Veteráni zařídili Plzni druhou výhru, Kratěna dal dva góly

28. 3. 2013 20:43
Plzeň vyhrála třetí semifinále 4:2 a vede nad Slavií 2:1 na zápasy.
Plzeň se ujala vedení v sérii 2:1
Plzeň se ujala vedení v sérii 2:1 | Foto: CPA

Praha - Jak je důležité mít v týmu zkušené opory, ukázala Plzeň ve třetím utkání semifinále proti Slavii.

Výhru 4:2 a vedení v sérii 2:1 ´indiánům´ vystříleli hráči, jejichž minimální věk je 35 let. Dvěma góly se blýsknul navrátilec Kratěna, po jedné přidali Straka a Vlasák.

Čtvrté utkání je v Plzni na programu v pátek od 19 hodin.

Škodě se vyplatil tlak a aktivita

Kromě Kratěny se do sestavy Škody vrátili i Hanzlík s Pletkou. První šance se v Plzni urodily až po pěti minutách. Pomohla tomu přesilovka Pražanů, v níž však Skokan nedokázal umístit do odkryté branky střílenou přihrávku Kadlece. Na druhé straně neuspěl proti Furchovi ani Dvořák.

Plzeň postupně přebrala iniciativu, ale ani při tutovkách Kováře či Vlasáka nedokázala skóre otevřít, o chvíli později pak Furch odpaloval kotouč téměř z brankové čáry.

Důležitá pasáž přišla v závěru první třetiny, kdy se v přesilovce z levého kruhu prosadil Vlasák a sekundu před koncem části zvýšil Kratěna.

Drama trvalo krátce

Početní výhodu domácí využili i ve 27. minutě. Kovář z levého kruhu nabil na pravý Strakovi a ten střelou z první nezaváhal.

Zvýšená snaha slávistů vycházela naprázdno, Skokana, Hertla i Růžičku vychytal Mazanec. Prosadil se až v 50. minutě pohotovou tečí Tomica a 108 sekund před koncem zdramatizoval utkání přesilovkovou ranou od modré Kadlec.

O necelou minut později však veškerou naději Pražanům sebral Kratěna, který druhým gólem zápasu potrestal hostující power-play.

Semifinále Česká pojišťovna play off hokejové Tipsport extraligy - 3. zápas:

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Vlasák (Martin Straka, Vampola), 20. Kratěna (Jan Kovář), 27. Martin Straka (Jan Kovář, Vampola), 60. Kratěna - 50. Tomica (P. Jelínek), 59. Kadlec (Kuboš). Rozhodčí: A. Jeřábek, Mikula - Ondráček, Horinek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 7526. Stav série: 2:1.

Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Vampola, Pletka - Schleiss, Kašpařík, Vlasák - Dvořák (21. Petruška), T. Sýkora, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma, Dresler - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Vrdlovec, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.