Abraham si z Laguna Seca přivezl dva body, vyhrál Marquez

Radek Vičík Radek Vičík
21. 7. 2013 23:43
Karel Abraham získal další dva mistrovské body.
Karel Abraham získal další dva mistrovské body. | Foto: Cardion AB Motoracing

Laguna Seca - Český motocyklový závodník Karel Abraham obsadil v nedělním závodě MotoGP na americké trati Laguna Seca 14. místo.

Brněnský jezdec dojel, podobně jako Lukáš Pešek na posledním 18. místě, se ztrátou jednoho kola na vítězného Marca Marqueze na Hondě.

Španělský mladík dokázal jako vůbec první nováček vyhrát hned svůj premiérový závod elitní třídy na náročné americké trati a posílil si tak vedoucí příčku v průběžném hodnocení seriálu.

Triumf Hondy podrthl druhým místem německý jezdec Stefan Bradl, k němuž se na stupních vítězů přidal třetí Valentino Rossi v sedle Yamahy.

Španělská marodka

Marquezovi největší soupeři v boji o titul nastoupili po zranění. Pátý dojel Dani Pedrosa, který startoval po otřesu mozku a s vlasovou zlomeninou klíční kost.

Hned za ním dojel obhájce titulu Jorge Lorenzo. Španěl minulý týden absolvoval po pádu na Sachsenringu operaci ramena a nastoupil proti vůli lékařů, kteří mu start v Laguna Seca nedoporučili.

Laguna Seca je jediným závodem seriálu, na němž jedou pouze piloti MotoGP. Jezdci Moto2 a Moto3 v Kalifornii tradičně chybějí.

Velká cena USA v Laguna Seca, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 44:00,695, 2. Bradl (Něm./Honda) -2,298, 3. Rossi (It./Yamaha) -4,498, 4. Bautista -4,557, 5. Pedrosa (oba Šp./Honda) -9,257, 6. Lorenzo (Šp./Yamaha) -12,970, ...14. Abraham (ČR/ART), 18. Pešek (ČR/Ioda-Suter) oba -1 kolo.

Průběžné pořadí (po 9 z 18 závodů): 1. M. Márquez 163, 2. Pedrosa 147, 3. Lorenzo 137, 4. Rossi 117, 5. Crutchlow (Brit./Yamaha) 116, 6. Bradl 84, ...22. Abraham 5.