Slavia smetla Zlín, východočeské derby pro Pardubice

Sport Sport
29. 9. 2013 17:53
Karlovy Vary v letošní sezoně poprvé získali tři body, kdy v 7. kole porazili 5:1 Liberec.
Jaroslav Bednář táhl Slavii ke kanonádě proti Zlínu
Jaroslav Bednář táhl Slavii ke kanonádě proti Zlínu | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Vedoucí Slavia si nadále hýčká svou skvělou sérii bez porážky. V 7. kole extraligy jí ozdobila o kanonádu proti Zlínu, který Pražané smetli debaklem 6:0. Dvěma góly a jednou asistencí k tirumfu přispěl střelec Jaroslav Bednář.

V závěsu se drží rival ze Sparty, jenž potvrdil svou domácí suverenitu výhrou 3:2 nad Kladnem. Rozhodnutí však přinesla až trefa Lukáše Pecha dvacet sekund před koncem.

To Karlovy Vary se dočkaly tříbodové výhry v této exraligové sezoně vůbec poprvé, když doma rozstřílely Liberec 5:1.

Ostře sledované východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové dopadlo lépe pro domácí. Ti sice dvakrát dotahovali, přesto si po prodloužení odnášejí výhru 3:2.

V souboji týmů z popředí tabulky porazila Plzeň 4:1 Brno. V bidných výsledcích pokračují Vítkovice, které podlehly doma Chomutovu 0:2. Třinec vyhrál v Litvínově 3:1.

Slávisté vyhnali Horčičku už v půlce zápasu

Přestože Slavia vede ligu, cestu do O2 arény si našly jen necelé tři tisícovky diváků. Ti však přes počáteční nudu nakonec určitě nelitovali.

Domácí přežili úvodní zlínskou přesilovku a vzápětí sami udeřili, když se krátce po sobě prosadili Poletín s Bednářem. Přes další šance se skóre opět měnilo až v polovině utkání. To Poletín druhou trefou v zápase potrestal hrubku hostů a aby toho nebylo málo, přidal 83 sekund nato čtvrtou branku Kadlec

To už nevydržel gólman Horčička, který letos nastoupil vůbec poprvé, a nechal se vystřídat. Ani náhradník Kašík si nevedl o mnoho lépe. Ještě než si stihl připsat první zákrok, lovil ze sítě gól Micky.

To Furch vychytal i Okálovo sólo a připsal si druhou nulu v této sezoně. Střelecký účet večera pak podtrhl Bednář.

Sparta dva góly ztrácela, přesto vyhrála

Sparta začala proti Kladnu aktivně, ovšem bez větších šancí. Naopak to byli hosté, kdo šel v 19. minutě do vedení. Špatnou rozehrávku brankáře Pöpperleho využil po přihrávce Rudovského Treille.

Po přestávce utekli Rytíři na rozdíl dvou branek, když Pilařovo vyloučení potrestal Růžička. Sparta však zareagovala velmi rychle. Za necelé dvě minuty snížil nepokrytý Simon.

To domácí polilo živou vodou a hnali se za vyrovnáním. To se jim málem povedlo ve 36. minutě, ovšem videozáznam potvrdil, že Pechovu dorážku zastavilo břevno. Ve 44. minutě se holešovická aréna už radovat mohla. Přesně do horního rohu se trefil Hlinka.

V závěrečné desetiminutovce měli hosté možnost dlouhé dvojnásobné přesilovky, jenže ji znehodnotil faul Tenkráta. A dvacet vteřin před koncem je to muselo pořádně mrzet. V tu chvíli totiž o výhře Sparty rozhodl Pech.

Šlégr Litvínovu štěstí nepřinesl

Za Litvínov poprvé v této sezoně nastoupil obránce Šlégr, ovšem ani jeho přítomnost Severočechům proti Třinci body nepřinesla. ´Chemici´ přitom šli do vedení jako první. Ve 26. minutě využil ranou od modré přesilovku pět na tři Kousalík.

