Euro Hockey Tour • České hokejové hry, 1. zápas • 17:00

1:3
Finsko
53. Irgl (Červenka, Zámorský)
18. Lehterä (Lepistö), 26. Jormakka (Kousa, Ramstedt), 30. Lehterä

Dobrý den, vítejte u onlinu ze zápasu Česko - Finsko. První duel Českých hokejových her začíná v Pardubicích ve čtvrtek 17:00.

Česko

Salák (Kovář) – Čáslava, Němec, Novák, Nakládal, Trončinský, Zámorský – Červenka, Kovář, Irgl – Rolinek, Vrána, Petružálek – Hubáček, Novotný, Kašpar – Vondrka, Koukal, Rachůnek – Holík

Finsko

Engren (Koskinen) – Hietanen, Lepistö, Kousa, Mäntylä, Lajunen, Korpikari, Ohtamaa, Marttinen – Salminen, Lehterä, Osala – Savinainen, Koskiranta, Komarov – Jormakka, Ramstedt, Koivisto – Pakarinen, Wirtanen, Sallinen – Mankinen

Sudí

Bulanov, Olenin – Blümel, Lhotský

Ještě jednou hezké odpoledne z Pardubic. V místní ČEZ aréně je vše připraveno k začátku úvodního utkání Českých hokejových her mezi domácí českou reprezentací a Finskem.

V Pardubicích se domácí podnik série Euro Hockey Tour hraje po dlouhých deseti letech, tribuny arény jsou ale zatím osm minut před začátkem zápasu zaplněné sotva z poloviny.

V Pardubicích dohrály hymny obou soupeřů. Elitní formace už se rovnají okolo středového kruhu, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

1

Utkání bylo zahájeno.

1

Červenka zavezl puk do pásma a tělem si odstavil dva protihráče. Ostatní Češi ale byli bez pohybu, Červenka proto neměl komu přihrát.

2

Druhé střídání na obou stranách přineslo mnohem větší vzrušení. Nejprve pálil Vrána do lapačky Endgrena, na druhé straně ujížděl Jormakka, ale ani on si s gólmanem neporadil. Salák vytáhl proti ráně z pravého kruhu první jistý zákrok.

3

Finové teď zatlačili Čechy, měli ale pouze územní převahu. Salák žádnou vážnou akci řešit nemusel.

4

Po nahození Hietanena ale českého gólmana zachránilo břevno!

6

Teď se zase děly věci na druhé straně! Hubáček výborně clonil před bránou a puk se i díky němu po sérii několika nahození dostal na hůl Novotného, který ze tří metrů trefil pouze finského gólmana!

7

Češi budou hrát první přesilovku zápasu. Finská střídačka byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

7

Endgren chytá jednu gólovku za druhou! Červenka našel zpoza brány mezi kruhy Irgla, také on ale pálil pouze do výstroje výborného gólmana.

9

Zbytek přesilovky se Fini úspěšně bránili. Až v jejím závěru měl dost času k nápřahu od modré Filip Novák. Také tady stál Endgren včas na správném místě.

10

Češi budou hrát další početní výhodu. Oskar Osala dostává dvě minuty za držení.

11

Elitní česká formace s Červenkou byla na ledě prakticky celé dvě minuty a čtveřice Finů čelila drtivému tlaku. Ani jedna ze série střel ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

12

Finové jsou kompletní, ale jejich střídání je rozhozené. Jejich rozehrávka tak končí jen na zakázaném uvolnění.

14

Vondrka nabral ve středním pásmu rychlost, přejel přes modrou čáru a okamžitě pálil. Ráně ale scházela přesnost.

15

Po delší době si na puk sáhl i Salák. S ránou z úhlu neměl problém.

17

Ve čtyřech budou hrát teď i Češi. Dvě minuty za podražení dostává Michal Barinka.

