Jde to i bez Jágra. Kladno dělí výhra od čtvrtfinále

Sport Sport
2. 3. 2013 20:41
Včera vychytal nulu brankář Budějovic Kantor, dnes se stejný kousek povedl Šindelářovi.
Kladno se raduje z vítězství, k postupu je blízko.
Kladno se raduje z vítězství, k postupu je blízko. | Foto: CPA

Kladno - Už jen jediné vítězství dělí hokejisty Kladna od postupu do čtvrtfinále letošního extraligového play off.

V sobotním duelu totiž klub Jaromíra Jágra porazil úřadující šampiony z Pardubic 3:2 v prodloužení, a v sérii hrané na tři vítězná utkání tedy vede 2:0 (zápas jsme sledovali online zde).

V souběžně hrané sérii dokázaly naopak Vítkovice srovnat po výhře 4:0 krok s Českými Budějovicemi.

Kladno zachraňoval Patera

První dvě branky zápasu na Kladně padly v 27. minutě a dělilo je pouhých čtrnáct sekund. O tolik se totiž posunula časomíra mezi trefami Hořavy a Semoráda.

V ústrety výhře nakročily Pardubice ve třetí třetině, kdy laciným nahozením nachytal Cháberu na švestkách Nosek.

Domácí se ale nevzdali a při vyloučení Gawryletze v 57. minutě dokázali předložit puk před prázdnou branku Paterovi, a kapitán Rytířů se nemýlil.

Gawryletz sehrál smutný part i v prodloužení. Při domácím ataku totiž neodhadl situaci a propadl v obraně, čehož Kladenští opět využili ke krásné kombinaci, jíž zakončil Jakub Valský, tedy ten samý muž, který rozhodl včerejší duel.

Vítkovice srovnaly krok

To hokejisté Vítkovic dokázali v druhém zápase předkola play off extraligy dokonale oplatit českobudějovickému Mountfieldu včerejší porážku 0:3. Dnes totiž Steel zvítězil na jihu Čech 4:0.

Čisté konto si připsal Filip Šindelář, hlavní hrdina hostů, který zneškodnil 49 střel Jihočechů. Naopak Vítkovickým stačilo ke čtyřem brankám pouhých dvacet pokusů.

Krom první branky Reháka, který se trefil ranou od modré, ovšem dokázal Steel především těžit z chyb soupeře, jenž Vítkovicím "pomohl" ke zbylým třem gólům.

Obě série pokračují třetími zápasy v pondělí.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápasy:

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Rehák (Húževka), 22. Strapáč (Bartánus), 36. J. Káňa (Burger), 42. Huna (Svačina). Rozhodčí: A. Jeřábek, Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 6:8, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 5035. Stav série: 1:1.

Sestavy:

České Budějovice: Kantor - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň - Švihálek, Červený, Luňák, od 30. min. navíc Škoda. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Vítkovice: Šindelář - Malík, Barinka, Sloboda, Voráček, Kudělka, R. Stehlík, L. Kovář, Rehák - Klimek, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 27. M. Hořava (Patera, P. Hořava), 57. Patera (M. Hořava, David Růžička), 65. Valský (Dragoun, Černošek) - 27. Semorád (Tybor, Marušák), 54. T. Nosek (Marušák, Mocek). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 4616. Stav série: 2:0.

Sestavy:

Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Pardubice: Salfický - Benák, V. Kočí, Gawryletz, Mocek, Píša, Vašíček, Marušák, Ďaloga - Bartek, Cetkovský, Somík - Starý, Rolinek, T. Zohorna - Radil, Kousal, Buchtele - Tybor, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.