (Salák) – Krajíček, Barinka, Zámorský, Čáslava, Němec, Novák, Nakládal – Červenka, Jan Kovář, Vondrka – Petružálek, Vrána, Rolinek – Kašpar, Novotný, Birner – Holík, Koukal, I. Rachůnek.

A ještě sestava Ruska:

Košečkin (Galimov) – Čudinov, Alexandrov, Ketov, Zajcev, Pašnin, Jakovlev, Zubarev, Pivcakin – Kazjonov, Šipačev, Tichonov – Varnakov, Burmistrov, Petrov – Kuzněcov, Averin, Plotnikov – Kokarev, Kablukov, Glukov

Aréna v Pardubicích je dnes zaplněná o poznání lépe než v minulých dnech. Odhadem by mohlo na zápas s odvěkým rivalem dorazit více než sedm tisíc diváků. Češi se tak dnes mohou konečně opřít také o výbornou atmosféru. Uvidíme, jestli to přinese i góly. Dosavadní bilance našich hokejistů je na turnaji katastrofální (skóre 1:6).

1

Utkání právě začalo.

1

Kovář musel hned na začátku řešit těžkou ránu z mezikruží.

1

Hned vzápětí ale Rus fauloval a Češi budou hrát v bouřlivé kulise první přesilovou hru zápasu. Dvě minuty dostává Sergej Plotnikov.

2

Zámorského nahození hosté srazili do středního pásma a Čechy v dalším postupu dopředu zastavil ofsajd.

2

Tohle jsou zatím úplně jiní Češi než včera. Čáslava nahazoval a před bránou stál Rolinek i Petružálek. Košečkin měl co dělat.

3

Birner si rychle vyměnil puk s Novotným a pálil z levého kruhu. Barulin střelu viděl a chytá jí do náruče.

4

Rusové jsou v pěti. Varnakov se snažil objet bránu, ale brankář Jakub Kovář mu vypíchl puk.

4

Aktivní pohyb Čechů nese ovoce. Je tady další ruský faul. Dvě minuty dostává Andrej Zubarev.

5

Minuta přesilovky je pryč a Češi ještě nebyli s pukem v pásmu.

7

Hosté jsou kompletní a slabší mezihra Čechů graduje zakázaným uvolněním.

8

Přes všechny čáry hráli i Rusové.

8

Jakub Kovář nadvakrát chytá těžkou ránu Jegora Averina z levého kruhu.

10

Další nepříjemná rána z levé strany. I teď byl Kovář jistý.

10

Rusové začínají kousat. Před bránou svým mohutným tělem zacláněl Viktor Tichonov. Kovář nic neviděl a puk se po několika odrazech snesl těsně nad jeho břevnem!

11

Holík se na druhé straně dral do samostatného úniku. Těsně před bránou ho faulem zastavil Jegor Jakovlev a zaplněná aréna se zlobí, že rozhodčí nepíská trestné střílení.

11

Jakovlev dostává jen dvě minuty za hákování, protesty Čechů jsou zbytečné.

12

Češi získali dvakrát pásmo i zajímavé postavení. Dva hráči vždy clonili před Košečkinem, ale obě rány obráncu po sobě trefily prvního padajícího Rusa.

12

A následuje český ofsajd při pokusu o další přechod modré čáry.

13

Hosté jsou kompletní a ke slovu se přihlásil Kuzněcov. Jeho teč nahození prolétla těsně nad.

14

Kašpar našel před brankovištěm Novotného, který měl před sebou úplně prázdnou bránu. Než ale stačil plácnout do puku, zachránil situaci svou holí obránce Pivcakin!

16

Češi znovu v přečíslení, jediný bránící Rus ale dokázal sáhnout do Červenkovy přihrávky.

18

Domácím zatrnulo. Šipačev se na modré elegantní kličkou zbavil obránce a ze strany se protlačil až ke Kovářovi. Trefil ale pouze boční síť.

20

Třetí přečíslení Čechů dva na jednoho a potřetí to končí úplně stejně. Jediný bránící Rus dokázal přečíst přihrávku a akci zachránit!