Náskok však domácím vydržel jen pár minut, než z mezikruží srovnal Rufer. Rozuzlení se diváci dočkali až v závěrečných minutách. Po krásném Galvasově pasu otočil výhodu na stranu Ocelářů Marek Růžička a do prázdné brány přidal pojistku Bonk.

Plzeňský obrat řídil Pletka

Také Brno začalo proti Plzni nadějně. Přestože tlak i šance měli hosté, úvodní trefou se blýskli domácí, když přesilovková střela Jana Hanzlíka zkraje druhé třetiny prošla až za Machovského.

Západočechy však inkasovaná branka nezlomila a vývoj rychle otočili na svou stranu. Prsty v tom měl především první Strakův útok, z nějž nejvíc čněl Pletka, autor dvou gólů a jedné asistence.

Brňané si vítězství ani nezasloužili. Jejich hra byla kostrbatá a nemohla se důraznému a pestrému pojetí Plzně rovnat. Kometa tak zaslouženě prohrála 1:4.

Vary držely Liberec od začátku v šachu

Karlovy Vary začaly druhý zápas pod novým koučem Mlejnkem výborně. V první velké šanci sice ještě Vlach selhal, ale v 5. minutě již Západočeši jásali. Mezi Schwarzovy betony se trefil Kytnár. Druhý gól připravil soupeři sám Schwarz, když svou rozehrávkou přímo namazal Koblasovi.

Už po druhé brance jej vystřídal Melicherčík, který držel naděje Tygrů o poznání déle. Ale jen do 34. minuty. V ní se po pěkné individuální akci prosadil Zucker a bylo prakticky rozhodnuto.

V závěru druhé periody sice snížil Valský, ovšem Vary si výhru i díky skvělým zákrokům Závorky už vzít nenechaly. Naopak jeden z rychlých kontrů využil Zaťovič a v poslední minutě přidal pátý gól zápasu a svůj premiérový v soutěži Slovák Hovorka.

Chomutovský Řehoř vychytal první nulu kariéry

Vítkovice si proti Chomutovu zpočátku vytvořily optickou převahu, ale největší šanci zmařil Šulák, jenž na brankové čáře zastoupil gólmana Řehoře.

Ve druhém dějství se aktivita přesunula na hokejky Pirátů, které ve 26. minutě poslal do vedení Kaše. Ostravané se dostali do křeče, což ještě umocnil Hruška, jenž na modré obral o puk Kusceru a po narážečce s Divíškem přidal druhý gól.

Domácí se už na dramatizaci nezmohli a v nejvyšší soutěži prohráli s Chomutovem poprvé po 51 letech. Brankář Řehoř vychytal první nulu v kariéře.

Ve východočeském derby víc spokojené Pardubice

Východočeskému derby připravila v Pardubicích skvělou atmosféru podle očekávání vyprodaná aréna. Přes deset tisíc fanoušků sledovalo kvalitní utkání, v němž dvakrát vedli hosté z Hradce, kteří si přesto nakonec odvezli jen bod.

Jako první se trefil už ve 3. minutě z dorážky Rousek. Domácí srovnali o šest minut později, když využil přesilovku pohotovou střelou švihem veterán Sýkora.

Také nástup do druhé dvacetiminutovky se lépe povedl Mountfieldu. Červený však trefil jen tyč a Mertl v jasné šanci přestřelil. Prosadil se až Langhammer, jenž v početní výhodě přesnou tečí zužitkoval krásnou přihrávku Mikuše před brankoviště.

Početní výhody však dnes seděly především domácím. Ve 34. minutě v ní nadvakrát vyrovnal Somík a v prodloužení rozhodl bombou do šibenice Benák.

Výsledky 7. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Kytnár (Balán, Zucker), 10. Koblasa, 34. Zucker, 54. Zaťovič (Gulaši, Hovorka), 60. Hovorka (Zaťovič, Bičánek) - 40. Valský (Nedvěd, Zacha). Rozhodčí: Šindler, Turčan - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 2457.