18

GÓL! Finsko vede 1:0! Po dlouhém tlaku domácích stačilo Finům zoufale málo. Lepistö od modré vyprášil Salákovi betony a Jori Lehterä pohodlně dorážel do prázdné brány.

19

Hosté jsou na koni. Salák si hned připisuje další zákrok.

20

První třetina skončila.

Jiří Novotný se ještě v poslední vteřině tlačil na brankovišti k dorážce, ale marně. Češi tak po první třetině prohrávají s Finskem 0:1 i navzdory tomu, že měli i díky slepeným přesilovým hrám více gólových šancí. Finům stačila jedna přesilovková dorážka v závěru. A samozřejmě také výborný výkon gólmana Endgrena.

Druhá třetina začne přibližně v 17:47.

21

Druhá třetina začala.

22

Na začátku třetiny se hra přelévá ze strany na stranu. Novotný od levého mantinelu vzdálenější tyč minul.

23

Češi přečíslili na modré čáře obranu a Pekka Jormakka musel v nouzi faulovat. Po právu proto dostává dvě minuty za hákování a domácí budou hrát přesilovku.

24

Po Krajíčkově nahození doráželi hned tři Češi. Engren ale pevně držel puk pod lapačkou a jeho spoluhráči okamžitě velmi drsně vyklidili brankoviště.

25

Hosté hrají v plném počtu. Češi zbývající část přesilovky nesehráli dobře.

26

GÓL! Finsko vede 2:0! Hosté v Pardubicích odskakují už na dva góly. Nahození Kousy lehce tečoval Pekka Jormakka a kotouč nešťastně propadl Salákovi výstrojí!

29

Na ledě to začíná jiskřit. Petr Čáslava po písknutí vystartoval na Osalu. Rozhodčí ale oba kohouty od sebe dokázali odtrhnout ještě dříve, než přišlo na pěsti. Oba nicméně dostávají dvě minuty za hrubost.

29

To je škoda! Jakub Petružálek si mezi obránci na modré přebral krásný pas přes celé hřiště a jel sám na Endgrena. Ten zase chytá!

30

GÓL! Finsko vede 3:0! Známé přísloví nedáš - dostaneš platí i teď. Jori Lehterä si vzal ve středním pásmu puk, projel za modrou čárou a pak nenápadnou střelou trefil přesně pravý kout Salákovy brány.

31

Češi mohli záhy na to korigovat. Novotný šel do přečíslení s Nakládalem. Akci řešil správně sám, ale Endgren vyrazil jeho střelu i dorážku!

34

Oskala dostal neuvěřitelné množství prostoru hned ke třem dorážkám za sebou. Salák drží Čechy nad vodou!

A hned poté už diváci bitku viděli. Do Oskaly se pustil bez respektu Lukáš Krajíček. Rozhodčí do pěstní výměny tentokrát nezasahovali a o hlavu menší Krajíček si za ohromné podpory pardubických tribun ostudu rozhodně neudělal. Férová bitka vítěze neměla, pro oba borce ale zápas osobním trestem do konce utkání skončil.

36

Hra se trochu uklidnila. Finové zahráli pod tlakem jen na zakázané uvolnění.

37

Finové se s tím na ledě nepářou. Koskiranta po odehrání puku ostře dohrál jednoho z českých beků. Rozhodčí to ale viděli a posílají Fina na trestnou lavici.

39

Také tahle přesilovka ale Čechům vůbec nevychází. Domácí se do pásma dostali prakticky až v závěru. Rána Němce od modré sice měla pořádnou sílu, jenže Endgren na ní dobře viděl.

39

Stejně jako na střelu Nakládala. Hosté jsou kompletní.

40

Mohlo být ještě hůř! Salminen ujel české obraně a trefil tyč!

40

Druhá třetina skončila.