20

V poslední vteřině třetiny ještě napřáhl od modré Čáslava. Jeho rána ale pouze zaduněla o zadní mantinel.

20

První třetina skončila.

Skončila první třetina, ve které byli Češi lepším týmem, ale své střelecké trápení nedokázali proměnit. Mrzet může především šance Novotného, nebo tři přečíslení dva na jednoho, které skončily vždy stejně - mizernou přihrávkou. Rusové zatím na svou gólovou příležitost čekají.

I dnes jsou domácí střelecky aktivnějším týmem. Sbornou v první třetině přestříleli v poměru 11:7.

Druhá dvacetiminutovka začne přibližně v 18:48.

21

Druhá třetina začala.

21

Češi se zakousli do soupeře hned od začátku. Červenka trefil boční síť, Vondrka hned po něm z dobré pozice napálil Košečkina do chráničů.

21

Ale pozor! Obraně ujel po levém křídle Kuzněcov a trefil tyč!

23

Češi zamkli Rusy v pásmu a roztočili přesnou kombinací rychlý kolotoč. Ke střele se ale žádný hráč neuvolnil.

24

GÓÓÓL! Česko vede 1:0! Hokejisté se konečně dostávají do vedení! Návrat do reprezentace slaví brankou Roman Červenka, který napoprvé ležícího Košečkina nepřekonal, ale pak objel bránu a zasunul mu puk ke druhé tyči!

26

Rusové se snaží o rychlou odpověď, Češi se dobrou minutu a půl ve vlastním pásmu bránili velkému tlaku. Kovář ale žádnou velkou šanci likvidovat nemusel.

26

Tlak Rusů ještě chvíli potrvá. Češi špatně střídali a hráli chvíli v šesti.

27

Kuzněcov střílel nad rameno Kováře, ten stačil zasáhnout. Češi vyhazují puk za Košečkina.

27

Rusové se nemohou usadit v pásmu a když se jim to teď konečně povedlo, dotkl se puk kraje jejich střídačky.

28

Sergej Plotnikov z dorážky před ležícím Kovářem netrefil bránu!

29

Češi jsou v plném počtu.

30

Kovář chytá nepříjemnou teč Varnakova.

31

Češi budou hrát přesilovku. Michajl Pašnin totiž vyhodil puk do hlediště z obranného pásma.

32

Kašparova ostrá rána prolétla těsně nad a pak se po mantinelu svezla až do středního pásma.

33

K další akci se už Češi v přesilovce nedostali, Rusové se ubránili a hrají v plném počtu.

34

Jakub Kovář vytahuje další důležitý zákrok! Puk po teči Tichonova letěl proti jeho pohybu, přesto ho Kovář dokázal se štěstím udržet před brankovou čárou.

35

Přesilovku budou hrát Rusové. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Lukáš Krajíček.

36

Češi se dobře brání. Puk je za Košečkinem a Rusům čas přesilové hry rychle utíká.

37

Krajíček je na ledě, domácí tým je v plném počtu.

37

Češi jdou ale znovu do čtyř. Rachůnek chytil Rusa kolem krku a pak mu shodil helmu, tohle rozhodčí nemohli přehlédnout.

38

Take teď ale Češi nápor Rusů zvládají. Kovář v pohodě podržel nahození ze středního pásma a poté si poradil i s ránou Chudinova od modré.

39

Novotný se neukvapil, zvedl hlavu, podíval se, kde stojí Rusové a pak mezi nimi vyhodil puk přes všechny čáry. ČEZ Aréna dobře bránícím Čechům tleská.

39

A Rachůnek naskakuje na led...

40

GÓL! Rusko srovnává na 1:1. To je obrovská škoda, Rusové vyrovnávají pouhých 15 vteřin před odchodem do kabin. Tuhle chybu ale potrestat museli. Jeden z českých beků totálně propadl a nechal před bránou úplně volného Jegora Averina, který přihrávku zpoza brány snadno přetavil v branku. Kovář neměl šanci!

40

Druhá třetina skončila.

Také po druhé třetině jsou oba týmy stejně daleko k vítězství. Češi ale odcházejí do šaten s hlavami dole. O vedení po trefě Červenky totiž přišli pouhých patnáct vteřin před sirénou. Uvidíme, co to s nimi před poslední dvacetiminutovkou udělá.

