Oslabený Jablonec podlehl Boleslavi a ztrácí v boji o titul

10. 11. 2012 21:00
Fotbalisté Příbrami se ve 14. kole Gambrinus ligy rozešli v záchranářském souboji s Hradcem Králové bez branek.
Jan Bořil (nahoře) slaví s Lukášem Magerou gól Mladé Boleslavi
Jan Bořil (nahoře) slaví s Lukášem Magerou gól Mladé Boleslavi | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté Jablonce utrpěli ztrátu v boji o titul, když na vlastním hřišti podlehli ve 14. kole Gambrinus ligy Mladé Boleslavi 2:3.

Severočeši, kteří jsou nejlepším týmem ligy na soupeřových hřištích, tak potvrdili, že se jim doma v této sezoně příliš nedaří. Z posledních šesti domácích zápasů vybojovali jen šest bodů, když vyhráli jediný zápas.

Jablonec si tak připsal teprve druhou prohru v sezoně. Naopak Boleslav po premiérové venkovní výhře v ročníku veze tři body z Jablonce po šesti letech.

Severočeši sice v tabulce zůstali druzí o skóre za vedoucí Olomoucí, po nedělních zápasech se však před ně mohou dostat fotbalisté plzeňské Viktorie a pražské Sparty.

Naopak Boleslav bodovala po předchozí remíze 1:1 se Spartou s dalším adeptem na zisk titulu a posunula se na desátou příčku. Ve vyrovnaném středu tabulky navíc ztrácí jen bod na pátou pražskou Duklu.

Jablonec i v deseti sahal po bodu

Severočeši doplatili především na situaci z 22. minuty, kdy byl po špatném zpracování míče po malé domů a následném faulu na hostujícího útočníka Martina Nešpora vyloučen brankář Michal Špit a z následného pokutového kopu otevřel skóre Lukáš Magera.

Přestože hrál Jablonec po celý zbytek zápasu o deseti, byl lepším týmem. Boleslav sice ve 35. minutě zvýšila svůj náskok díky přesné střele Jana Štohanzla, ještě do poločasu však hlavičkou snížil jablonecký kapitán Karel Piták.

Jablonec se nevzdal ani tehdy, když v 74. minutě poslal Boleslav po rychlém kontru opět do dvougólového vedení Martin Nešpor.

O dvě minuty později totiž dorážkou Loučkovy střely snížil jablonecký ostrostřelec David Lafata, který si připsal desátý gól v tomto ligovém ročníku.

Ve zbytku zápasu se Jablonec hnal za vyrovnáním, v němuž mu však zabránily výborné zákroky boleslavského brankáře Miroslava Millera.

Ten nejprve vyrazil ze šibenice hlavičkový pokus Pitáka a poté vykopl reflexivním zákrokem hlavičku Marka Kysely. Po hlavičce vlastního obránce Petra Johany ho navíc zachránilo břevno.

Slovácku zařídil dvěma góly výhru Došek

Fotbalisté Slovácka především díky dvěma gólům útočníka Libora Doška porazili na svém hřišti Jihlavu 3:0 a v tabulce se bodově dotáhli na pražskou Duklu a Liberec, jimž patří pátá, resp. šestá příčka.

Vytáhlý útočník nejprve otevřel skóre ve 30. minutě pravou nohou, o dvacet minut později vedení svého týmu navýšil levačkou.

Skóre pak o dalších dvacet minut později uzavřel hlavičkou záložník Vlastimil Daníček. A to Jihlavu od ještě většího přídělu zachránil brankář Jaromír Blažek.

Slovácko tak dokázalo zvítězit po třech předchozích ligových zápasech bez výhry.

Naopak Jihlava, která už druhý zápas po sobě neskórovala, klesla na jedenácté místo, od sestupových pozic už ji navíc dělí už jen pět bodů.

V záchranářském boji gól nepadl

Fotbalisté Příbrami se totiž rozešli v záchranářském souboji s Hradcem Králové bez branek.

Příbram se díky tomu dostala ze sestupových pozic, v tabulce se posunula před ostravský Baník, na nějž má nyní jednobodový náskok.

Hradec Králové zůstává na třináctém místě, před Příbramí si udržel jednobodový náskok.

1. FK Příbram - FC Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: M. Paták - Košec, Hrabovský. ŽK: Mareš, Danoski - Halilovič, Strnad, Uškovič, Pávek.
Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Mišůn, Divíšek (46. Pleško) - Krbeček, Mareš, Kalivoda (30. Danoski), Trapp, Šlapák (71. Střihavka) - Wágner. Trenér: Marko.
Hradec: Koubek - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Halilovič (63. Zelený), Strnad, Hochmeister (39. Pávek), Štěpán - Schwarz (74. Zec) - Uškovič. Trenér: Plíšek.

1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 3:0 (1:0)

Branky: 30. a 50. Došek, 70. Daníček. Rozhodčí: Drábek - Vysloužil, Hock. ŽK: Došek, Kerbr - Karlík, Rada, Jungr. Diváci: 4358.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Košút, Mezlík - Hlúpik, Daníček, Valenta, Volešák (68. Kerbr) - Došek (86. Trávník), Kovář (78. Lukáš). Trenér: Habanec.
Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Karlík, Rada - Masopust (83. Kosak), Jungr (74. Kučera), Vaculík - Mešanovič (29. Sedláček). Trenér: Komňacký.

Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2)

Branky: 41. Piták, 76. Lafata - 25. Magera z pen., 35. Štohanzl, 74. Nešpor. Rozhodčí: Královec - Filípek, Marek. ŽK: Loučka, Piták - Johana, Magera, Nešpor, Bořil, Sivrič, Brunclík, Miller. ČK: 22. Špit (Jablonec). Diváci: 1612.
Jablonec: Špit - Eliáš (16. Vaněk), M. Kysela, Beneš, Novák - Kopic (24. Valeš), Loučka, Čížek (82. Třešňák), Piták, Kovařík - Lafata. Trenér: Kotal.
M. Boleslav: Miller - J. Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil (88. Ščuk) - Janíček, Brunclík - Mareš (46. Sivrič), Magera (59. Kúdela), Štohanzl - Nešpor. Trenér: Minář.

1. Olomouc 13 7 5 1 23:10 26
2. Jablonec 14 7 5 2 25:14 26
3. Plzeň 13 7 4 2 21:10 25
4. Sparta 13 7 3 3 20:12 24
5. Dukla 14 4 7 3 23:19 19
6. Liberec 13 5 4 4 21:17 19