Tomáš Berdych - Tommy Robredo

Tomáš Berdych
1:2
Tommy Robredo

Dobrý den, vítejte u online reportáže z osmifinále tenisového turnaje v Barceloně mezi Tomášem Berdychem a Španělem Tommy Robredem. Utkání začne zhruba v 17:30.

Nepříjemné zprávy z Barcelony. V katalánské metropoli prší, a tak stále ještě nezačal zápas mezi Rafaelem Nadalem a Benoitem Pairem, který v programu předchází duel Berdych-Robredo.

V Barceloně žádná změna. Antuku stále skrápí déšť. Je tedy možné že utkání Tomáše Berdycha se dnes ani neodehraje.

Tak už je to jasné. Déšť neustává, a tak se uktání Tomáše Berdycha přesouvá na zítřejší zhruba 12. hodinu.

Vítejte opět u přenosu z utkání osmifinále turnaje v Barceloně mezi Tomášem Berdychem a Tommy Robredem, které bylo včera odloženo kvůli dešti.

Tomáš Berdych na turnaji v Monte Carlu 2013
Tomáš Berdych na turnaji v Monte Carlu 2013 | Foto: Reuters

Bohužel ani dnes nevypadá předpověď pro katalánskou metropoli příznivě. Nyní je sice polojasno a na kurty už vyběhli první tenisté, aby začali dohánět opožděný program, jenže už po jedenácté hodině by měly přijít první přeháňky a do večera už se patrně sluneční paprsky na katalánskou antuku nevrátí (detailní předpověď čtěte zde).

Nicméně i přes chmurné vyhlídky na kurty v "Real Club de Tenis Barcelona" vyběhli Benoit Paire a Rafael Nadal, kteří už svůj zápas včera také nestihli. Vítěz tohoto duelu přitom (v případě zmoudření počasí) bude mít dnes hodně náročný program, neboť by měl ještě v pátek odpoledne sehrát i zápas čtvrtfinále (s vítězem zápasu Nišikori - Ramos, který se také hraje dnes).

Rafael Nadal trénuje v Monte Carlu
Rafael Nadal trénuje v Monte Carlu | Foto: Reuters

Benoit Paire se sice proti Rafaelu Nadalovi bránil seč mohl, nakonec ale první set v tiebreaku ztratil 2:7. Pokud prohraje i druhou sadu, boudou moci na kurt vyběhnout Berdych s Robredem.

Pojďme si blíže představit dnešního soupeře Tomáše Berdycha. Španěl Tommy Robredo oslaví 1. května už jednatřicáté narozeniny a v současné době je až na 43. místě světového žebříčku. Jenže v posledních týdnech vykazuje velmi dobrou formu. Nedávno v Casablance získal už svůj jedenáctý turnajový titul kariéry. Desetkrát triumfoval právě na antuce a tak bude pro českého tenistu jistě velmi těžkým soupeřem.

Tommy Robredo - hlavička
Tommy Robredo - hlavička | Foto: Aktuálně.cz

Také v Barceloně Robredo zatím šlape. V prvním kole porazil krajan Lopeze 2:1 na sety, ve druhém odklidil snadno z cesty nebezpečného Bulhara Dimitrova. Berdych hrál pouze jednou, ve druhém kole otočil duel s Rusem Davyděnkem, když musel odvracet mečboly soupeře.

Robredo má s Berdychem mírně nepříznivou bilanci 3:4 na zápasy. Naposledy se spolu utkali v roce 2010 v Šanghaji, kde vyhrál český tenista.

Rafael Nadal porazil Paireho po setech 7:6 a 6:2. Na centrkurt tak za chvíli nastoupí Robredo a Berdych.

Rafael Nadal se raduje z další výhry v Monte Carlu
Rafael Nadal se raduje z další výhry v Monte Carlu | Foto: Reuters

Tomáš Berdych v modrých šortkách, bílém tričku a modré kšiltovce už je na kurtu, Robredo taky. Za chvíli začne úvodní rozehrávka.

Utkání začíná, jako první bude podávat Berdych.

0:15 Hned první výměna nabídla pěkné údery z obou stran. Berdych nakonec poslal svůj forhend do sítě.

15:15 Berdych si zapisuje první eso.

30:15 Po dalším prvním servisu má Berdych přímý bod z podání.