Třetí třetina začne přibližně v 19:37.

41

Třetí třetina začala.

43

Zatím je to boj a čekání na chybu soupeře. Mezi obránci se prosmýkl Tichonov, jeho rána šla těsně vedle.

43

Červenka je při chuti. V plné rychlosti si kolem mantinelu najel do šance a pálil, Košečkin měl co dělat.

46

Plné ruce práce měl i Jakub Kovář. Mezi kruhy si puk srovnal ke střele Ilja Kablukov.

47

Vrána mezi kruhy, kolem něj dva metry volno, ale přihrávka poskakovala a útočník si jí nedokázal nachystat k ráně, škoda.

49

Přihrávka prolétla brankovištěm Kováře, nikdo s Rusů na ní naštěstí nedosáhl.

50

Rachůnek se protlačil přes modrou čáru a vystřelil. Košečkin musel do rozkleku.

50

Obrovský závar a zase v něm měl prsty Červenka. Košečkin už ležel, Červenka ale nedokázal přetlačit hole obránců a souboj o volný puk prohrál.

52

Němec napřáhl, Košečkin byl v problémech. Tvrdou bombu ale dokázal vyrazit.

54

GÓÓÓL! Češi vedou 2:1! Češi střílejí zaslouženou branku a jdou podruhé v zápase do vedení. Velký tlak domácích přinutil Rusy chybovat. Jakub Petružálek mezi kruhy zastavil puk, zvedl hlavu a poslal puk nechytatelnou střelou hezky k pravé tyči!

54

Češi se vrhli do dalšího útoku a Rusům trošku tečou nervy. Za bránou se schylovalo k pěstnímu souboji dvou dvojiček, rozhodčí zakročili včas.

54

Zajcev a Koukal ale dostávají dvě minuty za hrubost, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

56

Rolinek se dral z rohu až před brankoviště, tam v souboji upadl. Rozhodčí nicméně rozpažují, teď už hru vyloučeními kouskovat nebudou.

57

Necelé čtyři minuty před koncem zahráli Češi na zakázané uvolnění. 7315 diváků ale i tak tleská. Dnes Češi hrají hokej, který se musí líbit.

57

Přichází ale krizová chvíle. Rusové se mohou nadechnout k závěrečnému náporu, který bohužel umocní domácí vyloučení. Dvě minuty dostává Petr Čáslava. Kovář se chystá na horké chvíle.

57

Nápor se zatím nekoná. Rusové se přihrávkou rukou sami připravili o pásmo.

58

Šipačev měl před sebou po rychlé kombinaci prázdnou bránu, puk mu ale nesedl na čepel a mířil asi dva metry vedle!

58

Vondrka vyhazuje.

59

Češi jsou kompletní. Čáslava naskočil na led a zavezl puk za Košečkina.

59

Minuta a tři vteřiny do konce. Rusy brzdí postavení mimo hru.

60

Košečkin odjel na střídačku, Rusové jsou v šesti před Kovářem a mají velký tlak.

60

Puk létal z hokejky na hokejku, ale střela dlouho žádná. Až šest vteřin před koncem pálil jeden z Rusů, ale Kovář si jeho střelu našel a švihl po ní lapačkou. Češi jsou blízko výhře.

60

Utkání skončilo, Češi vítězí!

Tak se to konečně povedlo! Dnes Češi za svůj výkon zaslouží jedničku s hvězdičkou. Jestli dnes hráli o svou čest, tak se jim to skutečně povedlo. Zasloužená výhra 2:1 ale ani tak neznamená jiné než poslední místo. Minitabulka rozhodla o tom, že druhé místo obsadí Rusko, třetí Švédsko a čtvrtí skončili domácí.

Diváci zaházeli ruské hráče plastovými láhvemi. V závěru zápasu se totiž za bránou Kováře dva Rusi pokusili vyvolat šarvátku.

Nejlepšími hráči tohoto zápasu jsou na obou stranách vyhlášení gólmani: Vasilij Košečkin a Jakub Kovář.

Z Pardubic to je ode mě vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního večera.