VIDEO García překonal Čecha gólem - nególem

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
1. 7. 2012 0:00
Sporný gól ze semifinále Ligy mistrů 2004/2005 ze zápasu Liverpool - Chelsea, který posunul prvně jmenovaný celek do finále.
V odvetném duelu semifinále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Chelsea vstřelil Luis Garcia gól již ve 4. minutě zápasu. Hráči Chelsea by se ale zapřísáhli, že míč brankovou čáru nepřekročil. | Video: Aktuálně.cz

Praha - V odvetném duelu semifinále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Chelsea vstřelil Luis Garcia gól již ve 4. minutě zápasu. Hráči v modrém by se ale zapřísáhli, že míč brankovou čáru nepřekročil.

Ostatně ani po letech nedokázala ani počítačová technika naprosto jasně prokázat, zda míč po zblokované střele španělského záložníka Luise Garcíi skutečně přešel brankovou čáru za gólmanem Chelsea Petrem Čechem. S největší pravděpodobností tehdy gól být uznán neměl...

... Na to se již historie ale ptát nebude, fotbal by navíc nikdy nezažil úchvatnou finálovou bitvu mezi "Reds" a AC Milán, ve které italské celek vedl 3:0, aby nakonec padl na penalty. Ale to už je jiný příběh.