Kýhos se uvedl vítězně, Brno rozhodlo v prodloužení

3. 3. 2013 17:56
Karlovy Vary díky skvělému úvodu porazily Liberec 4:2.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HC Energie Karlovy Vary (Kateřina Macečková)

Praha - Hokejisté Karlových Varů a Brna vstoupili do fáze play out vítězně. Západočeši porazili Liberec 4:2 a Kometa udolala v prodloužení Chomutov 3:2.

Energie využila skvělého úvodu, kdy za deset minut nastřílela tři góly, z toho dvakrát se trefil Pech. Schwarze v brance Severočechů vystřídal Vošvrda, ale ani on čisté konto neudržel. Ve 34. minutě přidal čtvrtý zásah Rohan.

Bílí Tygři v závěrečné třetině sice snížili, ale větší drama už domácí nepřipustili.

To v Brně viděli diváci, kteří teprve podruhé v této sezoně nevyprodali Kajot arénu, o poznání větší bitvu.

Přestože Piráti dvakrát vedli, Kometa dokázala vždy srovnat. 28 sekund před koncem prodloužení pak v přesilovce napřáhl Kováčik zajistil trenéru Kýhosovi vítěznou premiéru a Brnu prémiový bod.

Skupina o udržení v hokejové extralize - 1. kolo:

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. J. Doležal (Zucker, Gulaši), 8. Pech (Zaťovič, D. Nosek), 10. Pech (Gulaši, Zaťovič), 34. T. Rohan (Gulaši) - 47. Bulík (Čakajík, Nedvěd), 51. Čutta (Bulíř, Jánošík). Rozhodčí: Hribik, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:9, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 4210.

Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Gulaši, J. Látal, Prošek, Gründling, Parýzek, Kloz, Schusser - Kumstát, Zaťovič, Pech - Zucker, Skuhravý, J. Doležal - Koblasa, Vachovec, Skladaný - Pohl, Košťál, T. Rohan. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
Liberec: Schwarz (10. Vošvrda) - Čakajík, Šimek, Čutta, Jánošík, Výtisk, Derner, Štich - Duda, Nedvěd, Víšek - T. Pospíšil, Bulík, Kica - Kudrna, Filippi, Bulíř - Vantuch, T. Urban, Jonák - Dušek. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. J. Hruška (Žižka, Jakub Svoboda), 36. Lušňák (Petrovický), 65. Kováčik (Jakub Svoboda) - 8. Hromas (Palin), 28. Šagát (Rutta, Macháček). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4641.

Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Malec, Žižka, Dujsík, M. Hruška, Švrček - H. Zohorna, L. Čermák, Burian - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Lušňák. Trenéři: Kýhos, Oslizlo a Beran.
Chomutov: Kostúr - Pulpán, Macháček, Palin, Bartejs, Rutta, Mrázek, J. Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Seman, T. Káňa, K. Ton - Chlouba. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

1. HC Kometa Brno 53 17 7 9 20 152:160 74
2. HC Energie Karlovy Vary 53 20 2 6 25 137:150 70
3. Bílí Tygři Liberec 53 15 3 12 23 139:182 63
4. Piráti Chomutov 53 11 10 5 27 129:181 58