40:15 Tentokrát dokázal Robredo hrát výměnu po prvním servisu, ale v závěru zkazil.

40:30 Berdychova nevynucená chyba.

1:0

Berdych se mohl spolehnout na první servis, to bude v tomhle zápase velmi důležité - 1:0.

0:15 Berdych se prosadil proti servisu soupeře a začíná tuto hru fiftýnem.

15:15 Škoda, Berdych chtěl zrychlit hru, jeho forhend ale dopadl těsně za základní čáru.

30:15 Berdych se natáhl pro první servis, vrátil ho, ale na následný winner už nestačil.

40:15 Robredo si došel na síť a na voleji byl bezchybný.

40:30 Španěl kazí.

1:1

Robredo, stejně jako předtím Berdych, ztratil při svém servisu dva fiftýny - stav je 1:1.

0:15 Berdychův forhend skončil v síti.

15:15 První servis a nepovedený return soupeře.

15:30 Hlavní rozhodčí přišel potvrdit, že Berdychův slajzovaný bekhend skončil v těsném autu.

30:30 Skvělý stopbal Berdycha nemohl jeho španělský soupeř mít.

40:30 Španěl vyrobil od základní čáru poměrně lacinou chybu.

2:1

Svým druhým esem v zápase ukončil Berdych hru a vede 2:1.

15:0 Berdych nasměroval return do sítě.

30:0 Na skvělý forhendový prohoz po čáře si sice Berdych sáhl, ale na dvorec jej nevrátil.

40:0 Zatím jednoznačná záležitost při servisu Robreda.

40:15 Španělovi ulétl forhend daleko za postranní lajnu.

2:2

Robredo udržel bez potíží servis a srovnává na 2:2.

0:15 Berdychův úder zbrzdila páska, což pomohlo Robredovi. U míče byl včas a šikovně prohodil českého hráče.

15:15 Robredo tentokrát zkazil.

30:15 První servis, to je samozřejmě vítaná pomoc.

40:15 Třetí Berdychovo eso.

40:30 Česká jednička si došla na síť, ale její bekhendový volej dopadl těsně vedle.

3:2

Tentokrát už Berdych volej zvládl. Opět si v klidu udržel podání a vede 3:2.

0:15 Škoda zbytečné nevynucené chyby od základní čáry. Těsný aut Berdycha.

15:15 Tentokrát Berdych soupeře představil tvrdým úderem pod nohy. Přitom byl Čech pod tlakem.

30:15 Berdych vystihl směr smeče soupeře, u míčku byl včas. Měl to ale těžké a trefil sloupek, který drží síť.

30:30 Berdych hrál velmi trpělivě a vyplatilo se. Jeho prudký forhend vrátil Robredo jen do sítě.

30:40 Robredo se na sebe po zbytečné chybě zlobí. Berdych má první brejkbol!

40:40 Velká smůla. Míček z Robredovy rakety dopadl na čáru a trochu se svezl. Berdych špatně zareagoval.

A:40 Robredo si připsal první eso.

3:3

Berdych ukončil hru nevynucenou chybou z forhendu. Neproměnil první brejkbol v zápase a stav je 3:3.

0:15 Berdych zkusil kraťas, ale soupeř ho doběhl a vrátil křížně do místa, kde Čech nemohl být.

15:15 Děkujeme. Laciná chyba Španěla.

30:15 Volej Berdycha ještě Robredo měl, následnou smeč pod nohy ale nikoli.

40:15 Čtvrté eso Tomáše Berdycha.

40:30 Berdych chybuje na forhendu.

4:3

Ani tentokrát nepustil Berdych soupeře k žádnému brejkbolu. Čech vede 4:3 v prvním setu.

0:15 Berdych se skouzl po antuce a vykouzlil parádní forhendový cross. Robredo vrátil jen do autu.

0:30 Nádhera! Krásná výměna a potlesk nakonec sklízí Berdych. Parádně na síti vybral nepříjemný prohoz pod nohy tak, že dopadl přesně za síť.

0:40 Úžasný return! Berdych má zaslouženě tři brejkboly!

5:3

To byla famózní hra v podání Tomáše Berdycha. Čistou hrou poprvé v zápase bere soupeři servis a bude podávat na vítězství v prvním setu.

15:0 Český hráč si došel na síť pro snadný winner.

30:0 Další vítězný míč z forhendu. Robredo teď nestačí.

