VIDEO Další rekord. Podívejte se na Jágrův 668. gól kariéry

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
7. 2. 2013 8:44
Český útočník rozhodl v prodloužení utkání Edmonton - Dallas a posunul se do elitní desítky nejlepších kanonýrů NHL.
Podívejte se na 668. gól v zámořské kariéře Jaromíra Jágra | Video: Sport

Edmonton - Byl to opět jeho večer. Týden před 41. narozeninami ovládl Jaromír Jágr utkání NHL svého Dallasu v Edmontonu. Vítěznou brankou na 3:2 ve druhé minutě prodloužení rozhodl nejen o výhře svého celku, ale vstoupil do historie.

Gól číslo 668, vítězný číslo 115, v prodloužení pak branka sedmnáctá. V prvním ukazateli se po dnešku vyhoupl Jágr na 10. místo historických tabulek, dalším dvěma statistikám vládne.

Kouče Dallasu Jágr opět uchvátil

"Neustále nás všechny překvapuje, jak může ve svém věku dominovat," pronesl pro nhl.com po zápase kouč Dallasu Glen Gulutzan, který je Jágrův vrstevník.

Čím jej tak uchvátil? Jágr už ve 34. minutě připravil branku mladé hvězdě "Stars" Jamie Bennovi. U mantinelu si svým typickým způsobem odstavil tři protihráče, přesně nahrál na hůl Bennovi, který z první nedal Dubnykovi šanci.

A když následně i díky gólu a asistenci "Olejáře" Hemského dospělo utkání do prodloužení, oba členové demoliční čety z Texasu si své pozice vyměnili. Benn zavezl kotouč do útočného pásma, Jágr si ho našel v rohu, udělal si rychlou kličkou dobrý den z Whitneyho a prudkou ranou zápěstím propálil Dubnykovi lapačku.

Gólmana Edmontonu ale příliš nepotěšil

"Nedalo se s tím nic dělat," krčil pak před novináři zklamaně rameny kanadský brankář. To na druhé straně byla euforie. "Je pořád pro soupeře smrtelnou zbraní," rozplýval se nad počínáním české "68" mladík Cody Eakin.

"Ta střela byla nechytatelná, byla prostě dokonalá," dodal nováček ligy, který se narodil v květnu 1991. Tedy pár dnů před tím, než Jágr oslavil svůj první Stanley Cup v dresu Pittsburghu.

Nyní svými výkony táhne alespoň do play off "Hvězdy" z Dallasu. Po dnešní výhře totiž Jágr a spol. poprvé v sezóně poskočili na příčky zaručující vyřazovací boje.

"Lavička Dallasu zůstala v němém úžasu"

"Mně učaroval především jeho první gól. A nejen mně, viděl jsem úžas ve tváři u všech hráčů na lavičce," pokračoval ve chvalozpěvech na legendárního útočníka Gulutzan.

A co na to český veterán? "Snažil jsem se jen vyhrát souboj jeden na jednoho a vystřelit," okomentoval Jágr lakonicky vítěznou trefu z prodloužení, jako kdyby si právě zašel pro rohlíky do večerky.

"Je tu menší kluziště než v Evropě, pořád si na to zvykám, že mám na vše méně času. Musím prostě hned, jak je to možné, pálit," dodala hokejová legenda.

Dobrá zpráva pro fanoušky, špatná pro gólmany NHL. Jágr totiž ještě rozhodně nějakou "smrtelnou dávkou" pro soupeře ve svém arzenálu zbraní má...