Vydra poprvé startoval za WBA. Zranil se po 43 minutách

Sport Sport
28. 8. 2013 9:59
První start v základní jedenáctce West Bromwiche se Matěji Vydrovi příliš nepovedl. Ještě před poločasem musel střídat.
Matěj Vydra.
Matěj Vydra. | Foto: CPA - Eduard Erben

West Bromwich - Zranění podkolenní šlachy pokazilo Matějovi Vydrovi premiéru v základní jedenáctce West Bromwiche Albion.

Hvězda minulé sezony druhé anglické ligy přitom v pohárovém duelu s Newportem byla na hřišti hodně vidět, krom střely na branku se podílela i na prvním gólu Saida Berahina a poctivě bojovala o každý míč. Toto úsilí nakonec způsobilo i Vydrovo zranění.

“Matěj se vracel zpátky poté, co Goran Popov ztratil míč a soupeř se dostal do nebezpečné situace. Přitom ale ucítil bolest ve stehenním svalu," vysvětlil trenér Steve Clarke, proč českého útočníka ve 43. minutě vystřídal. "V tu chvíli jsme vedli 3:0 (tímto skóre zápas i skončil, pozn. red.), a tak jsem ho raději pro jistotu stáhli."

Zatím není jasné, zdali bude moci někdejší forvard Baníku Ostrava nastoupí v nedělním utkání proti Swansea a v ohrožení je také reprezentační duel s Arménií, který Češi sehrají příští pátek v Edenu.

"Zdali bude moci nastoupit v neděli není jasné," připustil Clarke. "U takových zranění z půli týdne to tak je vždycky. Ale zase máme relativně dost času dát ho dohromady."

Na zprávu z Bromwiche bude nepochybně čekat i český reprezentační kouč Michal Bílek, který dnes zveřejní nominaci na oba kvalifikační duely, které Česko na začátku září sehraje.