40:0 Berdych hraje výtečně. Opravdu. Znovu si vytvořil velký tlak a zakončil sebevědomou smečí. Má tři setboly.

6:3

Berdych se blýskl dvěma čistými hrami za sebou a zaslouženě ovládl první set poměrem 6:3. Takhle jsem českého hráče ještě letos na antuce hrát neviděli. Jen tak dál!

Radost Tomáše Berdycha na tenisovém turnaji v Miami.
Radost Tomáše Berdycha na tenisovém turnaji v Miami. | Foto: Reuters

0:15 Robredo je trochu zaskočen a kazí.

15:15 Škoda těsného autu. Po deseti vyhraných míčcích v řadě přichází jeden prohraný.

30:15 Berdych chyboval na returnu.

40:15 Robredo se hlasitě povzbuzuje, tenhle fiftýn doslova vydřel.

0:1

Robredo Berdycha uběhal a po třech nezdarech konečně vyhrává game.

15:0 Přímý bod z prvního servisu pro Berdycha.

30:0 Berdych napálil drtivý vítězný míč z forhendu.

30:15 Španěl se fantasticky ubránil několika skvělým úderům soupeře a poté nečekaně udeřil.

40:15 První servis, sprint a volej. Dobrá práce.

1:1

Tomáš Berdych dnes na servisu exceluje. V pohodě srovnává na 1:1.

Tomáš Berdych na turnaji Masters v Miami
Tomáš Berdych na turnaji Masters v Miami | Foto: Reuters

15:0 Eso Robreda.

15:15 A teď naopak dvojchyba španělského hráče.

30:15 Eso.

30:30 Odvážná Berdychova hra dělá Robredovi velké potíže.

30:40 Znovu skvělá hra a první brejkbol ve druhé sadě pro Berdycha.

40:40 To mrzí! Berdych měl nahráno ale trefil jen síť.

A:40 Return českého tenisty zastavila síť.

40:40 Berdych tvrdými ranami donutil Robreda k chybě. Znovu je tu shoda.

A:40 Těsný aut při Tomášově pokusu o prohoz po čáře.

1:2

Robredo si může oddechnout, tentokrát utekl z brejkbolu a jde do vedení 2:1.

Dobrá zpráva přišla z Bukurešti. Lukáš Rosol ve čtvrtfinále tamního turnaje smetl Srba Viktora Troického po setech 6:3 a 6:1! O finále si zahraje se druhým nasazeným Francouzem Gillem Simonem

Lukáš Rosol v Indian Wells
Lukáš Rosol v Indian Wells | Foto: Reuters

15:0 Berdych se omlouvá, páska mu teď zařídila fiftýn.

15:15 Těsný aut Čecha.

15:30 Berdych na síti krásně z voleje zakončil, ale jeho míček bohužel těsně minul postranní čáru.

15:40 Robredo trefoval neuvěřitelně čáry a i když Berdych dřel a bojoval, nakonec nestačil. Španěl má vůbec první dva brejkboly v zápase.

1:3

Robredo zahrál v této hře skvěle a po zásluze získává první svůj brejk v duelu.

15:0 Delší výměnu zakončil Berdych chybou z bekhendu.

30:0 Berdych zkusil kraťas, Robredo doběhl, Berdych vrátil soupeři na tělo a ten bleskově nastavil raketu a získal fiftýn. Parádní výměna.

40:0 Další chyba Berdycha. Bohužel pohoda z úvodního setu je ta tam.

40:15 Berdych snižuje dokonalým returnem.

40:30 Berdych si trpělivou hrou uhrál další bodík.

40:40 Berdych odvrátil všechny tři gameboly soupeře.

A:40 Španěl si teď pomohl prvním podáním.

1:4

Robredo nakonec servis uhájil, potvrzuje brejk a vede ve druhém setu už 4:1.

0:15 Tyto šance Berdych v prvním setu suverénně proměňoval...

15:15 Berdych měl štěstí, že prohoz Robreda nepřelezl síť.

15:30 Těsný aut českého tenisty potvrdil hlavní rozhodčí.

15:40 Robredo má další dva brejkboly.

30:40 První z nich český hráč suverénně odvrací.

1:5

Robredo vyhrává podruhé ve druhém setu servis Berdycha a druhý set je z pohledu českých nadějí ztracen. Španěl jde podávat na vítězství.

