VIDEO Opět Jágr a Krejčí. Boston už je krok od finále NHL

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
6. 6. 2013 6:11
Report třetího zápasu finále Východní konference mezi Bostonem Bruins a Pittsburghem Penguins.
Video gólu Davida Krejčího ve třetím zápase Boston - Pittsburgh

Boston - Hokejisté Bostonu Bruins jsou krok od postupu do finále Stanley Cupu, když v sérii s Pittsburghem Penguins vyhráli i třetí zápas. O výhře "Medvědů" rozhodl po akci Jágra v 96. minutě Bergeron.

Pod výhrou domácích nesou hlavní podpisy tři muži - gólman Tuukka Rask, autor první branky Bostonu David Krejčí a Jaromír Jágr, který vyhraným soubojem s Jevgenijem Malkinem ve středním pásmu založil vítěznou gólovou akci v závěru druhého prodloužení (na video klíčové akce se podívejte ZDE). Za poražené se trefil Kunitz.

Pittsburgh opět inkasoval rychlý první gól

Tahle situace už je skutečně vážná. Jen tři týmy v historii NHL dokázaly otočit v play off sérii z 0:3 na zápasy, ani jednou to ale nebylo v konferenčním finále. A přitom byli hráči Pittsburgu tak blízko...

Podívejte se na fotogalerii ze třetího utkání semifinále

Duel sice nezačali dobře a již podruhé za sebou Tomáš Vokoun inkasoval z první střely zápasu, tentokrát z hole Davida Krejčího, jehož nahození za záda českého gólmana srazil bek hostí Matt Niskanen.

Jenže poté byli hráči v bílých dresech lepším týmem na ledě. Především ruský bohatýr Jevgenij Malkin se nadechl k velkému výkonu, na Raska šlo postupně 54 střel, on sám jich vyprodukoval deset.

Malkin pálil jak u Verdunu, gól nedal

Za hosty se ale trefil člen elitní formace "Pens" Chris Kunitz, který se trefil po skvělé přihrávce obránce Martina napříč celým brankovištěm ve 29. minutě zápasu.

Hosté pak měli v TG Garden jasnou převahu především ve třetí třetině, jenže když už finského fantóma v brankovišti Bostonu překonali, orazítkovali svými střelami brankovou konstrukci - a to rovnou třikrát, postupně Iginla, Crosby a Malkin.

Zápas tak došel až do prodloužení, ve kterém se karta obrátila a pány ledu byli Krejčí a spol. Jenže nejprve Horton nepropálil jednoho z obránců před sebou, poté trefil taktéž tyčku za Vokounem.

V prodloužení nerozhodly ani přesilovky

Oba celky měly v prodloužení po dvou přesilovkách, přičemž vyloučení Malkina i Seguina pramenilo už především z únavy hráčů, jenže velké 0 v kolonce využitých přesilovek u obou soupeřů v sérii se nemazaly.

A tak se muselo rozhodnout ve hře pět na pět. Nejprve Dupuis trefil opět tyč - v zápase se tak stalo pětkrát a pokaždé se jednalo o stejnou branku nalevo od hlavní kamery - aby následně přišla hvězdná chvíle útoku české osmašedesátky.

Jágr založil vítěznou, gólovou akci

Nejprve Jágr sám před Vokounem v těžké situaci nezavěsil, stejně jako po jeho akci následně Bergeron. Udeřilo až na potřetí. Český veterán přetlačil ve středním pásmu u střídaček Malkina, kotouč posunul na Marchanda, který jej nacentroval před branku, kde jej za bezmocného Vokouna poslal najíždějící Bergeron - 2:1!

Bostonští "Medvědi" se tak přiblížili na jednu výhru postupu do finále ligy, Crosby a spol. budou v noci na sobotu odvracet cestu na dovolenou. Jedno je jisté - pokud tak budou chtít učinit, budou muset zlepšit ofenzivu a přesilovky a vymyslet recept na ubránění Krejčího s Jágrem...

Finále Východní konference NHL - 3. zápas:

Boston Bruins - Pittsburgh Penguis 2:1 ve druhém prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Branky a asistence: 2. Krejčí (Lucic), 96. Bergeron (Marchand, Jágr) - 29. Kunitz (Martin, Dupuis). Vyloučení: 9:8, bez využití. Střely na branku: 40:54, Tomáš Vokoun inkasoval dvakrát ze 40 střel, úspěšnost zákroků měl 95 procent. Stav série: 3:0.