Karlovy Vary: Závorka - Bičánek, Grman, Drtina, Šmach, Gulaši, Parýzek - Zaťovič, R. Hruška, Hovorka - Doležal, Roman Vlach, Koblasa - Dlouhý, Kverka, Zucker - Kytnár, Balán, Flek - Tomeček. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.
Liberec: Schwarz (10. Melicherčík) - Hunkes, Derner, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, J. Říha - Zacha, Nedvěd, Valský - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Bartek, Bulík, Jass - Dušek, Vampola, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.

HC Slavia Praha - PSG Zlín 6:0 (2:0, 4:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 11. Poletín (Stránský, Skokan), 13. Bednář (Klhůfek), 29. Poletín (V. Růžička ml.), 30. Kadlec (Bednář, P. Jelínek), 32. Micka (Wharton), 38. Bednář (Stránský). Rozhodčí: Horák, Pešina - Flegl, Štofa. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 2934.

Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knot - Bednář, P. Jelínek, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Klhůfek, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Zlín: Horčička (30. Kašík) - Marušák, Valenta, Matějček, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Kubiš - Honejsek, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Köhler - Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Jan Hanzlík (Čermák, H. Zohorna) - 24. Martin Straka (Pletka, Slovák), 25. Novotný (J. Sýkora), 38. Pletka (Duda), 46. Pletka (Martin Straka). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 6895.

Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Jenyš, Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Dočekal, Němec, Burian - H. Zohorna, Raška, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.
Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Mozík, J. Jeřábek, Dan Růžička, Boháč - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Novotný, T. Sýkora, J. Sýkora - Dvořák, Lev, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Simon (I. Rachůnek, Švrček), 44. J. Hlinka (Rolinek, P. Ton), 60. Pech (Kumstát, Krejčík) - 19. S. Treille (Rudovský, Dragoun), 30. David Růžička (Havlíček, Patera). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 4914.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Švrček, Krejčík, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek - Pacovský, Přibyl, Buchtele. Trenéři: Jandač a Moták.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Bunda - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Bajaruns. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Kaše (Račuk), 30. D. Hruška (Divíšek). Rozhodčí: Hradil, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4046.

Vítkovice: Málek - L. Kovář, Stehlík, Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka - Szturc, Húževka, Strapáč - J. Káňa, Burger, Valčák - Huna, Roman, Svačina - Šedivý, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Chomutov: Řehoř - Pulpán, Kučný, Bartejs, Lakos, Šulák, Malec, Mazanec - Balej, Bartečko, Jar. Svoboda - Kaše, Kämpf, Kubinčák - Divíšek, Sikora, Šagát - D. Hruška, Hřebejk, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Kousalík (V. Hübl) - 32. Rufer (Ostřížek), 50. Marek Růžička (Galvas), 59. Bonk. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 4037.

Litvínov: Francouz - Kousalík, Pavelka, Stříteský, Zeman, Pavlík, Šlégr - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, Piroš, Ručinský - Jurčík, J. Černý, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Třinec: Hrubec - Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Zíb - Martin Růžička, Bonk, Rufer - Gorškov, Polanský, Adamský - Ostřížek, Marek Růžička, Varaďa - Zagrapan, Matuš, Rákos. Trenéři: Kalous a Marek.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. P. Sýkora (Píša, Marha), 34. Somík (V. Kočí, Marha), 63. Benák (P. Sýkora, Somík) - 3. Rousek (Švihálek, Knotek), 31. Langhammer (Mikuš, Ptáček). Rozhodčí: Čech, Kalivoda - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Pardubice: Salfický - V. Kočí, Píša, Čáp, Benák, Vašíček, Gregorc - P. Sýkora, Marha, Somík - T. Zohorna, T. Nosek, Cetkovský - Radil, Kousal, Starý - Tybor, Číp, J. Veselý. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Šimánek - Kudrna, Langhammer, L. Květoň - Tvrdík, Škoda, Červený - Švihálek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.