0:15 Berdych zaútočil a Robredo minul.

15:15 Return zastavila síť.

15:30 Je tu šance na brejkbol.

15:40 Berdych hraje, jakoby už neměl co ztratit. A výsledkem jsou dva brejkboly.

30:40 První servis Robreda byl až příliš dobrý.

2:5

No vida, jeden ze dvou brejků je vymazán. Berdych snižuje na 2:5 a půjde podávat.

Tomáš Berdych na turnaji v Miami.
Tomáš Berdych na turnaji v Miami. | Foto: Facebookový profil Tomáše Berdycha

15:0 Servis ven z kurtu a pohodlný vítězný míč.

15:15 Berdych šel zbytečně na síť a Robredo ho nachytal úderem pod nohy.

30:15 Míček z rakety Robreda se snesl těsně za síť, takže Berdych snadno zatloukl hřebík na polovinu soupeře.

40:15 Výborný první servis Robredo neměl.

3:5

Další vítězný míč znamená snížení na 3:5 z pohledu Berdycha. Robredo jde podruhé podávat na vítězství v setu.

15:0 Španěl si prvním servisem připravil pozici a nakonec zakončoval smečí.

30:0 Robredo byl opět aktivnější.

30:15 Berdych ještě vykřesává jiskru naděje.

30:30 Dočká se Berdych brejkbolu?

30:40 Ano, Berdych má brejkbol!

4:5

Neuvěřitelné! Už jsme Berdycha ve druhém setu odepsali, ale on vyhrává třetí hru za sebou a snižuje na 4:5. A půjde podávat!

15:0 Berdych začíná další důležitý game dobře.

30:0 Berdych byl dostatečně důrazný a zakončil bekhendem, ke kterému si ještě povyskočil.

40:0 Skvěle.

5:5

Je to 5:5! Publikum v Barceloně je trochu zaskočené, Berdych od stavu 1:5 ovládl čtyři hry v řadě a teď má výraznou psychickou převahu.

15:0 Robredo se snaží znovu nahecovat.

30:0 Španěl opět zlepšil pohyb, Berdych teď neměl nárok.

30:15 Berdychovi se povedl return a snižuje.

40:15 Krásná výměna. Lepší byl nakonec Španěl, který v klíčové chvíli předvedl chytrý míč do protipohybu.

5:6

Berdych se sice statečně bránil, ale tentokrát se k brejku nedopracoval. Robredo vede 6:5.

15:0 Berdych začíná důležitou hru esem.

30:0 Další povedený první servis.

40:0 Robredo zahrál těsný aut, tie-break je blízko.

40:15 Dvojchyba Tomáše Berdycha. Jeho první v zápase.

6:6

Berdych bez problémů udržel servis a o osudu druhé sady rozhodne zkrácená hra.

1:0 První mini-brejk pro Berdycha. Teď bude mít Čech dva servisy.

2:0 Berdych si připravil pozici a zatloukal smeč.

2:1 Bohužel v nevhodnou chvíli přichází druhá dvojchyba.

2:2 Berdych lacino kazí proti druhému servisu soupeře.

2:3 Berdych střílí vedle a náhle prohrává. Teď bude mít dvě podání.

2:4 A mini-brejk má k dispozici Robredo, Čech předvedl třetí nevynucenou chybu v řadě.

3:4 Aspoň že tentokrát Tomášovi vyšel první servis.

3:5 Robredo ale suverénně proměnil svůj servis a je dva míčky od výhry ve druhém setu.

3:6 Eso. Robredo má tři setboly.

4:6 První setbol Berdych odvrátil. A ještě má jedno podání.

5:6 Berdychovi pomohla chyba soupeře. Robredo má poslední setbol, tentokrát ale při svém servisu.

6:7

Berdych proti druhému servisu soupeře zbytečně riskoval a trefil síť. Druhý set je minulostí, ovládl ho Robredo poměrem 7:6. Rozhodne tedy třetí sada.

0:15 Berdych začíná třetí set na svém servisu zbytečnou chybou.

15:15 Drtivý servis Robredo zasáhl, ale do kurtu jej vrátit nedokázal.

30:15 Berdych si došel k síti pro winner.

30:30 Na bekhendu ale Berdych chybuje častěji, než by bylo dobré.

30:40 Robredo takzvaně vytloukl bloky a má brejkbol.