Češi přestříleli Finy ve druhé třetině v poměru 15:8, ale stejně jako celou loňskou sezonu je trápí koncovka a dnes také výborný Atte Endgren. Je ale třeba říct, že Finové rozhodně nejsou špatní. Hrají v Pardubicích přesně to, co potřebují a na velký zvrat to dnes nevypadá. Ve druhé třetině tak fanoušci v Pardubicích tleskali jen Lukáši Krajíčkovi, který se odvážně pěstmi pustil do hromotluka Oskara Osaly a s o hlavu vyšším bijcem uboxoval remízu.

41

Třetí třetina začala.

42

Nahození od modré prošlo bez povšimnutí brankovištěm Endgrena. Stadionem to jen zahučelo.

42

Češi hrají přesilovku. Kousa dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

44

Finové se ale v klidu ubránili. Čechům dnes přesilovky nejdou podle představ.

46

Do šance se šikovně prodral Červenka. V plné rychlosti se kličkou do středu vyhnul obránci a připravil si puk k ráně. Engren opět chytá.

48

Petružálek nepropálil obranný blok, dorážkou pak neuspěl ani Nakládal.

50

Finové zvládají třetí třetinu takticky výborně. Nedovolují Čechům žádný velký tlak, hraje se proto především ve středním pásmu.

51

Do Pardubic se přišlo na dnešní zápas podívat 4 360 diváků. Engren si mezitím snadno lapačkou poradil s ránou od modré.

52

Češi budou hrát další přesilovku. Na dvě minuty odchází za držení na trestnou lavici Ramstedt.

53

Jenže hned půlminuty poté přesilovka končí. Dvě minuty dostává za hloupý faul ve středním pásmu Ivan Rachůnek.

53

GÓÓÓL! Češi snižují na 1:3! Červenka přihrávkou našel najetého Irgla, který se krásnou a velmi přesnou ránou trefil přesně k tyči. Engren tentokrát neměl šanci!

55

Finsko hrálo zkrácenou přesilovku, Lepistö od modré minul. Žádnou jinou starost Salák v početní nevýhodě neměl. Diváci teď ženou Čechy zase před Engrena.

56

Petružálek se protlačil přes tři hráče až na brankoviště, ale už neměl dost sil na to, aby puk zvedl nad lapačku Engrena.

56

Diváci sice cítí šanci, ale Finové poslední vteřiny zvládají a drží puk v útočné třetině.

58

Hosté zahráli zakázané uvolnění. Alois Hadamczik si bere oddechový čas. Do konce základní hrací doby zbývají bez osmi vteřin rovné tři minuty.

Salák zůstává na střídačce, Češi hrají vabank.

58

Uběhlo asi deset vteřin a Zámorský nebezpečně pálil. Trefil lapačku gólmana.

59

Celá aréna i hokejisté se radovali z druhého gólu. Puk po ráně Červenky ale rozvlnil jen boční síť a trvalo dobré tři vteřinky, než si toho všimli i samotní hokejisté na ledě.

59

Oddechový čas si po zakázaném uvolnění berou logicky hosté, kteří nemohou vystřídat. Do konce šedesátiminutovky zbývá minuta a 53 vteřin.

60

Češi mají drtivý tlak, ale ne a ne to tam spadnout! Engren měl teď co dělat, aby udržel beton pevně u tyče před dorážejícím Kovářem. Čas se ale krátí , zbývá 48 vteřin.

60

11 vteřin do konce a Engren drží puk zase pevně v lapačce. Dnes už to nepůjde.

60

Utkání skončilo. Češi nezvládli úvodní zápas sezony a podlehli Finům 1:3. Fanoušci v ČEZ aréně v Pardubicích domácímu týmu přesto tleskají. Finové dnes měli víc štěstí v zakončení a především v bráně výborného Atte Engrena.

Atte Engren je také po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem Finů, za Čechy si pro individuální ocenění přijel Jakub Petružálek.

Dnes už je to ode mě z Pardubic vše. Děkuji vám za pozornost a těším se na vás zase v sobotu. Češi opět tady v Pardubicích od 17:00 vyzvou Švédsko.