VIDEO Chára sestřelil Šatana, jeho ´strom´ ocenila i KHL

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 11. 2012 13:42
Podívejte se na výběr nejtvrdších zákroků KHL minulého týdne. Hned dva parádní hity si připsal bek Slovanu Zdeno Chára.
Podívejte se, jak se Chára nemazlil se svým spoluhráčem ze slovenské reprezentace a soupeřem z KHL Miroslavem Šatanem. Drsný zákrok, po kterém musel Šatan na marodku, najdete v čase 2:26. | Video: Sport

Moskva - Slavný slovenský obránce Zdeno Chára sice ve Lvu Praha zatím nepodává hvězdné výkony, v minulém týdnu Kontinentální ligy ale zabodoval. Hned dva jeho zákroky byly zařazeny mezi nejlepších deset střetů posledního týdne před reprezentační přestávkou, souhra s Jakubem Voráčkem se dostala mezi nejlepší gólové akce.

Kapitán Bostonu, který v Evropě hraje během výluky NHL, zabodoval hrou do těla v sobotním zápase proti Slovanu Bratislava. Oba jeho oceněné zákroky byly střety s kapitánem slovenského klubu Miroslavem Šatanem.

Nejprve Chára svého reprezentačního kolegu atakoval v první třetině před brankou Lva, za což se dostal na osmé místo žebříčku nejlepších obranných zákroků, poté v polovině zápasu, což mu vyneslo druhou pozici. Slovan za druhý zákrok, po kterém Šatan ze zápasu odstoupil, požadoval po komisi rozhodčích KHL pro Cháru dodatečný trest.

V žebříčku gólových akcí obsadila dvojice Chára a zakončující Voráček páté místo.