0:1

Robredo využívá slabých chvil českého tenisty a hned v první hře rozhodující sady proráží podání soupeře.

Tomáš Berdych | Foto: Reuters

15:0 Berdychův return se do dvorce nevešel.

30:0 Berdych produkuje chybu za chybou.

30:15 Teď se několikrát trefil do dvorce a Robredo měl hned problémy.

40:15 Robredo je teď lepší.

0:2

Robredo ukončil hru neuvěřitelným lobem, který Berdych vůbec nečekal. Španěl potvrdil brejk a stav je 0:2.

15:0 Robredo minul z forhendu.

30:0

30:15

40:15 Berdych se opřel do dvou forhendů, druhý znamenal vítězný míč.

40:30 Robredo rozjásal publikum skvostným prohozem po čáře.

1:2

Berdych si tentokrát servis udržel a doufejme, že to znamená blýskání na lepší časy. Stav je 1:2.

15:0 Berdych špatně doběhl kratší míč, hrál ho v předklonu a logicky minul.

15:15 Robredo pomáhá naprosto zbytečnou chybou.

15:30 A teď ještě větší chyba. Robredo neproměnil tenisovou penaltu.

30:30 Berdych do sítě.

40:30 Berdych poslal return pouze do sítě.

15:0 Berdych rychle zareagoval na zásah pásky a výměnu získal pro sebe.

30:0 První podání a poté chyba Robreda.

30:15

40:15 První podání je základ. Když se podaří, nemá Berdych problém.

2:3

Berdych sice snižuje, jeho hra ovšem nevzbuzuje žádné přehnané naděje. Robredo vypadá jistěji, ovšem připomeňme, že ve druhé sadě ztratil vedení 5:1.

15:0 Robredův přímý bod z podání.

15:15 Berdych překvapil soupeře agresivním a velmi dlouhým returnem. Poté zakončoval volejem.

30:15 vede Robredo.

2:4

Robredo neměl při svém servisu sebemenší problém a vede už 4:2.

15:0

30:0 Berdych vypálil drtivý vítězný forhend.

30:15 Podobný kousek se ale vzápětí povedl také Španělovi.

40:15 První servis a jistý volej.

40:30 Berdych z bekhendu hodně minul. Jeho hra je teď velmi nevyrovnaná.

40:40 O své podání bude muset Berdych bojovat.

A:40 Berdych šel na síť a jeho volej měl dokonalé parametry.

3:4

Český tenista ukončil hru esem, snížil na 3:4, stále je však jeden brejk ve ztrátě.

Tenista Tomáš Berdych na turnaji Masters v Miami
Tenista Tomáš Berdych na turnaji Masters v Miami | Foto: Reuters

15:0 Na Robredův tvrdý forhend Berdych nedosáhl.

15:15 Španěl ale chybuje.

30:15 Robredo se blýskl parádním esem ven z kurtu.

40:15 Berdych výrazně minul z returnu.

40:30 Berdych ve dlouhé výměně vypadal neškodně, jenže zničehonic vypálil na čáru skvělý cross winner.

40:40 Další nechytatelný forhend. Je možné, že se Berdych zvedá v pravou chvíli?

A:40 Ne, z bekhendu přišla chyba.

3:5

Berdych nejdříve zabojoval, ale vaz mu zlomily dvě zbytečné chyby. Robredo vede 5:3 a všichni dobře víme, co to znamená.

0:15 Robredo je plný energie a na své straně kurtu vyplňuje veškeré volné prostory. Jakoby i skvěle předvídal, kam bude Berdych útočit.

15:15

15:30 Berdychův forhend se do dvorce nevešel.

30:30 Berdych neponechal nic náhodě. Na síti předvedl nejtvrdší úder, jakého byl vůbec schopen.

30:40 Po Berdychově selhání má Robredo mečbol!

3:6

Robredo proměnil mečbol fantastickým forhendem přímo na čáru. Berdych je vyřazen, čtvrtfinále turnaje v Barceloně si nezahraje.

Český tenista tedy neprožívá vůbec povedený úvod antukové sezony. V Monte Carlu vypadl v osmifinále s Fogninim, v Barceloně zase s Robredem. V první sadě byl Berdych lepší, jenže poté přenechal iniciativu zkušenému soupeři a ten otočil skóre.

Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne.